پاف سرویس خواب چیست و چگونه بهترین پاف را انتخاب کنیم؟

پاف سرویس خواب چیست

پاف سرویس خواب یکی از پرکاربردترین و زیباترین تکه‌‌های سرویس خواب در چیدمان اتاق خواب است. شاید از خود بپرسید که پاف سرویس خواب چیست. پاف سرویس خواب یک صندلی یا شاید بتوان گفت مبل بدون پشتی (یا در برخی موارد استثنایی با پشتی)  است که در پایین و انتهای تخت قرار می‌گیرد. این نیمکت می‌تواند به صورت یک چهارپایه معمولی برای نشستن استفاده شود یا به عنوان یک گنجه جادار برای انبار کردن و چیدن وسیله‌های اضافی در داخل آن مورد استفاده قرار گیرد. بسته به نوع استفاده شما و دکوراسیون و کلیت اتاق خواب این پاف می‌تواند از تنوع زیادی برخوردار باشد. در این پست از توکامگ می‌خواهیم نکات و مواردی را برای شما شرح دهیم تا با در نظر گرفتن و رعایت آن‌ها بدانید که بهترین نوع پاف برای اتاق و سرویس خواب شما کدام است. پیشنهاد می‌کنیم همراه با مطالعه این مطلب، مقاله پاف مبل چیست را نیز مطالعه کرده و با انواع پاف‌های مبلمان و ویژگی‌های مهمی که این پاف‌ها باید داشته باشند آشنا شوید. با ما همراه باشید.

پاف سرویس خواب چیست

نکات مهم در انتخاب پاف سرویس خواب چیست‌ ؟

جنس مناسب برای پاف سرویس خواب چیست

همیشه پاف را وقتی می‌خرید که تخت را آماده داشته باشید. این یعنی باید به جنس تخت دقت کنید. طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌کنند که بهتر است جنس تخت هر چه که هست، با جنس پاف متفاوت باشد. مثلا اگر تمام تخت شما با پک پوشش نرم پوشانده شده و پارچه کل تخت را گرفته باشد، جنس پاف تخت بهتر است تماما از چوب یا فلز باشد. و بالعکس. با این کار یک تضاد زیبا در اتاق خواب شما بوجود می‌آید. لازم به ذکر است که نگران به هم ریختن هارمونی و هماهنگی چیدمان و اتاق نباشید. چرا که این ایده قبلا و بارها آزمایش خود را پس داده است. اگر در انتخاب جنس تخت خود نیز مانده‌اید می‌توانید مطلب تخت فلزی بهتر است یا چوبی را مطالعه کنید که در آن به طور کامل به بررسی موارد مثبت و منفی تخت‌های چوبی و فلزی پرداخته‌ایم.

پاف سرویس خواب چیست

شکل مناسب برای پاف سرویس خواب چیست؟

شکل پاف کنار تختخواب بهتر است ساده باشد. طراحان دکوراسیون داخلی توصیه می‌کنند که بهتر است از پاف‌های خیلی بلند و شلوغ استفاده نکنید تا فضای اتاق شما سنگین و گرفته نشود. به عبارت دیگر، هرچه ساده‌تر، بهتر! اگر به فضای داخل پاف نیاز دارید نیز می‌توانید از پاف‌های قفسه دار یا باکس‌دار استفاده کنید. البته در صورتی که اتاق خوابتان بسیار کوچک است، پیشنهاد ما استفاده از تختخواب جک دار است که می‌توانید از آن به عنوان یک انباری مناسب استفاده کنید.

پاف سرویس خواب چیست - پاف ساده

پاف پشتی‌دار

برخی از طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند که تخت خواب بهتر است یک تخته انتهایی داشته باشد. اگر این تخته موجود نباشد، باید از پاف پشتی‌دار استفاده کرد. البته این قانون نانوشته بسیار سلیقه‌ای است و می‌توانید اگر دلتان خواست آن را بشکنید. ولی مطمئنا وجود یک پشتی یا تکیه گاه در پشت پاف به راحتی آن اضافه می‌کند.

پاف سرویس خواب چیست

عرض مناسب برای پاف سرویس خواب چقدر است؟

بهتر است عرض پاف از عرض تخت شما کمتر باشد. اگر عرض پاف بیشتر از عرض تخت شما باشد، پاف از طرفین تخت بیرون میزند و نمایی ایجاد می‌شود که زیاد جالب نخواهد بود. طراحان دکورلسیون داخلی در این مورد پیشنهاد می‌کنند که پاف از هر طرف، دوازده تا بیست سانتی‌متر کوچک‌تر از تخت باشد. با این حساب می‌توان گفت که اندازه مناسب پاف سرویس خواب کمی کوچک‌تر از تختخواب است.

پاف سرویس خواب چیست

ارتفاع مناسب پاف سرویس خواب چقدر است؟

ارتفاع پاف باید چند سانتی‌متر از ارتفاع تخت کمتر باشد. طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌کنند که اگر تخت دارای تخته انتهایی باشد، پاف سرویس خواب می‌تواند هم سطح تحتخواب باشد.

پاف سرویس خواب چیست

عرض مناسب برای صندلی پاف سرویس خواب چقدر است؟

اندازه عرض نشیمن‌گاه پاف سرویس خواب بستگی دارد به این که چقدر فضا در جلوی تخت داشته باشید. هر چقدر این فضا کمتر باشد، عرض نشیمن‌گاه باید باریک‌تر باشد تا جلوی رفت و آمد و حرکت آزادانه شما را در اتاق نگیرد.

موارد دیگر در مورد پاف سرویس خواب

پاف سرویس خواب، بسته با سلیقه شما هر چه که باشد و هر ویژگی که داشته باشد، تا زمانی که کارایی و زیبایی خود را حفظ کند، می‌تواند گزینه مناسبی برای اتاق شما باشد.

همیشه دقت داشته باشید که هرگاه هر وسیله یا مبلمانی برای خانه خریداری می‌کنید، به اندازه و چیدمان و دکوراسیون کلی فضا توجه داشته باشید و از نکات و توصیه‌هایی که در سایت‌های مختلف تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی در اختیار شما قرار دارند، نهایت استفاده را ببرید. برای آشنایی بیشتر با سایر اجزای سرویس خواب پیشنهاد می‌کنیم که مطلب سرویس خواب شامل چه چیزهایی است را مطالعه کنید که در آن به طور کامل به معرفی وسایل موجود در یک سرویس خواب پرداخته‌ایم. نظر شما در مورد پاف سرویس خواب چیست؟ به نظرتان پاف سرویس خواب بایستی چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

منبع: architecturaldigest.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 23

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

نرگس
نرگس هستم، متولد 1369، کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و علاقمند به نوشتن! از اینکه وقت می‌ذارید و مطالب رو می‌خونید، نهایت سپاس رو ازتون دارم.