چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل شکل

مبل سلطنتی الماس

اکثر پذیرایی‌ها در خانه‌های ایرانی عموما به شکل مستطیل طراحی و ساخته شده‌اند و از همین رو چیدمان به صورت روتین و روال عادی همیشه به صورت خطی انجام  می‌شود. گاهی نیاز است برای ایجاد این تغییر دکوراسیون دست به کار شد و ایده‌های خلاقانه رو کرد. از همین رو در مطلب پیش رو سعی برآن داریم چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل شکل را با اشکال مختلف برای شما ارائه دهیم. پس تا انتهای مقاله با مجله مبلمان و دکوراسیون توکامگ همراه باشید. بدون شک پس از مطالعه این مقاله ایده‌های جالب تر و بهتری به ذهن شما برای داشتن یک چیدمان متفاوت مبل استیل خواهد رسید.

در زندگی آپارتمانی امروزی فضای کافی همانند پذیرایی‌های قدیم که به صورت مستطیلی و عریض بودند وجود ندارد. به همین دلیل توصیه خرید مبلمان استیل و کلاسیک عموما برای خانه‌های بزرگ به سبک اشرافی است. این خانه‌ها به دلیل دارا بودن سقف‌های بلند و درهای بزرگ با لوستر و پردهای اشرافی بلند به راحتی با مبل‌های استیل چیدمان می‌شوند. همچنین به راحتی می‌توان در این اتاق‌های پذیرایی بزرگ از دو سرویس مبل استیل و یا قرار دادن مبل استیل و راحتی کنار هم بهره گرفت. نوع چیدمان آن نیز بسته به سلیقه افراد می تواند تغییر داشته باشد. حذف و اضافه کردن مبل در این نوع چیدمان کار دشواری نیست، زیرا بزرگی فضا به شما امکان تغییر دکوراسیون ساده را می‌دهد.

مبل استیل کوین | جدیدترین مدل مبل استیل ۹۷ برای خانه‌های شیک - توکامگ

اولین نکته در زمان چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل شکل

اولین نکته‌ای که باید بسیار به آن توجه شود مساحت اتاق پذیرایی شماست . اگر فضا باریک و بزرگ است به شما پیشنهاد می‌کنیم از دو سرویس در این چیدمان استفاده کنید. یک دست مبل استیل و مبل دیگر ترجیحا راحتی باشد. بر همین اساس توصیه دیگر ما به شما این است که مبل‌های راحتی در قسمت پایین اتاق و نزدیک به در ورودی قرار داشته باشد که در مجاورت با تلویزیون قرار داشته باشد. همچنین توصیه دیگر ما این است حتما سرویس های کلاسیک و یا استیل در بالای اتاق در جایی قرار داشته باشد که برای شب نشینی‌ها و مهمانی‌های رسمی مورد استفاده قرار بگیرد. در صورت استفاده از مبل های راحتی و استیل کنار هم، سعی کنید مدل های مبل استیل را انتخاب کنید که با مبلمان راحتی از نظر رنگ و… ست می‌شوند.

 نکته دوم برای چیدمان مبل سلطنتی یا همان استیل در پذیرایی مستطیلی

نوع چیدمان باید همیشه به شکلی صورت بگیرد که فضا به شکل یک راه رو بلند و طویل دیده نشود. از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم دکوراسیون خطی را کلا فراموش کنید. یکی از ایده‌های موثر برای پذیرایی‌های به شکل مستطیل، چیدمان مبل استیل به شکل ال است. این کار گوشه فضا را به خوبی پوشش می‌دهد و شما می‌توانید با استفاده از میزهای عسلی و لوازم تزئینی دیگر در دکوراسیون داخلی از فضای دکوراسیون خطی فاصله بگیرد. همچنین می‌توانید برای جلوه دادن بیشتر به محیط در کنار این مبل استیل از یک نیم ست دیگر برای قسمت پایین اتاق بهره ببرید. این کار به شما این امکان را می دهد که عریض بودن اتاق را کم کنید و جلوه‌ای بهتر و زیباتر به فضا ببخشید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل

نکته سوم در دکوراسیون مبلمان استیل در پذیرایی های به شکل مستطیلی

برای اینکه از چیدمان به شکل خطی و سبک سنتی دوری کنید، بهتر از برای خود مرزی تعیین کنید. می‌توانید با فاصله گرفتن از دیوار به جای اینکه از جلو مبل عبور کنید از پشت مبل رفت آمد داشته باشید. درست است که مبلمان جزء اصلی در لیست وسایل اتاق پذیرایی به شمار می‌رود، اما از آنجایی که اتاق‌های پذیرایی بزرگ با یک مبل استیل فضا پوشش داده نمی‌شوند، می‌توانید مسیر عبور پشت مبل را به یک میز پذیرایی شیک منتهی کنید که به راحتی مهمان‌ها از خود پذیرایی کنند. همچنین با قرار دادن یک فرش مربعی شکل در جلوی مبل استیل منزل خود می‌توانید یک مرز برای رفت و آمد در جلوی مبل تعریف کنید. این کار سبب می‌شود یک قسمت از فضا به این چیدمان مخصوص اختصاص داشته باشد.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل

نکته چهارم

یکی دیگر از مواردی که در زمان چیدمان در اتاق های مستطیلی شکل باید به آن اشاره شود چیدمان صحیح است. یعنی نباید مبل سلطنتی به طرزی چیده شود که در زمان رفت و آمد مدام برای مهمان‌ها مزاحمت ایجاد شود. به عنوان مثال قرار دادن دو کاناپه در بالا و پایین اتاق و چیدن مبل‌های تکی و صندلی‌های مهمان در وسط اتاق می‌تواند ایده خوبی برای یک رفت و آمد آسان را به شما بدهد. همچنین چیدن مبل به صورتی که رفت و آمد از پشت انجام شود و نه از جلوی مبل خود سبب آرامش مهمان شما می‌شود.

فضا سازی و چیدمان مبل استیل 9 نفره در پذیرایی مستطیلی شکل

در پذیرایی‌های مستطیلی شکل شما می‌توانید از یک سرویس نه نفره استفاده کنید. برای این ایده پردازی به شما توصیه می‌کنیم سرویس استیل خود را به دو قسمت تقسیم کنید. قسمت اول را با یک کاناپه سه نفره و دو صندلی مهمان درست روبروی آن دیزاین کنید. سپس در پشت کاناپه سه نفره کاناپه دو نفره را قرار دهید و این بار با مبل‌های دو نفره چیدمان خود را سرو سامان بدهید. در انتها برای جلوه داده بیشتر به فضا توصیه می‌شود میزهای عسلی را در سمتی و میز پذیرایی را در یک سمت دیگر استفاده کرد.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل

فضا سازی چیدمان مبل استیل 7 نفره در پذیرایی مستطیلی

از آنجایی که جا برای مانور دادن در فضاهای مستیطلی بسیار زیاد  است، ما یک توصیه دیگر برای چیدمان مبل استیل هفت نفره برای شما داریم. مبل های سلطنتی هفت نفره از یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو مبل بزرگ تشیکل شده‌اند. به شما پیشنهاد می‌کنیم در قسمتی از اتاق یک کاناپه سه نفره را قرار دهید و در روبروی آن از یک کاناپه دو نفره استفاده کنید. حال می‌توانید مبل‌های تک نفره را در پشت کاناپه‌ها قرار دهید. بدون شک اگر فضا داری شومینه است بهترین مکان برای قرار دادن مبل‌های تکی رو به شومینه است. با استفاده از میز های عسلی و میز بزرگ پذیرایی می‌توانید به چیدمان خود سرو سامان بدهید.

قرار دادن مبل استیل در پذیرایی مستطیل شکل با سبکی متفاوت

شاید یک فضای مستطیلی با یک دست سرویس مبل استیل هفت نفره و یا نه نفره کامل نشود. به همین دلیل توصیه می‌شود در زمان چیدمان از یک سرویس ناهار خوری نیز در کنار مبلمان استیل استفاده شود. توصیه دیگر ما به شما هارمونی رنگ بین میز ناهار خوری و سرویس استیل است. سعی شود رنگ انتخابی بین دو سرویس با هم هماهنگی لازم را داشته باشند تا وحدت لازم در محیط احساس شود. البته معمولا هنگام خرید مبل استیل، نهار خوری آن نیز به صورت ست ارائه می‌شود و به همین دلیل نیز مشکل عدم هماهنگی ست مبلمان و نهار خوری معمولا بوجود نمی‌آید. توجه کنید در صورت استفاده از ست نهار خوری همراه با ست مبلمان، در مواقعی که تعداد مهمان‌هایتان زیاد باشد، می‌توانید از صندلی‌های میز ناهارخوری به جای صندلی اضافه مهمان نیز استفاده کرد.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل

شما به راحتی به دلیل بزرگ بودن فضای مستطیلی می‌توانید چیدمان‌های متفاوتی را تجربه کنید. می‌توانید چیدمان به شکل ال، دایره ، نیم دایره، ترکیبی، چند سرویس در کنار هم، یک سرویس با چیدمان متفاوت و بسیاری دکوراسیون‌های دیگر را به راحتی تجربه کنید. با استفاده از تعریف کردن یک نقطه مرکزی در چیدمان می‌توان به این مهم دست پیدا کرد. به عنوان مثال هدف قرار دادن شومینه، تلویزیون، کتابخانه و بسیاری وسایل دیگر شما را برای داشتن یک دیزاین متفاوت کمک می‌کنند. شما با استفاده از فرش‌های با تنوع در طراحی متفاوت می‌توانید چیدمان متفاوت را تجربه کنید. نظر شما در این مورد چیست؟ چه نوع چیدمانی را برای مبلمان استیل و خانه‌های مستطیلی شکل ترجیح می‌دهید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 2.7 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .