مناسب ترین چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل به چه صورت است؟

نمونه ای از طراحی داخلی به سبک شهری

تزئین و چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل می‌تواند چالشی بزرگ برای شما باشد. اگر دوست ندارید اتاق پذیرایی شما احساس  یک راهرو را به شما القا کند و به یک فضای جمع و جور مربع شکل یا دایره‌ای نیاز دارید، این نوع چیدمان در این اتاق پذیرایی می‌تواند دشوارباشد. اما ترفندهایی برای ایجاد اتاق پذیرایی مستطیل شکل به یک فضای راحت و صمیمی جهت زندگی وجود دارد. توکامگ به شما در حل این مشکل یاری می‌رساند.

در ابتدا بهتر است در یک طرف اتاق مسیری جهت رفت و آمد افراد بدون این که مزاحم کسانی که نشسته‌اند باشید، ایجاد کنید. برای این کار، ما به شما ایده‌های جذاب جهت چیدمان از در ورودی تا درون اتاق پذیرایی ارائه می دهیم:

 • خانه‌ای مدرن به سبک میامی

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ طرج چیدمان داخلی

در این سبک طراحی دیواری بین اتاق نشیمن و پذیرایی وجود ندارد. اتاق نشیمن در کنار و پذیرایی روبروی آن قرار می‌گیرد. با ورود به خانه فضای پذیرایی و زندگی با هم ادغام می‌شوند.

 • چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل در آپارتمان‌ها

  چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛

با نگاهی به این فضای داخلی، می‌توان گفت که مبلمان بزرگ، جنبه‌ای امروزی به اتاق پذیرایی بخشیده است. اما اگر از خطوطی نازک بر روی دیوارها استفاده می‌شد، این فضا مدرن‌تر به نظر می‌رسید.

 • چیدمان با ایجاد حس آرامش

  چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ کاری از استودیو طراحی جیمز ساودرا

این فضای امروزی در واقع بسیار جذاب است. پالت‌های رنگی خاکستری که با زرد و آبی تلطیف شده‌اند در این چیدمان بسیار جالب به نظر می‌رسند.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛

برای اتاق‌های باریک و بلند مانند تصویر بالا، بهتر است از وسایل کم عرض استفاده شود. همان طور که در تصویر مشخص است کنسول تلویزیون مستطیل شکل، فرش و مبلمان از حد معمول باریک‌تر هستند. این تصویر و این نوع چیدمان را می‌توان نمونه‌ای از چیدمان مبل ال در خانه‌های کوچک نیز دانست.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ معماری داخلی کاری از ادواردو کوئرا

آیا شما عاشق چیدمان این اتاق پذیرایی نیستید؟ در اینجا تصویری از چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل به سبک امروزی در بهترین حالت را مشاهده می‌کنیم. مبلمان مورد استفاده نیز خیره کننده است. حتی زمانی که پالت رنگ کمی تیره تر از حد معمول (همانطور که در حال حاضر است) باشد. این تصویر را شاید بتوان یکی از مناسب‌ترین نوع چیدمان مبل در فضای مستطیلی دانست.

 • چیدمانی صمیمی در اتاق نشیمن

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ طراحی داخلی توسط جنیفر هریس

هنگام طراحی چنین اتاقی، متوجه می‌شویم که اکثر مردم دوست دارند با استفاده ترکیب وسایل مدرن با قطعات ساده، مانند این اتاق پذیرایی محیطی صمیمی را ایجاد کنند.

 • چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل در خانه‌های رو به دریا

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛

این اتاق پذیرایی، مدرن و بژ، نمونه‌ای کامل برای چیدمان اتاق های مستطیل شکل است. اغلب چیدمان فضاهای مستطیلی سخت‌تر از فضای مربعی است و استفاده از این الگو جهت چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل بهترین راه حل برای چنین فضایی به نظر می‌رسد.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ طراحی مایکل آبرام

اگر امکان تزیین زیاد اتاق پذیرایی خارج از بودجه شماست، می‌توانید از صندلی‌ها یا نیمکت‌های بدون پایه استفاده کنید. مطمئنا عاشق پالت رنگی که در این اتاق استفاده شده می‌شوید و اگر دقت بیشتری کنید، مانند بعضی از عکس های بالا، وسایل مستطیلی یا باریک در فضای داخلی به چشم می‌خورد.

 • اتاقی در تاریکی شب با نور طبیعی

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛

قطعا همه ما ترکیب پاف‌های دوست داشتنی با میزی در میان آن‌ها و میزهای مخصوص صرف قهوه را دوست داریم. رنگ‌های خنثی که برای این فضا استفاده می‌شود خیره کننده، ساده و در عین حال بسیار شیک و زیبا هستند.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ طرحی از شرکت فیلدکرست

در تصویر اتاق بالا نیز فضای اصلی اتاق پذیرایی دارای یک سقف کلیسا مانند با پنل‌هایی زیبا و یک شومینه سنگی و دودکش است. اگر شما مهمانان کمی دارید می‌توانید مانند تصویر جهت چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل آن را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ کاری از شرکت طراحی فیولرا

در این طراحی نیز اتاق پذیرایی با پنل‌هایی بر روی همه دیوارها، وجود سقف کاذب، آویز عریض و بزرگ، قفسه‌های چوبی در انتها، پنجره خلیجی و شومینه احاطه شده است. آینه‌های دیواری نیز در اتاق ناهار خوری و پذیرایی مشترک هستند.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ گروه طراحی جفرز

یک تیم طراحی کار این اقامتگاه خانوادگی را انجام داده و اینجا را به مکانی شیک و دل پذیر تبدیل کرده‌اند . فضای اتاق پذیرایی با لوازم سفارشی و وسایل اصل تزیین شده‌اند. چنین چیدمانی می‌تواند الگویی برای فضاهای مستطیل شکل باشد که تصویری از نقش و رنگ را به نمایش بگذارد.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ گروه معماران میشل وارکر

تنها یک نگاه به این اتاق پذیرایی می‌تواند همه چیز را توضیح دهد. طراح، تراس قدیمی خانه را به فضای اصلی وصل کرده  که طرحی فوق العاده خوب به نظر می‌رسد. همچنین استفاده از رنگ سفید در فضاهای باریک به بازتر شدن فضا کمک شایانی کرده است.

 • نحوه چیدمان در خانه‌های آفتاب گیر

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛

در تصویر بالا، گذشته از این که اتاق فضایی دراز دارد، از طرفی عریض نیز می‌باشد، بنابراین حتما متوجه خواهید شد که یک فضای نسبتا بزرگ برای تفریح و سرگرمی وجود دارد. برای چیدمان چنین اتاقی می‌توان از صندلی‌هایی بلندتر از حد معمول استفاده کرد. در گوشه و کنار خانه نیز می توان از وسایل و مجمسه‌های بزرگ بهره برد.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛

فضاهای مستطیلی و باریک ممکن است یک کابوس برای چیدمان و تزئین آن به نظر برسد. اما در واقع چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل می‌تواند یک تفریح سرگرم کننده نیز باشد. این فضاها برای استفاده از چنین صندلی‌هایی ایده آل هستند. طراح در این اتاق در عین حال که فضای خالی اتاق را هم حفظ کرده، موفق به راه اندازی دو منطقه مختلف صندلی با حداقل مبلمان شده است.

 • چیدمان اتاق پذیرایی در منازل به سبک روستایی و ساده

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ کاری از شرکت ساختمان سازی بردسی

آیا شما نیاز به مکانی جهت قراردادن کتاب و وسایل خود دارید؟ بهتر است که آن‌ها را با ایجاد قفسه‌هایی در انتهای اتاق قرار دهید. به این نکته توجه کنید که باید چیدمان مبلمان در جهت طولی اتاق قرار بگیرد، تا باریکی اتاق پذیرایی مورد توجه قرار نگیرد.

چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل ؛ نمونه ای از طراحی داخلی به سبک شهری

در تصویر آخر نیز اتاق پذیرایی بسیار طولانی و باریک است؛ بنابراین پیدا کردن مبلمان مناسب برای آن بسیار مهم می‌شود. در این اتاق، طراح تصمیم به ایجاد دو منطقه سرگرم کننده متمایز با استفاده از مبلمان‌های مخصوص کرده است. از آنجا که پشت هر مبل قابلیت جدا شدن دارد، چیدمان مبلمان را می‌توان در هر تعداد با روش‌های مختلف تنظیم کرد.

نظر شما در مورد ایده‌های چیدمان اتاق پذیرایی مستطیل شکل چیست؟ مهم‌ترین فاکتور این است که اتاق پذیرایی شما چه کاربردی می‌تواند داشته باشد. بنابراین باید اتاق را به بخش‌هایی با اهداف مشخص تقسیم کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک منطقه ناهار خوری، منطقه‌ای برای صندلی راحتی و مکانی برای میز و قفسه کتاب داشته باشید. فرش‌های با اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف می‌تواند به شما کمک کند که هر یک از فضاها را تعریف کرده و یک اتاق پذیرایی بی نظیر برای شما ایجاد کند.

برگرفته از: homedesignlover.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.8 / 5. تعداد امتیازات 9

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

omid
کار اصلی من نویسندگی نیست اما به دلیل علاقه ام به دکوراسیون داخلی منازل، مقالاتی رو در این زمینه‌ها ترجمه می‌کنم و بر اساس تجربه‌ای که تو این سال‌ها کسب کردم در اختیار مخاطب‌ها قرار میدم؛ به نویسندگی علاقمندم و هر زمانی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی داشته باشم، سعی می‌کنم خودم رو با نوشتن مشغول کنم... ممنون که مطالبم رو میخونین!