سرویس خواب کودک باید چگونه باشد ؟ ویژگی ها، اندازه و ابعاد تخت کودک

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد

وقتی صحبت از خرید سرویس خواب برای کودکان می‌شود، سوالات زیادی در ذهن ما شکل می‌گیرد. مثلا اینکه اندازه مناسب سرویس خواب کودک باید چگونه باشد، یا اینکه ایمنی تخت باید چگونه باشد، یا طرح و مدل مناسب برای سرویس خواب کودک چیست، و خیلی مسائل دیگر که بر سلامت و خواب کودک ما تاثیر می‌گذارند. تخت کودکان ابعاد و سایزهای مختلفی دارد. وقتی می‌خواهید تخت جدیدی برای کودک دلبندتان خریداری کنید، باید مسائلی مثل بودجه مورد نظر، قد و جسه کودکتان، ابعاد اتاق مورد نظر، کلیت دکوراسیون و رنگ اتاق خواب کودک مورد نظر، و اندازه تخت را باید در نظر بگیرید. در این پست از توکامگ به همه این موارد پرداخته و برایتان شرح می‌دهیم که در کل یک سرویس خواب کودک باید چگونه باشد. با ما همراه باشید.

در این مطلب به طور کامل سعی خواهیم کرد به سوالات زیر پاسخ دهیم:

  • سرویس خواب کودک باید چگونه باشد ؟

  • سرویس خواب کودک چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • اندازه و ابعاد استاندارد تخت خواب کودک چیست؟

  • انواع سرویس خواب کودک کدامند؟

  • تشک تختخواب کودکان باید چگونه باشد؟

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد

در رابطه با این مساله که سرویس خواب کودک باید چگونه باشد باید بدانید برخی از تخت‌ها مخصوص کودکانی با جسه کوچکتر ساخته شده‌اند، مانند کودکانی که از مرحله نوزادی پا به مرحله کودکی می‌گذرند و می‌خواهیم گهواره آن‌ها را به تختخواب تغییر دهیم. نوعی از تخت‌ها نیز وجود دارند که سایز آن‌ها قابل تغییر است و می‌توان با بزرگ شدن جسه کودک، تخت را نیز بزرگ کرد. بعضی از تخت‌ها نیز هستند که از دوقلو به فول سایز و بالعکس تغییر سایز می‌دهند.

این که سرویس خواب مناسب کودک باید چگونه باشد به بسیاری از مسائل شخصی شما و کودکتان بستگی دارد. ولی انتخاب یک تخت با کیفیت و با ایمنی بالا، چیزی است که نیاز به دانستن نکاتی دارد. ما این نکات را با شما در میان می‌گذاریم.

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد

قبل از خرید سرویس خواب برای کودکتان، چه مواردی را باید در نظر بگیرید؟

کارایی و کیفیت تخت کودک

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد - تخت کودک

قبل از اینکه اقدام به خریداری یک سرویس خواب برای کودک دلبندتان کنید، درباره این مساله فکر کنید: آیا می‌خواهید یک سرویس خواب بسیار با کیفیت و با دوام و چوبی بخرید که سال‌های زیادی کارایی خود را حفظ کند و در تمام طول دوره کودکی تا نوجوانی فرزندتان با او بماند، و یا می‌خواهید سرویس خوابی بگیرید که کیفیتی متوسط داشته باشد و بعد از چند وقت عوضش کنید و سرویس خواب جدیدی برای کودکتان بگیرید؟ جواب این سوال بستگی به این دارد که شما چه بخواهید. برخی از والدین می‌خواهند که برای امنیت بیشتر، کودکشان در تخت‌های کوچکی بخوابد که ارتفاع کمتری هم دارند. مثلا برای یک کودک مدرسه‌ای، تخت فول سایز یا دوقلو اندازه‌ای امن و مناسب است.

هزینه‌های جانبی

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد - لوازم اضافی تختخواب

بعد از خرید تخت و یا همراه با خرید تخت ممکن است هزینه‌های دیگری، مانند هزینه خرید تشک، پاف سرویس خواب، باکس‌های کناری سرویس خواب، لحاف یا ملافه، بالش‌ها و غیره نیز به هزینه کلی اضافه شود. در نظر بگیرید که حتما برای این موارد بودجه کافی کنار گذاشته باشید.

سایز مناسب سرویس خواب کودک باید چگونه باشد؟

در عمل تنها سه سایز استاندارد تخت برای کودکان وجود دارد. این سه سایز هم عبارتند از گهواره (Toddler Beds)، تخت دوقلو (Twin Beds) و فول سایز (Full Beds). سایز تخت می‌تواند بر اساس سن و جسه فرزند شما تعیین شود، و یا می‌توانید بر اساس مدت استفاده آن را انتخاب کنید. می‌توانید تخت بزرگتر را برای کودک کوچکتر خود خریداری کنید تا مطمئن شوید طی چندین سال اینده مجبور به تعویض آن نخواهید بود.

سرویس‌های خواب کودک بر اساس اندازه تخت و سن کودک شما، به شرح زیر هستند.

گهواره: ۶۹ سانتی متر در ۱۳۲ سانتی متر، برای کودکان یک روزه تا تا ۴ ساله

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد - گهواره

گهواره‌ها تخت خواب‌هایی حفاظ‌دار و مناسب کودکان یک روزه تا ۴ ساله هستند. وزنی که این تخت می‌تواند تحمل کند نهایتا ۲۵ کیلوگرم است. گهواره از تخت دوقلو کوچکتر است، و به همین دلیل تشک کوچکتری هم باید برای آن تهیه کرد. ارتفاع آنها کم است تا در صورت افتادن کودک از آن، آسیبی به فرزند دلبندتان نرسد.

همانطور که خواندید، تنها می‌توانید چهار سال از یک گهواره استفاده کنید. بعد از آن این تخت برای فرزندتان کوچک خواهد شد. ولی مهم این است که ایمنی خواب فرزند شما، در طول این چهار سال تامین می‌شود. گهواره‌ها انواع و شکل‌های مختلفی دارند و می‌توانید بر اساس سلیقه و نیازتان، گهواره مناسب و مورد نظر خودتان را از میان هزاران مدل متنوع انتخاب کنید.

تخت دوقلو: ۱۰۰ سانتیمتر در ۱۹۰ سانتیمتر، برای کودکان چهار ساله تا نوجوانان ۱۸ ساله

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد - تخت دوقلو

تخت‌‌های دوقلو، برای کودکان ۴ ساله تا نوجوانان ۱۸ ساله مناسب هستند. این تخت قد بلندی دارد و کودک شما را تا اواخر سال‌های نوجوانی‌اش همراهی می‌کند. این تخت‌ها برای اتاق‌های کوچک نیز مناسب هستند. اگر تخت دو قلو برای کودک شما زیادی بزرگ است می‌توانید در طرفین تخت حفاظ نصب کنید تا ایمنی خواب کودک شما تامین شود. تشک این تخت‌ها باید سایز دو قلو داشته باشد. تخت دوقلو با انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار در دسترس است و می‌توانید تخت موردنظرتان را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

تخت فول سایز: ۱۳۷ سانتیمتر، در ۱۹۰ سانتیمتر، برای کودکان ۶ ساله تا نوجوانان ۱۸ ساله

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد - تخت فول سایز

این تخت برای کودکانی با جسه بزرگتر مناسب است. همچنین کودکانی که زیاد در خواب جابه‌جا می‌شوند نیز می‌توانند از این تخت استفاده کنند. همچنین توجه داشته باشید که تخت فول سایز برای اتاق‌های بزرگتر که فضای کافی دارند مناسب‌تر است. تخت فول سایز نیز مثل تخت دوقولو، کودک دلبند شما را از کودکی تا اواخر نوجوانی‌اش همراهی می‌کند. برای این تخت، یک تشک فول سایز نیاز دارید. همچنین می‌توانید برای تامین ایمنی خواب کودک عزیزتان، در طرفین تخت فول سایز، حفاظ نصب کنید.

تخت‌هایی با سایز قابل تغییر

اگر می‌خواهید فرزندتان از نوزادی تا ۱۸ سالگی بر روی یک تخت بخوابد، این نوع تختخواب برای شما مناسب است. این نوع تخت می‌تواند از گهواره به تخت دوقلو یا فول سایز تغییر سایز دهد. تخت تغییر پذیر، از جنسی خوب و با دوام ساخته شده است تا بتواند در تمام این سال‌ها همراهی خوب و با دوام برای فزرند شما باشد.

تشک کودکان

سرویس خواب کودک باید چگونه باشد - تشک تخت کودکان

بهترین نوع تشک برای کودکان شما تشک‌های طبی، راحت و مقاوم در برابر آتش هستند. تشک‌هایی با جنس و کارایی خوب، گران قیمت هستند. ولی کیفیت خوب تشک، تضمین کننده سلامت و کیفیت خواب فرزندتان است.

بهتر است تشک را حداکثر هر ۸ سال یک‌ بار تعوبض کنید؛ زیرا بعد از این مدت تشک کارایی و کیفیت خود را از دست خواهد داد. می‌توانید برای کودکان کم سن‌تر، از روکش تشک استفاده کنید. روکش‌هایی که آب را پس نمی‌دهند تا تشک در معرض خیس شدن قرار نگیرد.

در آخر نیز باید بگوییم که خرید تختخواب برای کودکان امری است که باید نکات زیادی را در آن در نظر بگیرید:

سن کودک شما، قد و وزن و بازه زمانی استفاده از تختخواب، موارد مهمی هستند که قبل از خرید سرویس خواب باید به آن‌ها توجه کنید.

این مساله که سرویس خواب کودک باید چگونه باشد به تمام نکات بالا بستگی دارد و ما این مساله را از لحاظ موارد کاربردی مورد بررسی قرار دادیم.

ظاهر و استایل تختخواب کودک شما مساله‌ای دیگر است که بستگی به کلیت دکوراسیون اتاق خواب و سلیقه شما دارد.

امیدواریم توانسته باشیم شما همراهان همیشگی توکامگ را در مورد این که سرویس خواب کودک باید چگونه باشد کمک کرده باشیم. نظر شما در این باره چیست؟ سرویس خواب کودکان بایستی چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

برگرفته از: www.ebay.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.1 / 5. تعداد امتیازات 15

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.