راهنمای چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری

طراحی دکوراسیون و چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری می‌تواند به اندازه چیدمان یک فضای کوچک مشکل و قابل تامل باشد. فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید به آن توجه کنید تا بتوانید به چیدمان ایده آل منزل خود دست پیدا کنید. در این مطلب از توکامگ قصد داریم راهنمای کاملی برای چیدمان و دکوراسیون اتاق پذیرایی پنجاه متری را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

قصد از اشتراک این مطلب این است که به شما ابزاری داده شود که کمک می‌کند تا تمام گزینه‌های طرح‌بندی ممکن برای چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری را در دست داشته باشید و به تمامی جوانب این موضوع مسلط باشید. نحوه چیدمان مبلمان یک معادله ریاضی است که باید به درستی برای فضایی که در اختیار دارید آن را بدانید. شما نمی‌خواهید یک اتاق با مبلمان کم و یا بیش از حد زیاد داشته باشید. در مورد فضا و مقیاس اتاقی که به شما داده شده، حفظ تعادل مهم‌ترین عامل تعیین کننده زیبایی یک چیدمان است.

چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری شیک و مدرن

سه نکته مهم در مورد چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

چگونه می‌خواهید از اتاق نشیمن خود استفاده کنید؟

هنگام طراحی هر اتاق، مهم است بدانید که این فضا برای چه کاری در نظر گرفته شده است و شما دقیقاً از آن چه می‌خواهید. به دلیل اینکه اتاق نشیمن و پذیرایی یک فضای عمومی در خانه است، در چیدمان آن باید همه افراد داخل خانه را در نظر بگیرید تا این فضا برای همه اعضای خانواده دلچسب و مطبوع باشد.

مهم‌ترین پارامتری که باید به آن توجه کرد، راحتی تمام اعضای خانواده است. در ادامه لیستی از سوالات را مشاهده می‌کنید که شما باید از خود و اعضای خانواده بپرسید تا در مرحله طراحی چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری مورد استفاده قرار دهید:

  • این فضا به صورت رسمی یا معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ این مهم است که در نظر بگیرید که انتخاب نوع مبلمان شما باید متناسب با شیوه زندگی شما باشد. اگر اتاق بیشتر به عنوان یک اتاق خانوادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن شما در حال تماشای تلویزیون هستید و یا از آن برای دور همی‌های خانوادگی استفاده می‌کنید، راحتی شما نسبت به تمامی گزینه‌ها در اولویت است. اما اگر قرار است اتاق پذیرایی را به صورت رسمی چینش کنید لازم است که در مورد طراحی دکوراسیون زیبا و چشم نواز قطعات مبلمان بیشتر بدانید.
  • آیا این اتاق برای سرگرم شدن اعضای خانواده است؟ فعالیت‌هایی که در اتاق اتفاق می‌افتد مهم هستند. برای دانستن نوع چیدمان و انتخاب نوع وسایل و مبلمان لازم است بدانید که این اتاق برای شما بیشتر چه کاربردی دارد. و سوالاتی که در این زمینه پیش می‌آید به این صورت است که شما قرار است اوقات فراغت را در کنار خانواده در این اتاق سپری کنید و مشغول تماشای تلویزیون، بازی کردن و یا مطالعه باشید، یا اینکه قرار است از این اتاق برای پذیرایی از مهمانان خود استفاده کنید؟
  • بیشترین تعداد افرادی که در این اتاق در یک زمان جمع می‌شوند چقدر است؟ این مورد کمک خواهد کرد که فضا به بهترین شکل برای حداکثر افرادی که ممکن است در یک زمان در آن جمع شوند طراحی شود.
  • آیا شما نیاز به طراحی فضاهایی مخصوص حیوانات خانگی در اتاق نشیمن دارید؟ حیوان خانگی معمولا در جمع خانواده در کنار شما حضور دارند و بنابراین باید در طراحی و چیدمان محل مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری

منظره اتاق از دیگر اتاق‌ها چگونه است؟

هر وقت یک اتاق را طراحی می‌کنید، منظره اتاق از دیگر اتاق‌ها را در نظر بگیرید. شما می‌خواهید به تمامی ایده‌ها احترام بگذارید، پس باید تمامی اعضای خانواده هنگام ورود به اتاق نشیمن از اتاق‌هایشان احساس خوبی داشته باشند. قطعاً هیچ کس دوست ندارد هنگام ورود به پذیرایی پشت یک مبل را ببیند. در وضعیتی که پشت مبل دیده شود، ممکن است بخواهید یک میز کنسول با لوازم جانبی را در پشت آن مبل قرار دهید.

نقاط کانونی در اتاق پذیرایی کدامند؟

توجه به نقطه کانونی در دکوراسیون منزل مهم است؛ زیرا طراحی چیدمان مبلمان باید بر اساس این نقاط انجام شود و طوری باید این طراحی اجرا شود که اتاق نشیمن دارای منظره خوبی باشد. گاهی اوقات ممکن است در یک پذیرایی ۵۰ متری بیش از یک نقطه کانونی وجود داشته باشد، این امر به شما اجازه می‌دهد در چیدمان مبل پذیرایی ۵۰ متری از گروه‌های مختلف مبلمان استفاده کنید و این تنوع در چیدمان بسیار چشم نواز است.

تابلوی هنری به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون

 

چهار طرح برای چیدمان مبلمان در پذیرایی ۵۰ متری

بهتر است همواره بیش از یک طرح را برای چیدمان اتاق در نظر داشته باشید. چون شما می‌خواهید فضایی ایجاد کنید که همه اعضای خانواده در آن احساس راحتی کنند و آن را دوست داشته باشند، بنابراین باید با تمام اعضای خانواده خود در مورد نحوه چیدمان صحبت کرده و از آن‌ها نظر بخواهید.

طرح اول دو گروه مبلمان را نشان می‌دهد که مناسب فضا می‌باشند. این نوع چیدمان گردش در سراسر اتاق نشیمن را فراهم کرده و حرکت در آن نیز آسان است. این طرح همچنین افق دید مستقیم به نقاط کانونی (focal point) در اتاق مانند شومینه و پنجره بزرگ با نمای استخر یا پاسیو را ارائه می‌دهد. همانطور که در بالا نیز ذکر شد، باید اطمینان حاصل کنید که اتاق نشیمن از همه اتاق‌های مجاور دید زیبایی داشته باشد، به همین دلیل است که از میزهای کنسول در پشت مبلمان در این طراحی استفاده می‌شود. در تصویر زیر چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری برای سرگرمی یک خانواده پرجمعیت انجام شده است.

چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متریدر طرح بعدی چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری فعالیت‌های مختلف اعضای خانواده در نظر گرفه شده است. قسمت اصلی که دارای یک مبلمان بزرگ و دو صندلی است، برای جمع شدن اعضای خانواده و یا مهمانی‌ها طراحی شده است. دو صندلی که در کنار پنجره بزرگ رو به استخر یا پاسیو قرار گرفته‌اند، برای فعالیت‌هایی مثل مطالعه و معاشرت دو نفره و شاید برای خوردن عصرانه در حال نگاه کردن به حوض حیاط از بالا مناسب باشد!

چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری

طراحی بعدی چیدمانی است که فقط برای سرگرمی‌های بزرگ ارائه شده است و از هر دو کانون دارای یک دید است. این طرح نیاز به یک میز مهمانی بزرگ دارد؛ در تصویر زیر این کار را با استفاده از ۹ میز شیشه‌ای، انجام شده است.

چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری

طراحی دوگانه مبلمان یک چیدمان چشمگیر است و قطعا نیاز به یک اتاق بزرگ برای جابجایی آن دارد. این اتاق به اندازه کافی بزرگ است و به راحتی می‌توان چیدمان مبل‌ها را در دو جهت متفاوت و برعکس هم انجام داد. شما بسته به اینکه چه افق دیدی را می‌پسندید، می‌توانید جای نشستن خود را تعیین کنید. این نوع چیدمان اتاق را به دو منطقه سرگرم کننده تقسیم می‌کند که به خوبی ی­تواند برای سرگرمی گروه‌های بزرگ به کار گرفته شود.

چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری

 

فکر کردن و چیدمان مبلمان بر اساس طرح‌هایی که در بالا در مورد آن‌ها صحبت کردیم، در فضایی که دارید برای اولین بار واقعاً به شما کمک می‌کند تا فضایی را طراحی کنید که کاملاً مناسب نیازهای شما و خانواده‌تان باشد. استفاده از این راهنما برای چیدمان مبل در پذیرایی ۵۰ متری بسیار مؤثر خواهد بود و این یک دستورالعمل کلی برای ایجاد یک اتاق نشیمن ارگونومیک و متعادل است که امیدواریم بتوانید با استفاده از آن بتوانید به چیدمان و دکوراسیون ایده‌آل خود دست پیدا کنید.

در صورتی که سوال و ابهامی نیز در رابطه با نحوه چیدمان و یا دکوراسیون منزل خود داشتید، می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

برگرفته از: digthisdesign.net

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.9 / 5. تعداد امتیازات 13

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!