یکی از دغدغه های موجود بعد از خریداری و تهیه مبلمان چیدمان آن است. یک چیدمان زیبا و مناسب باعث می‌شود تا مبل شما جلوه بهتری در فضای اتاق نشیمنتان ایجاد کند. هر کاری اصول و قوانین خودش را دارد، برای چیدمان مبلمان هم باید این اصول رعایت شود. معمولا مبل های سلطنتی و استیل در ست‌های ۷ و یا ۹ نفره عرضه می‌شوند. هنگامی که مبلمان سلطنتی را برای منزل خود انتخاب می‌کنید، قطعا از نظر فضا مشکلی ندارید و برای چیدمان آن کافی است. در این صورت کار شما دشوار نخواهد بود. اما اگر فضایتان محدود است و مبلمان استیل ۷ نفره را انتخاب کرده اید، دست شما کمی بسته تر است. امروز می‌خواهیم اصول و قوانین چیدمان مبل سلطنتی ۷ نفره را برای شما بگوییم. اگر مبل سلطنتی ای خریدید که نمی‌دانید چگونه آن را در فضای نشیمن خود قرار دهید، تا آخر این مقاله با ماه همراه باشید.

چیدمان مبل سلطنتی 7 نفره

روبروی هم بچینید

اولین روشی که می‌توان یک ست مبلمان سلطنتی ۷ نفره را چید، این است که آن ها را روبروی هم چیدمان کنید. در این صورت فاصله مبل ها با یکدیگر زیاد نخواهد بود و مهمانان می‌توانند به راحتی با یکدیگر گفت و گو کنند. دیگر نیاز نیست برای ارتباط برقرار کردن صدای خود را بالا ببرند. می‌توانید مبل سه نفره و یکی از تک نفره های خود را در یک سمت، و مبل دو نفره و دیگر مبل تک نفره خود را در سمت دیگر بچینید و روبروی هم قرار دهید.

چیدمان مبل سلطنتی ۷ نفره روبروی هم

دور نقطه کانونی بچینید

در ابتدای امر یک نقطه کانونی برای خود انتخاب کنید. این نقطه کانونی می‌تواند تلویزیون، شومینه، میز قهوه در وسط اتاق نشیمنتان و یا هرچیز دیگری باشد. بعد از تصمیم گرفتن درباره نقطه کانونی، کار شما بسیار راحت خواهد بود. می‌توانید به راحتی مبلمان سلطنتی ۷ نفره خود را دور این نقطه کانونی بچینید. بهتر است مبل سه نفره شما روبروی این نقطه کانونی قرار بگیرد، و دیگر مبلمانتان در اطراف آن. این نقطه کانونی می‌تواند حتی پنجره ای باشد که رو به فضای بیرون است و مبل خود را روبروی آن بچینید تا لذت ببرید.

چیدمان مبل سلطنتی ۷ نفره دور نقطه کانونی

مربعی بچینید

چیدمان مربعی شکل مبل استیل ۷ نفره از مرسوم ترین چیدمان ها است. کافی است فضای کافی برای این کار را داشته باشید و بعد شروع به چیدن کنید. نکته مهمی که باید در این روش به یاد داشته باشید این است که هرگز مبل خود را به دیوار نچسبانید و سعی کنید بین مبل و دیوارتان اندکی فاصله وجود داشته باشد. هدف از این کار این است که مسیری برای رفت و آمد برای شما باقی بماند. در غیر این صورت پذیرایی از مهمان هایتان برای شما دشوار خواهد بود. برای جلوه بهتر شما می‌توانید یک فرش ۱۲ نفره را درست در وسط فضای نشیمنتان پهن کنید و در قسمت بالایی آن کاناپه سه نفره را قرار دهید و دقیقا رو به روی آن کاناپه دو نفره را بگذارید. بین آنها را با صندلی های تک نفره پر کنید و میزهای عسلی را بین صندلی های مهمان و مبل تک نفره بگذارید.

مربعی بچینید

گرد بچینید

همیشه به یاد داشته باشید که گرد چیدن مبلمان خیلی بهتر از آن است که مبل های خود را ردیفی و پشت به دیوار دور فضای نشیمن خود قرار دهید. با این نوع چیدمان مهمان های شما بهتر یکدیگر را می‌بینند و ارتباط برقرار می‌کنند. اگر منزل شما بزرگ است و فضای زیادی دارید، بد نیست که قسمتی از ست مبلمان خود را به صورت نیم دایره بچینید و بقیه مبل ها را در کنار آن قرار دهید. داشتن یک شومینه در منزلتان می‌تواند به زیباتر شدن این نوع چیدمان کمک کند.

چیدمان گرد مبل سلطنتی

نامتقارن بچینید

در تمامی مدل هایی که تا این لحظه برای شما معرفی کردیم نوعی تقارن و اصول دیده می‌شود. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید دکوراسیون شما خاص و متفاوت باشد و ریسک پذیر هستید، می‌توانید مبل سلطنتی خود را ناهماهنگ با یکدیگر بچینید. این نامتقارن چیدن مبلمان کمی فضای غررسمی به منزل شما می‌بخشد. در این روش شما می‌توانید به صورت نامنظم هر قسمت از مبلمان را در هرجایی که دوست دارید قرار دهید. این سبک چیدمان نوعی سبک مدرن است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چیدمان مبل سلطنتی ۷ نفره نامتقارن

ال بچینید

یکی از پرطرفدارترین چیدمان های مبلمان سلطنتی، چیدمان ال شکل است. شما می‌توانید در کنار دیوارهای مجاور مبل خود را بچینید. بهتر است با قرار دادن یک فرش یا میز مستطیل شکل، مبل خود را به شکل ال در محوریت آن قرار دهید. مبل سه نفره خود را در سمت راست یا چپ قرار دهید و بقیه مبلمان ها را در قسمت پایینی آن بچینید. می‌توانید بین آن ها میز های کوچک متناسب با مبلمانتان نیز قرار دهید.

چیدمان ال شکل مبل سلطنتی

به طور کلی چیدمان انواع مبلمان فرق چندانی با یکدیگر ندارند، خواه مبل استیل باشد خواه راحتی و یا ۷ نفره باشد یا ۹ نفره. همه چیز به سلیقه ی شما و فضایی که در اختیار دارید بستگی دارد. باید با در نظر گرفتن متراژ منزلتان مبل مناسب با اندازه مناسب را انتخاب کنید و در نهایت به سبکی که برای شما مقدور است آن را بچینید. اگر نتوانستید دست به انتخاب بزنید و تصمیم گیری برای شما سخت بود، می‌توانید هرچند وقت یک بار طرح چیدمان خود را تغییر دهید. اگر قصد خرید اینترنتی مبلمان سلطتی هم داشته باشید، این مطلب به شما کمک زیادی برای چیدمان می‌کند. از وقتی که در اختیار ما قرار دادید سپاسگزاریم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

به این مطلب امتیاز بدهید: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

نظر شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید