مدل های دیوار شاخص برای طراحی دیوارهای منزل

نکاتی برای ایجاد دیواری با ویژگی‌های شیک

اگر طراحی و دکوراسیون دیوارهای منزل برایتان سخت و طاقت‌فرسا شده است، نیازی به نگرانی نیست. در این مطلب با توکامگ و ایده‌های طراحی دیوار از جمله جدیدترین مدل های دیوار شاخص همراه شده و با انواع ترفندها برای زیباتر کردن منزل خود آشنا شوید.

نکاتی برای ایجاد دیواری با ویژگی‌های شیک

شما می‌توانید به وسیله ویژگی‌های موادی مانند رنگ، چوب، کاشی و حتی نوار، دیواری را بدون در نظر گرفتن بودجه خود تبدیل به دیوار شاخص کرده و از تماشای آن لذت ببرید. مواردی مانند وسایل ذکر شده، راه حلی عالی برای اضافه کردن رنگ، بافت و یا هر دو به فضای خانه شماست. در این روش یعنی ایجاد دیوار شاخص در خانه، چون فقط شما به طراحی یک دیوار بسنده می‌کنید، لذا از شلوغی بیش از حد محیط جلوگیری شده و به راحتی می‌توانید سبک مورد علاقه خود را از بین انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی به اتاق اضافه کنید. ما در این مطلب به شما 35 مدل دیوار شاخص را معرفی می‌کنیم که از آن‌ها می‌توانید در خانه استفاده کنید.

1. رنگ‌آمیزی دلخواه یک دیوار به سلیقه خودتان

رنگ‌آمیزی دلخواه یک دیوار به سلیقه خودتان

در این تصویر اثری از دیوارهای سفید و تمیز، که معمولا در بین رنگ‌های مناسب برای اتاق نشیمن و پذیرایی مشاهده می‌کنیم، دیده نمی‌شود و رنگ‌آمیزی درهم موجب ایجاد دیواری شاخص به سبک معاصر شده است. این طراحی مربوط به شرکت طراحی داخلی  “بلک لاکر” در لس آنجلس بوده که دیوار شاخصی در اتاق خواب به منظور جذب بیشتر نور خورشید ایجاد کرده است.

برای ایجاد چنین تصویری در اتاق‌خواب، تیم طراحی علاوه بر رنگ‌آمیزی متفاوت دیوار به رنگ مبلمان و کوسن‌ها و سایر لوازم اتاق خواب هم توجه داشته‌اند و در انتخاب آن‌ها از رنگ‌های ساده و ملایم استفاده کرده‌اند. افزودن چراغ‌های آویز به این محیط موجب شده در اتاق احساس آرامش بیشتری ایجاد شود.

2. دیواری با ویژگی‌های پارچه مانند

دیواری با ویژگی‌های پارچه مانند

اگر شما دوستدار استفاده از الگوهای پارچه‌ای در اتاق نشیمن خود هستید و در عین حال انتظار دارید این الگو با فضای منزل شما هماهنگ باشد، می‌توانید از دیواری با پارچه‌های پیش‌ساخته استفاده کنید که یکی از دیوارپوش‌های خلاقانه به حساب آمده و هزینه خریداری و نصب آن‌ها هم زیاد نمی‌باشد. این دیوارها یکی از بهترین مدلهای دیوار شاخص محسوب می‌شوند. اما اگر قصد دارید خودتان چنین دیواری بسازید، ما راه آن را به شما نشان می‌دهیم. جنس این دیوارها از پارچه تمام پنبه‌ای سبک بوده که بر روی تخته‌ای بسیار سبک سوار می‌شود. یکی دیگر مواد تشکیل‌دهنده این دیوار نشاسته مایع می‌باشد. برای اتصال پارچه پنبه‌ای به تخته، از روش قلاب‌بافی استفاده شده و در نهایت روی  پارچه لایه نازکی از نشاسته به صورت یکپارچه پاشیده می‌شود.

شما می‌توانید از ابزار بنایی مانند ماله به منظور صاف کردن پارچه و از بین بردن چروک استفاده کنید. بعد از آنکه سطح دیوار پیش‌ساخته صاف و یکنواخت شد، به مدت یک شبانه روز دیوار را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود و سپس پارچه‌های زائد را از حاشیه و گوشه‌های دیوار با دقت برش دهید. اگر بریدن پارچه‌ها به سختی امکان‌پذیر است، از آب برای نرم کردن دوباره آن استفاده کنید. به این ترتیب شما می‌توانید دیواری با طرح و سلیقه خود از روی الگوهای پارچه‌ای ایجاد کنید.

3. دیواری از جنس چوب

دیواری از جنس چوب

بیشتر مردم عاشق خانه‌هایی هستند که از مواد ساختمانی قدیمی بازسازی‌شده باشند. تصویر بالا اتاقی به مساحت 50 متر مربع است که توسط شرکت طراحی داخلی “جسیکا هلگرسون” در پورتلند ایالت اورگان ساخته شده است. این اتاق دیوار شاخصی از جنس چوب به سبک قدیمی می‌باشد. وجود سقف شیروانی این منزل موجب شده که دیوار شاخص نمایی ویژه و دل‌انگیز داشته باشد.

4. استفاده از تصاویر زمینه هندسی

اگر می‌خواهید تنوع رنگ در اتاق خود را افزایش دهید، راهی ساده برای این کار وجود دارد. “امیلی لیستر” طراح داخلی شرکت “نشویل” با استفاده از تصویر زمینه‌ای با نقوش هندسی این امر را ممکن کرده است. از این تصاویر زمینه بیشتر در دیوار مشترک بین دو اتاق استفاده می‌شود و از خطوط صاف و یکپارچه برای اتصال و ادغام رنگ‌ها در  یکدیگر استفاده می‌شود. شما نیز می‌توانید از این ایده برای ایجاد یک دیوار شاخص در منزل خود استفاده کنید.

5. استفاده از پانل‌های چوبی عمودی

استفاده از پانل‌های چوبی عمودی

چه عاشق سبک مدرن باشید و چه سبک روستایی، این پانل‌های چوبی ساخت شرکت طراحی “امبر”  حسی معاصر را به اتاق خواب شما می‌افزاید. دیوار شاخصی با این ویژگی‌ها در کنار رنگ سفیدی  که در وسایل استفاده شده است، جلب توجه ویژه‌ای می‌کند.

6. دیواری شاخص به شکل تخته سیاه

دیواری شاخص به شکل تخته‌سیاه

شاید چنین دیوار انتخاب همه کس نباشد، اما قطعاً طراحی آن بر روی دیوار بین آشپزخانه و اتاق کناری ظاهری شیک ایجاد می‌کند. طراحی این دیوار مربوط به شرکت معتبر “وایت اسچاپر” بوده و فضایی صمیمانه در آشپزخانه ایجاد می‌کند. شما می‌توانید با گچ سفید هر چیزی بر روی آن بنویسد و سپس به راحتی پاک نمایید.

7. از تکنیک ایجاد زوایا بر روی دیوار استفاده کنید

از تکنیک ایجاد زوایا بر روی دیوار استفاده کنید

“سارا بنفیلد”، صاحب شرکت طراحی داخلی در لندن، اتاق زیرشیروانی را همانند تصویر بالا با این تکنیک تبدیل به اتاق‌خوابی دنج برای بچه کرده است. پوشش دیوار با استفاده از کتان آن را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های دیوار شاخص کرده است. از این دیوار شاخص می‌توان در اتاق خواب‌های پسرانه استفاده کرد.

8. نقاشی طرح‌های انتزاعی

نقاشی طرح‌های انتزاعی

علاوه بر انتخاب رنگ مناسب، شما احتیاج به طرحی با ویژگی‌های انتزاعی برای نقاشی بر روی دیوار خود دارید. تصویر بالا نمونه‌ای از این طراحی انتزاعی توسط جسیکا هلگرسون می‌باشد. طرح انتخابی در تصویر شامل رنگ‌های تسکین دهنده آبی، سبز و زرد است که مکمل رنگ خنثی آپارتمان می‌باشد.

9.  ایجاد دیواری از سنگ‌های فانتزی

ایجاد دیواری از سنگ‌های فانتزی

این تصویر آپارتمانی در بارسلون است که توسط شرکتی به نام “اج و ستا” بازسازی‌شده  است. پشت این دیوار فانتزی سنگی هم واقعاً دیواری سنگی قرار داشته است. در چنین آپارتمانی استفاده از وسایل کاملاً فلزی مانند صندلی، نمایی خوب به آن می‌بخشد.

10. کاغذدیواری‌های خاص و ویژه

کاغذدیواری‌های خاص و ویژه

اگر به دنبال خلق فضایی دوستانه در محیط اداری هستید، می‌توانید از کاغذدیواری‌هایی با نقوش هندسی و مدرن استفاده کنید. ترکیب وسایل سفید رنگ با دیوار شاخص، فضایی دوستانه و به دور از جدی بودن ایجاد کرده است. این تصویر برای انتخاب  بین مدل‌های دیوار شاخص بسیاری که برای محیط‌های اداری وجود دارد، می‌تواند الهام‌بخش شما باشد.

11. کاشی‌هایی با نقوش هندسی

کاشی‌هایی با نقوش هندسی

کاشی‌هایی از این دست مدل‌های جدیدی نیستند، اما در بعد بخشیدن به فضاهای کوچک و افزایش فضای بصری محیط می‌توانند نقش کمک‌کننده‌ای داشته باشند. مکمل چنین دیواری می‌تواند وسایلی تمام سفید باشد تا از ایجاد شلختگی در محیط آشپزخانه جلوگیری شود.

12. استفاده از کاشی‌های سقفی بر روی دیوار

استفاده از کاشی‌های سقفی بر روی دیوار

تصویر بالا آپارتمانی در شهر نیویورک و طراحی‌شده توسط شرکت “کانتر” می‌باشد. این شرکت از کاشی‌های مخصوص سقف با الگوهای متنوع بر روی دیوار اتاق خواب استفاده کرده است. نکته قابل ملاحظه در این تصویر استفاده از یک پالت رنگی مشخص جهت انسجام بخشیدن به کاشی‌هاست.

13. دیوار شاخص دیوار خاص است

دیوار شاخص دیوار خاص است

تصویر بالا نیز یکی دیگر از مدل‌های دیوار شاخص است که توسط شرکت استرالیایی به نام “دب استودیو” طراحی و ساخته شده است. انتخاب رنگی جسورانه برای دیوار شاخص می‌تواند پارامتری مهم در افزایش نمایش بصری اتاق ایجاد کند. در این آپارتمان از تضاد رنگ‌ها به خوبی استفاده‌شده است.

14. دیواری با تصویر نقشه قاره‌های جهان به عنوان مدل دیوار شاخص

دیواری با تصویر نقشه قاره‌های جهان

از این طراحی بیشتر در اتاق خواب کودک استفاده می‌شود تا ضمن زیبایی بخشیدن به محیط جهت یادگیری جغرافیای جهان نیز تشویق شود. همان‌طور که در تصویر هم مشخص است این طراحی فضای اتاق را پررنگ کرده و شادابی را به محیط اضافه کرده است. از این تصویر می‌توان در سقف اتاق خواب کودک نیز استفاده کرد.

15. تصاویر پس زمینه با چاپی شیک

تصاویر پسزمینه با چاپی شیک

در این آپارتمان نیویورکی، طراحی داخلی”تامارا ماژل” با الهام از الگوی چاپی، دیواری با ویژگی تایپوگرافی ایجاد کرده است که شما هم می‌توانید از آن الهام گرفته و خانه خود را به این صورت طراحی کنید.

16. دیواری به شکل دیوارهای ایستگاه‌های مترو

دیواری به شکل دیوارهای ایستگاه‌های مترو

دیوارهای این آپارتمان واقع در بارسلونا از دو ویژگی هیجان‌انگیز برخوردار است. مورد اول مواد ساختمانی به کار رفته در اتاق است که به شکلی غیر منتظره علاقه‌مندان به خود را جذب می‌کند. دیوارهای به ظاهر بتنی در واقع از جنس کاشی بوده و ظاهرش انسان را به یاد دیوارهای ایستگاه‌های مترو می‌اندازد. مورد دوم وجود وسایلی از جنس استیل و شفاف در کنار این دیوار شاخص است که منجر به ایجاد ظاهری سرد و ساده به اتاق می‌شود.

17. پانل‌هایی ظریف و باریک

پانل‌هایی ظریف و باریک

شما می‌توانید از پانل‌هایی زیبا و باریک به صورت افقی در حمام استفاده کنید. تصویر بالا حمامی قدیمی در حاشیه شهر لندن است که به خوبی با استفاده از این پانل‌ها دیواری شاخص در زیرشیروانی ایجاد کرده است. لازم به ذکر است که تمام ویژگی‌های حمام باید شرایط مرطوب و مرطوب را تحمل کند. چندین کت رنگ مقاوم در برابر آب این پانل‌های چوبی را به صورت رایگان از قالب و کپک محافظت می‌کند. جنس این پانل‌ها به گونه‌ای است که در محیط‌های مرطوبی مانند حمام مقاوم هستند. در صورت استفاده از پانل چوبی نیز می‌توانید از رنگ‌هایی ضد آب جهت حفاظت آن‌ها استفاده کنید.

18. ایجاد دیواری آجری

ایجاد دیواری آجری

یکی دیگر از مدل های دیوار شاخص، دیوار آجری می‌باشد. “آلیسون جیسون” یک طراحی داخلی چنین اتاقی را در آپارتمانی در منطقه بروکلین ایجاد کرده است. این دیوار تمام نگاه‌ها را به خود خیره کرده و تمام ویژگی‌های یک دیوار شاخص را دارا می‌باشد. اما اگر شما امکان استفاده از آجر واقعی را ندارید، می‌توانید از دیوارهایی پیش‌ساخته با طرح آجرهای قدیمی و زیبا نیز استفاده کنید که قابلیت جابجایی نیز دارند و شما می‌توانید از آن‌ها برای تزیین آپارتمان اجاره‌ای نیز استفاده کنید. شما حتی می‌توانید از تصاویری با زمینه آجری و بی‌اندازه واقعی بهره ببرید. به‌غیر از آجر، بافت‌های دیگر را هم می‌توان امتحان کرد.

19. دیواری قطعه‌بندی شده و ساده

دیواری قطعه‌بندی شده و ساده

هیچ چیز به اندازه چنین دیواری که در عکس مشخص است عشق و علاقه طراحان را بر نمی‌انگیزد. استودیو طراحی “مک جی” به زیبایی تمام از دو تابلو هنری در مرکز دیوار به زیبا بهره برده و دیوار شاخصی متمایز و ساده ایجاد کرده است.

20. شما هم می‌توانید دیواری مثل تصویر زیر ایجاد نمایید

شما هم می‌توانید دیواری مثل تصویر زیر ایجاد نمایید

ساوانا یکی از صاحب‌نظران در رشته طراحی داخلی، این دیوار شاخص زیبا را در اتاق خواب ایجاد کرده است. طراحی دیوار به کمک چوب انجام شده و سپس سایه‌های متناسب با فصل بهار به آن اضافه شده است. تاثیر استفاده گل و گیاه در دکوراسیون خانه نیز در این تصویر کاملا مشهود است.

21. دیواری به شکل رنگین کمان

دیواری به شکل رنگین‌کمان

چرا فقط از یک رنگ خاص استفاده کنیم، در صورتی که می‌توانیم دیوار را به صورت رنگین کمان درآوریم؟ ویژگی منحصر به فرد این دیوار به هم ریختگی زیبای آن است. در دیوار شاخص تصویر بالا از روشن‌ترین رنگ‌ها استفاده شده و هر رنگی هم منطقه وسیعی را پوشش داده است. این نکته را به خاطر داشته باشید که در طراحی دیوار شاخص رنگارنگ از رنگ‌های مات استفاده کنید تا در صورت گذشت زمان، همچنان رنگ کیفیت خود را حفظ کند

22. دیواری تمام چوب و مدرن

دیواری تمام چوب و مدرن

اگر بودجه کافی برای طراحی دیوار اتاق خواب خود در اختیار دارید، تخته‌های گران تهیه شده از درخت صنوبر معجزه می‌کنند. شما در تصویر بالا نمونه‌ای از استفاده این چوب‌ها را مشاهده می‌کنید. ترکیب رنگ‌های مختلف این جنس چوب، ظاهری لوکس به محیط می‌بخشد. شاید بتوان گفت یکی از  زیباترین مدل‌های دیوار شاخص با استفاده از این جنس چوب به وجود می‌آید. اگر وسایل نجاری در اختیار داشته باشید می‌توانید با خرید تخته‌های اولیه این چوب از فروشگاه‌های محلی، خودتان کار برش و نوار کردنش را انجام دهید. با این کار از هزینه ساخت چنین دیواری به راحتی کاسته می‌شود و از طرفی نیز می‌توانید افتخار کنید که خود دیواری به این زیبایی را برای منزل خود ساخته‌اید.

23. تبدیل دیوار شاخص به دکوری

تبدیل دیوار شاخص به دکوری

در بسیاری از منازل، تبدیل دیوار به مکانی برای گذاشتن وسایل تزیینی امری مرسوم است. در تصویر بالا، دیوار اتاق توسط جسیکا هلگرسون به قفسه‌هایی شیک تبدیل شده است. خطوط مورب روی سقف هم، همه توجهات را به سمت دیوار شاخص نشانه می‌رود. طراحی اولیه این اتاق توسط استودیو “دیوید ویکز” انجام پذیرفته است. در این تصویر کاملا مشخص است که از این قفسه دکوری به عنوان یک نقطه کانونی دکوراسیون استفاده شده است.

24. تم چوب در دیواری ساده

تم چوب در دیواری ساده

دیوار شاخص می‌تواند بسیار ظریف باشد. نمونه موجود در تصویر بالا مثالی ساده از این مدل طراحی دیوار شاخص است. تخته‌های نازکی از چوب راهی عالی برای تبدیل دیوار به فضایی بی‌نظیر است. شما به راحتی می‌توانید این تخته‌های نازک را در هر فروشگاه صنایع چوبی پیدا کنید.

25. ایجاد دیواری روستایی

ایجاد دیواری روستایی

شما می‌توانید از مواد ساختمان‌های غیر سمی که شما نیاز دارید برای ایجاد یک دیوار ویژگی خیره کننده استفاده کنید. لبه‌های چوبی اصلاح شده در این اتاق یک دیوار ساده را به یک شاهکار عجیب تبدیل می‌کنند. برای ایجاد چنین دیواری می‌توان از مصالح ساختمانی غیرمرسوم استفاده کرد تا دیواری خیره‌کننده خلق شود. در این اتاق  قطعه چوب‌هایی بی‌مصرف در کنار هم قرار گرفته و شاهکاری عجیب و غریب را ایجاد کرده‌اند.

26. دیواری با نقوش برجسته

دیواری با نقوش برجسته

نقش برجسته‌های هندسی و متقارن فضایی متمایز در این اتاق خواب ایجاد کرده‌اند. تینا ماری در شرکت که مقر اصلی‌اش فلوریداست چنین دیواری را طراحی کرده است.

27. ایجاد الگو به کمک چوب

ایجاد الگو به کمک چوب

ایده ایجاد این دیوار در ناهارخوری توسط طراحی به نام “تاشا” انجام‌شده است. برش و قرارگیری چوب‌ها در این تصویر به گونه‌ای است که الگوی درخت نخل را در ذهن تداعی می‌کند.

28. دیواری با الگوی تصادفی از چند نقش نواری

دیواری با الگوی تصادفی از چند نقش نواری

اثر روی دیوار جزء صد ایده درخشان شرکت طراحی داخلی “پلی چیک” در زمینه مدل‌های دیوار شاخص می‌باشد.  تخصص اصلی این شرکت در زمینه طراحی اتاق خواب و اتاق بازی کودکان بوده و مقر آن در شهر نیویورک قرار دارد. در تصویر بالا استفاده از مستطیل‌های به رنگ ملایم در ایجاد دیواری به سبک اسکاندیناوی مؤثر بوده است.

شما حتی می‌توانید این نوارهای رنگی از فروشگاه‌های صنایع‌دستی تهیه کنید و به‌راحتی برش داده و بر روی دیوار خانه خود بچسبانید.

29. استفاده از غلتک‌های شیاردار در طراحی دیوار

استفاده از غلتک‌های شیاردار در طراحی دیوار

دیوار اتاق‌خواب تصویر بالا اثری از شرکت “بیوتیفول هون”  است که توسط استنسیل طرح دار به خوبی هر چه تمام ایجاد شده است. استنسیل کردن در واقع به معنی استفاده از الگوهایی برای ایجاد طرح‌های مختلف روی سطوح است. به این شکل که می‌توان یک الگوی خاص را سطحی چسباند، و پس از رنگ کردن آن سطح، الگوی مورد نظر روی سطح نقش می‌بندد. طرح لانه زنبوری طرحی است که برای این دیوار شاخص در نظر گرفته شده و با دقت بر روی دیوار نقش بسته است. البته با کمی گشتن در فروشگاه‌های رنگ و ساختمان می‌توانید طرح‌های پیچیده‌تری نیز پیدا کرده و از آن‌ها برای درست کردن دیوار شاخص در منزل خود استفاده کنید.

30. دیوار شاخصی با پس زمینه عجیب و غریب گل‌دار

دیوار شاخصی با پس‌زمینه عجیب‌وغریب گل‌دار

“کیتلین موری” طراح این دیوار برای آپارتمانی از لس آنجلس ایده این گل و بوته را از روی آثار مینیاتوری ایرانی الهام گرفته است. این دیوار شاخص که پر از پیچ و تاب شاخه‌ای گل است خود یک اثر هنری برای اتاق نشیمن محسوب می‌شود.

31. استفاده از شابلون در طراحی دیوار شاخص

استفاده از شابلون در طراحی دیوار شاخص

کارشناس بهبود فضای خانه، “کارمل فیلیس” برای دیوار ناهارخوری پنجمین منزلش با الهام از درخت زیتون چنین طرحی ایجاد کرده است. شما هم می‌توانید با الهام از محیط پیرامون منطقه خود طرح‌هایی را روی شابلون ایجاد کرده و بر روی دیوار چاپ کنید.

32. دیوارهای شاخص کلاسیک

دیوارهای شاخص کلاسیک

اگر شما عاشق طرح‌های روی مبلمان هستید می‌توانید آن‌ها روی دیوار منزل خود پیاده‌سازی کنید. دیوار اتاق خواب تصویر بالا از دکمه‌های بزرگی برای ایجاد برجستگی بر روی دیوار استفاده کرده است. به این مدل دیوارهای شاخص سبک کلاسیک گفته می‌شود

33. دیواری کاملاً سیاه

مدل های دیوار شاخص | | دیواری کاملاً سیاه

دیوار این حمام در منطقه بروکلین، از دیوار شاخصی تماماً سیاه استفاده کرده است. استفاده از رنگ تیره، شیرآلات برنجی، که یکی از ترندهای آشپزخانه‌ها در سال 2018 نیز می‌باشد، و کاشی‌های سیاه و سفید موجب حلق  اثری بدیع و نو شده است.

34. دیواری با طرح‌های شش‌ضلعی

دیواری با طرح‌های شش‌ضلعی

شرکت اسپانیایی “ستا و اگ” به وسیله کاشی‌های زیبای شش گوشه، دیواری ساده اما خیره‌کننده ایجاد کرده است. یکی دیگر از زیبایی‌های این آپارتمان واقع در بارسلون محل اتصال کاشی‌های شش گوشه با پارکت‌های کف راهرو است.

35. دیواری یادآور تخته‌های کشتی

مدل های دیوار شاخص | دیواری یادآور تخته‌های کشتی

این دیوار خاص که قطعات چوبی عمودی تشکیل شده است، یادآور قایق‌ها و کشتی‌های قدیمی می‌باشد. نصب چنین چوب‌هایی آسان به نظر می‌رسد که البته هماهنگ بودن مبلمان و سبک چراغ‌ها نیز در ایجاد زیبایی دوچندان این اتاق بی‌تأثیر نیست.

نظر شما در مورد این مدل های دیوار شاخص چیست؟ آیا مایل هستید که از آن‌ها در خانه خود استفاده کنید یا اینکه ترجیح می‌دهید از رنگ و طرح‌های معمولی در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید؟

برگرفته از: thespruce.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.3 / 5. تعداد امتیازات 7

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!