نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل و زیبا سازی فضا

 جداسازی آشپزخانه با آکواریوم

نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل چیست؟ سفر به اعماق دریا برای هرکسی مقدور نیست و از همین رو گاهی با اضافه کردن یک آکواریوم به دکوراسیون داخلی منزل می‌توان به‌ راحتی به این مهم دست پیدا کرد. با توکامگ و معرفی و ایده پردازی‌های متفاوت با آکواریوم در خانه همراه باشید.

نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل

نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل منزل چیست؟ این‌که وجود یک آکواریوم در منزل به دل‌انگیز کردن فضا کمک می‌کند بر کسی پوشیده نیست. این روزها بسیار بیشتر از گذشته به این دکوری خاص و منحصربه‌فرد توجه می‌شود. آکواریوم محدود به چیدمان داخلی منزل‌ها نشده و به سایر مکان‌ها دیگر نیز راه پیدا کرده است. شما به‌ راحتی می‌توانید در هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز دولتی و خصوصی یک دکوراسیون خاص با آکواریوم را مشاهده کنید. این امر نشان از مهم بودن این پارامتر در دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. از همین رو در ادامه این مطلب سعی بر آن شده شما را با دیزاین‌های مختلف آکواریوم و استفاده از آن در دکوراسیون خانه بیشتر آشنا کنیم.

فضای مد نظر برای آکواریوم

اگر تصمیم به تهیه یک آکواریوم برای منزل خود گرفته‌اید پیشنهاد می‌کنیم به‌ اندازه آن و آبزیانی که قصد استفاده از آن‌ها را دارید نیز توجه کنید. به‌ عنوان‌ مثال شما نمی‌توانید از هر ماهی برای آکواریوم خود استفاده کنید؛ آبزیان نیز همانند ما رژیم غذایی مختص به خود را دارند. بزرگی و کوچکی آکواریوم این امکان را به شما می‌دهد که از ماهی‌های متنوع برای دیزاین آن استفاده کنید.

فضای مدنظر برای آکواریوم

آکواریوم سبب زندگی بخشیدن به محیط منزل شما می شود. برای هر محیطی به‌ راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرید و نقش آن در دکوراسیون منزل بسیار اثر گذار است. این محدودیت برای شما وجود ندارد که بسته به سبک دکوراسیون خاصی از آکورایوم استفاده کنید. این قابلیت برای شما وجود دارد که از آکواریوم کمک بگیرید؛ خواه خانه شما به سبک دکور مدرن طراحی شده باشید یا سبک کلاسیک. تنوع در شکل و ایده پردازی‌های متفاوت، قابلیت تنوع در چیدمان به‌ وسیله آکواریوم را برای شما فراهم می‌سازد. به‌ عنوان‌ مثال شما می‌توانید از آن برای دیزاین کتابخانه، میز اپن آشپزخانه یا میز تلویزیون استفاده کنید. این به سلیقه، هوش و ذکاوت شما بستگی دارد که از چه سبکی از آکواریوم در چیدمان فضای داخلی خود کمک گرفته باشید.

 آکواریوم و چیدمان داخلی

آکواریوم و زیبایی‌های زیر دریا در خانه

با آکواریوم می‌توانید زیبایی‌های اعماق دریا را بر روی زمین و در منزل شیک و زیبای خود شاهد باشید. طبیعتی دنج و سرشار از شادابی و سرزندگی را به‌ وسیله یک آکورایوم می‌توانید به منزل خود دعوت کنید. ابعاد آن و فضایی که قصد دکور کردن آن به‌ وسیله آکواریوم را دارید، یک بحث چالش‌انگیز نیست. شما به‌ راحتی در هر فضایی که مد نظر دارید می‌توانید به نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل دست پیدا کنید. آکواریوم در فضای بین دو اتاق گزینه بسیار مناسبی به‌ حساب می‌آید. به‌ عنوان‌ مثال شما با استفاده از یک آکواریوم دیواری می‌توانید فضای اتاق نشیمن و آشپزخانه را از یکدیگر مجزا کنید.

آکواریوم و زیبایی‌های زیردریا

می‌توانید با استفاده از یک قاب شیشه‌ای در اتاق نشیمن به یک زیبایی تأثیرگذار دست پیدا کنید و نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل خود را اجساس کنید. خود را محدود به استفاده از یک آکواریوم نکنید. این قابلیت و این امکان برای شما وجود دارد که از چند نمونه متنوع در فضا استفاده کنید. بدون شک بعد از دکور کردن به زیبایی چشم‌نواز آن پی خواهید برد. ترجیحاً از آکواریومی استفاده کنید که درب روی آن بسته باشد زیرا این کار از پخش شدن بوی آکورایوم در فضا منزل شما جلوگیری می‌کند.

آکورایوم و اتاق نشیمن

شما به‌ راحتی با استفاده از یک آکواریوم بزرگ می‌توانید به‌ جای پارتیشن، کار جداسازی فضا را به انجام رسانده و در واقع یک پارتیشن خاص در منزل خود داشته باشید. این کار سبب منحصر به‌ فردتر شدن محیط داخلی منزل شما می‌شود.

 ایده پردازی دیگر برای جداسازی فضا

 جداسازی آشپزخانه و فضای نشیمن با آکواریوم

با هر تم رنگی که در فضا دارید یک آکواریوم سفارش دهید. حال به ایده پردازی فضای داخلی منزل خود بپردازید. همان‌ گونه که اشاره شد دکور کردن و جداسازی فضا با استفاده از آکواریوم کار بسیار جدید و منحصر به‌ فردی است. این امر را شما برای هر قسمتی از فضا که تمایل داشته باشید می‌توانید به انجام برسانید. به‌ عنوان‌ مثال همانند تصویر زیر کار جداسازی آشپزخانه و میز غذاخوری را با یک تم سفید دنبال کنید. به این صورت که آکواریوم را با رنگ سفید مورد استفاده قرار دهید و در ادامه سرویس غذاخوری را با همین تناژ رنگی دکور کنید.

 جداسازی آشپزخانه با آکواریوم

این‌ که در کجای منزل از این دکوری شیک بهره بگیریم زیاد پیچیده نیست. شما می‌توانید حتی در اتاق مطالعه یک محیط آرامش‌بخش و اثرگذار تداعی کنید. این مهم تنها در شرایطی مهیا می‌شود که شما از یک ایده پردازی ناب بهره گرفته باشید. همانند تصویر می‌توانید با یک نورپردازی ویژه، یک چیدمان خاص را تصویر کنید. در کنار این آکواریوم بدون شک استفاده از یک صندلی تک برای مطالعه کار چیدمان شما را به پایان می‌رساند.

 آکواریوم در اتاق مطالعه

به‌ راحتی با استفاده از یک آکواریوم دیواری در کنار سایر لوازم‌خانگی در آشپزخانه می‌توان کار دکور را به انجام رساند. برای این منظور تنها کافی است پس از طراحی و جایگذاری وسایل در محیط آشپزخانه جای این دکوری شیک را خالی نگه داشت. با کمک گرفتن از یک فرد خبره در این زمینه یک آکواریوم خاص با ابعاد متناسب با فضا طراحی و مورد استفاده قرار دهید. می‌توانید این کار را بر روی میز اپن یا همانند تصویر زیر در کنار سایر لوازم‌ خانگی انجام دهید. این امر به فضایی که در اختیار دارید بستگی دارد.

 آکواریوم در آشپزخانه

اگر فضای کافی برای استفاده از آکواریوم در منزل و یا محیط کار خود ندارید اصلاً نگران نباشید. شما با استفاده از یک میز پذیرایی به سبک آکواریوم به‌ راحتی به این مهم دست پیدا خواهید کرد. تنها نیاز شما یک آکواریوم دردار است که به هر شکلی که تمایل دارید طراحی و ساخته شود. بر اساس سلیقه و نیاز خود با هر شکل هندسی که ایده‌آل شما است به یک دکوراسیون خاص دست پیدا خواهید کرد. این امر می‌تواند در مرکز چیدمان شما صورت بگیرد یا در گوشه‌ای از اتاق به‌عنوان میز عسلی مورد استفاده قرار بگیرد.

 میز پذیرایی و نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل

همان‌طور که اشاره شد شما با هر سبک و سیاقی که تمایل داشته باشید می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. می‌توانید از دو آکواریوم در کنار هم به‌صورت پیوسته یا گسسته در دکور کردن فضا به‌ عنوان یک میز خاص کمک بگیرید. این عوامل همگی به فضای انتخابی شما بستگی دارد. خواه این فضا بزرگ باشد خواه کوچک، شما محدودیتی در استفاده از آکواریوم ندارید و تنها اندازه آن برای شما تفاوت پیدا خواهد کرد.

 ایده پردازی دیگر با میز آکواریومی

نظر شما در مورد این ایده‌ها و استفاده متفاوت از آکواریوم در دکوراسیون منزل چیست؟ چه پیشنهادی برای متفاوت بودن آکورایوم و دیزاین آن در خانه دارید؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 2

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .