تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو در چیست و هرکدام چه ویژگی‌هایی دارند؟

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

مبل‌های تختخواب شو و یا تخت خواب‌هایی که تا می‌شوند، هر دو برای خانه‌های کوچک بسیار کاربردی هستند. اما شاید سوالی که در این رابطه بوجود آید این است که این دو مورد چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به این سوال، یعنی تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

حتما تا به حال در منزلتان با مشکل کمبود جا مواجه شده‌اید. این مشکل خصوصا برای خانه‌هایی با متراژ پایین بسیار پیش می‌آید. داشتن یک اتاق خواب کوچک که نتوانید هم تختخواب و هم وسایل دیگر را در آن جای دهید، یا عدم داشتن اتاق مهمان برای خانواده‌هایی که بیشتر اوقات یک مهمان دارند که شب را در خانه آن‌ها می‌گذراند، می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. به خصوص امروزه که متراژ خانه‌ها روز به روز کوچک و کوچک‌تر می‌شود، این مشکل بیش از پیش محسوس و قابل درک است.

گاهی نیز دانشجویان مجبور به اجاره سوییت‌هایی می‌شوند که تنها یک اتاق دارد و باید به طور همزمان از آن به عنوان اتاق نشیمن، اتاق مطالعه و اتاق خواب استفاده کنند. البته این مشکلات ابدا غیرقابل حل نیست و پیشنهاد ما برای افرادی با چنین مشکلاتی، مبل تختخواب شو و یا تخت تا شو است. ولی پیش از هر چیز باید به این نکته بپردازیم که ویژگی‌های این دو مدل مبلمان و در واقع تفاوت مبل تخت خواب شو با تختخواب تاشو در چیست.

مبل تختخواب شو با تخت تاشو چه تفاوتی دارد؟

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو کاملا مشخص است. ولی برای اینکه این دو را کاملا از هم متمایز کنیم به شرح مفصل ویژگی‌های این دو نوع مبلمان می‌پردازیم

مبل تختخواب شو

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو - مبل تختخواب شو

همانطور که از نامش پیداست، مبل تختخواب شو به مبلی می‌گویند که هم مبل است و هم تختخواب. اینکه این مبلمان اول مبل باشد یا تختخواب، به کارایی مبلمان و هدف شما از استفاده از چنین مبلمانی بستگی دارد.

بیشترین موارد استفاده از این نوع مبلمان، در خانه‌هایی است که اتاق میهمان ندارند. گاهی مهمانی ممکن است شب را در خانه شما بگذراند و نیاز به یک یا چند تخت اضافی داشته باشید. یا ممکن است دانشجو باشید و در سوییت کوچکی زندگی کنید که تنها یک اتاق دارد و شما مجبور باشید از آن یک اتاق به عنوان اتاق نشمین، اتاق خواب و اتاق کار یا مطالعه استفاده کنید. مبل تختخواب شو یکی از بهترین گزینه‌ها برای حل چنین مساله‌هایی است.

مبل تختخواب شو مدل‌های متنوعی دارد که در ادامه به تشریح آنها می‌پردازیم.

مبل سکشنال تخت خواب شو

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو - مبل ال

در این مدل مبل ال می‌بینید که پشتی‌های مبل به سمت عقب تا می‌شوند و کاملا می‌خوابند. این مبل سکشنال فضای کافی برای خوابیدن دو نفر را به راحتی فراهم کرده است. به علاوه خود مبل بسیار شیک و زیباست و برای دکوراسیون مدرن مناسب است.

مدل‌های دیگری از مبل سکشنال تختخواب شو نیز در بازار وجود دارند که مطمئنا از آن‌ها استقبال خواهید کرد. چند نمونه را در زیر برای شما نمایش می‌دهیم.

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو - مبل ال با پاف

این مبل ال یا سکشنال، بوسیله پاف وسط به یکی تخت تبدیل می‌شود و وقتی پاف را از آن جدا کنید، دوباره به شکل مبل در می‌آید.

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو - سکشنال با پاف

این مبل سکشنال مربعی نیز، بوسیله چهار پاف کوچک در وسط آن تبدیل به یک تختخواب دنج دو نفره شده است. اگر پاف‌های را از وسط مبل بردارید، باز هم یک مکان دنج و صمیمی برای دور هم جمع شدن خواهید داشت. پافی که می‌توان هم پاف سرویس خواب دانست و هم پاف مبل.

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو - مبل ال تا شو

تخت این مبل ال تا می‌شود و دوباره به مبل تبدیل می‌شود. این نوع مبل ال تختخواب شو فضای کافی برای خوابیدن  و استراحت کردن یک زوج را فراهم می‌کند.

مبل دو نفره تختخواب شو

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو - مبل دو نفره

مبل‌های دونفره زیادی وجود دارند که قابلیت تبدیل شدن به تختخواب را دارند. نمونه‌هایی که در بالا نشان داده شده است، به صورت تختخواب کشویی هستند. از کوسن مبل نیز به عنوان بالش در آن‌ها استفاده شده است. مبل دونفره، فضای کافی برای تبدیل شدن به یک تخت دونفره را دارد.

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

این مدل مبل دونفره، ساده و جمع و جور است و به راحتی به تختخواب تبدیل می‌شود. تنها کافی است که پشتی‌های آن را بخوابانید و بعد راحت رویش لم بدهید.

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

این مدل مبل بادی دونفره هم سبک و هم راحت است و طرفداران بسیاری دارد. تنها با تا کردن و باز کردن تشک‌های آن، آن را به تخت و مبل تبدیل کنید.

مبل تکی تختخواب شو

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

این ست مبل، به راحتی به یک تختخواب یک نفره تبدیل می‌شود. همانطور که می‌بینید علاوه بر یک تختخواب یک نفره، می‌توان یک تختخواب دونفره نیز در آن داشت. می‌توایند تشک را از پایه مبل جدا کنید و به هر گوشه‌ای که راحتید بخیزد و بخوابید.

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

این مبل تکی تختخواب شو نیز بسیار زیبا و دوست داشتنی است. می‌توانید از آن در اتاق خواب کودک خود قرار دهید تا اگر دوست فرزند شما خواست شب را در خانه شما بگذراند، جای کافی برای خواب او داشته باشد.

ست کمد و  تختخواب

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

این هم یک مدل دیگر از یک وسایلی که قابلیت تبدیل به تختخواب را دارند. اما اینجا جای مبل با تختخواب سر و کار داریم. مجموعه‌ای تختخواب شو همراه با ست کمد و تخت. البته از آن می‌توان به عنوان مبل هم استفاده کرد. می‌توانید این تختخواب را به سمت بالا هل دهید و روی مبل آن بالش بگذارید تا راحت و زیبا شود.

تخت تاشو

تخت تا شو، به تختی می‌گوییم که کاربرد اصلی آن تخت است. این نوع تخت جمع شونده است و انواع مختلفی دارد. در ادامه به معرفی انواع مدل های تخت تا شو می‌پردازیم.

تخت تاشوی دیواری

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

این نوع تخت، درون یک ست کمد تعبیه شده است و می‌توایند آن را باز و بسته کنید. وقتی این تخت را جمع می‌کنید شبیه به یک کمد دیواری می‌شود و فضای زیادی را بر روی کف اتاق برای شما آزاد می‌کند. این تخت تاشوی دیواری برای کسانی مناسب است که در اتاق خوابشان فضای بسیار کوچک و تنگی دارند.

تخت تاشوی میز تحریر شو

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

این تخت تا شو نیز درون یک کمد تعبیه شده است با این تفاوت که وقتی آن را جمع می‌کنید به یک میز تحریر جمع و جور تبدیل می‌شود. این میز-تختخواب یک ایده بسیار خلاقانه برای اتاق‌های خواب بسیار کوچک است که در آن‌ها فضای کافی برای قرار دادن میز و تخت فراهم نیست.

تخت فنری تاشو

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

این تخت تا شو مکانیزمی ساده دارد. یک فریم نفری و تاشو با تشکی انعطاف پذیر کلیت این تخت را تشکیل می‌دهند. این تخت تاشو خصوصا برای دانشجویانی مناسب است که مدام در حال نقل از این سوییت به آن سوییت هستند. خانواده‌هایی که مهمان‌های زیادی دارند نیز می‌توانند چند تا از این تخت‌های تاشو را در خانه داشته باشند تا در هنگام خواب مهمان‌ها مشکل کمبود رخت خواب و جای خواب نداشته باشند.

همانطور که می‌بینید وقتی این تخت تا می‌شود، جای بسیار کمی می‌گیرد و می‌توانید در اسباب کشی آن را به راحتی جابجا کنید و یا آن را برای مواقع نیاز درون انباری خانه بگذارید.

تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو

همانطور که مشاهده کردید، تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو کاملا  واضح است. اولی مبلی است که به تخت تبدیل می‌شود و دومی تختی است که جمع می‌شود و می‌تواند به میز تحریر یا دیگر مبلمان هم تبدیل شود.

تنها مساله‌ای که باید در مورد تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو بدانید این است که مکان استفاده آن‌ها تقریبا با هم تفاوت دارد. از مبل تختخواب شو می‌توان در اتاق خواب یا اتاق نشمین استفاده کرد، ولی از تخت تا شو تنها می‌توان در اتاق خواب استفاده کرد. البته مدل‌های فنری تختخواب تاشو را نیز می‌توانید برای مهمان‌ها در اتاق نشمین استفاده کنید.

نظر شما در مورد تفاوت مبل تختخواب شو با تخت تاشو  چیست؟ به نظر شما کدامیک برای خانه شما مناسب‌تر است؟ با کمال میل منتظر خواندن نظرات مفید و الهام بخش شما عزیزان توکامگی در این باره هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 32

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.