اشتباهات چیدمان خانه ؛ چهار اشتباه رایج که بیشتر ما دچارشان می‌شویم

اشتباهات چیدمان خانه

خرید مبلمان واقعا کار دشواری است، و از آن سخت‌تر اینکه اصلا مبلمان جدید را کجا و چگونه بچینیم و دکوراسیون اتاق را چگونه با آن تزیین کنیم؟ بیشتر ما عادت داریم که به صورت ناخودآگاه همه چیز را در کنار دیوار بچینیم و یا دکوراسیون خانه‌مان را طوری طراحی کنیم که پدر و مادرمان طراحی می‌کنند. نمی‌خواهیم بگوییم که چیدمان مبلمان و طراحی دکوراسیون از موشک هوا کردن سخت‌تر است، ولی کوچک‌ترین اشتباه در این امر خود را به بدترین شکل ممکن نشان می‌دهد و کل دکوراسیون و چیدمان خانه شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این پست می‌خواهیم به چهار مورد از رایج‌ترین اشتباهات چیدمان خانه بپردازیم و با هم آن‌ها را رفع کنیم. با ما همراه باشید تا شما این اشتباهات را در چیدمان خانه خود مرتکب نشوید.

اشتباهات چیدمان خانه

اشتباهات چیدمان خانه

اولین اشتباه: قرار دادن مبلمانی با ارتفاع بیشتر در وسط اتاق

اشتباهات چیدمان خانه

وقتی می‌گوییم باید فضایی ایجاد کنیم که در آن حرکت جریان داشته باشد، منظورمان این نیست که فقط بتوانیم آزادانه در آن حرکت فیزیکی داشته باشیم. منظور ما، جریان حرکت بصری نیز هست.

در تصویر بالا دو مبل تکی با تکیه‌گاه بلند در وسط خانه قرار دارند که این غلط است. بهتر مبلمان و دیگر وسیله‌ها را طوری بچینید که جلوی دید را در سراسر اتاق سد نکند. تصویر زیر روش مناسب چیدمان در این مورد را نشان می‌دهد.

اشتباهات چیدمان خانه

برای این کار ابتدا باید ارتفاع وسیله‌ها را در نظر بگیریم. اجسام و مبلمان مرتفع‌تر را در کنار دیوار‌ها و اجسام کوتاه تر را در وسط اتاق قرار دهید. با این کار فضای اتاق به خوبی در دیدرس شما قرار خواهد گرفت و احساس سرزندگی و جریان و حرکت را بوجود می‌آورد.

اشتباه دوم: چیدمانی که جلوی حرکت و رفت و آمد را سد می‌کند

اشتباهات چیدمان خانه

یکی دیگر از رایج‌ترین اشتباهات چیدمان خانه این است که مبلمان را طوری بچینیم که جلوی رفت و آمد را سد کند. مثلا اگر مبل راحتی را در وسط اتاق و پشت به سالن اصلی و رو به دیوار بگذاریم و جلوی آن یک میز قرار دهیم، ببیش‌ از نیمی از سالن مسدود می‌شود و حرکت را دشوار می‌کند. درست مثل تصویر بالا.

بهتر است مبل راحتی را به در کنار دیوار و رو به سالن قرار دهیم و یک میز بیضی را در جلوی آن بگذاریم تا احساس جریان و حرکت بیشتر منتقل شود.

اشتباهات چیدمان خانه

نکته: همیشه از هر وسیله‌ای تا وسیله دیگر، یک متر جای حرکت بگذارید. همه چیز را به هم نچسبانید!

اشتباه سوم: چسباندن مبل به دیوار

بهتر است مثل تصویر زیر مبل را به دیوار نچسبانید.

اشتباهات چیدمان خانه

اگر جای کافی در سالن خود دارید، همیشه مبل را نیم متر از دیوار فاصله دهید. با این کار حس جریان و حرکت را در اتاق ایجاد می‌کنید.

به علاوه وقتی مبل به دیوار می‌چسبد، فضا گرفته و کوچک به نظر می‌رسد. تصویر زیر به خوبی نشان می‌دهد که فضا چقدر تغییر کرده است.

اشتباهات چیدمان خانه

اشتباه چهارم: استفاده از تعداد زیادی مبل و صندلی

واقعا نیازی نیست در یک سالن نشیمن این همه مبل راحتی و صندلی تک نفره بچینید و سالن را شلوغ کنید.

اشتباهات چیدمان خانه

مبل ال یکی از راه حل‌های ما برای شماست. با قرار دادن یک مبل ال در وسط سالن هم جای کافی برای نشستن خواهید داشت و هم فضا به طور چشمگیری خلوت و دلباز می‌شود. یک پاف هم جلوی مبل ال بگذارید تا کار کامل شود. درست مثل تصویر زیر.

اشتباهات چیدمان خانه

می‌بینید که بیشتر ما دچار این قبیل اشتباهات چیدمان خانه می‌شویم. با کمی تحقیق و با کمک گرفتن از یک متخصص در زمینه دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل، می‌توانید لوازم خانه خود را به بهترین نحو بچینید و از فضای زیبایی که ایجاد می‌شود لذت ببرید.

در ویدیوی زیر نیز می‌توانید این اشتباهات در چیدمان خانه و راه حل آن‌ها را مشاهده کنید:

به نظر شما افراد ممکن است دچار چه اشتباهات دیگری در چیدمان و دکوراسیون خانه شوند و چگونه می‌توان آن را حل کرد؟ نظرات و پیشنهادات مفید خودتان را با ما در میان بگذارید تا همگی از آن استفاده کنیم.

برگرفته از: www.apartmenttherapy.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.