تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول و دراور

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

در این مطلب از مجله مبلمان و دکوراسیون توکامگ قصد داریم مطالبی را در رابطه با تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور، پاتختی و سایر میز‌هایی که در اتاق خواب کاربرد داشته و به نوعی جزئی از سرویس خواب محسوب می‌شوند، ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول و دراور در چیست؟

برای یک خرید خوب و صحیح اولین مسئله‌ای که شما باید بدانید این است که به چه چیز نیاز دارید، اما گاهی مانند خرید سرویس خواب راجع به مشخصات و کاربرد‌های برخی از وسایل، اطلاعات درستی ندارید و تفاوت محصولات، با یکدیگر را نمی‌دانید. ما در اینجا ابتدا تعاریف کوتاهی راجع به هر محصول، ارائه می‌دهیم و سپس به شما می گوییم تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول و دراور در چیست و به مقایسه آن‌ها می‌پردازیم تا با آگاهی بیشتری خرید کنید.

مدل جدید سرویس خواب مدرن آکاش

میز آرایش و میز توالت

پیش از اینکه درباره میز آرایش به ارائه مطالبی بپردازیم باید نکته‌ای در مورد میز آرایش و میز توالت بدانید و آن این است که هر دوی این اسامی برای یک مفهوم به کار برده می‌شوند و در واقع میز آرایش همان میز توالت است.

با وجود یک میز آرایش زیبا و کاربردی در اتاق خوابتان، شما می‌توانید با خیال آسوده هر روز صبح، در مقابل آینه ایستاده و خود را برای یک روز با نشاط آماده کنید. میز آرایش، یک قطعه محبوب از اتاق خواب است که اغلب مختص بانوان می‌باشد. محل اصلی قرارگیری میز آرایش یا میز توالت در حمام و سرویس‌های بهداشتی است، اما کوچک‌تر شدن روز به روز خانه‌ها و عدم وجود فضای مناسب در حمام سبب شد تا مکان قرارگیری اصلی این میز‌ها تغییر کند. در حال حاضر این میز‌ها را در اتاق خواب یا به ندرت در اتاق جداگانه‌ای قرار می‌دهند. در تصویر زیر می‌توانید محل درست قرارگیری میز آرایش را ببینید.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

در میز‌های آرایش برای نگهداری از لوازم مورد نیاز شما کشو‌هایی طراحی شده است. شما می‌توانید از کشو میز آرایش برای نگهداری از لوازم آرایش، شانه یا عطر و… استفاده کنید.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

میز آرایش نیز مانند اغلب اجزاء دکوراسیون و مبلمان سبک‌های متفاوتی از سنتی تا مدرن دارد. پس اگر اتاق خوابتان را با هریک از سبک های دکوراسیون مانند سنتی، کلاسیک یا مدرن تزیین کرده‌اید باید میز آرایش خود را نیز متناسب با همان سبک دکوراسیون، انتخاب کنید. در انتخاب میز آرایش مناسب خود دقت کنید تا علاوه بر زیبایی، دارای ویژگی‌های کاربردی مانند داشتن فضای کافی برای لوازم آرایشی و بهداشتی شما نیز باشد.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

یکی از راه‌هایی که می‌توان با مشکل کمبود فضا در منازل مقابله نمود استفاده از میز‌هایی است که میز آرایش و دراور را با یکدیگر تلفیق نموده‌اند. یکی از محاسن استفاده از این نوع میزها رعایت ایمنی است. در شکل ساده میز‌‌های آرایش آینه ثابت نیست و همیشه احتمال و خطر شکستن وجود دارد، اما در نوع تلفیقی این میز سعی شده تا به وسیله پیچ، آینه را روی دراور ثابت کنند.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

میز کنسول

میز کنسول یکی از لوکس‌ترین و کاربردی‌ترین میز‌هایی است که در اغلب منازل دیده می‌شود. در ابتدا میز‌های کنسول مختص قصر پادشاهان بود و از همین رو، بیشتر کالایی لوکس محسوب می‌شد؛ اما امروزه اغلب افراد حتی با وجود مشکل کمبود فضا در منازل، از میز کنسول استفاده می‌کنند. میز‌های کنسول در طول تاریخ تغییرات زیادی کرده است. شکل ابتدایی این میز‌ها، به صورت صفحه‌ای نیم دایره‌ای بود که به دو پایه متصل شده بود و اغلب به دیوار تکیه داده می‌شد. به مرور زمان تولید کنندگان میز کنسول پایه‌های آن را تقویت کردند تا بتوان آنرا بدون تکیه دادن به دیوار مهار کرد. شکل امروزی این میز با اجرای تغییرات و خلاقیت‌های گوناگون، همانند میز آرایش، شکل دراور به خود گرفته است.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

کاربرد میز کنسول

در این بخش از مطلب تفاوت میز آرایش و کنسول و دراور قصد داریم به بررسی کاربرد میز کنسول بپردازیم. میز کنسول محل مناسبی برای قرار دادن گلدان و کتاب است استفاده از آن به عنوان میز تحریر نیز از دیگر کاربرد‌های میز کنسول می‌باشد

محل قرارگیری میز کنسول در منزل، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بهترین مکانی که می‌توان برای میز کنسول در نظر گرفت قسمت در ورودی خانه می‌باشد. اما مشکل کمبود فضا اینجا نیز گریبانگیر اغلب خانواده‌ها شده است. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید& پیشنهاد توکامگ به شما این است که میز کنسول را در اتاق پذیرایی خود قرار دهید. در این شرایط باید دو نکته را مد نظر قرار دهید.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

اولین نکته این است که میز کنسول خود را متناسب با سبک دکوراسیون انتخاب کنید تا به لحاظ ظاهری با مبلمان شما ست شود. به عنوان مثال اگر مبلمان شما مدرن می‌باشد بهتر است میز کنسول خود را ساده انتخاب کنید و اگر از مبلمان استیل استفاده می‌کنید میز‌های سلطنتی انتخاب بهتری است.

دومین نکته درباره دکوراسیون میز‌های کنسول این‌ است که برای اینکه بتوانید میز کنسول خود را در مرکز توجه قرار دهید بهتر است با استفاده از لوازم تزیینی آن را بیارایید.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور
نمونه ای از میز کنسول سلطنتی
تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور
نمونه‌ای از میز کنسول سنتی

تفاوت میز آرایش و میز کنسول

اولین تفاوتی که بین میز آرایش و میز کنسول دیده می‌شود در اجزاء تشکیل دهنده آن است. میز آرایش متشکل از یک میز و اتومن به علاوه یک آینه ثابت یا متحرک می‌باشد، اما میز کنسول شامل میز، صندلی، آینه و شمعدان است.

دومین تفاوت میز آرایش و میز کنسول در شکل ظاهری آن‌هاست. میز آرایش حداقل دارای یک کشو می‌باشد اما میزکنسول فاقد کشو و کمد می‌باشد.

سومین تفاوت میز آرایش و کنسول در محل قرارگیری آن‌ها است. محل مناسب برای میز کنسول، ورودی منزل یا به ندرت در اتاق پذیرایی است، ولی محل استقرار میز آرایش اتاق خواب یا حمام است.

دراور

امروزه دراور‌ها یکی از اجزاء اساسی و عضو جدایی ناپذیر اتاق‌ خواب‌ها هستند. دراورها وظیفه مرتب سازی و طبقه بندی لباس‌ها و دیگر وسایل را دارند. دراور از نظر ظاهری صرفا شامل کشو‌های متعددی است که به صورت افقی و با استفاده از ریل‌ جا به جا می‌شوند.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

نکته‌ای که باید در مورد دراور‌ها مد نظر قرار دهید این است که هریک از میز‌های آرایش و میز کنسول می‌تواند شکل دراور داشته باشند. از همین رو شما می‌توانید برای استفاده بهینه از فضای منزلتان، میز‌هایی را خریداری کنید که از ترکیب میز‌های آرایش و کنسول با دراور ساخته شده است.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

میز پاتختی

میز پاتختی یکی دیگر از اجزاء مهم سرویس خواب می‌باشد. محل استقرار این میز، کنار تخت خواب است. اغلب این میز‌ها ارتفاع کمی دارند و تقریبا هم سطح تخت می‌باشند. تعداد میز‌های پاتختی برای تخت‌های دو نفره و تک نفره متفاوت است. این تعداد برای تخت یک نفره یک میز و برای تخت‌های دونفره دو میز می‌باشد.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول و دراور | توکامگ

کارکرد اصلی میز پاتختی ذخیره سازی و قرار دادن وسایلی است که شما از دقایق پایانی شب تا لحظات آغاز روز به آن احتیاج خواهید داشت. این میز‌ها هم از نظر زیبایی و هم از نظر کاربردی اهمیت زیادی دارند. انواع پاتختی در مقایسه با میز‌های آرایش و کنسول کوچکترند. اندازه استاندارد ساخت یک میز پاتختی حدود ۵۰ سانتی متر و ارتفاع آن حدودا ۷۰ سانتی متر و تقریبا هم سطح میز پاتختی است.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

پاف سرویس خواب

پس از اینکه تولیدکنندگان، پاف مبل را برای مبلمان ارائه کرده و با استقبال خوب خریداران مواجه شدند، تولیدکنندگان سرویس خواب نیز بر آن شدند تا از صندلی‌هایی شبیه به آن‌ها برای سرویس خواب نیز استفاده کنند. هدف از ساخت پاف سرویس خواب که به خاطر سابقه تاریخی مربوط به امپراطوری عثمانی اش به آن اتومن (ottoman) نیز گفته می‌شود، ایجاد فضای نشیمن در اتاق خواب است. تفاوت اصلی پاف مبل و سرویس خواب در پایه آن است. پاف مبل معمولا بدون پایه عرضه می‌شود ولی پاف موجود در کنار سرویس خواب معمولا دارای چهار پایه چوبی می‌باشد. با مشاهده تصاویر زیر می‌توانید این تفاوت را به وضوح ببینید. البته توجه داشته باشید که برخی اوقات پاف به صندلی موجود در کنار میز آرایش نیز گفته می‌شود.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول و دراور | توکامگ

اندازه مناسب برای اتومن سرویس خواب بدین شرح است که طول اتومن باید از عرض تخت خواب شما، حدود ۲۰ سانتی متر کمتر باشد. بهتر است عرض آن را متناسب با فضای اتاق خواب خود تعیین کنید تا فضایی برای عبور و مرور داشته باشید. ارتفاع پاف نیز باید کمی کوتاهتر از ارتفاع تخت باشد.

تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور

تفاوت میز پاتختی و پاف

با توجه به تعاریف ارائه شده تفاوت میز پاتختی و پاف واضح است. تفاوت اصلی این دو در کارکرد آن‌‌ها می‌باشد. پاف نوعی صندلی به شمار می‌رود و میز پاتختی نوعی فضای ذخیره‌سازی است.

امیدواریم با مطالعه این مطلب با عنوان تفاوت میز آرایش، میز توالت، کنسول، دراور و پاتختی بتوانید بهترین و کاربردی‌ترین انتخاب را داشته باشید. نظرات و سوالات خود را با به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.9 / 5. تعداد امتیازات 179

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

arjmandi
فارغ التحصیل حقوق هستم. علاقمند به نوشتن! امیدوارم مطالعه نوشته های من به هرچه بهتر و گرمتر شدن منازلتون کمک کنه!