گودال گفتگو محلی برای دور همی های خانوادگی و رسمی

گودال گفتگو

اولین گودال مکالمه یا گودال گفت و گو (conversation pit) بوسیله بروس گف، معمار بی نظیر اختراع شد که در سال 1927 در منطقه‌ای که در تالسا، اوکلاهاما طراحی شده بود. گودال گفتگو از دهه 1950 تا 1970 میلادی در اروپا و آمریکای شمالی رواج پیدا کرد. معماران مدرنیستی به نام ارو سارینن (Eero Ssarinen) و الکساندر گیاراد (Alexander Giarad) از یک گدال گفتگو به عنوان مرکز اصلی در میلر هاس ( Miller house ) در ایندیانا و کلومبوس برای اولین برنامه های خود استفاده کردند.

در آن زمان اغلب گودال‌های گفتگو برای برنامه‌‌های اجتماعی سیاسی و جلسات استفاده می‌شد، اما امروزه گودال گفتگو در بیشتر خانه‌های مدرنیته طراحی و ساخته می‌شود. کاربرد گودال گفتگو در خانه‌ها اقلب برای شب  نشینی‌ها، بازی‌های گروهی، جلسات خانوادگی، خوردن غذا و گفتگوی دوستانه است. طراحی گودال گفتگو انواع خاصی دارد. گودال گفتگو شامل یک بخش از محیط داخل خانه، حیاط خانه، پشتبام، بالکن، میان استخر‌های بزرگ بسته به تکنیک ساخت خانه متفاوت است.

در این نوشته از توکامگ، قصد داریم انواع گودال گفتگو را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

گودال گفتگو در فضای داخلی خانه:

در این مدل از دکوراسیون باید مطابق با فضای خانه طراحی شود. در یک اتاق بزرگ، یک گودال گفتگو دایره‌ای شگفت آور خواهد بود. طراحی گودال گفتگو به صورت گرد برای خانه‌هایی که فضای کافی برای طراحی دارند استفاده می‌شود. استفاده از آتشدان یا شومینه در گودال گفتگو میتواند بی شک یک طراحی خلاقانه و جالب باشد. کار گذاشتن پله در یک طرف گودال برای رفتن و بیرون آمدن از این مکان ضروری است. با در نظر گرفتن شرایط گودال گفتگوی خود را طراحی کنید. این نوع از گودال گفتگو در خانه شاید ما را یاد کرسی های قدیمی بیندازد که در زمستان اعضای خانواده با صمیمیت خاصی دور هم جمع می‌شدند و با یکدیگر صحبت می‌کردند.گودال گفتگو

در این طراحی می‌تواند نزدیک به پنجره قرار گیرد و و کاربران از منظره زیبای بیرون لذت ببرند. یکی از محاسن طراحی گودال گفتگو نزدیک به پنجره‌ها و نورگیر‌های بزرگ باعث تابیدن نور خورشید به داخل اتاق می‌شود و می‌توان از نور طبیعی در داخل خانه بهره مند شد.

گودال گفتگو

گودال گفتگو را میتوان هم سطح با زمین نیز طراحی کرد. این طراحی منحصر به فرد می‌تواند بی شک ایده‌ای ساده و جالب در بین تمامی طراحی‌های گودال گفتگو باشد. استفاده از مبل‌های یک تکه و سر هم شده و یا استفاده از یک پارتیشن یک سره و یک تکه گرد، مستطیل یا مربع می‌تواند در این طراحی به ما کمک کند. در این طراحی احتیاج به معماری مجدد ندارید و فقط با چیدن چند مبل و یا نصب چند پارتیشن و یا با استفاده از مبل سکشنال یا همان مبلمان بخش بندی، می‌توانید گودال گفتگو‌ ای زیبا داشته باشید.

گودال گفتگو

طراحی یک گودال گفتگو مربع در وسط خانه می‌تواند ایده‌ای جالب و خلاقانه باشد. هم رنگ بودن مبلمان، پوشش دور این طراحی با محیط می‌تواند جذاب باشد و به طراحی گودال جلوه‌ای زیبا دهد.  استفاده از دکوراسیون و تکنیک‌های مدرن تزیین، باعث بوجود آمدن محیطی گرم و صمیمی در گودال گفتگوی خانه شما میشود. تزیین گودال گفتگو با طرح پارچه‌های مینیاتوری و ترکیب رنگ‌های مختلف، استفاده از نقش و نگار سنتی، قرار دادن گل و گیاه دور گودال نیز می‌تواند برای تزیین گودال گفتگو مناسب باشد. قرار دادن میز‌های هم سطح مبلمان در بین آن‌ها نیز  ایده‌ای جالب برای راحت بودن در استفاده از مخلفات در گودال گفتگو است.

گودال گفتگو

استفاده از رنگ‌های خنثی برای طراحی یک گودال گفتگو در محیط داخل خانه زیبایی خاصی می‌دهد. رنگ‌های خنثی عبارت‌اند از: انواع سفید، انواع کرم، انواع طوسی، انواع قهوه‌ای و انواع مشکی. استفاده از پله در دو طرف گودال می‌تواند از تجمع افراد بر سر ورودی‌ها جلوگیری کند و رفت و آمد را آسان‌تر کند. ترکیب رنگ در داخل گودال گفتگو نیز زیبا و جالب باشد. مثلا رنگ‌های خنثی را با دیگر رنگ‌ها مثل زد، بنفش، آبی و دیگر رنگ‌ها ترکیب کنید.

گودال گفتگو

طراحی دکوراسیون برای یک گودال گفتگو بسیار مهم است. استفاده از دکوراسیون هماهنگ با محیط قرار گرفتن گودال نشیمن میتواند زیبایی آن را دو چندان کند. استفاده از دکوری‌های زیبا، گل و گیاهات زینتی نیز می‌تواند در طراحی دکوراسیون مناسب برای گودال گفتگو‌‌ای زیبا موثر باشد. ترکیب رنگ مبلمان با بدنه گودال که میکس دو رنگ مختلف است نیز می‌تواند عنصری موثر در طراحی باشد. طرح این گودال می‌تواند به شکل مستطیل نیز باشد.

گودال گفتگو

در خانه‌هایی که فضای کم و محیط کم جا و کوچک دارند می‌توان گودال‌های گفتگو را از یک طرف به دیوار چسباند. این طرح مناسب برای خانه‌هایی است که اتاق نشیمنی کوچک و کم جا دارند. در این طراحی همرنگ بودن گودال گفتگو با دیوار و یک چارچه شدن رنگ آن‌ها با یکدیگر اثری خلاقانه و زیبا را از خود بجا بگذارد.

گودال گفتگو

استفاده از شومینه و نورگیر‌های بزرگ در یک طرف گودال نشیمن ایده‌ای جالب است که می‌توان آن را اجرا کرد.

گودال گفتگو

انواع گودال گفتگو بیرون از خانه:

در طراحی گودال می‌توان از محیط بیرن از خانه مانند پشت بام، تراس یا بالکن، وسط استخر و دیگر مکان‌ها نیز استفاده کرد.

این طراحی در فضای باز و بیرون از خانه یکی از جذاب‌ترین و جالب‌ترین طراحی‌ها است. یکی از عناصر مهم در طراحی بیرون از خانه و در فضای باز الهام گرفتن از طبیعت و محیط بیرون از خانه است. استفاده از درخت‌های برای سایه‌هایشان یا همرنگ کردن گودال نشیمن با محیط می‌تواند ایده جالبی برای طراحی گودال گفتگوی در فضای باز یا بیرون از خانه باشد.

گودال گفتگو

طراحی بی نظیر در فضای آزاد  و محیط بیرون از خانه که با همرنگ کردن گودال گوفتگو و خانه باعث خلق یک اثر فوق‌العاده شده است. طراحی‌‌های  میان استخر و حوض ایده‌ای جالب و خلاقانه هستند. استفاده از محیط سر سبز طبیعت می‌تواند حس سرزندگی را در افراد ایجاد کند.

گودال گفتگو

تکنیک طراحی دکوراسیون گودال با هماهنگی رنگ بین کفپوش و گودال ایده‌ای نو و خلاقانه است. استفاده از آتش وسط میز می‌تواند طرحی جالب باشد.

گودال گفتگو

برای طراحی یک گودال شیک و فانتزی توجه به شرایط محیط بسیار مهم است. استفاده از طراحی های مختلف و ترکیب چند طرح نیز می‌تواند در طراح و ساخت یک گودال گفتگوی شیک به شما کمک کند. ما در این نوشته چند طرح و تکنیک‌های طراحی را به شما نشان دادیم. حال از شما باید با استفاده از سلیقه و خلاقیت خود دست به خلق اثری زیبا بزنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

حال از شما می‌خواهیم نظرات خود را برای کمک در طراحی یا انتخاب یک گودال گفتگوی زیبا بگویید. بی صبرانه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما دوستان و همراهان همیشگی توکامگ هستیم.

اگر تصمیم بر خرید این مدل مبل را دارید و از آنجا که مبل گودالی از خانواده مبلمان سکشنال است؛ قبل از مراجعه برای خرید و سفارش، حتما مطلب راهنمای خرید مبل ال را مطالعه کنید و نکات آن را در جایی یادداشت کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.