چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم در خانه ایرانی

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم در خانه ایرانی

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم چگونه اثرگذارتر جلوه می‌کند؟ یکی ازسوالاتی که در رابطه چیدمان مبلمان در منازل ایرانی پرسیده می‌شود، در رابطه با چیدمان مبل استیل و راحتی در کنار هم است. استفاده از دو سرویس مبل متفاوت در یک مکان، عموماً به شکلی صورت می‌گیرد که قسمتی از فضا برای نشیمن روزمره و قسمتی دیگر برای نشست‌های رسمی و میهمانی‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ سعی خواهیم کرد به سوال چگونه مبل استیل و راحتی را کنار هم بچینیم پاسخ بدهیم. با ما همراه باشید.

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم در خانه ایرانی | توکامگ
قرار دادن مبل سلطنتی و راحتی در کنار هم

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم چگونه انجام می‌شود؟

مبل استیل و مبل‌های راحتی عموماً در سه مدل هفت نفره و نه نفره در بازار یافت می‌شوند. شما می‌توانید به راحتی در انواع مختلف با طرح‌های متنوع این مبلمان را از بازار تهیه کنید. مبلمان راحتی و سرویس استیل هفت نفره از یک کاناپه سه نفره با یک کاناپه دو نفره تشکیل می‌شوند که این گزینه عموماً مشترک است. همچنین سرویس هفت نفره مبل تکی دو تایی نیز در پارت خود دارد. سرویس مبلمان 9 نفره با اضافه شدن دو صندلی مهمان تکمیل شده و تبدیل به سرویس مبلمان 9 نفره می‌شوند.

مبل سلطنتی الماس

قرار دادن مبلمان استیل و راحتی در کنار هم

مبل‌های راحتی عموماً به صورت گرد، نیم دایره و دایره‌ای و یا ال (از نظر چیدمان) در بازار یافت می‌شوند. اکثر مبل‌های استیل نیز به صورت رسمی‌تر و ساده‌تر در اکثر موقع با یک شکل روتین در بازار موجود هستند که تعدادی از مدل‌های معروف و زیبای آن را در مطلب جدیدترین مدل‌های مبل استیل معرفی کردیم. چیدمان مبل‌های راحتی با اشکال متنوع نیز عموماً به صورت انفرادی صورت می‌گیرد. برخی از افراد با هماهنگی رنگ سرویس راحتی و مبل استیل، سعی می‌کنند این چیدمان را با هم تلفیق کنند. شما هم می‌توانید با استفاده از ایده‌های ارائه شده بسته به نیاز و سلیقه خود نوع چیدمان منزلتان را به راحتی انتخاب کرده و مبل‌های استیل و راحتی را کنار هم قرار دهید. مطالب قبلی توکامگ به بررسی ایده‌هایی برای نوع چیدمان مبل استیل و چیدمان مبل راحتی پرداخته بودیم و در ایده‌هایی که در ادامه بیان خواهیم کرد نیز به نوعی تلفیقی از این دو نوع چیدمان هستند که می‌توانید از آن‌ها الهام گرفته و چیدمان خانه خود را طراحی کنید.

در رابطه با قرار دادن مبل راحتی و استیل در کنار هم اشاره به این نکته نیز ضروری است که هر یک از این چیدمان‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد، ممکن است در فضایی بسیاری زیبا جلوه کنند و در فضای دیگری زیبایی چندانی نداشته باشند. پس بهتر است با توجه نوع ساختار خانه خود، چند نمونه از این چیدمان‌ها را امتحان کرده و سپس از بین آن‌ها مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم در خانه ایرانی | توکامگ
نمونه ای از مبلمان راحتی که می‌توان آن را با مبل استیل ست کرد

چیدمان مبل راحتی ال با مبل استیل در کنار هم

شما به راحتی می‌توانید مبل‌ها را در روبروی هم قرار دهید که افراد برای صحبت کردن چشم در چشم یکدیگر باشند. به این منظور مبل راحتی ال را در گوشه‌ای‌ترین فضای اتاق درست در روبروی مبل‌های استیل بچینید. مبل‌های ال علاوه بر پر کردن فضا بسیار برای استفاده در اتاق نشیمن و فضاهای باز اتاق پذیرایی گزینه مناسبی به شمار می‌روند. ترجیحاً مبل راحتی در نقطه پایینی قرار داده شود. در قسمتی که امکان مشاهده تلویزیون برای شما راحت‌تر باشد. از آنجایی که مبل استیل بیشتر برای مهمانی‌های رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، توصیه می‌شود در قسمت بالای اتاق قرار داده شود.

ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟ | توکامگ

چیدمان مبل راحتی گرد با مبل استیل در کنار هم

اگر شما از مبل راحتی گرد برای فضاسازی منزل خود بهره می‌برید به شما توصیه می‌کنیم این مبل را در نزدیکی شومینه یا تلویزیون خود قرار دهید. مبل‌های راحتی یگرد به گرم شدن فضای گفتگوی شما بسیار کمک می‌کنند و برای شب نشینی‌های دوستانه گزینه بسیار مطلوبی به شمار می‌روند. به همین منظور در فضای خالی در مجاورت با مبل راحتی گرد می‌توانید مبل استیل را چیدمان کنید. به شما چند پیشنهاد داریم؛ اول اینکه برای چیدمان مبل گرد از فرش گرد استفاده کنید و برای مبل استیل از فرش مستطیلی بهره بگیرید. پیشنهاد دوم ما به شما چیدمان به صورت نیم دایره رو به مبل های استیل است که در صورت زیاد بودن مهمان‌ها از مبل‌های استیل نیز بتوان استفاده کرد.

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم در خانه ایرانی | توکامگ

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم به صورت مربعی شکل

برای اینکه به فضای داخلی اتاق خود کمی تغییر بدهید، به شما یک راهکار جدید ارائه می‌دهیم. برای این منظور چیدمان مبل استیل به صورت گرد در مجاورت با شومینه چیده شده مبل راحتی با فاصله نزدیک به صورت مربعی شکل در نزدیکی تلویزیون قرار داده شود. این کار دو فضا در اختیار شما قرار می‌دهد و با این کار می‌توانید بحث‌های زنانه را از مردانه جدا کرده و برای هر گروه یک قسمت خاص را اختصاص دهید. در صورت تمایل حتی می‌توانید از پارتیشن‌هایی خلاقانه برای جداسازی فضا نیز بهره بگیرید تا دو فضای مجزا داشته باشید. از این دو فضا می‌توان به منظور جدا کردن بخشی برای کودکان و بازی آن‌ها نیز استفاده کرد.

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم در خانه ایرانی | توکامگ
نمونه‌ای از چیدمان مربعی که می‌توان در آن از هر دو مبل استیل و راحتی استفاده کرد

چیدمان تلفیقی مبل استیل و راحتی

اگر تمایل داشته باشید مبل‌های راحتی و استیل را به صورت تلفیقی مورد استفاده قرار دهید. برای این کار بهتر است که مبل‌های استیل و راحتی را با یک تناژ رنگی هماهنگ انتخاب کنید. این امر به شما این امکان را می‌دهد که در زمان چیدمان هیچ محدودیتی نداشته باشید. به عنوان مثال شما به راحتی می‌توانید از مبل‌های تکی راحتی و استیل به صورت تلفیقی بهره ببرید. همچنین چیدمان مبل استیل و راحتی با یک تناژ رنگی امکان جداسازی در زمان چیدمان را نیز به شما می‌دهد؛ یعنی این مهم برای شما فراهم می‌شود که هم به صورت تلفیقی و هم به صورت جدا از این دو سرویس در زمان چیدمان استفاده کنید.

چیدمان مبل استیل و راحتی به صورت خطی

برای اینکه از یک چیدمان رسمی تلفیقی بهره بگیرید به راحتی می‌توانید مبل‌ها را به صورت خطی در کنار هم قرار دهید. برای این منظور مبل استیل را در قسمتی از خانه در بالا و مبل‌های راحتی را به همان روال در امتداد مبل‌های استیل به صورت خطی قرار دهید. چیدمان خطی مبل استیل و راحتی یکی از ساده‌ترین و روتین‌ترین چیدمان‌ها به شمار می‌رود که سلیقه هر سخت پسندی را به خود جلب می‌کند. این نوع دیزاین عموماً برای پذیرایی‌هایی که به صورت مستطیلی شکل است ممکن می‌شود. برای جلوه داده به فضا می‌توانید در پشت این مبل‌ها که به صورت ردیفی قرار گرفته‌اند، از یک پرده بلند سلطنتی نیز استفاده کنید. این کار به کشیده‌تر شدن و بهتر دیده شدن مبلمان کمک بسیار زیادی می‌کند.

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم در خانه ایرانی | توکامگ

 پیشنهادات کلی برای استفاده مبلمان استیل و راحتی کنار هم

برای اینکه در زمان چیدمان، اصول اسن کار را را رعایت کنید، به شما چند پیشنهاد داریم:

پیشنهاد اول:

اول از همه اینکه حتماً در زمان خرید مبل مدل جدید برای خانه خود به هارمونی رنگ فضا توجه کنید؛ به عنوان مثال تنها به دلیل اینکه پرده اتاق نشیمن قرمز است و باید هر دو سرویس مبل با پرده ست باشند، به تهیه دو مبل با رنگ قرمز نپردازید. درست است که رنگ‌هایی مانند قرمز و مشکی به جلوه داده محیط رو به چیدمان اشرافی و سلطنتی کمک می‌کنند، اما این انتخاب مناسبی نیست. سعی شود در زمان ست کردن مبلمان با وسایل منزل تنها بخشی از رنگ‌های مد نظر در مبل وجود داشته باشد. به عنوان نمونه زمانی که پرده قرمز است همان که چند کوسن گل قرمز در مبل راحتی چیده شود، شما به هدفتان نزدیک می شوید. البته برای این سبک چیدمان باید رنگ‌هایی انتخاب شوند که با هم تضاد زیادی نداشته باشند و در یک تناژ رنگی قرار داشته باشند. در مطالب قبلی توکامگ به طور کامل توضیح داده بودیم که چه رنگ‌هایی با هم ست می‌شوند.

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم در خانه ایرانی | توکامگ

 پیشنهاد دوم:

پیشنهاد دوم ما رعایت حد استاندارد در زمان چیدمان است. چیدمان مبلمان نه خیلی به هم چسبیده و نه خیلی با فاصله صورت بگیرد. به عنوان مثال اگر فضای شما بسیار زیاد است بین مبل استیل و مبل راحتی فاصله ایجاد کنید و فضای خالی را با لوازم تزئینی دکور کنید. فاصله بین مبل‌ها را از هم رعایت کنید؛ یعنی فاصله به شکلی باشد که حرف زدن افراد با صدای آرام ممکن باشد و نیازی برای فریاد زدن نباشد که صدا به صدا برسد. همچنین اگر فضای شما کوچک است، استفاده از هر دو سرویس در یک مکان ممکن نیست و وجود یک سرویس هم شاید کافی نباشد. در این صورت بهتر است یکی از سرویس‌ها به صورت نیم ست تهیه شود. این کار علاوه بر زیباسازی بیشتر در فضا، از دست و پاگیر شدن وسایل آن در زمان رفت و آمد و ایجاد مزاحمت برای مهمان نیز جلوگیری می‌کند و شما در کنار داشتن یک ست مبل سلطنتی، برای مثال یک کاناپه و مبل راحتی تکی نیز دارید که می‌توانید از آن برای استراحت و تماشای تلویزیون استفاده کنید.

نظر شما در مورد چیدمان مبل راحتی و استیل یا همان سلطنتی در کنار یکدیگر چیست؟ از چه ترفندهایی برای استفاده از این دو نوع مبلمان متفاوت در کنار هم استفاده می‌کنید؟ نظرات و ایده‌های خود را با ما و توکامگ به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 22

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .