نکاتی برای چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

زندگی آپارتمانی چالش‌هایی با خود به همراه دارد که چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک این خانه‌ها یکی از آن‌هاست. با توجه به سوالات فراوانی که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی این خانه‌ها وجود دارد، در این مطلب از توکامگ نکاتی را برای چیدمان مبلمان در خانه‌های کوچک آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

برای داشتن دکوراسیون دوست داشتنی در اتاق‌های نشیمن کوچک، چیدمان مناسب مبلمان یکی از مهم‌ترین عوامل است. اما هر نوع چیدمانی معمولا یک نقطه کانونی داشته و مبلمان با توجه به آن نقطه چیده می‌شود. به همین دلیل با کمی خلاقیت می‌توان چیدمان مبلمان را به نوعی انتخاب کرد که در عین مناسب بودن، خانه را بزرگتر نیز نشان دهد. در صورتی که فعلا مبلمان مورد نظر خود را انتخاب نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب راهنمای خرید مبلمان مناسب منزل را مطالعه کنید تا انتخاب راحت‌تری برای مبلمان منزل خود داشته باشید.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

اولین گزینه برای چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک، قرار دادن مبلمان در مقابل نقطه کانونی اتاق است، که این نقطه کانونی می‌تواند تلویزیون، یک تابلو نقاشی، شومینه و یا قفسه کتاب باشد. به این ترتیب نقطه کانونی در معرض دید همه خواهد بود.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

گزینه دوم برای چیدمان مناسب مبل در اتاق نشیمن کوچک، توجه به رو در رو بودن افراد است. در این صورت بایستی مبلمان را به نحوی بچینید که افراد به راحتی بتوانند با یکدیگر مکالمه داشته باشد. در این صورت باید مبلمان را نزدیک به هم قرار دهید که این خود باعث خواهد شد فضای خالی بیشتری در اتاق نشیمن داشته باشید.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

اگر می‌خواهید خانه‌تان هارمونی و تعادل خود را از دست ندهد، رویکرد دیگری را در در چیدمان مبلمان در پیش بگیرید. هنگام چیدن مبلمان، در نظر داشته باشید که نحوه چیدن مبلمان چه تاثیری در دکوراسیون خانه داشته و چه ارتباطی با سایر وسایل دارند. برای مثال اگر از یک کاناپه استفاده کرده‌اید، حتما در دو طرف آن از دو صندلی استفاده کنید تا بدین ترتیب در دکوراسیون اتاق تعادل ایجاد شود.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

یکی از چالش‌های دیگر آپارتمان‌های کوچک، جدا کردن مکانی برای بازی کردن کودکان در اتاق نشیمن است. برای این کار و جدا کردن قسمتی مخصوص برای بازی فرزندانتان در اتاق نشیمن، به گونه‌ای که همواره نیز در معرض دیدتان باشند، بهترین کار استفاده از مبلمان برای بخش‌بندی اتاق است.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

یکی دیگر از نکاتی که بایستی در چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک به آن توجه شود، انتخاب وسایل ضروری اتاق نشیمن است. پس از انتخاب وسایلی که حضورشان در اتاق نشیمن ضروری است، می‌توانید در مورد حضور سایر وسایل در اتاق تصمیم‌گیری کرده و فضای آن را بازتر کنید.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

پس از مشخص کردن وسایل ضروری خانه، چیدمان آن را با بزرگترین وسیله، که معمولا کاناپه است، شروع کنید. پس از تعیین مکان مناسب کاناپه، می‌توانید سایر وسایل را نیز اطراف آن قرار دهید.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

برای داشتن بهترین چیدمان مبل در اتاق های نشیمن کوچک، در صورت امکان تعدادی از آن‌ها را امتحان کنید. در این صورت می‌توانید از همه جهات نحوه چیدمان و دکوراسیون را بررسی کرده و بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین در بررسی‌های خود به نقطه کانونی اتاق نیز توجه داشته باشید تا از هر نقطه اتاق کاملا مشخص باشد.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

انتخاب نقطه کانونی نیز یکی از عوامل مهم در نحوه چیدمان اتاق نشیمن کوچک است. پس از انتخاب نقطه کانونی اتاق، مبلمان را دور آن و به گونه‌ای قرار دهید که در معرض دید باشد.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

یکی دیگر از چالش‌های چیدمان اتاق های نشیمن کوچک محل قرارگیری میز جلو مبلی است. میز جلومبلی را به گونه‌ای قرار دهید که در عین نزدیک بودن به مبل‌ها، مسیر رفت و آمد افراد را نیز مسدود نکند. همان طور که در مطالب قبلی توکامگ و در نکاتی برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک اشاره کردیم، می‌توانید از پاف نیز جای میز جلو مبلی استفاده کرده و در مواقع ضروری نیز از آن‌ها جای مبل برای نشستن استفاه کنید.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

نورپردازی نیز یکی دیگر از عوامل مهم در دکوراسیون و چیدمان اتاق های نشییمن کوچک است؛ چرا که اگر میزان نور اتاق کم باشد، اتاق کوچک‌تر نشان داده خواهد شد، اما با میزان نور مناسب می‌توان اتاق را بزرگتر نشان داد.

چیدمان مبلمان در اتاق های نشیمن کوچک

در نهایت نیز پیشنهاد می‌کنیم برای ایده‌های بیشتر در رابطه با چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن کوچک، مطلب راهنمای چیدمان مبل راحتی در فضاهای کوچک را نیز مطالعه کنید تا بتوانید اتاق خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید. در ضورتی که هر گونه سوال و یا پیشنهاد هم داشته باشید، می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

برگرفته از: homedit

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.9 / 5. تعداد امتیازات 17

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!