ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟

ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟ | توکامگ

در خرید و انتخاب مبلمان ال شکل اندازه مبل خریداری شده یکی از مهم‌ترین نکات است که باید به آن توجه شود. در بین انواع مبلمان نیز مبل‌های ال از مدل‌هایی هستند که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند و در بسیاری از خانه‌های ایرانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این امر، در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به بررسی اندازه و ابعاد استاندارد مبل ال شکل پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟ | توکامگ

همیشه خریداری مبلمان جدید برای خانه کاری دشوار و چالش برانگیز بوده است. زیرا شما باید به موارد زیادی از جمله رنگ، سبک، و سلیقه شخصی و از همه مهم‌تر سایز مبلمان مورد پسند خود توجه کنید. در کل، یک اتاق نشیمن بزرگ به مبلمانی با ابعاد و اندازه بزرگ نیاز دارد. و همچنین اتاق نشیمنی کوچک نیز نیازمند مبلمانی با اندازه و سایز کوچک‌تر است. اما اگر مبلمان تنها وسیله‌ای باشد که قرار است در اتاق نشیمن شما قرار گیرد، بدون شک شما مبلمانی با اندازه بزرگ‌تر را ترجیح خواهید داد.

ابعاد و اندازه استاندارد مبل ال شکل

امروزه، مبل‌های موجود در بازار دارای اندازه و ابعاد خاصی هستند که شما می‌توانید با استفاده از این ابعاد خرید خود را راحت‌تر انجام دهید، و مبلمانی مناسب سایز اتاق نشیمن خود خریداری کنید. پیش از هر کاری شما باید فضای اتاق نشیمن خود را اندازه گیری کنید. یعنی ابتدا طول و عرض و ارتفاع اتاق خود را اندازه گیری کنید تا بتوانید به راحتی مبلمان مناسب اتاق نشیمن خود را انتخاب و خریداری کنید. از میان تمام مبل‌های موجود در بازار، مبلمان ال بیشتر مورد توجه افرادی هستند که اتاق نشیمنی کوچک دارند. این مبلمان علاوه بر راحتی، و زیبایی منحصر به فرد خود، از اندازه مناسبی برای اتاق نشیمن شما نیز برخوردار هستند.

مبلمان ال علاوه بر این که فضای کمتری اشغال می‌کنند، تعدا صندلی بیشتری نیز در اختیار شما قرار می‌دهند، و این به این معنی است که این نوع مبلمان بسیار با صرفه هستند. شما باید سایز اتاق نشیمن خود را اندازه گیری کرده و با توجه به آن مبلمان مناسب نیاز خود را تهیه کنید، اما ابعاد استاندارد مبل ال برای بسیاری از افراد مبهم هستند و اکثر افراد نمی‌توانند ابعاد استاندارد برای مبلمان ال را اندازه گیری کنند.

در مطالب قبلی توکامگ در مورد اندازه استاندارد مبل راحتی صحبت کردیم و در این مطلب نیز به طور اختصاصی در مورد اندازه و سایز استاندارد مبل های ال شکل مطالبی را عنوان خواهیم کرد. در این پست ما می‌خواهیم ابعاد استاندارد برای سه نوع مبل ال را عنوان کنیم تا شاید بتوانیم به شما در انتخاب و تصمیم گیری درباره اندازه مبل ال مناسب فضای خانه‌تان کمک کنیم.

ابعاد استاندارد برای مبل ال سه نفره

ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟ | توکامگ

رایج ترین سایز برای مبل ال سه نفره شامل طول 198 سانتی متر تا 223 سانتی متر است. به طور معمول، عمق قسمت عقبی این مبل تا قسمت جلویی صندلی مبل 90 تا 100 سانتی متر است و عمق قسمت عقبی مبل تا بخش جلویی صندلی کشیده (که اصطلاحا به آن صندلی شزلون یا chaise می‌گویند) این مبل ال 172 تا 182 سانتی متر است. این نوع مبل ال که دارای سه صندلی برای نشستن است، به این دلیل که فضای بسیار کمی را اسغال می‌کند، بسیار مناسب اتاق نشیمنی کوچک است. شما می‌توانید با اندازه گیری فضای اتاق نشیمن خود، مبل ال مناسب فضای خود را انتخاب کنید، و در صورتی که فضای شما کوچک است، این نوع مبل ال سه نفره می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد. در صورتی که اتاقی کوچک داشته و به دنبال خرید مبلمان ال سه نفره جمع و جوری همانند تصویر بالا هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب راهنمای چیدمان مبل ال در خانه‌های کوچک را نیز مطالعه کنید.

البته همانطور که در این تصویر مشاهده می‌کنیم، لزوما نباید فضای اتاق نشیمن شما کوچک باشد تا بتوانید از این مبل ال سه نفره استفاده کنید. مشخص است که نه تنها فضای اتاق نشیمن این تصویر کوچک نیست، بلکه در عوض بزرگ نیز است! بنابراین درست است که این نوع مبل ال برای فضاهای کوچک انتخاب مناسبی است، اما همچنین می‌توان از این مدل مبل ال برای فضاهای بزرگ نیز استفاده کرد و از زیبایی و راحتی منحصر به فرد آن لذت برد.

ابعاد و اندزه استاندارد مبل ال 5 نفره

ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟ | توکامگ

ابعاد هر دو قسمت چپ و راست این نوع مبل ال با هم برابر و یکسان هستند. این مدل مبل ال 5 صندلی بسیار راحت برای نشستن دارد. مبل ال 5 نفره موجود در این تصویر دارای طول 210 در 210 سانتی متر است، و همچنین اگر بخواهیم عمق صندلی‌های آن را اندازه گیری کنیم، با عدد 81 سانتی متر روبرو می‌شویم. بدون شک این نوع مبل ال کوچک‌ترین مبل ال 5 نفره‌ای است که می‌توان یافت. به طور معمول، اکثر مبل‌های ال 5 نفره دارای طول 241 سانتی متر در 241 سانتی متر یا 248 سانتی متر در 248 سانتی متر و عمق 90 تا 100 سانتی متر هستند.

بنابراین، با توجه به ابعاد و اندازه‌های ذکر شده و نیز این مسئله که این نوع مبل ال 5 نفره کوچک‌ترین مبل ال 5 نفره موجود است، این نوع مبل ال می‌تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که فضای اتاق نشیمن آن‌ها کوچک است اما به دنبال مبلمانی 5 نفره هستند. اگر شما به دنبال این هستید که اتاق نشیمن کوچک خود را به گونه‌ای زیبا بچینید، و در عین حال از مبلمانی استفاده کنید که فضای کمتری اشغال می‌کند، می‌توانید از این مدل مبل ال 5 نفره استفاده کرده و زیبایی منحصر به فردی را در عین اشغال فضای کمتر برای اتاق نشیمن خود به ارمغان بیاورید.

ابعاد و اندازه استاندارد مبل ال 7 نفره با یک صندلی کشیده

ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟ | توکامگ

این نوع مبل ال راحتی دارای 7 صندلی و نیز یک صندلی شزلون برای نشستن است. ابعاد این مبل ال 7 نفره به صورت 240 × 300 × 150 سانتی متر است. این نوع مبل ال مناسب اتاق نشیمن با فضایی بزرگ است، اما در عین حال می‌توان آن را برای اتاق نشیمن کوچک‌تر نیز استفاده کرد. به این خاطر که بتوان از زیبایی منحصر به فرد این نوع مبلمان و در عین حال اشغال فضای کمتر بهره برد، می‌توان قسمت‌های بدون دسته، کنج و صندلی شزلون را به این نوع مبل ال افزود. این نوع مبل ال برای فضاهای باریک و کوچک نیز بسیار مناسب است. لازم به ذکر است که به قسمت انتهایی این مبل، به دلیل شباهتش به مبلمان شزلون این نام را داده‌اند.

ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟ | توکامگ

همانطور که مشاهده می‌کنیم صندلی‌های این نوع مبل ال از یکدیگر جدا هستند، و بنابراین می‌توانیم در صورت لزوم هر کدام را که می‌خواهیم برداشته و مبل خود را کوچک‌تر سازیم. با داشتن این ویژگی به راحتی می‌توان این نوع مبل ال را برای هر اتاق نشیمنی مناسب ساخت و اندازه آن را تغییر داده و آن را کوچک و بزرگ ‌کرد. این نوع مبل ال هم می‌تواند زیبایی منحصر به فردی برای شما به ارمغان بیاورد، و هم می‌تواند با اشغال فضای کمتر صندلی‌های بیشتری برای نشستن در اختیار شما قرار دهد، و از همه مهم‌تر شما می‌توانید با توجه به فضای اتاق نشیمن خود صندلی‌های آن را کم و زیاد کرده و مطابق سلیقه و نیاز خود آن را بچینید.

ابعاد استاندارد مبل ال و اندازه مناسب مبلمان ال شکل چیست؟ | توکامگ

به طور کلی، همانطور که مشاهده کردیم مبلمان ال نسبت به سایر مبلمان موجود در بازار برای اتاق نشیمنی کوچک بسیار مناسب‌تر هستند. در صورتی که تصمیم خود را برای خرید مبلمان ال شکل گرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب کوسن مناسب برای مبلمان ال را هم در کنار این مطلب مطالعه کنید.

ما سعی کردیم که در این پست با ارائه ابعاد استاندارد برای انواع مختلف مبلمان ال به شما در انتخاب مبل ال مناسب اتاق نشیمن خود کمک کنیم. شما می‌توانید با اندازه گیری ابعاد اتاق نشیمن خود و با در نظر گرفتن ابعاد استاندارد ذکر شده در این پست، مبل ال مناسب سلیقه و فضای خود را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که این 3 نوع مبل ال ذکر شده در این مطلب، تنها تعداد بسیار کمی از انواع مختلف و متنوع این مبلمان را تحت پوشش قرار می‌دهند، و شما می‌توانید از میان انواع بیشمار این نوع مبلمان، باتوجه به نیاز و سلیقه خود مبلمان ال مورد پسند خود را انتخاب کنید.

اگر تصمیم بر خرید مبل ال گرفتید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلب راهنمای خرید مبل ال را از مجله توکامگ مطالعه کنید. و نکات این مطلب را در چک لیست خود یادداشت کنید تا خریدی عالی را تجربه کنید.

برگرفته از: furnitureblog.simplicitysofas.com و homeguides.sfgate.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.4 / 5. تعداد امتیازات 29

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

زهرا جلیلی
زهرا هستم. کارشناس ادبیات انگلیسی و مترجم هستم. شغل اصلیم نویسندگی نیست ولی به نویسندگی علاقه مندم.