ست مبل با فرش و نکاتی پیرامون ست کردن رنگ و سبک مبلمان با فرش

ست مبل با فرش و نکاتی پیرامون ست کردن رنگ و سبک مبلمان با فرش

طراحی دکوراسیون داخلی بسیار دشوار و گمراه کننده است و وقتی نوبت به انتخاب رنگ و ست‌هایی مثل ست مبل با فرش و اجزای مختلف دکوراسیون با هم می‌شود، با دامنه وسیعی از انتخاب‌های گوناگون روبرو می‌شویم. انتخاب رنگ دیوار، رنگ عناصر تزیینی، رنگ فرش و رنگ مبلمان تصمیمات سخت و وقت گیری هستند و مکمل کردن این رنگ‌ها با هم واقعا گیج کننده است که در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به آن پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

ست مبل با فرش

در ست کردن رنگ عناصر خانه با هم، اجزای کوچک و ارزان قیمت‌تری وجود دارند که به راحتی می‌توانید آن‌ها را هر موقع که خواستید عوض کنید و عناصر جدید را جایگزین آن‌ها کنید. ولی در انتخاب رنگ عناصری مثل مبلمان و فرش، که قیمت بالایی دارند و زود به زود نمی‌توانید آن‌ها را عوض کنید، باید دقت کافی به خرج دهید و قبل از خرید و انتخاب رنگ آن‌ها، حتما تحقیقات زیادی کنید.

ما در این نوشته سعی می‌کنیم نکاتی را پیرامون انتخاب ست مبلمان با فرش برای شما عزیزان توکامگی فراهم کنیم تا با خواندن آن‌ها، شما را در انتخاب رنگ ست مبل با فرش یاری کرده باشیم. با اینکه نکات مهم و اصلی را برای شما در این پست ارائه داده‌ایم، تنها خواندن این مطلب کافی نیست و شما باید با یک طراح دکوراسیون هم در این امر مشورت کنید تا با اطمینان خاطر کامل رنگ ست مبل با فرش خود را انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

برای انتخاب ست مبل با فرش ابتدا مبلمانتان را انتخاب کنید

بزرگترین دوراهی در انتخاب ست مبل با فرش این است که ابتدا باید کدام را تهیه کنید؟ رنگ مبل یا رنگ فرش؟ ما به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا حتما رنگ و سبک مبلتان را انتخاب کنید. دلیلش هم این است که پیدا کردن فرش برای ست کردن با مبل خیلی راحت‌تر از پیدا کردن مبلی است که با فرشتان ست شود.

البته اگر در حال حاضر فرشتان را خریده‌اید، نگران نباشید. با خواندن نکات زیر، پیدا کردن و خرید مبلی مناسب برای فرشتان راحت‌تر خواهد شد.

به طرح و بافت بدنه و پارچه مبلتان توجه کنید

ست مبل با فرش

بافت و طرح پارچه و بدنه مبل می‌تواند شما را در انتخاب ست مبل با فرش مورد نظرتان به خوبی راهنمایی کند. در این تصویر ببینید که بافت هندسی مانند موکت چطور بافت حصیری مبل‌های تکی را کامل کرده است. البته شما همیشه چهار انتخاب دارید. اول وقتی مبلتان بافت یا طرح واضح و مشخصی دارد، موکت یا فرش را نیز متناسب با مبلتان، طرح‌دار یا بافت‌دار انتخاب کنید؛ مانند تصویر بالا.

دومین انتخاب این است که برای مبل‌های با بافت و نقش مشخص، موکت یا فرش ساده بگیرید.

ست مبل با فرش

سوم اینکه برای مبل‌هایی با بافت ساده، موکت‌های طرح‌دار و شلوغ بگیرید.

ست مبل با فرش

و چهارمین روش انتخاب این است که برای مبل‌های ساده، فرش یا موکت ساده انتخاب کنید.

ست مبل با فرش

رنگ ست مبل با فرش را انتخاب کنید

حالا نوبت می‌رسد به انتخاب رنگ. البته انتخاب رنگ همراه با انتخاب طرح و بافت مبل و فرش شما رخ می‌دهد، بنابرین تصور نکنید که این مرحله، مرحله‌ای جداگانه است. تنها این نکات را بخوانید و هنگام انخاب ست مبل با فرش منزلتان، همه این نکات را همزمان به یاد داشته باشید.

برای انتخاب رنگ ست مبل با فرش باید بدانید که رنگ‌ها چطور با هم ست می‌شوند و قوانون ترکیب رنگ و الگوهای رنگبندی را بدانید.

شما می‌توانید رنگ مبل و فرش را همرنگ انتخاب کنید. به این الگو، الگوی تک رنگ یا کروماتیک می‌گویند. میتوانید از توناژهای مختلف یک رنگ برای این الگوی رنگ استفاده کنید.

ست مبل با فرش

همچنین می‌توانید از الگوی رنگ‌های مکمل استفاده کنید. این ترکیب رنگ برای اشخاصی مناسب است که عاشق تضاد و هیجان هستند و رنگ‌ها به آنها روحیه خوبی می‌دهند.

ست مبل با فرش

سبک مبلمان و فرش را با هم هماهنگ کنید

منظور از سبک مبل همان استیل، کلاسیک یا راحتی بودن مبل است. مبل‌های سلطنتی و استیل بیشتر با فرش‌های سنتی ایرانی ست می‌شوند. این ست مبلمان با فرش بیشتر برای خانه‌هایی با دکوراسیون کلاسیک و سنتی مناسب است. البته از فرش ایرانی در دکوراسیون امروزی نیز می‌توان استفاده کرد و دکوراسیونی زیبا خلق کرد.

ست مبل با فرش

و مبل‌های راحتی و کاناپه‌ها و مبل‌های ال مدرن بیشتر با فرش‌های مدرن و موکت‌ها ست می‌شوند. این ست مبل با فرش نیز برای خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن و امروزی مناسب است.

ست مبل با فرش

گاهی نیز می‌توانید این دو دکوراسیون را با هم ترکیب کنید و ساختارهای سنتی را بشکنید. زیرا حتما نیازی نیست که پایبند به سنتی یا مدرن بودن مبل خودتان بمانید. می‌توانید برای مبلمان مدرن از فرش‌های سنتی و برای مبل‌های سنتی از فرش‌های مدرن استفاده کنید و فقط باید مواظب باشید که این ترکیب تبدیل به یک وصله ناجور در خانه شما نشود. با دقت این کار را انجام دهید.

به طرح کوسن‌ها توجه کنید

یکی دیگر از مواردی که شما را در انتخاب ست فرش با مبل کمک می‌کند، توجه به طرح و رنگ کوسن‌ها است. می‌توانید فرش خانه را با کوسن‌هایتان ست کنید. و یا روکش کوسن‌ها را با توجه به طرح و رنگ فرش انتخاب کنید.ست مبل با فرش

پاف وسط مبل ال را فراموش نکنید

پاف وسط مبل ال یک راهنمای فوق‌العاده برای انتخاب ست مبل با فرش است. طرح پاف هرچه که باشد، می‌توانید فرشتان را متضاد با آن انتخاب کنید. یعنی برای پاف‌های طرحدار فرش یا موکت ساده بگیرید.

ست مبل با فرش

و برای پاف‌های ساده، فرش یا موکت طرح دار انتخاب کنید.

ست مبل با فرش

البته باید به یاد داشته باشید که بهتر است در این مورد، خود مبل ال شما دارای طرح نباشد.

نکات دیگری نیز از قبیل کلیت دکوراسیون خانه شما، اعم از پرده‌ها، نورپردازی، سایز اتاق، سبک دکوراسیون و دیگر موارد در انتخاب ست مبل با فرش دخیل هستند. هنوز هم بسیار مواردی وجود دارد که شما می‌توانید روی آن ها مانور دهید؛ از جمله ست کردن مبل با کاغذ دیواری. اما ما در این نوشته سعی کردیم به نکاتی بپردازیم که در مورد خود مبل و فرش هستند تا توجه شما را تنها بر روی همین دو مورد متمرکز کنیم. امیدواریم باز هم توانسته باشیم که مورد توجه و پسند شما توکامگی‌های همراه و عزیزمان قرار گرفته باشیم.

به نظر شما چه موارد دیگری در انتخاب ست مبل با فرش دخیل هستند؟ شما چگونه مبل و فرشتان را با هم ست کرده‌اید و به نظرتان فرش و مبل را باید چگونه ست کرد؟ اگر از ترکیب ست مبل و فرش‌ خانه خودتان راضی و خشنود هستید و می‌خواهید دیگران را هم از نظرات و اید‌ه‌های خلاقانه خود مطلع سازید، بی‌صبرانه منتظر دریافت ایده‌های شما در زیر همین نوشته هستیم.

برگرفته از: uk-floorcoverings.co.uk

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.9 / 5. تعداد امتیازات 23

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.