چیدمان مبل استیل ۹ نفره به روش‌های مختلف در منزل

چیدمان مبل استیل ۹ نفره به نسبت مبل ۷ نفره در یکی سری مواقع ساده‌تر و در بعضی مواقع دشوارتر است. اگر فضای کافی برای چیدمان مبل ۹ نفره استیل در اختیار شما باشد، بدون شک چیدمان ساده و شیکی را خواهید داشت. حال اگر شما در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، بدون شک این چیدمان کار دشواری برای شما به شمار می‌رود. از همین رو اولین توصیه ما برای خرید مبلمان ۹ نفره استیل این است که مطابق با اندازه فضای داخلی منزل خود دست به کار شوید و خرید را انجام دهید. با توکامگ همراه باشید تا با نمونه‌های چیدمان مبل ۹ نفره استیل بیشتر آشنا شوید.

اقلام تشکیل دهنده مبل ۹ نفره استیل

مبل‌های نه نفره استیل عموماً از یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره، دو مبل بزرگ یکنفره و دو صندلی مهمان تشکیل شده است. حال شما بسته به نیاز خود می‌توانید تعداد کاناپه‌ها و یا صندلی‌های مهمان را افزایش دهید. این کار با هماهنگی سرویس مبل شما همراه خواهد بود. شاید ترجیح بدهید برای یک فضای بزرگ از دو سرویس متفاوت بهره ببرید در آن صورت می‌توانید از یک نیم سرویس یا اگر فضای بیشتری در اختیار داشتید از یک سرویس۷ نفره مبل استیل یا همان سلطنتی استفاده کنید.

موارد استفاده مبل ۹ نفره استیل

از جمله اتاق‌هایی که معمولا  برای چیدمان آن از مبل استیل استفاده می‌شود، اتاق پذیرایی است. این دسته از مبل‌ها از آنجایی که در نوع طراحی و تولید به مراتب پر کاربردتر از مبل‌های راحتی هستند، انتخاب مناسب‌تری برای فضای اتاق پذیرایی به شمار می‌روند. همان طور که در مطلب ویژگی‌های مبلمان سلطنتی نیز اشاره کردیم، جنبه رسمی بودن و اشرافی‌تر بودن پارچه‌ها و چوب‌های منبت کاری شده در مبلمان استیل یکی از دلایلی است که افراد ترجیح می‌دهند از این سرویس در اتاق پذیرایی بهره ببرند.

رعایت کردن فاصله در چیدمان مبل ۹ نفره استیل

به شما پیشنهاد می‌کنیم فاصله را در چیدمان مبل‌های ۹ نفره سلطنتی را به خوبی رعایت کنید. به عنوان مثال اگر شما فضای زیادی زمان چیدن مبل در اختیار دارید، آنقدر آن‌ها را از هم دور قرار ندهید که برای جابجا کردن بر فرض یک بشقاب یا لیوان، افراد از جایشان بلند شوند و یا در زمان حرف زدن صدا به صدا نرسد! مورد دیگر در رابطه با نوع چیدن و قرار دادن مبل‌ها استیل در کنار هم این است که اگر فضای کافی در اختیار نداشتید، از مبل‌های نه نفره استفاده نکنید؛ چرا که فضا فقط دچار یک بی نظمی شدید می‌شود و کار شما در زمان رفت و آمد بسیار دشوار می‌شود. ایجاد بار ترافیکی، دست و پا گیر شدن میزهای عسلی و چسبیده به هم چیده شدن مبل‌ها، همگی از معایب چیدمان مبلمان نه نفره در فضاهای کوچک به شمار می‌رود.

راهنمای چیدمان مبل سلطنتی در منزل های ایرانی - توکامگ

چگونه مبل استیل ۹ نفره را بچینیم؟

چیدمان مبل سلطنتی ۹ نفره، انواع مختلفی دارد و به عنوان مثال شما می‌توانید این ست مبلمان را به شکل‌های زیر کنار هم قرار دهید:

  • مربعی
  • گرد
  • نیم دایره
  • ال
  • قرینه
  • ناهماهنگ

در ادامه به توضیح هر یک از این نوع چیدمان می‌پردازیم.

چیدمان مبل ۹ نفره استیل یا سلطنتی به شکل مربعی

چیدمان مبل ۹ نفره استیل به شکل مربعی اولین پیشنهادی است که برای چیدمان مبل‌های استیل در فضای اتاق پذیرایی توصیه می‌شود. به شما پیشنهاد می‌کنیم سرویس مبل استیل ۹ نفره خود را به صورت پشتی دور تا دور اتاق مورد استفاده قرار ندهید. برای این منظور از یک فرش بزرگ دوازده نفره استفاده کنید. سپس یک کاناپه سه نفره را در قسمت بالای فرش و اتاق قرار دهید. درست در نقطه روبروی آن کاناپه دو نفره را قرار دهید. سپس مبل‌های تکنفره را از یک طرف بین دو کاناپه قرار دهید و صندلی‌های تک نفره مهمان را نیز درست روبروی آن‌ها بچینید. برای پر نشان دادن فضا نیز میزهای عسلی را بین دو صندلی مهمان و مبل‌های تک نفره قرار دهید.

چیدمان مبل ۹ نفره استیل به شکل گرد

شما با استفاده از یک فرش گرد بزرگ می‌توانید بهترین چیدمان را برای مبل ۹ نفره استیل به شکل گرد یا دایره داشته باشید. حال اگر در فضای اتاق نشیمن یک شومینه طراحی شده باشد، این کار سبب جلوه دادن به آن نیز می‌شود و می‌توانید از آن به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون منزل خود نیز استفاده کنید. فقط در زمان چیدمان، توجه داشته باشید فاصله مبل با شومینه به خوبی رعایت شود تا افرادی که پشتشان به شومینه است دچار گرمای زیادی نشده و مبل‌های نزدیک به شومینه نیز آسیب نبینند. توجه کنید که چیدمان شما ممکن است که دقیقا دایره‌ای شکل نشود؛ در این صورت کمی از وسواس خود در چیدمان کم کرده و با حالتی رو به گردی چیدمان خود را به انجام برسانید.

چیدمان مبل ۹ نفره استیل به شکل نیم دایره

چیدمان مبل نه نفره سلطنتی به شکل نیم دایره کار دشواری نیست. اگر فضای بزرگی در اختیار دارید، پیشنهاد می‌کنیم از سرویس‌های استیل گرد به صورت نصفه بهره بگیرید. نصف آن را به صورت نیم دایره در چیدمان مورد استفاده قرار دهید و نصفه دیگر را نیز در مجاورت آن یا در روبروی نیمه دیگر قرار دهید. این چیدمان شما را به سبک دکوراسیون‌های غربی بسیار نزدیک می کند. همین امر سبب می‌شود شما از چیدمان سنتی به سبک پشتی فاصله بگیرید و یک فضای کاملاً نو و زیبا را تجربه کنید. البته با توجه به این که معمولا طراحی مبل‌ها به صورت گرد نمی‌باشد، ممکن است این چیدمان تقریباً به سمت نیمه مربع و نیمه مستطیل تمایل پیدا کند که البته مشکلی نیست و حالت کلی همان نیم دایره خواهد بود.

چیدمان مبل استیل ۹ نفره

چیدمان مبل استیل ۹ نفره به شکل ال

چیدمان مبل ۹ نفره استیل به شکل مبل‌های ال یکی از ساده‌ترین و شاید عجیب‌ترین چیدمان برای این نوع مبلمان به شمار می‌رود. شما با استفاده از یک فرش مستطیلی شکل می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. به این صورت که مبلمان را در محوریت فرش قرار دهید.

به عنوان مثال کاناپه‌های سه نفره و دو نفره را با کمی فاصله در مجاورت با هم قرار دهید. سپس در انتها و ابتدای کاناپه سه نفره و دو نفره به صورت قرینه از مبل‌های تکی و صندلی‌های مهمان استفاده کنید. در انتها می‌توانید میزهای عسلی را قرار دهید و با قرار دادن میز پذیرایی بزرگ در نقطه مرکزی چیدمان کار شما به پایان می‌رسد. با مطالعه مطلب راهنمای چیدمان مبل ال می‌توانید ایده‌های بیشتری نیز در رابطه با این نوع چیدمان کسب کنید.

چیدمان مبلمان سلطنتی نه نفره به شکل قرینه

چیدمان مبل ۹ نفره استیل به شکل قرینه نیز بسیار کار ساده‌ای است. برای این منظور یک کاناپه سه نفره را روبروی کاناپه دو نفره قرار دهید. سپس در یک سمت مبل‌های تکی را به صورت قرینه در مجاورت کاناپه دو نفره قرار دهید و در سوی دیگر نیز صندلی‌های مهمان را در مجاورت کاناپه سه نفره قرار دهید. این نوع چیدمان شما را به نوع چیدمان قرینه بسیار نزدیک می‌کند. به راحتی با استفاده از میزهای عسلی می‌توانید این قرینه سازی را ادامه دهید. به این صورت که بین دو سرویس چیده شده روبروی هم میزهای عسلی را قرار دهید. سپس میز پذیرایی را وسط سرویس مبلمان قرار دهید و کار را به پایان برسانید.

چیدمان مبل ۹ نفره استیل به شکل ناهماهنگ

چیدمان مبل‌های استیل به شکل ناهماهنگ یکی دیگر از روش‌های چیدمان این نوع مبل به شمار می‌رود. به این صورت که شما می‌توانید در هر قسمتی از فضا هر مبلی که دوست دارید به صورت نامنظم قرار دهید. به عنوان مثال با یک پارتیشن فضا را به دو بخش تقسیم کنید. می‌توانید از یک کاناپه دو نفره با یک آکواریوم و چند گلدان طبیعی در یک بخش فضا نیز بهره ببرید. از دو مبل مهمان در روبروی شومینه استفاده کنید و کاناپه سه نفره و صندلی‌های مهمان را به صورت جداگانه در بین این دو چیدمان قرار دهید. این چیدمان علی رغم این که از نظم خاصی پیروی نمی‌کند، چیدمان شیک و به روزی را به شما هدیه خواهد کرد.

حذف تعدادی از مبل‌ها از ست ۹ نفره

نیازی نیست در زمان چیدمان سرویس مبل استیل نه نفره از تمام صندلی‌ها و کاناپه‌ها بهره ببرید. شما می‌توانید از تعدادی از آن‌ها در اتاق خواب یا اتاق نشیمن استفاده کنید. این مهم به شما این امکان را می‌دهد که یک چیدمان متفاوت را تجربه کنید. به عنوان مثال شما به راحتی می‌توانید با استفاده از یک کاناپه سه نفره و دو مبل راحتی و یک صندلی مهمان کار را به انجام برسانید. یک کاناپه دو نفره و یک صندلی مهمان را در اتاق خواب، اتاق کار و یا اتاق نشیمن استفاده کنید. این کار دست شما را برای چیدمان مبل بسیار باز نگه می‌دارد و هر زمان که تمایل داشته باشید می‌توانید سبک و سیاق چیدمان را با جابجایی مبل‌ها به انجام برسانید.

کلام آخر

همانطور که اشاره شد، این نوع چیدمان بسته به سلیقه افراد با تم‌های متنوعی قابلیت اجرا دارد. شما به راحتی می‌توانید بسته به نیاز و سلیقه خود در زمان خرید مبلی تهیه کنید که با سرویس پذیرایی شما هماهنگی‌های لازم را داشته باشد. به عنوان مثال اگر فرش شما گرد است بدون شک یک سرویس استیل گرد این مهم را برای شما آسان‌تر جلوه خواهد داد و اگر فرشی مستطیلی شکل دارید نیز چیدمان ال شکل و یا مستطیلی می‌تواند برای شما مناسب باشد.

در صورتی که هر گونه سوال و یا ابهامی در رابطه با مبلمان و نوع چیدمان آن‌‌ها داشتید، می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

مشاوره رایگان خرید انواع مبل: 021-22270931

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 17

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .