بهترین روش ها برای چیدمان مبل چستر

چیدمان مبل چستر

در حالی که منشأ دقیق مبل چستر در گذر زمان از بین رفته است، بدون شک این نماد طراحی در طول قرن ها تکامل یافته و تجسم های بسیاری داشته است. برخی می‌گویند این نام از ارل چهارم چستر فیلد گرفته شده است که در اواسط دهه 1700 با هدیه مبل چستر فیلد مفتخر شد، در حالی که دیگران می‌گویند این یک اصطلاح  برای پتو بود که در اوایل قرن در کانادا و آمریکا برای توصیف همه مبل ها استفاده شد. در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه چیدمان مبل چستر و روش هایی برای بهتر دیده شدن این سبک از مبلمان صحبت کنیم.

اگرچه هیچ تعریف رسمی از آنچه که مبل چستر را تشکیل می‌دهد وجود ندارد، اما به طور کلی یک مبلِ دارای دکمه های عمیق است، که دارای بازوها و پشتی با همان ارتفاع است. این روزها مبل چستر که به طور سنتی از چرم ساخته می‌شود، در مجموعه ای از پارچه های مختلف از جمله مخمل، توید و پارچه کتانی در رنگ ها و الگوهای مختلفی برای انتخاب یافت می‌شود و طرفداران زیادی در سر تا سر دنیا دارد. این نوع مبلمان به دلیل ظاهر شیکی که دارد علاوه بر منزل در اداره ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مبل چستر به دلیل ساختار ظاهری و طراحی زیبایی که دارا است، با اکثر انواع چیدمان و دکوراسیون تناسب و زیبایی را به وجود می‌آورد. با وارد کردن مبلمان دکمه دار چسترفیلد به اتاق خود، احساس تداوم و یکپارچگی ایجاد کنید و دکمه تغییر تحول را در منزلتان بزنید.

 از پالت رنگ های پر جنب و جوش استفاده کنید

با انتخاب یک رنگ پررنگ، مانند این سایه خردل زیبا، مبل چسترفیلد خود را به ستاره نمایش تبدیل کنید. همچنین گل های بنفش مایل به قرمز روی کوسن جلوه زیباتری به مبل شما می‌دهد، به خصوص وقتی با رنگ دیوار که خاکستری تیره است ترکیب می‌شود. در کل سعی کنید اگر مبل چستر را انتخاب کردید برای چیدمان اتاق نشیمن از سایه رنگ های پر جنب و جوش استفاده کنید تا نشاط را به اتاق خود ببخشید.

پالت رنگ پر جنب و جوش در چیدمان مبل چستر

مبلتان را با طرح های دیگر ترکیب کنید

یک نماد طراحی همچون چسترفیلد را با سایر نمادهای طراحی مخلوط کنید و حواستان باشد که نباید خیلی اشتباه کنید. لزومی ندارد همه‌ی وسایل شما از یک دوران یا مدرن باشند و می‌توانید هنگام چیدمان مبل چستر کمی وسایل قدیمی یا معاصر به طراحی خود اضافه کنید. مبلمان چستر خود حجم بزرگی دارد بنابراین سعی کنید به جای اینکه از پرده استفاده کنید و فضا را شلوغ کنید، از کرکره استفاده کنید تا ظاهر اتاق خود را تازه نگه دارید.

ترکیب با طرح های دیگر

رنگ دیوار اتاق نشیمن را با مبل تطبیق دهید

رنگ آمیزی دیوار پشت چستر فیلد به همان رنگی که مبل روکش شده است باعث برجسته شدن آثار هنری می‌شود. می‌توانید صندلی هایتان را در رنگ ها و پارچه مبلی مختلف انتخاب کنید تا بقیه اتاق بیش از حد یکسان نباشد. همچنین در این شرایط می‌توانید از المان‌ها و لوازم دکوری مدرن و ساده‌ در کنار دکوراسیون مبلمان خود استفاده نمایید.

تطبیق رنگ دیوار در چیدمان مبل چستر

مبل را در گوشه بچینید

انتخاب کردن گوشه ای از خانه برای چیدن مبل چستر فیلد یک انتخاب کاملا مدرن است که شما از هر اینچ از فضایتان بیشترین استفاده را می‌کنید. سعی کنید منحنی های مبل چستر را در وسایل دیگر تکرار کنید، مثلا می‌توانید میز قهوه خود را گرد انتخاب کنید یا صندلی های کنار مبلمان حالت خمیده داشته باشند. اجازه دهید پارچه انتخابی مبلمان شما دیگر وسایل اتاق را تعیین کند. مثلا در این عکس، مخمل گل مایل به قرمز جلوه گرایانه است، بنابراین آینه بزرگ و لوستر براق یک ضرورت است.

چیدمان مبل چستر در گوشه

می‌توانید از دکوراسیون صنعتی الهام بگیرید

چسترفیلد چرمی انتخاب خوبی برای داشتن یک دکوراسیون صنعتی است و اضطراب را کم می‌کند. مدل چرمی چستر در فضاهای دارای طرح باز به خوبی عمل می‌کند زیرا از هر جهت عالی به نظر می‌رسد. چرم های دست دوم هم می‌تواند خوب به نظر برسد و ایرادی ندارد. اگر چرم شما رنگ تیره یا سایه های خاکستری و قهوه ای دارد این چرم هرچقدر هم ضربه خورده باشد و دست دوم باشد معلوم نمی‌شود. به عنوان یک میز قهوه به سراغ تخته های نقاشی شده و یک صندوقچه یا چمدان قدیمی خوش خلال و شسته رفته بروید. می‌توانید از ترکیب چوب و فلز نیز جهت تناسب و تکمیل کردن چیدمان منزلتان استفاده نمایید. مبل چرمی خاصیتی که دارد این است که بسیار دیر کثیف می‌شود. به همین خاطر بسیار مناسب افرادی است که کودک و یا حیوان خانگی در منزل خود دارند و یا به دلیل مشغله زیاد قادر نیستند تا دائما مبلمان خود را تمیز کنند.

نگاه صنعتی در چیدمان مبل چستر

دیوارهای آجری را در نظر بگیرید

چسترفیلد در مقابل یک دیوار آجری در معرض دید شگفت انگیز به نظر می‌رسد، اما برای جلوگیری از احساس شلوغی بیش از حد، باید ظاهر اتاق را نرم و آرام کنید. لوازم جانبی دنج زیادی مانند کوسن و یک فرش بزرگ به آن اضافه کنید و از گرم بودن برخی از رنگ های خود اطمینان حاصل کنید تا ظاهر اتاق را بیشتر دلپذیر کند. این ظاهری است که به نظر می‌رسد به این زودی ها خطر از بین رفتن آن را تهدید نمی‌کند.

دیوارهای آجری

در چیدمان مبل چستر تقارن را رعایت کنید

در چیدمان مبل چستر قرار دادن دو چستر فیلد یکسان در برابر یکدیگر ترکیبی شکست ناپذیر است. برخی ممکن است این کار را کمی رسمی بدانند اما همانطور که چشم طراح برای تقارن لامپ ها و یا گلدان ها بسیار ریز بین است شما هم بهتر است مبلمان خود را متقارن بچینید. اگر بخواهید یک اتاق مناسب برای گپ زدن و نه فقط تماشای تلویزیون ایجاد کنید، این اجتماعی ترین آرایش است که می توانید داشته باشید. در این نوع چیدمان می‌توانید از یک میز بزرگ هم در وسط مبلمان خود استفاده کنید.

رعایت تقارن در چیدمان مبل چستر

مبل چستر را در مرکز بچینید

این ست مبلمان را می‌توانید در مرکز فضای خود نیز قرار دهید و از طرفی به دلیل آنکه این نوع مبل به گونه‌ای طراحی شده است که قسمت بدنه پشت مبل هم از زیبایی خاصی برخوردار است، به طور کلی قراردادن ست مبلمان در مرکز فضا مشکلی را به وجود نمی‌آورد. اما مطمئن شوید که فضای کافی برای انجام این چیدمان را داشته باشید و همچنین مانع رفت‌وآمد نشود چرا که در فضاهای کوچک عملی کردن این نوع چیدمان تقریبا غیرممکن است. اگر فضای شما زیاد است می‌توانید چیدمان دو دست مبل در پذیرایی را نیز امتحان کنید. حتی می‌توانید این دو دست مبل را دو مدل مخلف از چستر انتخاب کنید.

چیدمان مبل چستر در مرکز

مربعی بچینید

نوع دیگر چیدمان با مبل چستر به صورت مربعی است که می‌توانید این چیدمان را حول تلویزیون انجام دهید به این صورت که یک مبل سه نفره را روبه‌روی تلویزیون قرار دهید و یک مبل دو نفره را هم به صورت زاویه نود درجه نسبت به مبل سه نفره قرار دهید. این نوع چیدمان یکی از زیباترین و پرطرفدارترین انواع چیدمان محسوب می‌شود. این چیدمان را می‌توان حول شومینه و یا هر نقطه کانونی که در دکوراسیون منزل خود دارید انجام دهید. کاملا بستگی به فضا، سلیقه و نیاز شما دارد.

مربعی چیدن

چیدمان مبل چستر به صورت گرد

شاید بتوان گفت برای مبل چستر سبک چیدمان مبل به صورت گرد و نیم دایره زیاد مناسب نباشد. ولی به هر حال ممکن است مدل مبل چستری وجود داشته باشد که اتفاقا با این مدل چیدمان کاملا هماهنگ باشد و فضای زیبا و متفاوتی را برای شما رقم بزند.

از اینکه تا انتهای این مطلب از توکامگ همراه ما بودید خوشحالیم. به نظر شما چه روش های دیگری برای چیدمان مبل چستر مناسب است؟ شما چه مدل چیدمانی را ترجیح می دهید؟

منبع

برای مشاهده راهنمای خرید این مبل می‌توانید به مطلب راهنمای خرید مبل چستر در مجله توکامگ مراجعه فرمایید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.3 / 5. تعداد امتیازات 12

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهیمه معصومی
معصومی هستم علاقه مند به چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی، خوشحال میشم که بتونم تجربیات و آموخته های خودم تو این حوزه رو باهاتون به اشتراک بگذارم.