قالب وردپرس
خانه » مبلمان » انواع مبل » راهنمای خرید مبل استیل (سلطنتی) | مهمترین نکات انتخاب مبل سلطنتی

راهنمای خرید مبل استیل (سلطنتی) | مهمترین نکات انتخاب مبل سلطنتی

مبل استیل یا سلطنتی به لحاظ شکل ساخت، اغلب برای مراسم رسمی و میهمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما نیز برای برگزاری مراسم خود به فکر خرید مبلمان استیل یا سلطنتی هستید با توکامگ و راهنمای خرید مبل استیل همراه باشید تا به بررسی نکات مهم برای یک خرید خوب و آگاهانه بپردازیم.

راهنمای خرید مبل استیل (سلطنتی)

مبلمان استیل به دلیل دارا بودن برخی ویژگی‌ها جزء مبلمان‌های خاص به شمار می‌رود. یکی از این ویژگی‌ها، که به طور کامل آن‌ها را در مطلب ویژگی‌های مبل استیل بیان کردیم، اجرای هنر منبت روی این مبلمان است. مبلمان استیل و کلاسیک هردو دارای این ویژگی‌ها هستند، اما معمولا کنده‌کاری‌های انجام شده روی مبلمان کلاسیک بسیار ساده‌تر از مبلمان استیل می‌باشد و در مبلمان استیل به طور ویژه به این هنر پرداخته شده است. ویژگی دیگر این مبلمان، وجود تاج می‌باشد. تاج در مبلمان استیل یا سلطنتی، معمولا در وسط آن قرار دارد. اغلب تولیدکنندگان نیز هنر منبت را روی این قسمت اجرا می‌کنند.

اما ابتدایی‌ترین تفاوت مبلمان استیل یا سلطنتی‌ با سایر مبل‌ها، تعداد واحد‌های آن است. مبلمان استیل در دو قالب هفت نفره و نه نفره عرضه می‌شود. قالب نه نفره مبلمان استیل، شامل یک کاناپه سه نفره، چهار مبل تک نفره و دو صندلی میزبان می‌باشد. این در حالی است که سایر مبلمان‌ها در قالب هفت نفره عرضه می‌شوند که دارای یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو مبل یک نفره می‌باشد.

راهنمای خرید مبل استیل (سلطنتی)

اصطلاحات رایج برای خرید مبل استیل

برای یک خرید خوب بهتر است با تعدادی از اصطلاحات مهم آشنا شوید. در این بخش از راهنمای خرید مبل استیل به معرفی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم که دانستن آن‌ها برای داشتن خرید خوب لازم و ضروری است.

واحد مبل: قطعا یکی از اصطلاحاتی که در هنگام خرید مبلمان استیل با آن مواجه خواهید شد، واحد مبل می‌باشد. واحد‌های مبلمان بدین شرح هستند که مبل تک نفره برابر یک واحد، مبل دو نفره معادل یک و نیم واحد، و مبل سه نفره برابر دو واحد می‌باشد. بنابراین یک ست مبلمان هفت نفره که شامل یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل تک نفره است معادل پنج و نیم واحد می‌باشد.

کلاف مبل: چارچوب اصلی مبلمان که عمدتا از جنس چوب ساخته می‌شود، در اصطلاح کلاف نامیده می‌شود.

راهنمای خرید مبل استیل (سلطنتی)

نکات مهم خرید مبل استیل

در این بخش از راهنمای خرید مبل استیل، قصد داریم به بررسی مهم‌ترین نکات برای یک خرید خوب مبل سلطنتی بپردازیم.

۱.  قبل از هر چیز، ابتدا متراژ و فضای داخلی منزلتان را در نظر بگیرید. به دلیل اینکه مبلمان استیل به لحاظ ابعاد، نسبت به مبلمان‌های مدرن و کلاسیک، بزرگتر است برای منازل با مساحت کم مناسب نمی‌باشد

۲.همانطور که در بالا اشاره کردیم وجود تاج در مبلمان استیل نیز از ویژگی‌های این مبل می‌باشد. همین ویژگی در این مبلمان سبب شده تا ارتفاع آن، از سایر مبل‌ها بلندتر باشد؛ از همین رو برای آپارتمان‌هایی که سقف کوتاهی دارند نیز مناسب نیست.

۳. یکی از نکات مهم در انتخاب مبل استیل نحوه چیدمان و دکوراسیون آن می‌باشد. چیدمان مبلمان استیل، باید به گونه‌ای صورت بگیرد که اطراف آن عاری از هرگونه تزئینات اضافی باشد. مبلمان استیل، به واسطه وجود کنده‌کاری‌ها و طرح‌های منبت‌کاری شده روی آن، اصطلاحا شلوغ به نظر می‌رسد از این رو برای هرچه زیباتر شدن فضای منزل خود، از به کاربردن لوازم تزئینی اعم از فرش‌های پر نقش و نگار، پرده و هر جسمی که سبب ایجاد احساس آشفتگی در انسان می‌شود در کنار مبلمان استیل خودداری کنید.

راهنمای خرید مبل استیل

ویژگی‌های چوب مبلمان استیل

در نگاه اول به مبلمان استیل، خواهید دید که قسمت اعظم این مبلمان، از چوب تشکیل شده است. چوب در انواع مختلف مبلمان تنها از لحاظ استحکام حائز اهمیت می‌باشد. اما در مبلمان استیل شرایط ظاهری و منبت‌های انجام شده روی آن نیز اهمیت خاصی دارد. مهمترین مسئله‌ای که در خرید مبلمان استیل یا سلطنتی باید مد نظر قرار دهید، استحکام چوب می‌باشد. برخی از تولید کنندگان برای ساخت مبلمان استیل از مواد مصنوعی به جای چوب استفاده می‌کنند. در این قسمت از راهنمای خرید مبل استیل به معرفی یکی از ویژگی‌‌های بارز چوب می‌پردازیم، ساده‌ترین راهی که می‌توان از آن به عنوان سنگ محکی برای تشخیص چوب، از مواد مصنوعی استفاده کرد سنگینی آن است. وزن چوب نسبت به مواد مصنوعی بیشتر است. در وهله اول برای آزمایش استحکام چوب مبلمان، باید کلاف آن را مورد بررسی قرار داد.

 • در مبلمان استیل یا سلطنتی، کلاف از اهمیت بسزایی برخوردار است. چرا که کلاف مبل استیل، متصل‌ کننده تمام قسمت‌های مبل از جمله پارچه، اسفنج و… به یکدیگر می‌باشد. کیفیت چوب بکار رفته در کلاف، در طول عمر مفید مبلمان تاثیر مستقیم دارد. در مبلمان استیل عمدتا از چوب گردو و راش استفاده می‌شود. برخی سودجویان با هدف کم کردن هزینه‌های ساخت، از چوب سفید، که از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است استفاده می‌کنند.
 • ساده‌ترین راه برای تشخیص کلاف خوب این است که روی آن بنشینید و هنگام نشستن روی مبلمان به صدای جیرجیر آن دقت کنید. در صورت شنیدن این صدا، یکی از دلایل آن می‌تواند به کاربردن چوب بی‌کیفیت باشد.
 • مرغوب‌ترین نوع کلاف، کلاف دوبل می‌باشد. برخی از تولید کنندگان کارگاهی با هدف جلب رضایت مشتری امکان بازدید از کلاف را فراهم می‌کنند. در صورتی که این امکان برای شما فراهم است، از دوبل بودن کلاف مبل اطمینان حاصل کنید.

راهنمای خرید مبل استیل

 • نکته دیگری که درمورد کلاف مبلمان استیل یا سلطنتی مهم است، نقاط اتصال قطعات مبل به یکدیگر است. همانطور که در بالا اشاره شد اگر هنگام نشستن روی مبلمان صدای جیرجیر چوب را حس کردید، دلیل دیگر آن، می‌تواند اشکال در اتصال قطعات مبل باشد که در اینصورت نیز از خرید آن خودداری کنید. در هنگام خرید مبلمان استیل، از استحکام و اتصال دقیق قطعات به یکدیگر اطمینان حاصل کنید.
 • نکته‌ دیگری که باید درباره چوب مد نظر قرار دهید این است که خوردگی و فرورفتگی نداشته باشد.
 • مهم‌ترین بخش برای تست کیفیت چوب بررسی پایه‌های مبل است. پایه‌های مبلمان باید توان تحمل وزن بالا را داشته باشند. دقت کنید چوب، پوسیده یا ترک خورده نباشد.
 • جنس بدنه و پایه‌ها را مورد بررسی قرار دهید. توجه نمایید که جنس هر دو، از یک نوع چوب باشد.
 • رنگ چوب از دیگر نکات مهم در تشخیص دوام چوب است. رنگ تیره چوب نشانه مقاومت و دوام زیاد آن می‌باشد.

رنگ چوب‌ها به ترتیب از تیره به روشن عبارتند از چوب آبنوس، به رنگ سیاه، چوب گردو به رنگ خاکستری مایل به قهو‌ه‌ای تیره، چوب اوکالیپتوس به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز، چوب شمشاد به رنگ زرد لیموئی، چوب صنوبر به رنگ کرم و چوب تبریزی که به رنگ سفید است و نسبت به بقیه چوب‌ها دوام کمتری دارد. در تصویر زیر می‌توانید رنگ برخی دیگر از چوب‌ها را مشاهده کنید.

راهنمای خرید مبل استیل

 • از دیگر نکات مهمی که در راهنمای خرید مبل استیل، چه خرید اینترنتی مبل و چه خرید به از فروشگاه های سطح شهر، باید به آن پرداخته شود، کنده کاری و منبت‌های انجام شده روی مبلمان است. همانطور که در فوق اشاره شد، عمدتا قسمت تاج مبلمان استیل، به هنر منبت‌‌کاری اختصاص دارد. بهترین چوب‌هایی که می‌توان از آن برای منبت‌کاری استفاده کرد چوب نراد گرجستان، درختان راش و گردو، و البته استفاده از مواد مصنوعی به منظور استحکام بیشتر است.
 • به طرح و نقشه ایجاد شده روی تاج مبلمان دقت کنید تا به طور کامل قرینه باشد.
 • استفاده از گل‌های بزرگ در منبت‌کاری‌ نشانگر این است که زمان زیادی صرف اجرای آن نشده است. بنابراین از ارزش کمتری نیز برخوردار است.

راهنمای خرید مبل استیل

رنگ‌ و ورق کاری مبلمان استیل

این بخش از راهنمای خرید مبل استیل را به رنگ مبلمان به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم برای خرید مبلمان اختصاص می‌دهیم.

در دهه‌های گذشته برای رنگ‌آمیزی مبلمان سلطنتی اغلب از رنگ قهوه‌ای استفاده می‌شد. اما در سال‌های اخیر تنوع سلایق متقاضیان، طراحان مبلمان را بر آن داشت تا از رنگ‌های متنوعی برای مبلمان استیل استفاده کنند. تنوع رنگ موجود در مبلمان، این امکان را در اختیار همگان قرار می‌دهد تا انتخاب آزادانه‌تری داشته باشند. برای مشاهده نمونه‌هایی از انواع رنگ‌ها و مدل‌های مبل استیل، پیشنهاد می‌کنیم تصاویر جدیدترین مدل‌های مبل استیل را مشاهده کنید.

رنگ‌آمیزی مبلمان معمولا با دو تکنیک استفاده از رنگ‌های پلی استر و ورق‌کاری صورت می‌گیرد.

رنگ‌ پلی استر: این رنگ، در مقابل بسیاری از عوامل محیطی اعم از حرارت، رطوبت، چربی، جوهر و… مقاوم است.

ورق کاری: در گذشته برای زیبا‌سازی اجسام ارزشمند خود از آبکاری طلا استفاده می‌کردند و امروزه از ورق‌ طلا استفاده می‌کنند. این ورق‌ها، نازک‌تر از زرورق است و برای ایجاد یک لایه روی رنگ اصلی مبلمان استفاده می‌شود. این ورق‌ها در رنگ‌های طلایی، مسی و نقره‌ای در دسترس هستند.

راهنمای خرید مبل استیل

پارچه مبلمان سلطنتی

یکی بارزترین ویژگی‌های مبل سلطنتی، پارچه‌های زیبای این نوع مبلمان است. بسیاری از فروشندگان مبلمان، با هدف جذب مشتری از واژه پارچه نانو استفاده می‌کنند. این فروشندگان، در توصیف پارچه به کار رفته در مبلمان می‌گویند که مایعات در آن نفوذ نمی‌کند و با ریختن آب روی پارچه مبلمان سعی در قانع کردن مشتری دارند. این در حالی است که پارچه این مبلمان ضد آب بوده و آب برای مدت کوتاهی روی پارچه می‌ماند و اگر مدتی آب روی پارچه باقی بماند به داخل آن نفوذ خواهد کرد. اما آب گریز بودن تنها یکی از وِیژگی‌های پارچه نانوست. خصوصیات دیگر این نوع پارچه اعم از ضد لکه، ضد چروک، استحکام بیشتر، ضد بو و باکتری، دوام رنگ و… تنها بخشی از ویژگی‌های این نوع پارچه می‌باشند. ارزش مادی یک متر پارچه نانو برابر است با مبلغ تقریبی بیش از صد هزار تومان. این در حالی که است که، میزان پارچه به کار رفته در مبلمان استیل حدود هفده الی بیست متر پارچه است.

میزان فضای قابل دسترس برای استقرار مبلمان، در انتخاب پارچه از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. در آپارتمان‌های کوچک بهتر است از پارچه‌های مخملی براق و پرزدار استفاده شود. در فضا‌های بزرگ، نیز استفاده از پارچه‌های مخملی مات و بدون پرز، به زیباتر شدن منازل شما کمک خواهد کرد.

راهنمای خرید مبل استیل

قیمت مبلمان استیل

قیمت مبلمان استیل یا سلطنتی به دلیل استفاده از چوب‌‌‌های با کیفیت و اجرای هنر منبت روی آن، قیمت بسیار بالایی دارد. حداقل قیمت‌ مبلمان استیل با کیفیت قابل قبول حدود پنج میلیون تومان و حداکثر آن حدود سی و چهار میلیون تومان می‌باشد.

گارانتی مبل استیل

بسیاری از فروشندگان مبلمان‌، با هدف جلب رضایت مشتری با دادن وعده‌های واهی عنوان می‌کنند که مبلمان، دارای گارانتی‌های گوناگون از جمله گارانتی تعویض است، ولی در هنگام بستن قرارداد، گارانتی یا ضمانت‌‌نامه ارائه شده دارای مواد و تبصره‌های زیادی است که عملا مشتری از احقاق حق خود منصرف می‌شود. از این رو مبلمانی را انتخاب کنید که نیازی به استفاده از ضمانت نامه نداشته باشد یا اینکه ضمانت نامه ارائه شده برای مبل استیل، به گونه‌ای باشد که بتوان به آن اعتماد کرد.

راهنمای خرید مبل استیل (سلطنتی)

امیدواریم با مد نظر قرار دادن نکاتی که در راهنمای خرید مبل استیل ذکر شد، مبلمان استیل خود را با بهترین کیفیت خریداری نمایید. در صورت داشتن هر گونه سوال درباره این نوع مبلمان، حتما آن را در قشمت نظرات با ما در میان بگذارید. ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

مشاوره رایگان خرید انواع مبل: 021-88792732

به این مطلب امتیاز بدهید: (6 رای, امتیاز: 4٫33 از 5)
Loading...

درباره ی arjmandi

فارغ التحصیل حقوق هستم. علاقمند به نوشتن! امیدوارم مطالعه نوشته های من به هرچه بهتر و گرمتر شدن منازلتون کمک کنه!

همچنین ببینید

مبل سلطنتی لاله

مدل های جدید مبل سلطنتی ۹۷ | جدیدترین مبل سلطنتی 1397 و 2018

مبل‌های سلطنتی از جمله پرطرفدارترین مبلمان در چیدمان‌های مجلل و با شکوه منازل ایرانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *