سرویس چوب عروس و جهیزیه شامل چه چیزهایی است؟

پاف سرویس خواب
5,366

سرویس چوب عروس شامل چه چیزهای می‌شود؟ سؤالی که شاید همه عروس خانم‌ها و البته خانواده‌شان در زمان خرید جهیزیه از خود می‌پرسند. در این مطلب از مجله اینترنتی دکوراسیون توکامگ سعی کرده‌ایم به طور خلاصه به این سوال پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

سرویس خواب عروس شامل چه چیزهای است؟

برای اینکه در هر زمینه‌ای یک خرید مطلوب و ایده‌آل داشته باشیم قبل از هر چیزی باید پیرامون آن موضوع اطلاعات لازم را داشته و یا کسب کنیم. در رابطه با جهیزیه نیز این چنین بوده و قبل از خرید آن بایستی با وسایل آن آشنایی کامل داشته باشیم. سرویس چوب یکی از اصلی‌ترین بخش‌های جهیزیه به حساب می‌آید که به طور کلی شامل مبلمان و سرویس خواب است. مبلمان که معمولا شامل یک یا دو ست مبل و معمولا همراه با نهارخوری بوده و سرویس خواب نیز همان طور که در مطلب وسایل موجود در سرویس خواب اشاره کردیم، از پاتختی، دراور یا کنسول، میز توالت و صندلی، کمد، قاب آینه، پاف تخت و تخت خواب تشکیل‌ شده است. شما بسته به نیاز خود می‌توانید از تخت به تنهایی بهره ببرید و در صورت تمایل می‌توانید از تمام موارد سرویس خواب استفاده کنید. این امر بسته به نیاز و فضای خانه نوعروس دارد. استفاده از کمد در صورتی‌که فضای اتاق خواب عروس کم بوده و تخت شما کشویی باشد نیازی نیست. در ادامه به معرفی مختصر هر یک از این وسایل می‌پردازیم.

سرویس چوب عروس شامل چه چیزهای است؟

مبلمان در سرویس چوب عروس

مبلمان در هر خانه‌ای و در زندگی امروزی یکی از ضروریات زندگی به حساب آمده و در زمان خرید جهیزیه نیز یکی از اولویت‌ها به شمار می‌رود. اما در زمان خرید مبلمان برای جهیزیه بایستی نکاتی را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید مبل کرد. برای مثال فضای خانه عروس، سبک کلی دکوراسیون خانه، هزینه‌ای که برای خرید مبل کنار گذاشته‌اید، تم کلی خانه، ست کردن رنگ وسایل با یکدیگر و… از جمله مواردی هستند که قبل از انتخاب مبل بایستی به آن‌ها توجه داشت. اما مبلمان در سرویس چوب عروس شامل چه چیزهایی است؟

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

به طور کلی مبلمان را می‌توان مجموعه‌ای از کاناپه، مبل تک نفره و صندلی میزبان و جلومبلی و عسلی دانست که گاهی همراه با آن میز نهارخوری نیز خریداری می‌شود. برای خرید مبلمان برای جهیزیه ابتدا باید به اندازه و فضای خانه توجه داشته و سپس تصمیم بگیرید که ست مبلمان چند نفره خریداری کرده و آیا همراه با مبل نهارخوری نیز تهیه کنید یا نه. و سپس با توجه به سلیقه خود و سبک دکوراسیون خانه عروس، سبک مبلمان، رنگ و طرح و… را مشخص کرده و از بین مدل‌های موجود یکی را انتخاب کنید.

دکوراسیون با مبل سلطنتی

تخت در سرویس چوب عروس

یکی دیگر از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عناصری که در زمان خرید جهیزیه به آن توجه می‌شود تختخواب است که اصلی‌ترین جزء سرویس خواب می‌باشد. برای این منظور شما می‌توانید از تخت‌های متنوعی که در بازار و یا فروشگاه‌های اینترنتی مبلمان موجود هستند انتخاب کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید از تخت‌های کشویی، جک دار، مبل‌های تخت شو و… استفاده کنید. این امر به نیاز و البته سلیقه شما بستگی دارد. بدون تردید در آپارتمان‌های کوچک این امکان برای شما وجود ندارد که از تمام لوازم جانبی که همراه تخت ارائه می‌شود استفاده کنید و به همین دلیل در خانه‌های کوچک می‌توانید از تخت‌خواب‌های کشودار بهره ببرید که کارایی بیشتری دارند.

تخت در سرویس چوب عروس

پاتختی

یکی دیگر از لوازم ضروری سرویس چوب عروس پاتختی است که در کنار تخت قرار داده‌ شده می‌شود. شما می‌توانید از یکی از آن‌ها در صورت کمبود فضا و یا از هر دو آن‌ها در اتاق پذیرایی خود بهره بگیرید. پاتختی برای قرار دادن وسایل لازم مثل چراغ خواب، ساعت و لوازم مورد نیاز دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمونه‌های متنوع آن همراه با تخت خواب‌ها در بازار مبلمان موجود هستند. به عنوان مثال شما می‌توانید از میزهای ساده آن بهره ببرید و تنها لوازم مورد نیاز خود را روی آن قرار دهید. از سوی دیگر شما می‌توانید از پاتختی‌های کشودار برای قرار دادن وسایل ضروری خود استفاده کنید. ارتفاع آن‌ها نیز عموماً با تخت شما یکی بوده و ست با آن تهیه و تولید می‌شوند.

میز عسلی یا پاتختی

لازم به ذکر است برای سرویس چوب خود نیازی نیست از تمام لوازم جانبی آن استفاده کنید. وابسته به فضا و نیاز خود می‌توانید از پاتختی تکی بهره برده و یا دو عدد پاتختی خریداری کنید. این کار سبب می‌شود وسایل لازم و ضروری شما تنها با یک میز عسلی نیز سر و سامان بگیرد و از سوی دیگر از هزینه‌های اضافی در زمان خرید جهیزیه جلوگیری می‌شود.

میز توالت یا همان میز آرایش

میز توالت را می‌توانید برای مرتب کردن وسایل آرایشی بهداشتی خود مورد استفاده قرار دهید. برای این منظور نیز میز توالت‌های متنوعی در سرویس‌های خواب مشاهده می‌شود. شما می‌توانید از میز توالت کشودار با ارتفاع بلند استفاده کنید و با یک تیر دو نشان بزنید. اول استفاده از روی میز توالت برای قرار دادن وسایل است و دوم خود را از خرید کنسول در امان نگه‌دارید. مورد دوم اینکه شما می‌توانید از آینه‌های فیکس شده به میز توالت استفاده کنید یا از مدل‌های که آینه آن جدا است بهره ببرید.

میز توالت

همان طور که اشاره شد، آینه‌های میز توالت به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول آینه‌هایی که به صورت جدا بر روی دیوار نصب می‌شوند و دسته دوم آینه‌هایی که به‌صورت پیوسته به خود میز توالت نصب‌ شده‌اند. همچنین می‌توانید از صندلی‌های میز توالت در صورت احتیاج نیز استفاده کنید. در این صورت به شما پیشنهاد می‌کنیم از مدلی خریداری کنید که صندلی آن در زیر میز قرار بگیرد تا از دست و پاگیر بودن آن در فضا جلوگیری شود.

سرویس خواب عروس

کمد در سرویس چوب عروس خانم‌ها

یکی دیگر از مواردی که تهیه آن به فضای داخلی اتاق خواب شما بستگی دارد کمد است. برای این منظور می‌توانید از کمدهای بزرگ و یا کوچک بهره ببرید. حال اگر تخت شما کشودار باشد و یا از میز دراور استفاده می‌کنید دیگر تهیه کمد برای سرویس چوب یک نیاز اساسی به شمار نمی‌رود. از سوی دیگر شما می‌توانید برای اینکه خود را از خرید آینه قدی معاف کنید، از کمدهایی استفاده کنید که بر روی در آن‌ها آینه به صورت قدی نصب شده باشد.

کمد در سرویس چوب

در صورتی که فضای اتاق خوابتان بزرگ است، می‌توانید از کمدهای بزرگ‌تر استفاده کنید و همچنین برای اینکه خود را از خرید آینه قدی معاف کنید می‌توانید از کمدهایی استفاده کنید که این وسیله کاربردی را بر روی خود نصب دارند. کمدی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید از دو در، یک آینه و چند کشو بهره برده است که بسیار کاربردی می‌باشد.

 کمدهای دودره و آینه‌دار

کمد را می‌توانید همانند تصویر زیر به صورت ساده و ست با سرویس چوب تهیه کنید. این کمد به دلیل سادگی که دارد در دراز مدت قدیمی و از مد افتاده نمی‌شود. شما با خرید یک دراور برای قرار دادن وسایل ریز و یک آینه بر روی آن می‌توانید کنسول و میز توالت را نیز در کنار این کمد زیبا داشته باشید. در این اتاق خواب نیز به دلیل فضای کم از یک پاتختی در کنار تخت استفاده شده است.

کمد ساده در سرویس چوب

کنسول یا دراور

یکی از لوازمی که هم برای شما حکم میز توالت را دارد و هم کار کمد را به خوبی به انجام می‌رساند دراور است. برای اینکه یک دکوراسیون شیک و ساده داشته باشید می‌توانید با خرید این کنسول در کنار تخت خود از خرید سایر لوازم جانبی که در سرویس چوب مشاهده می‌شود در امان بمانید. گاهی واژه‌های دراور، کنسول، میز آرایش و… جای هم استفاده می‌شود که در مطلبی جدا در مورد آن‌ها کامل توضیح داده‌ایم.

کنسول و آینه دیواری

برای اینکه از هزینه‌های اضافه در امان باشید می‌توانید از یک دراور به عنوان میز توالت نیز بهره ببرید. همانند چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یک دراور کشویی کار کمد و آینه قدی را به راحتی برای شما به انجام رسانده است.

کنسول یا دراور

آینه قدی در سرویس چوب عروس و جهیزیه

آینه قدی نیز یکی از لوازم جانبی سرویس چوب به شمار می‌رود و همان طور که اشاره شد از طرق مختلف می‌توانید خود را از خرید آن معاف کنید. شما می توانید از اینه روی میز توالت استفاده کنید و یا اینکه از یک آینه قدی بر روی کمد دیواری بهره ببرید. از نکاتی که در زمان چیدمان آینه در اتاق‌خواب به آن بسیار اشاره‌ شده است نحوه قرارگیری آن است. توصیه می‌شود آینه به‌ صورتی در اتاق قرار داده شود که مشرف‌ به در ورودی و تخت خواب شما نباشد.

آینه‌قدی

نظر شما در رابطه با سرویس چوب عروس چیست؟ به نظرتان خرید کدام یک از وسایل اشاره در این مطلب برای جهیزیه ضروری هستند؟ منتظر نظرات شما همراهان همیشگی توکامگ هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: (8 رای, امتیاز: 4٫13 از 5)
Loading...

 

2 دیدگاه وجود دارد
  1. تشریفات می گوید

    سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

    1. علی عیسی زاده می گوید

      سپاس از لطف و توجه شما 🙂 🌷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.