بهترین نوع تختخواب برای خانه ایرانی کدام است؟

بهترین نوع تخت خواب

تختخواب‌ها انواع مختلفی دارند و از منظر هر کسی تخت خواب خوب یک ویژگی دارد. در این مطلب از توکامگ قصد داریم زیباترین و بهترین نوع تختخواب ها را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین نوع تخت خواب چه نوع تختخوابی است؟

این که بهترین نوع تخت خواب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، به نیاز و سلیقه شما و البته نوع اتاق خواب خانه‌تان بستگی دارد. به عنوان مثال عده‌ای تخت با ارتفاع بلند را می‌پسندند و عده‌ای دیگر تخت خواب هم سطح با زمین را ترجیح می‌دهند. برخی از افراد تمایل دارند از تخت‌های چند کشویی به منظور بهره‌گیری بیشتر از فضا استفاده کنند و برخی تمایل دارند تخت خوابی ساده داشته باشند. تاج تخت و اندازه آن و حتی نوع تاج تخت نیز می‌تواند در انتخاب افراد با سلیقه‌های مختلف تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال افرادی تمایل دارند از تاج‌های سلطنتی و بزرگ استفاده کنند و برخی دیگر تاج‌های شبیه به پاف مبل را ترجیح می‌دهند. برخی دوست دارند جدیدترین مدل مبل تختخواب شو را برای خانه خود خریداری کنند، و برخی نیز مبلمان و تختخواب جدا را ترجیح می‌دهند. نیازها و سلایق افراد بسیار متفاوت است و از همین رو در مقاله پیش رو ما شما را برای خرید بهترین نوع تختخواب برای خانه‌تان یاری می‌کنیم. به این منظور نیز برخی از تختخواب‌های مفید و مطلوب را برای شما به نمایش خواهیم گذاشت تا با آشنا شدن با آن‌ها بتوانید انتخابی مناسب برای منزل خود داشته باشید.

بهترین نوع تخت خواب | بهترین نوع تختخواب برای خانه ایرانی

تختخواب چند کاره

یکی از تخت‌هایی که در سال‌های اخیر وارد بازار شده و در این مدت طرفدارانی نیز پیدا کرده است، به تخت خواب چند کاره شهرت دارد. شما با استفاده از این تختخواب‌ها می‌توانید یک تخت، یک صندلی یا مبل دو نفره، میز پذیرایی، کتابخانه، پاف و صندوق برای قرار دادن لوازم اضافی را به صورت هم زمان داشته باشید. این نوع تختخواب‌ها بهترین گزینه برای خانه‌های آپارتمانی کوچک است، البته باید خاطرنشان کرد که اندازه این تخت نسبت به تخت‌های نرمال قدری بزرگ‌تر است که البته دلیل آن نیز واضح است. شما باید قبل از هر چیزی اندازه محیط اتاق خواب خود را در نظر داشته باشید و سپس اقدام به خرید این مدل تختخواب بنمایید. ارتفاع این تخت از سطح زمین زیاد نبوده همچنین متریال ساخت این تخت از تاچ تا پاف تخت از پارچه و الیاف است. از همین رو شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید برای چیدمان منزل خود از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که صندلی این نوع تخت به صورت باز و بسته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تخت خواب چندکاره
نمونه تختخواب چند منظوره با کارایی بالا

تخت خواب چندکاره | بهترین نوع تختخواب برای خانه ایرانی

تختخواب‌های کشویی

برخی از تختخواب‌ها می‌توانند بهترین گزینه انتخابی شما برای فضاهای کوچک باشند. به عنوان مثال این نمونه از تخت خواب بهترین گزینه برای خانه‌هایی با فضای کوچک و دکوراسیون یک اتاق خواب ۶ متری است. شما به راحتی با استفاده از کشوهای متعددی که در این نوع تخت خواب‌ها تعبیه شده می‌توانید البسه و وسایل غیر ضروری خود را مرتب کنید. ارتفاع این گونه تخت‌ها بسته به تعداد کشوهایی که دارد، متفاوت است. به عنوان مثال اگر از دو کشو در این تختخواب‌ها استفاده شود، ارتفاع آن کم و به سطح زمین نزدیک‌تر است. از سوی دیگر اضافه شدن به کشوها سبب می‌شود ارتفاع آن نیز بلندتر شود. تاج این تخت نیز به شکلی طراحی شده است که شما به راحتی بتوانید از کتابخانه آن برای قرار دادن وسایل تزئینی و کتاب استفاده کنید.

تختخواب‌های کشویی | بهترین نوع تختخواب برای خانه ایرانی

تخت چوبی ساده

یکی از تخت‌خواب‌هایی که هنوز طرفداران خود را دارد، تخت چوبی ساده است. شما به راحتی می‌توانید از این تخت خواب در هر مکانی استفاده کنید. حجم کم، وزن بسیار سبک آن در زمان جابجایی و همچنین سادگی دوست داشتنی آن‌ها سبب شده است این نوع تختخواب، علاقه‌مندان مختص به خود را داشته باشد. البته سادگی تختخواب‌های چوبی سبب شده که آن‌ها همانند سایر تخت‌های مدرن امروزی قابلیت‌های بی‌شماری نداشته باشند. شما از سرویس ست این نوع تختخواب می‌توانید برای جایگذاری وسایل خود به‌ راحتی استفاده کنید. کشوهای میز توالت و میز عسلی آن نیاز شما را به یک تخت کشویی به حداقل ممکن می‌رساند. این نوع چیدمان تقریباً مشابه با چیدمان‌های سنتی است و شما به راحتی با استفاده از یک روتختی سنتی و قدیمی می‌توانید این مهم را در فضا پررنگ‌تر کرده و یک دکوراسیون اتاق خواب ایرانی زیبا داشته باشید.

تخت چوبی ساده

تختخواب همراه پاف

تخت خوابی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در رده تختخواب‌های مدرن و امروزی قرار می‌گیرد. شاید تمایل داشته باشید از این گونه تختخواب‌ها به منظور راحتی بیشتر بهره ببرید. این نوع تختخواب جدید به همراه پاف آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما مانند گذشته تخت را جدا از پاف آن مورد استفاده قرار نمی‌دهید. پافی که به تخت متصل شده است، برای نشستن یا قرار دادن وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرد. پله‌ای بودن این تخت سبب شده است بسیار زیبا و چشم‌نواز جلوه کند. جنس این مدل تماماً از پارچه و پاف تهیه و همین امر سبب نرمی و انعطاف آن می‌شود. تاج نیز همانند سایر قسمت‌های تخت به صورت یک دیوارکوب با متریال پارچه و الیاف ساخته‌شده است. هماهنگی جنس و رنگ پارچه انتخاب‌شده برای پاف، تخت و دیوارکوب سبب زیباتر شدن این‌گونه تخت‌ها شده است.

تخت خواب همراه پاف

تختخواب سلطنتی و کلاسیک

نمونه‌ای دیگر از تختخواب‌ها معروف به تختخواب‌های سلطنتی و کلاسیک هستند. از این گزینه بیشتر عروس خانم‌ها برای چیدمان منزل خود استفاده می‌کنند. شما به راحتی می‌توانید از نمونه‌های متنوع آن در رنگ‌های بی‌شمار در بازار دیدن کنید. دلیل خاص بودن این نوع تخت‌ها تاج آن است که به شکل اشرافی دیزاین و طراحی شده است. در برابر این گونه تخت‌ها عموماً از مبل‌های استیل و یا مبل‌های کلاسیک استفاده می‌شود. استفاده از پاف‌هایی به سبک تاج تخت سبب شده است زیبایی آن صد چندان دیده شود. ارتفاع این تخت‌ها نیز بسته به تشکی که انتخاب می‌کنید می‌تواند تغییر کند. برخی از این تخت‌ها با ارتفاع بلند و برخی دیگر با ارتفاع کوتاه در بازار به وفور یافت می‌شود. ست کردن میز عسلی، پاف و تخت خواب سبب زیباتر شدن آن در قاب تصویر زیر شده است. می‌توانید برای این‌گونه تخت‌ها از روتختی‌های سنتی و یا رنگی نیز بهره بگیرید تا دکوراسیونی شبیه به خانه‌هایی که در فیلم‌ها، و در خانه‌های شاهزاده‌ها می‌بینید را داشته باشید! در صورت عدم تمایل هارمونی رنگ را حفظ کرده و یک روتختی مشابه با تخت و تاج آن می‌تواند انتخاب مطلوب شما باشد.

تخت خواب سلطنتی

تخت خواب فلزی

یکی دیگر از تختخواب‌هایی که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و بایستی آن را در لیست بهترین نوع تختخواب ها داشته باشیم، تختخواب‌های فلزی یا فرفورژه هستند. این‌گونه تخت‌ها بسیار مقاوم بوده و در برابر ضربات به آن‌ها آسیب وارد نمی‌شود. همچنین یکی دیگر از دلایل استفاده از این نوع تختخواب‌ها وزن نسبتا کم آن‌هاست که جابجایی را برای شما بسیار آسان می‌کند. بدون تردید برای افرادی که مدام قصد اسباب‌کشی دارند، بهترین نوع تخت خواب به شمار می‌رود. چرا که در زمان جابجایی آسیب چندانی نمی‌بیند و از سوی دیگر وزن کم آن سبب می‌شود شما زیاد متحمل زحمت نشوید. ارتفاع این تخت‌ها نیز بسته به تخت زیرین می‌تواند با توجه به سلیقه و نیاز شما تغییر کند. در صورتی‌که تخت با ارتفاع بلند را ترجیح می‌دهید به شما استفاده از تخت تشک‌های با ارتفاع بلند را توصیه می‌کنیم.

تخت خواب فلزی

تخت خواب دو طبقه

یکی دیگر از تخت‌های که قصد معرفی آن را برای شما داریم تختخواب‌های دو نفره، و البته دو طبقه، است. برای این منظور شما می‌توانید از تخت‌های آن به صورت هم‌زمان، و یا از یکی از تخت‌های آن که به صورت کشویی است در صورت نیاز استفاده کنید. این‌گونه تخت‌ها فضای زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهند، زیرا پس از اینکه نیاز شما مرتفع شد، می‌توانید به صورت کشویی تخت دوم را به راحتی جمع کنید. ارتفاع این گونه تختخواب‌ها عموماً بلند است؛ زیرا یک تخت دیگر در زیر آن قرار گرفته است که نیاز به ارتفاع متناسب با آن را دارد. جنس این نوع تختخواب‌ها نیز متفاوت است و چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یک تخت با متریال چوب است. دقت کنید که این نوع تختخواب، با انواع معمول تختخواب‌هایی که تا کنون مشاهده کرده‌اید تفاوت بسیاری دارد.

تخت خواب دوطبقه

تخت خواب دیواری

برخی از تخت‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که گویی در دیوار نصب شده و روی آن قرار گرفته‌اند، در حالی که این گونه نیست و طراحی این تختخواب‌ها سبب می‌شود شما این مدل را در ذهن خود متصور شوید. تاج این تخت به صورت یک دیوارکوب به میزهای عسلی آن متصل است. همچنین نوع ساخت تخت خواب نیز به شکلی است که احساس می‌کنید به دیوار نصب شده و هیچ ارتباطی با کف زمین ندارد. ارتفاع آن از سطح زمین زیاد نیست و متریال ساخته شده آن نیز معمولا از جنس چوب است. قرار دادن این تخت در فضا مزایای مانند استفاده از کشوهای تخت و کشوهای میز عسلی را برای شما به همراه ندارد. از همین رو شما تنها می‌توانید از تختخواب آن برای استراحت استفاده کنید.

تخت خواب دیواری | بهترین نوع تختخواب برای خانه ایرانی

بهترین نوع تخت خواب کدام است؟

مطلبی که با عنوان بهترین نوع تختخواب برایتان فراهم کردیم، تنها نمونه‌‌هایی از تختخواب‌های مورد استفاده در منازل بود. شما می‌توانید بسته به نیاز خود از تخت‌های با ارتفاع متفاوت استفاده کنید. همچنین این به نیاز شما بستگی دارد که تخت خواب شما کشویی باشد یا خیر. شما به راحتی می‌توانید در زمان خرید دیزاین داخلی منزل خود را نیز انتخاب کنید. به عنوان مثال استفاده از یک تخت خواب سلطنتی شما را به سمت یک دکوراسیون شیک ایرانی هدایت می‌کند و از سوی دیگر تختخواب‌های چوبی و فلزی سبب می‌شود شما به سمت یک چیدمان مدرن گام بردارید. نورپردازی در فضا و استفاده از آباژورهای رومیزی و یا آباژورهای ایستاده کنار مبلی نیز سبب زیباتر شدن فضای داخلی اتاق خواب شما می‌شود.

شما استفاده از کدام نوع تختخواب را ترجیح می‌دهید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.1 / 5. تعداد امتیازات 37

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .