سرویس خواب همانند مبلمان از جمله ضروریات زندگی امروزه به حساب می‌آید به طوری که اتاق خواب یک خانه بدون یک دست سرویس خواب شیک ناقص به نظر می‌رسد. مطلب راهنمای خرید سرویس خواب از مجله توکامگ برای تازه عروس ها یا پدر و مادر هایی که می‌خواهند برای اتاق کودک یا نوجوان خود، سرویس خواب تهیه کنید؛ الزامی است. قبل از اقدام به خرید هر کالایی شناخت کامل بسیار با اهمیت است. پس با ما همراه باشید تا جزئیات یک سرویس خواب با کیفیت را با هم بررسی کنیم.

ست کامل سرویس خواب در اتاق خواب

سرویس خواب شامل چیست‌؟

ابتدا بیاید بررسی کنیم که به چه اقلام و وسایلی سرویس خواب می‌گویند؟ سرویس خواب شامل چه چیز هایی می‌شود؟ اینها سوالاتی هستن که در ذهن شما نیز ممکن است به وجود بیاید. در ایران کلمه سرویس خواب برای چندین قلم جنس مورد استفاده در یک اتاق خواب شیک استفاده می‌شود. پس تا به اینجا متوجه شدیم که سرویس خواب، یک محصول یا فقط به یک تخت خواب نمی‌گویند. برای خرید یک دست سرویس خواب کامل شما باید به کیفیت و جزئیات چند محصول چوبی یا ام دی افی دقت کنید. معمولا این چند قلم محصول که در کنار هم یک دست کامل را تشکیل می‌دهند عبارت اند از:

 • تخت خواب
 • پاتختی
 • دراور یا کنسول
 • صندلی و میز توالت یا همان میز آرایشی
 • کمد
 • قاب آینه
 • پاف تخت

در مطلبی از مجله توکامگ، جزئیات یک دست سرویس خواب و اینکه سرویس خواب شامل چه چیز هایی می‌شود را به صورت کامل توضیح دادیم که در صورت تمایل حتما مطالعه بفرمایید.

انواع سرویس خواب

منظور از انواع سرویس خواب در این بخش این است که می‌خواهیم انواع مواد اولیه (جنس) سرویس خواب را با هم بررسی کنیم و اینکه کدام نوع سرویس خواب مناسب اتاق خواب ما است. اگر به بازار یافت آباد یا دلاوران مراجعه کرده باشید؛ حتما در خصوص سرویس خواب متوجه شدید که فروشنده ها از انواع اسامی سرویس خواب ام دی اف‌، سرویس خواب چوب‌، سرویس خواب ملامینه‌ و… استفاده می‌کنند و برای هر کدام نیز قیمتی متفاوت بیان می‌کنند. حالا این ها با هم چه فرقی دارند؟

سرویس خواب چوب بهتره یا ام دی اف‌؟

اگر برای خرید سرویس خواب به بازار مراجعه کرده باشید؛ حتما متوجه شده‌اید که سرویس خواب چوب از سرویس خواب ام دی اف گران‌قیمت تر و به قول بعضی از فروشندگان با کیفیت تر از ام دی اف است. حالا چرا در ذهن مردم اینطور شکل گرفته است که چوب جامد خیلی با کیفیت تر و مقاوم‌تر است؟ (که در بعضی جا ها نیز اینطور است.) درست است که چوب به فضای اتاق شما حس طبیعی‌تر و خوشایند‌تری نسبت به ام دی اف منتقل می‌کند؛ اما چوب در مکان هایی تغییرات دما مثل گرما و رطوبت وجود دارد؛ نشان داده که از ام دی اف مقاوت کمتری از خود دارد. ام دی اف در شرایط یکسان نسبت به چوب معمولی در مرور زمان استحکام بالاتری برخوردار است. البته نکته‌ای که اهمیت دارد این است که ام دی اف زمانی با چوب جامد قابل مقایسه است که از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد. و عملیات فشرده‌سازی آن به خوبی انجام شده باشد.

ام دی اف از فشرده‌سازی و وکیوم خرده چوب ها به یکدیگر تولید می‌شوند. اما در مقابل، چوب به صورت طبیعی دارای گره هایی داخل خود است که ممکن است در مرحله رنگ‌آمیزی، رنگ‌کار دچار مشکل شود و نتواند رنگ یکنواخت و یکپارچه‌ای را از آب در بیاورد.

همانطور که در ابتدا نیز کمی اشاره کردیم؛ از دیگر مزیت های ام دی اف نسبت به چوب این است که برای خرید یک دست سرویس خواب چوبی شما باید هزینه بالاتری را نسبت به یک دست سرویس خواب ام دی افی پرداخت کنید.

سرویس خواب وکیوم چیست‌؟

منظور از سرویس خواب وکیوم این است که بر روی محصول نهایی که یا از چوب یا ام دی اف ساخته شده، یک روکش وکیوم کشیده می‌شود. این روکش ها بر روی کیفیت و استحکام محصول تاثیری آنچنانی ندارند. بلکه هدف از این روکش های وکیوم ایجاد زیبایی و نمای بیشتر محصول است. روکش های وکیوم در رنگ ها و طرح های مختلف در بازار وجود دارند که به هنگام خرید سرویس خواب می‌توانید این گزینه ها نیز دیدین بفرمایید.

سرویس خواب وکیوم

روکش های وکیوم به دلیل اینکه بر روی محصول نهایی کشیده می‌شوند؛ معمولا در برابر ضربات و برخورد ها بیشتر از چوب محافظت می‌کنند. از دیگر اسامی که بر روی این روکش وکیوم ها گذاشته می‌شود؛ روکش وکیوم مِمبران است. این نام به تازگی در بازار ایران طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

سرویس خواب ملامینه چیست‌؟

سوالی که بسیار تکرار می‌شود این است که ” سرویس خواب ملامینه بهتر است یا ام دی اف ” به نظر شما کدام یک بهتر هستن؟ در ایران یک ذهنیت اشتباهی که درمورد سرویس خواب ملامینه یا ام دی اف به وجود آمده این است که تصور می‌کنند این دو نوع سرویس خواب تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. در صورتی که اصطلاح ملامینه به یک نوع روکش از انواع روکش چوب می‌گویند که بر روی ام دی اف یا نئوپان کشیده می‌شود. اما وقتی می‌گویند: این سرویس خواب ام دی افی است؛ یعنی چوب ام دی اف این سرویس خواب دارای روکش طبیعی یا همان ورق های نازک چوبی است. در صورتی که برای جذابیت بیشتر سرویس خواب ملامینه یک روکش بر روی چوب ام دی اف یا نئوپان آن می‌کشند.

سرویس خواب ملامینه سفید رنگ

نکته‌ای که اهمیت دارد این است که در هنگام خرید سرویس خواب ملامینه یا ام دی اف توجه داشته باشید که چوب ام دی اف از نظر قوام و استحکام از چوب نئوپان بهتر است. متاسفانه بعضی از همکاران ما چوب نئوپان را با روکش ام دی اف یا ملامینه به عنوان سرویس خواب ام دی افی میفروشند.

سرویس خواب abs چیست‌؟

abs یک نوع پلیمر است که به تنهایی از آن برای ساخت سرویس خواب استفاده نمی‌شود! بلکه یک سرویس خواب پلیمری یا abs‌، ترکیبی از ام دی اف و پلیمر است. به طور مثال شاید دیده باشید که تخت خواب های کلاسیک دارای تاج هستند! یعنی در قسمت بالای تخت منبت کاری های نسبتا زیبایی انجام شده؛ آن طرح های زیبا و منحصر به فرد را به وسیله پلیمر یا همان abs درست می‌کنند. پس به خوبی متوجه شدیم که در تمام قسمت های یک سرویس خواب از پلیمر استفاده نمی‌شود.

سرویس خواب ABS

سرویس خواب چستر چیست‌؟

سرویس خواب چستر هماننده مبلمان چستر به دلیل وجود لمسه کاری و نوع دوخت متفاوت با دیگر مدل ها، از نما و ظاهر جذاب‌تری نسبت به دیگر مدل های سرویس خواب برخوردار است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید؛ انصافا جلوه متفاوتی به فضای اتاق خواب شما می‌بخشد. از طرفی وجود مقدار زیادی پارچه در سرویس خواب های چستر، یک حس لطافت و نرمی ویژه‌تری منتقل می‌کند. انتخاب نوع و جنس پارچه مناسب در این مدل سرویس خواب بسیار با اهمیت است.

از آنجا که سرویس خواب چستر یکی از انواع سرویس خواب های تمام پارچه محسوب می‌شود؛ در صورت غلتیدن در خواب (اگر شما نیز مثل من زیاد در خواب تکان می‌خورید) امکان برخورد سر با نقاط تیز و سفت تخت وجود ندارد. این خطر مخصوصا برای کودکان در سرویس خواب های چوبی یا ام دی افی وجود دارد.

نکته‌ای که هنگام خرید سرویس خواب چستر باید توجه داشته باشید این است که لمسه آن توسط انسان دوخته شده باشد! در بازار مخصوصا در مبلمان، تولید کنندگان به دلیل لمسه مبل یا سرویس خواب چستر را توسط دستگاه انجام می‌دهند که کیفیت این نوع لمسه اصلا قابل مقایسه با لمسه دوزی توسط انسان نیست. لمسه کاری توسط انسان دارای عمق بیشتری است. در صورتی که لمسه کاری توسط دستگاه، بسیار سطحی و بی کیفیت است.

سرویس خواب چستر

سرویس خواب چه رنگی بخرم‌؟

انتخاب رنگ در هر محصولی جزء قسمت های مهم تصمیم‌گیری است. به خصوص زمانی که می‌خواهیم رنگ سرویس خواب (که شامل چندین قلم محصول است) را انتخاب کنیم. سرویس خواب همانند مبلمان یک خانه، در طوا شبانه روز بسیار در دید اعضای خانواده قرار می‌گیرند؛ پس این موضوع نیز تصمیم‌گیری را سخت‌تر می‌کند. از آنجا که اتاق خواب همانطور که از اسم آن مشخص است؛ فضایی برای آرامش و استراحت مضاعف از قسمت های دیگر خانه است. منطقی است که رنگ سرویس خواب به گونه‌ای انتخاب شود تا تنش و استرس در طول روز دوچندان نکند؛ بلکه به آرامش انسان کمک کند و خوابی عمیق و راحت را فراهم کند.

امروزه در بازار دلاوران و یافت آباد تهران آنچنان طرح ها و رنگ های مختلفی برای سرویس خواب وجود دارد که جواب برای سوال سرویس خواب چه رنگی بخریم؟واقعا سخت شده. انتخاب رنگ سرویس خواب بسیار سلیقه‌ای و بستگی به اعضای خانواده دارد. اما زمانی که قصد خرید سرویس خواب داشتید؛ چه برای کودک یا نوجوان خود و چه شمایی که تازه عروس و داماد هستید؛ به این نکته توجه داشته باشید که یک رنگ شاد و ملایم برای سرویس خواب خود انتخاب کنید. رنگ هایی که بیشتر برای سفارش انتخاب می‌کنند عبارت‌اند از:

 • سرویس خواب کرم رنگ
 • سرویس خواب قهوه ای
 • سرویس خواب رنگ استخوانی
 • سرویس خواب رنگ کرم
 • سرویس خواب سبز رنگ
 • سرویس خواب استخوانی رنگ
 • سرویس خواب طوسی رنگ

تشک سرویس خواب چی خوبه‌؟

امیدوارم تا به اینجای مطالب مفید بوده باشه. اگر بررسی های انجام شده ناقص یا قدیمی هستن؛ حتما در قسمت نظرات ما را در بهبود این مطلب کمک بفرمایید. تشک مناسب سرویس خواب، حساس‌ترین قسمت انتخاب شماست! شاید بپرسید چه فرقی دارد؟ تشک ها همه مثل هم هستن دیگه. باید عرض کنم خیر اینطور نیست. اگر شما برای تخت خواب خود تشک مناسب انتخاب نکنید؛ بعد از گذشت چند هفته قطعا از خرید سرویس خواب و این هزینه هایی که انجام داده‌اید؛ پشیمان خواهید شد. موقعی را تصور کنید که خسته و کوفته بعد از گذشت یک روز پر استرس وارد خانه می‌شود و خود را بر روی تخت خواب پَرت می‌کنید. اگر تشک تخت شما سفت باشد؛ فکر می‌کنید چه حسی به شما منتقل می‌شود؟ پس حتما برای انتخاب یک تشک استاندارد زمان بگذارید و خیلی خوب تحقیق کنید.

انتخاب تشک سرویس خواب

انواع تشک های موجود در بازار عبارت‌اند از:

 • تشک فنری
 • تشک طبی
 • تشک طبی فنری
 • تشک بادی

همانطور که از اسم تشک های فنری مشخص است؛ این تشک ها خیلی لرزان و حالت ارتجاعی زیادی دارند. اما در مقابل تشک های طبی دقیقا برعکس تشک های فنری، بسیار سفت و محکم هستند. تشک های طبی برای افرادی که کمر درد دارند بسیار مناسب است. اما برای افراد عادی تشک های طبی فنری استاندارد بسیار گزینه مناسبی هستند. زیرا هم کمی حالت لرزان تشک های فنری را دارند و هم حالت سفتی تشک های طبی، که ترکیب این دو حالت مناسبی به وجود می‌آید. قبل از اقدام به خرید حتما برای آشنایی بیشتر با هر کدام از تشک ها مطلب ” نکات خرید تختخواب ” را مطالعه بفرمایید.

سرویس خواب نوزاد شامل چه چیزهایی است؟

سرویس خواب نوزاد دارای یکسری ویژگی ها و حساسیت هایی است که کمی آن را با یک سرویس خواب معمولی متمایز می‌کند. این حساسیت ها هم بی دلیل نیست و برای حفظ سلامتی کودک شما است. نوع تخت خواب هایی که برای نوزاد انتخاب می‌شود؛ دارای یک حفاظ یا نگهدارنده است که مبادا نوزاد بعد از بیدار شدن از خواب و یا در حین بازی بر روی تخت خودش، روی زمین پرت شود. انتخاب رنگ مناسب سرویس خواب نوزاد بسیار در روحیه و ناخود‌آگاه او تاثیر می‌گذارد. در هگام خرید سرویس خواب نوزاد دقت داشته باشید که تختخواب آن کمتر دارای نقاط تیز و سفت باشد. ارتفاع آن نسبت به زمین مناسب باشد. نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند. قسمت بالای تختخواب نوزاد را بیش از اندازه با سرگرمی ها و اسباب بازی های چرخان پر نکنید.

ست کامل سرویس خواب نوزاد

نکته آخری هنگام خرید سرویس خواب نوزاد باید توجه داشته باشید این است که نوع پارچه و ملحفه انتخابی شما بسیار در حال و هوای بچه هنگام خواب تاثیر گذار است. پیشنهاد می‌کنیم که اصلا از الیاف مصنوعی یا پلاستیک استفاده نشود. برای مطالعه بیشتر در زمینه نکات سرویس خواب نوزاد حتما به این مطلب در مجله توکامگ مراجعه بفرمایید.

مدل های جدید سرویس خواب

سرویس خواب مدل الیزابت

سوالات متداول

1- سرویس خواب قهوه ای بهتره یا سفید‌؟

به صورت کلی انتخاب رنگ سرویس خواب یک امری سلیقه‌ای است. سرویس خواب قهوه ای بیشتر با رنگ های کرم، قهوه ای سوخته، سبز، مِسی و… سِت می‌شود. در مقابل سرویس خواب سفید بیشتر با رنگ های نسکافه‌ای، فیروزه‌ای، آبی، قهوه‌ای و… سِت می‌شود.

2- سرویس خواب قهوه ای با چه رنگی ست میشه‌؟

سرویس خواب قهوه ای بیشتر با رنگ های مسی، کرم، سبز، قهوه ای سوخته و… سِت می‌شود.

3- بهترین برند سرویس خواب چیست‌؟

در ایران برای خرید سرویس خواب برند یا اسم خاصی مطرح نیست. در مقابل این اهمیت دارد که سرویس خواب از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده باشد. که مجموعه توکامارت با ارائه 18 ماه ضمانت پس از فروش، با کیفیت بودن محصولات خود را ثابت کرده است.

4- قیمت سرویس خواب دو نفره چقدر است؟

در بازار قیمت سرویس خواب از حدود 11 میلیون تومان شروع می‌شود به بالا

5- سرویس خواب از کجا بخرم‌؟

هم از طریق مشاهده و انتخاب مدل های جدید سرویس خواب در صفحه اینستاگرام مجموعه توکامارت و هم از طریق تماس با شماره 09124715933

6- بورس سرویس خواب در تهران کجا میشه؟

در بازار یافت آباد تهران 3 پاساژ اصلی برای سرویس خواب نوزاد وجود دارد:
پاساژ بی بی سنتر در انتهای کوچه صفر خان
پاساژ بازار مبل شماره ۳ که کمی بالاتر از چهارراه یافت آباد قرار دارد.
پاساژ خلیج فارس که دقیقا در نبش ضلع شمال شرقی چهارراه یافت آباد است.

این مطلب با عنوان ” قبل از خرید حتما راهنمای خرید سرویس خواب را مطالعه کنید!!! ” در تاریخ 30 اردیبهشت 1398 منتشر شده و در تاریخ 17 آبان 1400 بروزرسانی شد.

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.2 / 5. تعداد امتیازات 13

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

4 نظرات

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید