چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

استفاده از سبز آبی در رنک پذیرایی

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ سوالی که ممکن است بسیاری از افراد در طول سال یا برای مناسبت‌های خاص از خود بپرسند. همان طور که در مطلب چطور تغییر دکوراسیون بدهیم در ده نکته اشاره کردیم، برای اینکه دکوراسیون خانه را تغییر دهیم نیازی نیست هزینه‌های سرسام آور را برای خرید لوازم خانه یا تغییر آن‌ها متحمل شویم. ما به شما راهکارهایی را به منظور استفاده از ایده‌های خلاقانه برای بهتر دیده شدن ارائه می‌دهیم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله پیش روی را به دقت مطالعه کنید تا ایده‌های بیشتری برای تغییر دکوراسیون در ذهن شما بوجود آید.

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

چطور دکوراسیون خونمو با کمترین هزینه عوض کنم؟

 • تغییر دکوراسیون پذیرایی با کمترین هزینه
 • تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن با ارزان‌ترین وسایل
 • تغییر دکوراسیون آشپزخانه
 • تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی

برای بهتر دیده شدن فضا نیاز به صرفه هزینه‌های زیاد نیست. گاهی با چنده ایده ساده و ارزان می‌توان به راحتی محیط را تغییر داد. ما به شما نمونه‌هایی از چیدمان متفاوت و لوازم جانبی ارزان را ارائه می‌دهیم. بدون شک سلیقه شما این تغییرات را صد چندان خواهد کرد.

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

تغییر دکوراسیون پذیرایی با کمترین هزینه

اتاق پذیرایی یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های منزل است که خانم خانه‌دار بسیار بر روی دیزاین داخلی آن حساس است. از همین رو توجه به دکوراسیون آن حس آرامش برای خانم خانه و محیط زیبایی را برای اطرافیان حاصل می‌کند. به همین منظور پیشنهادهای ویژه‌ای داریم:

 • استفاده از چوب
 • آینه‌های رنگی
 • لامپ
 • تزئین دیوار
 • روکش مبل
 • ایجاد گلخانه
 • حس جدید در کتابخانه

استفاده از چوب در چیدمان داخلی اتاق پذیرایی

به شما پیشنهاد می‌دهیم از چوب‌های طبیعی به صورت دایره دایره برش بزنید و بر روی دیوار پذیرایی آن‌ها را نصب کنید. حال می‌توانید بر روی قسمتی از آن‌ها آینه نصب کنید و در قسمت دیگر نیز عکس‌های یادگاری خود را قرار دهید. به منظور طبیعی‌تر جلوه دادن به شما پیشنهاد می‌کنیم یک سری از قسمت‌ها را خالی بگذارید تا چوب دیده شود.

چطور تغییر دکوراسیون بدهیم

 استفاده از آینه‌های رنگی در چیدمان پذیرایی

آینه‌های رنگی به صورت قدی و ریز شده را می‌توانید برای تغیر دکوراسیون خانه و اتاق پذیرایی خود مورد استفاده قرار دهید. اگر در اتاق پذیرایی خود یک کمد دیواری دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم از آینه‌های خرد شده در لابه‌لای درب کمد استفاده کنید. همچنین آینه‌های قدی را می‌توانید با کمک یک متخصص در قسمتی از اتاق پذیرایی یا در قسمت‌هایی از اتاق نصب کنید. این امر سبب ایجاد تغییرات چشمگیری در محیط و دکوراسیون خانه می‌شود.

چطور تغییر دکوراسیون بدهیم

استفاده از لامپ برای چیدمان پذیرایی

لامپ‌های رنگی را می‌توانید به فضای اتاق پذیرایی اضافه کنید. این کار به نورپردازی متفاوت فضا بسیار کمک می‌کند. همچنین می‌توانید به صورت تزئینی از چند لامپ به عنوان گلدان استفاده کنید. لامپ‌های بلااستفاده را تزئین کنید و روی میز قرار دهید تا با هزینه‌های کم شاهد تغییرات زیاد باشید.

تزئین دیوار اتاق پذیرایی

اگر می‌خواهید تغییر دکوراسیون خانه خود را با کمترین هزینه به پایان برسانید، فکر خرید کاغذ دیواری‌های گران قیمت را از سر خود بیرون کنید. شما به راحتی می‌توانید با یک کاغذ، قلم‌ مو و رنگ در فضا تغییرات حاصل کنید. به راحتی طرح مد نظر را روی کاغذ پیاده کنید. سپس آن را روی دیوار قرار دهی.د بعد از رنگ کردن طرح قسمت‌های خالی بر روی دیوار ایجاد می‌شود. حال شما بدون صرف هزینه شاهد یک کاغذ دیواری رنگی هستید. همچنین می‌توانید جای استفاده از کاغذ دیواری برای اتاق‌ها، از رنگ‌های مختلف نیز استفاده کنید. برای ایده گرفتن در رابطه با رنگ‌های مختلف دیوار اتاق پذیرایی، پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ مناسب برای اتاق پذیرایی و نشیمن را نیز مطالعه کنید.

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

تغییر دکوراسیون منزل تنها با تعویض روکش‌ها

نیازی نیست همیشه برای ایجاد تغییرات مبلمان را تعویض کرده و برای منزل خود مبل جدید خرید کنید. شما به راحتی با تعویض روکش‌ها و کاورهای مبل می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. تغییر در روکش مبل و البته کوسن‌های آن سبب می‌شود تغییرات شگرفی را شاهد باشید.

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

ایجاد گلخانه در منزل!

نیازی نیست یک گلخانه مجلل در پذیرایی بسازید. برای داشتن یک گلخانه کوچک و دوست داشتنی در خانه خود می‌توانید از یک میز در گوشه اتاق استفاده کنید. به راحتی با چند گلدان بزرگ و کوچک و استفاده از گل‌های زیبای آپارتمانی می‌توانید یک گلخانه در فضا ایجاد کنید. حتی می‌توانید روی زمین چند گلدان بزرگ قرار دهید تا زیبایی فضا چندین برابر شود. تاثیر استفاده از گل و گیاه در خانه خود را هیچگاه دست کم نگیرید.

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

داشتن یک کتابخانه در منزل

اگر پذیرایی شما دارای کتابخانه است، به راحتی می‌توانید حسی متفاوت را در خود و افراد خانواده ایجاد کنید. در لابه لای کتابخانه وسایل با ارزش خود را قرار دهید. قاب عکس‌های نوستالژی خود را روی کتابخانه به صورت کلکسیونی بچینید. از گل‌های خشک، میوه‌های خشک و کاج‌هایی که در طبیعت یافت می‌شوند استفاده کرده و آن‌ها را در سبدهای تزئینی کوچک قرار داده و داخل کتابخانه خود جا دهید. همچنین می‌توانید با مطالعه مطلب چیدمان قفسه کتابخانه ایده‌های بیشتری را برای دکوراسیون کتابخانه منزل خود بدست آورید.

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم و اتاق نشیمن متفاوتی داشته باشم؟

حال به شما پیشنهاد می‌کنیم کوسن‌ها را تغییر دهید. از قاب‌های نوستالژی بر روی قاب دیوار بهره ببرید. شمع آرایی نیز فراموش نشود که این امر بسیار به تغییر دکوراسیون کمک می‌کند. از لبه‌های پنجره به عنوان ویترین استفاده کنید. می‌توانید از رو اندازهای رنگی و سنتی برای روکش کردن مبلمان راحتی نیز بهره ببرید.

چگونه دکوراسیون خونمو عوض کنم واتاق نشیمن متفاوت داشته باشیم

استفاده از قالیچه‌های قدیمی

شاید با خود فکر کنید جای قالی همیشه روی زمین است، اما ما به شما یک پیشنهاد ویژه داریم؛ همان طور که در مطلب داشتن خانه‌ای به سبک ایرانی اسلامی نیز اشاره کردیم، قالیچه‌های کوچک و قدیمی را به عنوان یک قاب بی‌نهایت زیبا بر روی دیوار نصب کنید. اگر در نشیمن از یک فضای سنتی بهره می‌برید، این کار به زیبا‌تر شدن فضا کمک شایانی می‌کند.

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

ظرف‌های قدیمی و تزئین اتاق نشیمن

اگر ظروف یادگاری مادربزرگ‌های خود را هنوز در کمد نگهداری می‌کنید، به راحتی می‌توانید از این ظروف به عنوان دیوارکوب استفاده کنید. همچنین این ظروف را می‌توانید در گوشه‌ای از اتاق به صورت قاب روی میز قرار دهید. این کار سبب می‌شود علاوه بر تغییر دکوراسیون، تجدید خاطره‌ای نیز صورت بگیرد.

ساعت برای دیوار کوب

شاید برایتان جالب باشد که بگویم می‌توانید تمام ساعت‌های خانه را بر روی دیوار اتاق نشیمن نصب کنید. این بار به جای نصب قاب عکس بر روی دیوار می‌توانید تعداد زیادی ساعت را روی دیوار نصب کنید. در نهایت به شما برای چیدمان اتاق نشیمن استفاده از گل‌های طبیعی با شاخه‌های خشکی که در اطرافتان به وفور یافت می‌شوند را توصیه می‌کنیم.

 تغییر دکوارسیون آشپزخانه

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

می‌توانید گلدان‌های روی میز را شیشه‌ای کنید. گلدان‌های شیشه‌ای را با برش لیمو، پرتغال و یا هر میوه دیگری که دوست دارید پر کنید. زیر بشقابی‌ها را به سبک جدید خود بدوزید. به راحتی می‌توان با شمع آرایی فضا را با تغییرات جدید روبرو کرد. کاورهای ساتن با گیپورهای طلایی برای صندلی‌های میز ناهارخوری بدوزید. از رومیزی جدید استفاده کنید. این کار بدون تعویض سرویس ناهار خوری حس تازه‌ای را به فضا می‌بخشد.

به راحتی می‌توانید سبزی مورد نیاز خود را در گلدان‌های کوچک بکارید. اکنون شما علاوه بر چیدمان زیبای آشپزخانه صاحب یک باغچه کوچک نیز هستید. از سبد میوه بر روی کابینت با تزئین چیزهایی که در طبیعت موجود است بهره بگیرید؛ مثلاً چوب خشک، کاج، برگ‌های خشک پاییزی، گل‌های بهاری و بسیاری دیگر هر کدام به شما ایده‌ای برای متفاوت دیده شدن می‌دهند.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با تغییر وسایل

نیازی نیست وسایل زیادی خریداری کنید. سرویس چینی خود را که به صورت دم دستی از آن استفاده می‌کنید را تغییر دهید و یا اگر در کمد نمونه دیگری دارید آن‌ها را جابجا کنید و اگر نه، با تهیه چند بشقاب و لیوان به تعداد اعضای خانواده می‌توانید این حس تفاوت را ایجاد کنید.

تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی

برای تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی به راحتی با خرید یک مایع دستشویی رنگی و یا یک حوله رنگی می‌توان به این مهم دست پیدا کرد. می‌توانید از صابون‌های تزئینی و صدف‌های رنگی به منظور تزئین فضا بهره ببرید. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر خیلی دوست دارید تغییرات به چشم بیاید پرده حمام خود را تعویض کنید تا حسابی این تغییر دکوراسیون به چشم بیاید.

چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم ؟ ایده هایی با کمترین هزینه

در این مطلب سعی کردیم که تغییر دکوراسیون منزل با کمترین هزینه را برای شما شرح دهیم و به سوال چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم پاسخ دهیم. همان طور که مشاهده کردید، گاهی اوقات تنها با هزینه‌هایی بسیار پایین می‌توان به سادگی تغییرات چشمگیری در دکوراسیون منزل ایجاد کرد. نظر شما در این مورد چیست؟ چه ایده‌هایی را برای تغییر دکوراسیون خانه با کمترین هزینه ارائه می‌دهید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد امتیازات 12

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .