پیشنهادهایی کاربردی برای چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان مبل راحتی در منزل یکی از مواردی است که بسیاری از افراد هنگام تغییر دکوراسیون و یا پس از خرید مبل راحتی به دنبال آن هستند. در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ سعی داریم چند روش مدرن و شیک از چیدمان مبلمان راحتی در منزل را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

ما یک طرح تزئینی را برای شما ایجاد می­‌کنیم که همواره بخشی از معضلات ما در طراحی و چیدمان مبل راحتی در منزل است. اینکه چطور اتاق را بچینیم کار دشواری است، بخصوص وقتی با محدودیت فضا رو به رو هستیم؛ اما سعی خواهیم کرد که طرح‌هایی برای هرچه ساده‌تر کردن این کار پیش روی شما قرار ‌دهیم. چینش هر اتاق منحصر به فرد است و راه­‌های زیادی برای دکوراسیون خانه وجود دارد.

چیدمان مبل راحتی در منزل و 12 راه برای چیدن مبلمان راحتی در خانه | توکامگ

قبل از شروع، اجازه دهید به چند اصول اولیه اشاره داشته باشیم  که به شما کمک می‌کند تا یک طرح اتاق کاربردی و تطبیق پذیر ایجاد کنید.

1) خجالتی نباشید: ما به شما نشان می­‌دهیم که مبل‌های راحتی در خانه را از دیوار شناور کنید. کاری که خجالتی‌ها شجاعتش را ندارند.

2) خانه را تقسیم کنید: فقط به این دلیل که شما اتاق نشیمن بزرگ دارید به این معنا نیست که مجبورید مبلمان بزرگ داشته باشید. شما می­‌توانید اتاق بزرگ خود را به مناطق کوچک‌تر تقسیم کنید تا دو یا چند مکان برای نشیمن و گفتکوهای شبانه خود (مانند گودال های گفتگو) ایجاد کنید. با این کار می­‌توانید چند دکوراسیون مختلف اما سازگار با یکدیگر را کنار هم آورید و اتاق نشیمنی رویایی برای خود بسازید.

3) امتحان کردن صندلی‌های کوچک: هنگامی که صندلی‌های بزرگ خود را پوشانده‌اید (مانند یک مبل)، می­‌توانید از صندلی‌های کوچک و یا صندلی‌های مکعبی شکل نرم و یا صندلی راک در جای جای اتاق استفاده کنید. با این کار مهمانان شما نیز احساس راحت‌تری خواهند داشت.

و اما بالاخره بپردازیم به دکوراسیون و چگونگی چیدمان مبل راحتی در منزل:

چیدمان با یک جفت مبل راحتی

اکثر ما این ترکیب را دوست داریم؛ زیرا این نوع چیدمان ساده و مرتب و در عین حال شیک می‌­باشد و تعداد نفرات بیشتری را دور هم جمع می‌کند. یک جفت مبل کنار یکدیگر برای فضاهای بزرگ و باز مناسب است. زیرا به طور طبیعی فضا را تقسیم می­‌کند و در عین حال برای فضاهای محدود نیز مناسب است.

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان یک مبل + 2 صندلی

با یک مبل بسیار بزرگ شروع کنید، سپس یک صندلی در کنار آن قرار دهید. این احتمالا رایج ترین انتخاب است و می­‌تواند در قسمت‌های مختلف اتاق نشیمن بکار گرفته شود. یک صندلی با ابعاد مناسب برای فضای خود انتخاب کنید. برای گوشه‌های دیوار ها و کنج‌ها صندلی‌های کوچک‌تر، اما راحت‌تر انتخاب کنید. این کار زیبایی را برای اتاق شما و راحتی را برای مهمانان شما به ارمغان خواهد آورد.

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان یک مبل + 2 صندلی زاویه دار

در اتاق‌هایی که در آن تعداد زیادی درب ورودی دارید، ممکن است نتوانید دو صندلی را به طور مستقیم در کنار مبل خود قرار دهید، اما نگران نباشید. ما برای این مورد نیز راه حلی را به شما خواهیم گفت. شما می­‌توانید زوج صندلی‌های خود را طوری قرار دهید که عبور از بین آن­ها و تردد در اتاق آسان باشد. البته اگر فضای اتاقتان بیش از حد محدود باشد این چیدمان پیشنهاد نمی­‌شود.

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان 2 مبل راحتی + 2 جفت صندلی متمایز و ناهم جور

اگر شما یک فضای بزرگ در اختیار دارید و نمی­‌خواهید آنرا به فضاهای کوچکتر تقسیم کنید، تصور کنید یک جفت مبل که به صورت عمود برهم قرار گرفته‌اند و این مجموعه را چهار عدد صندلی با سایز ها و شکل‌های مختلف که در چهار گوشه اتاق قرار گرفته‌اند همراهی می‌کنند، چه هارمونی زیبا و شکیل و خاصی به اتاق شما می­‌بخشند. این نوع چیدمان این اجازه را می‌­دهد که تعدادی از اتاق‌ها با یکدیگر در ارتباط بوده و 6 الی 8 محل برای استراحت کردن یا انجام کارهای روزمره به وجود بیاید. این تقارن عالی است، اما در بعضی موارد صندلی‌های ناهم جور می‌توانند مشکل شما را حل کنند. در یک اتاق با تعداد زیادی در، شما فقط می‌توانید فضای یک مبل و یک صندلی بزرگ را داشته باشید. در این وضعیت، شما معمولا می‌توانید از صندلی کوچک‌تر و مکعبی شکل و یا انواع مدل های مبل تک نفره نیز استفاده کنید.

چیدمان مبل راحتی در منزل: مبل + 4 صندلی

اگر شما یک فضای بزرگتر داشته باشید، تصور کنید دو جفت صندلی را اگر به حالت U شکل قرار دهید، چقدر به زیبایی اتاق نشیمن شما کمک خواهد کرد. این چیدمان دو نوع دکوراسیون را بسته به سلیقه شما در اختیار شما قرار می­‌دهد. شما می­‌توانید یک جفت از صندلی‌ها را بزرگ‌تر انتخاب کنید برای استراحت و ریلکس کردن، و جفت صندلی‌های دیگر را مناسب برای گفتگوهای شبانه یا انجام کارهای اداری برگزینید. و یا اینکه هر چهار صندلی را یکسان انتخاب کنید، شاید از آن دسته افرادی هستید که به تقارن علاقه مند هستند.

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان مبل راحتی در منزل: اتاق‌های خیلی بزرگ

اگر شما یک اتاق نشیمن خیلی بزرگ در اختیار دارید یک مبل راحتی بسیار بزرگ می‌­تواند بهترین انتخاب ممکن برای شما باشد. شک نکنید که اگر می­‌خواهید از فضای بزرگی که در اختیار دارید نهایت استفاده را برای چیدمان مبل راحتی ببرید بهتر است یک مبل بزرگ را در آن قرار دهید. پیشنهاد ما به شما البته تقسیم آن به محل‌های کوچک و سپس چیدمان مبل راحتی در آن محل‌ها می­‌باشد.

چیدمان مبل راحتی در منزل و 12 راه برای چیدن مبلمان راحتی در خانه | توکامگ

چیدمان صندلی + 2 صندلی چرخشی

در برخی از چیدمان‌ها ممکن است به مشکلی بر بخوریم که کاملا رایج است و آن مشکل این است که وقتی مکان قرارگیری تلویزیون وارد معادلات ما می‌­شود، یا نمی‌توانیم تمام انتخاب‌های مد نظر خود را پیاده کنیم و یا به ناچار مجبور می­‌شویم بی تفاوت نسبت به محل قرار گیری تلویزیون، چیدمان مبل راحتی خود را انجام دهیم و در نهایت چندان از دکوراسیون خود راضی نخواهیم بود. راه حل پیشنهادی ما استفاده از صندلی‌های چرخان یا همان چرخشی است. در صورت استفاده ازاین نوع صندلی‌ها، در هر زمانی که اراده کنیم هم به تلویزیون دسترسی خواهیم داشت و هم می­‌توانیم با سایر افراد خانواده به صحبت و هم نشینی بپردازیم.

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان مبل + 2 صندلی + نیمکت یا کاناپه

طرح‌های طبقه‌ای باز عالی هستند؛ زیرا به شما اجازه می‌­دهند که خانه‌تان به هم پیوسته به نظر بیاید، اما می‌­توان یک حیله بکار برد، با اضافه کردن تنها یک نیمکت به مجموعه مبلمان شما می­‌توان تمایز و خوش سلیقگی را برای شما به ارمغان آورد، بدون مسدود کردن خط دید و حتی بدون شلوغ کردن بی مورد اتاق با وسایل مختلف و اتاق پذیرایی و نشیمن.

چیدمان مبل راحتی در منزل
چیدمان مبل + 2 صندلی + صندلی تکی

صندلی‌های تکی گاهی اوقات نادیده گرفته می‌­شوند، اما بسیار پرکاربرد هستند. با این نوع صندلی‌ها شما می­‌توانید دو گزینه مختلف پیش روی خود داشته باشید. برای یک جمع خانوادگی شما معمولا ترجیح می‌­دهید روی یک صندلی راحت و نرم بنشینید و به تماشا تلویزیون و یا استراحت بپردازید، اما هنگامی که مهمان دارید و یا مشغول انجام کارهای مهم روز مره هستید، قطعا انتخاب شما یک صندلی مناسب برای صحبت کردن و یا نوشتن خواهد بود.

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان مبل بزرگ + 2 صندلی ناهم جور

مبل های راحتی چند نفره معمولا به صورت دو نفره و سه نفره وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در قسمتی از خانه استفاده کنید. حال یک جفت صندلی را دقیقا رو به روی مبل بزرگ خود قرار دهید تا از هارمونی شکل گرفته بتوانید نهایت لذت و استفاده را ببرید.

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان مبل +2 صندلی + 2 پاف

یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای چیدمان مبل راحتی در منزل قرار دادن حداقل 6 صندلی برای نشستن افراد در هر اتاق است. اما حمل دائم صندلی‌ها به خصوص در اتاق‌های کوچک هرگز کار آسانی نیست. داشتن یک جفت پاف یا صندلی  مکعبی شکل می‌­تواند بسیار عالی باشد. زیرا به راحتی قابل حمل و جا به­ جایی هستند. هنگامی که مهمان دارید از آن­ها استفاده کنید و هنگامی که به آن­ها نیازی ندارید به راحتی آن­ها را کنار بگذارید.

چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان یک مبل + یک صندلی دسته دار دو نفره + 2 صندلی

صندلی دسته دار دو نفره می­‌تواند بهترین وسیله برای افزودن به مجموعه مبلمان شما باشد. زیرا بسیار متنوع و پر کاربرد هستند. آن‌ها می‌توانند در انتهای تخت خواب‌ها قرار داده شوند، همراه با مبل و یا در راهرو استفاده شوند. همچنین می‌­توانند به عنوان مبلمان اصلی در آپارتمان‌های کوچک و نقلی مورد اسفاده قرار گیرند.

چیدمان مبل راحتی در منزل

همانطور که با هم دیدیم، چیدمان‌های متنوع و مختلفی برای خانه شما می‌­تواند وجو داشته باشد. هدف ما در توکامگ راهنمایی شما با جدیدترین و به روز ترین متدهای چیدمان مبل راحتی در خانه است و امیدواریم توانسته باشیم کمکی هرچند اندک به شما کرده باشیم تا بتوانید خانه خود را مطابق با سلیقه شخصی خود تزئین کنید.

برگرفته از : ballarddesigns.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 1

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

زهرا جلیلی
زهرا هستم. کارشناس ادبیات انگلیسی و مترجم هستم. شغل اصلیم نویسندگی نیست ولی به نویسندگی علاقه مندم.