دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم

مبل چرمی همواره طرفداران خود را داشته و از جمله مبلمانی است که هیچ گاه از مد نمی‌افتد. در این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ ببه بررسی انواع مبلمان چرمی برای دکوراسیون داخلی منازل پرداخته‌ایم. با ما و طراحی دکوراسیون خانه با مبل چرمی همراه باشید.

نکاتی برای طراحی دکوراسیون خانه با مبل چرمی

در مطالب گذشته که در توکامگ مطرح شد، در مورد نگه داری و نظافت مبل‌های چرمی مطالبی بیان گردید. اکنون به سراغ این دسته از مبل‌ها می‌رویم تا در مورد آن با عنوان نحوه استفاده از مبل چرمی در خانه و انواع آن در منزل مطالبی را برای شما ارائه کنیم. عنوان این مقاله ” دکوراسیون خانه با مبل چرمی چگونه خواهد بود ” است که در آن با انواع مبلمان چرمی با رنگ و طرح‌های مختلف برای خانه خود آشنا خواهید شد.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم

در این قسمت در مورد انواع مبل‌های چرمی از نظر رنگ، نوع، محل قرارگیری و جنس آن صحبت خواهیم کرد تا به منظور ایجاد ذهنیت درباره دکوراسیون خانه با مبل چرمی هیچ نقطه ابهامی در ذهن شما باقی نماند.

مبل تمام چرم

این نوع مبل‌ها که طرفداران بسیاری داشته و گزینه خرید بسیاری از خانواده‌ها در هنگام انتخاب مبل هستند، به دلیل نمایش زیبای فریم مبل در پوشش براق و بعضاً مات خود چشم‌های افراد را به سمت خود جلب و جذب می‌نماید. جدا از رنگ و طرح مبل‌های مذکور کمتر کسی است که بتواند به راحتی از کنار این مبل‌ها بگذرد. محل قرار گیری مبل‌های تمام چرمی معمولاً در اتاق نشیمن بوده و کاربری راحتی گونه و غیر لوکس آن ملاک خرید آن است. هر چند مبل‌های لوکس چرمی نیز وجود دارند که قیمت‌های سرسام آور آن‌ها ناشی از استفاده طراحان و سازندکان آن‌ها از پوست حیوانات بوده است. ملاک صحبت‌های ما مبل‌های تمام چرمی ساده و عرف بازار است. به همین منظور طراحی تزیین دکوراسیون خانه با مبل چرمی اصل هزینه‌های سرسام آوری به دنبال دارد.

مبل‌های چرمی دو تکه

منظور از دو تکه بودن را در همین ابتدا توضیح می‌دهیم، استفاده از پارچه برای بخشی از مبل‌ها و چرم برای بخشی دیگر مبل‌هایی را پدید می‌آورد که به آن‌ها مبل‌های دوتکه گفته می‌شود. یکی از مزیت‌ها و ویژگی‌های مبل‌های دوتکه تطبیق با شرایط متنوع دکوراسیونی در خانه‌ها است. این نوع مبل‌ها نه به صورت محض چرمی هستند که با دکورهای خاص همخوانی نداشته باشند و نه تمام پارچه‌ای‌اند که نیاز به خرید دوباره مبل چرمی ایجاد کنند. ایجاد تنوع در رنگ و طرح پارچه نیز یکی دیگر از موهیت‌های این نوع مبل از انواع بی شمار آن است. در صورتی که می‌خواهید به جای مبل‌های دوتکه چرم و پارچه‌ای، از هر دو نوع مبل به صورت جداگانه استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب مبل چرمی یا پارچه‌ای را مطالعه کرده و با مزیت‌های این دو نوع مبل آشنا شوید.

نمونه‌ای از مبل چرم و پارچه طرح دار و زیبا

مبل چرمی سیاه

مورد علاقه همه افراد بوده و حس وقار و سنگینی خاصی به محیط می‌دهد. برای اینکه بدانید دکوراسیون خانه با مبل چرمی به چه صورتی در خواهد آمد بهتر است برای نمونه محیطی که در آن از مبل چرمی سیاه استفاده شده است دیدن فرمایید. براق بودن و ایجاد حس نظم در رنگ سیاه باعث می‌شود در هر مکانی که مبل چرمی سیاه قرار می‌گیرد نگاه‌ها به سمت آن برگردد. مبل چرمی سیاه را حتی می‌توان به عنوان نقطه کانونی خانه یا اتاق نشیمن در نظر گرفت. علاقه به استفاده از مبل چرمی سیاه در میان جوانان شدت فراوانی داشته به طوری که انتخاب اول آن‌ها برای خانه‌های شخصی یا مجردی خود را مبل چرمی سیاه در نظر می‌گیرند.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم

مبل چرمی قهوه ای

مبلمان چرمی قهو ای رنگ از معروف‌ترین و محبوب‌ترین مبل‌ها در بین مبلمان چرمی هستند که در بسیاری از دکوراسیون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. با استفاده از این نوع مبلمان نیز می‌توانید در خانه خود یک دکوراسیون زیبا و شیک داشته باشید که نمونه‌‌هایی از آن را در مطالب قبلی با عنوان دکوراسیون منزل با مبلمان چرم قهوه‌ای معرفی کرده‌ایم.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم

مبل چرمی سیاه و سفید (دورنگ)

این سبک از رنگ بندی مختص ساکنین آمریکای شمالی است. ایجاد حس تضاد و تمایز در خانه از الگوهای طراحی دکور در سبک چیدمان آن‌ها محسوب می‌شود. مبل چرمی سیاه و سفید که معمولاً قسمت نشیمن و پشتی را رنگ سیاه و سایر قسمت‌ها را رنگ سفید تشکیل می‌دهد یک انتخاب ریسکی و چالش برانگیز خواهد بود آن هم به این دلیل که ست کردن طراحی اتاقی که این نوع مبل در آن قرار دارد کار بسیار دشواری بوده و مدت زمان طولانی در دکوراسیون خانه باقی می‌ماند.

این سبک از رنگ بندی مختص ساکنین آمریکای شمالی است

مبل چرمی قرمز

رنگی فوق العاده جذاب برای انتخاب مبل‌های راحتی چرمی، این مبل برای چیده شدن در دکور اتاق نشیمن شما نیاز به کار خاصی ندارد؛ چرا که از هر زاویه و سمتی ببیننده را به خود جذب می‌کند. برای اینکه این مبل را هر چه بهتر از آنچه که هست به نمایش دربیاورید، از به کار گیری لوازم اضافی در اطراف آن بپرهیزید. بهتر است مبل کاناپه چرمی قرمز را در زیر تابش نور مستقیم قرار دهید تا نقطه توجه اتاق شما شود. این رنگ در هر سبک دکوراسیونی، چه در چیدمان سنتی و چه دکوراسیون مدرن جلوه گری خاص خود را دارد، برای جلوگیری از تداخل رنگی محیط بهتر است مبل چرمی قرمز را در کنار رنگ‌های متضاد به کار نبرید

قرمز، رنگی فوق العاده جذاب برای انتخاب مبل‌های راحتی چرمی

 

مبل چرمی تک نفره

استفاده از مبل‌های تکی و یک نفره با هر طرح، نقش و رنگی که در چیدمان خانه به کار گرفته شود ایرادی به وجود نخواهند آورد. در میان این تک نفره‌ها مبل‌های راحتی در اولویت انتخاب هستند و باز در میان مبل‌های راحتی تک نفره، تک نفره‌های چرمی بیشترین محبوبیت را دارا هستند. این مبل‌ها در اتاق خواب، اتاق کار، در فضای باز و به خصوص در نشیمن‌هایی که نقطه کانونی آن‌ها تلویزیون است، به بهترین نحو ممکن خود را جای می‌دهند. تک نفره‌های چرمی که قابلیت ماساژ و گرمکن را نیز دارا هستند علاوه بر زیبایی، نشیمنی مفرح و دلپذیر برای شما فراهم خواهند کرد. این نوع مبل‌ها معمولاً در محل کار نیز کاربرد داشته و برای مصارف پزشکی نیز تهیه و استفاده می­‌شوند. اگر این نوع مبل چرمی به صورت صندلی گهواره‌ای یا همان صندلی راک نیز طراحی شده باشد که چه بهتر!

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم

کاناپه‌های چرمی

پرکاربردترین مبل‌های مصرفی در بین جوانان اروپایی و آمریکایی مبل‌های چرمی دو و سه نفره چرمی هستند که با نام کاناپه چرمی خوانده و شناخته می‌شوند. این مبل‌ها با قرار گرفتن در محیط‌هایی که لوازم کمی در حاشیه خود دارند دید بهتری را به نمایش می‌گذارند. محل قرارگیری این کاناپه‌ها روبروی تلویزیون یا در مرکز اتاق نشیمن است. استفاده از گلدان یا آباژوری زیبا و ایستاده در کنار مبل دو نفره چرمی، به زیباتر شدن فضا کمک فراوانی خواهد کرد. در میان همه مبل‌های چرمی کاناپه چرمی یکی از پرفروش‌ترین مبل‌ها به منظور طراحی دکوراسیون خانه با مبل چرمی بوده و هست.

ست مبل چرم

یکی از دلایل خرید مبل چرم زیبایی و لوکس بودن آن است و یکی از دلایل عدم خرید آن پوسته پوسته شدن این نوع مبل‌ها می‌باشد. مبل‌هایی که از پوست حیوانات و چرم مرغوب و طبیعی در تولید آن‌ها بهره برده می‌شود، پس از گذشت زمان نه تنها افت نمی‌کنند، بلکه با سایش و اثرهای محیطی جلا پیدا کرده و رنگی خاص به خود می‌گیرند. از این رو مرغوبیت چرم به کار گرفته شده در مبل‌های چرمی بسیار مهم است. اما به دلیل کاهش هزینه‌ها و ایجاد بازار رقابتی در خرید مبل‌های چرمی صنعت تولید مبل به سمت چرم‌های مصنوعی حرکت کرده و باعث شده نسلی از چرم‌های مناسب با قیمت قابل قبول در تولید استفاده شود و از این رو پوسته پوسته شدن این نوع چرم‌ها به مرور زمان امری قابل پیش بینی است. به همین منظور میل به خرید مبل چرمی به صورت ست بنا به دلایل فوق کمی نزول داشته، اما دوستداران این نوع مبل‌ها با بهره‌گیری از مراقبت‌های خاص طول عمر مبل‌های چرمی خود را افزایش می‌دهند. در چیدمان مبل به صورت ست سازگاری مبلمان با دکورها و فضا اهمیت بالایی دارد، مثلاً هیچ وقت یک مبل راحتی چرمی در یک اتاق نشیمن با لوازم آنتیک جلوه بصری مناسبی را ارائه نمی‌کند در عوض مبل چرمی لوکس و کلاسیک انتخابی مناسب برای این فضا خواهد بود. مبل‌های مدرن چرمی در اتاق نشیمن مدرن و مبل‌های سنتی و ساده در محیط‌های کلاسیک بهتر دیده خواهند شد. انتخاب این که چه محیطی بر خانه شما حکم فرما باشد به سلیقه شما وابسته است. برای ست کردن دکوراسیون خانه با مبل چرمی، مبل ها را از نظر رنگ و جنس و حتی پایه با یکدیگر مقایسه کنید.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم | توکامگ

مبل ال چرم

مبل ال چرم در اولویت‌بندی دکوراسیون خانه با مبل چرمی رتبه‌های میانی را در اختیار خواهد داشت. به این دلیل که اگر کسی به دنبال مبل ال باشد، مبل پارچه‌ای قدرت مانور بیشتری به وی خواهد داد و اگر به مبل چرم علاقه مند باشد مبل ال را از انتخاب‌های خود دور خواهد کرد. به همین منظور مبل ال چرم در اتاق‌های نشیمن مدرن پرکاربردتر خواهد بود. استفاده از نقطه‌های کانونی متعدد در چنین فضایی و همین طور استفاده از رنگ مناسب برای اتاق نشیمن یا هر فضای دیگری که مبل ال چرمی در آن قرار خواهد گرفت باعث شدت گرفتن هیجان محیط از حضور چنین مبلی خواهد شد. رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای طبیعی‌تر جلوه کرده و اثر بهتری روی میهمان و مخاطب شما می‌گذارد. مبل‌های ال در ساختار مدرن نیز به صورت گسترده در میان دوستداران مبل چرم تهیه و مورد استفاده واقع می‌شوند.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم | توکامگ

مبل چرم اروپایی

مبل چرم در همه جای دنیا با یک مشخصه شهرت داشته و دارد، اما اینکه انواع مختلفی از آن در سراسر جهان وجود دارد بنا به سلایق و نوع تولید و همچنین فرهنگ اجتماعی آن منطقه شکل می‌گیرد. اروپایی‌ها نیز در این زمینه سبک خاص خود را دارا هستند. مهم‌ترین شاخصه اروپاییان در زمینه مبل چرمی مرتفع بودن قسمت تحتانی یا همان قسمت نشیمن مبل است. به طوری که ارتفاع آن از حد استاندارد و اندازه مناسب مبل راحتی نیز فراتر می‌رود.

بر عکس مبل‌های چرمی امریکایی‌ها که گود و فرورفته هستند، این مبل‌ها کاملاً برجسته و برآمده به نظر می‌رسند. برای استفاده از سبک اروپایی در دکوراسیون خانه با مبل چرم فضاهای بزرگ و عریض و طویل را انتخاب کرده و مبل‌ها را بچینید تا نمای بهتری به شما بدهند و اتاق را جسورتر و خشن‌تر نشان دهند. در عوض مبل‌های گود و عمیق چرمی را در فضاهای کوچک به کار ببرید تا کوچکی اتاق یا محیط به چشم نیاید. مبل چرم اروپایی را در دکوراسیون خانه با مبل چرمی با عنوان مبل راحتی چرمی نیز می‌شناسند.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم | توکامگ

اتاق مدرن و مبل چرم

اگر شما دارای یک اتاق یا چند اتاق با دکوراسیون مدرن هستید و به دنبال استفاده از مبل‌های چرمی در خانه خود هستید باید توجه کنید که کجا نیاز دارید در کنار مبل‌های چرمی لوازم خاصی را قرار دهید و یا اصلاً چیزی قرار ندهید. مثلاً در کنار مبل‌های چرمی باید از لوازم براق یا شیشه‌ای استفاده کنید. مثل لوسترها یا آینه‌های تخت و در عوض نباید از استندهای چوبی یا میزهای طرح دار استفاده کنید. رعایت نکات رنگی و نورپردازی که در بالا نیز گفته شد در هماهنگ شدن اتاق مدرن شما با مبل‌های چرمی جدیدتان کمک قابل مشاهده‌ای را ارائه خواهد کرد.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم | توکامگ

مبل چستر چرمی

مبل‌های جدید در سال‌های احیر وارد صنعت دکوراسیون شده‌اند تا نظر مخاطبان را به خود جلب کنند. یکی از این مبل‌ها که به خوبی توانسته در میان دوستداران طراحی دکوراسیون و همین طور مردم عادی در دل بنشیند انواع مبل چستر است. مبل‌هایی که با ساختار متفاوت و خاص خود تمایل به خرید را افزایش داده‌اند. ساخت این مبل به دلیل وجود لمسه‌های فراوان یا در حالت صحیح تمام لمسه بون آن، از اهمیت ظاهری برخوردار شده است. دلیل فروش بالا و استقبال از این مبل نیز وجود این لمسه‌ها است. مبل چستر چرمی نیز با همین ویژگی و اضافه شدن چرم به ترکیب این مبل دلبری خاصی از بیننده و خریداران خود می‌کند. وجود دکمه‌های شیشه‌ای در کنار برق چرم جلا خورده و انعکاس نور محیط با هر دو ماده اولیه یک الماس نرم و راحت را به نمایش گذاشته که سختی‌های طول روز را با نشستن بر روی آن از تن شما به در می‌کند. مبل چستر را چه تک و چه ست چه در محیط کوچک و چه بزرگ و با هر رنگی تهیه کنید، مطمئناً از خرید خود راضی خواهید بود؛ چرا که میهمانان شما را همواره تحت تأثیر خود قرار خواهد داد. مبل های چستر یکی از زیباترین مبل‌ها در دیزاین دکوراسیون خانه با مبل چرمی محسوب می‌شوند.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم

مبل چرم سفید

مبل چرم سفید را همین حالا در خانه خود تصور کنید. آیا در خانه خود جای مناسبی برای آن پیدا کردید یا اینکه باید تغییرات گسترده‌ای صورت بدهید تا این مبل در دکوراسیون خانه شما بنشیند؟ یکی از ویژگی‌های این مبل برای قرار گرفتن در دکوراسیون خانه با مبل چرمی آماده سازی فضا برای نشستن صحیح مبل در جایگاه خود در خانه است. نیاز مبرم به وجود رنگ‌های سفید یا خنثی و همین طور عدم استفاده از لوازم براق و منعکس کننده نور و وجود دیوارهای ساده از پیش نیازهای استقرار این مبل در خانه شما خواهد بود. اگر با چنین شرایطی کنار می‌آیید، مبل سفید چرمی گزینه‌ای ایده آل برای خانه شماست. جذب کثیفی و آلودگی‌های روزمره از معایب همواره تمیز نگه داشتن این مبل بوده و است، اما در عوض تمیزی این مبل تمیزی تمام فضای نشیمن را به دنبال خود خواهد کشاند.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم

دکوراسیون‌های بوهمیانی و مبل چرم

این نوع سبک‌های اجتماعی که ویژگی‌های خاصی را همواره در دکوراسیون‌های خود رعایت می‌کنند مبل چرم را هیچ وقت از سبد خرید خود خارج نمی‌کنند؛ آن هم به دلیل هماهنگی و سازگاری چرم با سایر لوازمشان است. رنگ‌های طیف قهوه‌ای در دکوراسیون خانه با مبل چرمی بیشترین کاربرد و استفاده را در طراحی‌های بوهمیانی ها دارا است. از این رو شما نیز می‌توانید با الگو قرار دادن روش‌های بوهمیانی به الگوی مختص خود رسیده و آن را پیاده سازی کنید. البته نکته‌ای که باید در این بین رعایت کنید این است که ابتدا در مورد دکوراسیون بوهمیانی و طرز فکر پیروان این مکتب اطلاعات جامع و مفیدی کسب کرده باشید. در مطالب بعدی توکامگ به طور کامل در رابطه با انواع سبک‌های دکوراسیون مطالبی را برایتان آماده خواهیم کرد.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم | توکامگ
مدلی از مبل چرم مورد علاقه طرفداران بوهمیان

مبل چرم در دکور اسکاندیناوی

این افراد که به شدت به رنگ سفید در طراحی دکوراسیون خانه خود علاقه نشان می‌دهند، هنگام استفاده از مبل‌های چرمی قواعد خود را کنار می‌گذارند؛ چرا که از اهمیت بهره بردن این مبل‌ها در خانه خود کاملاً آگاه هستند. استفاده از لوازم چوبی – فلزی نیز نکته دیگر این مقلدان این سبک است. برای الگو گرفتن از این طرح‌ها نیز بایستی با سبک دکوراسیون اسکاندیناوی آشنا باشید که در مورد آن در مطلب دکور اسکاندیناوی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد به طور کامل توضیح داده‌ایم.

و اما دکوراسیون خانه با مبل چرمی در طراحی‌های ایرانی

ما ایرانی‌ها از لوازم درشت، رنگی، حجیم و عام پسند خوشمان می‌آید. هر چند با ورود طرح‌های مدرن غربی سلیقه‌ها متفاوت‌تر از گذشته شده، اما وجه مشترک همه ما این نکات را حفظ کرده است. مبل‌های چرم جزو سلایق ترکیبی ما ایرانی‌ها است. یعنی اگر در لحظه با آن ارتباط برقرار کردیم اقدام به خرید می‌کنیم؛ وگرنه آن را از ذهن خود حذف خواهیم کرد. پیشنهاد ما تجسم مبل‌های زیبای چرمی در فضای دکوراسیون خانه ایرانی است. این مبل‌ها نه تنها ضمن ترکیب با دکور ایرانی بسیار زیباتر از آنچه هستند به چشم خواهند آمد، بلکه تا مدت‌ها شما را در حفظ یا تعویض مبل‌های چرمی قدیمتان با مبل‌های چرمی جدید ترغیب می‌کنند. در کنار این، با تلفیق اصول مدرن و طراحی سنتی و اضافه کردن مبل چرم به آن دو با یک تیر سه نشان حساس در طراحی داخلی خانه خود را هدف قرار داده‌اید. توجه به این که بازه قیمتی مبل‌های چرم در کشورمان بسیار گشترده بوده و تنوع محصولات نیز زیاد است امتحان کردن یک مبل چرمی در خانه خود را در گوشه‌ای از ذهن خود قرار دهید تا در آینده و هنگام تعویض یا خرید مبل جدید تصمیم جدی‌تری برای آن بگیرید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که مبل چرمی در خانه خود دارید ضمن تغییرات در فضای خانه با اصول مطرح شده در این مطلب سعی کنید نظر مخاطبان و میهمان خود را پس از اعمال آن جویا شوید.

دکوراسیون خانه با مبل چرمی ؛ نکاتی برای طراحی منزل با مبلمان چرم | توکامگ
مبل‌های چرم جزو سلایق ترکیبی ما ایرانی‌ها است

 

با توجه به این که مبل‌های چرمی صنعتی رنج قیمتی متوسط رو به بالایی دارند، بهتر است با کمی هزینه بیشتر مبل‌های مرغوب‌تری تهیه کنید تا عمر مفید آن‌ها کارایی بیشتری در دکوراسیون خانه شما ایفا کند و دکوراسیون خانه با مبل چرمی را به تکامل برسانید. از نکات دیگر استفاده از مبل‌های چرمی در خانه، در نظر گرفتن اندازه اتاق یا فضا است. مبل‌های پنج و هفت نفره چرمی و یا حتی کاناپه‌های چرمی را در کنار سایر مبل‌ها بکار بگیرید تا تفاوت جالب همسازی و همخوانی آن‌ها با یکدیگر را به چشم خود مشاهده کنید. به منظور خرید مبل‌های مناسب حتماً از افراد خبره و با تجربه کمک بگیرید تا هنگام خرید محصولات با کیفیت و استاندارد نصیبتان شود.

از اینکه توکامگ را به عنوان راهنما و همراه خود در بخش چیدمان و دکوراسیون انتخاب کردید بسیار مفتخریم. ما را با در میان گذاشتن نظرات خود از نیازها و مطالب بهتر کمک کنید تا بهترین‌ها را برای شما فراهم نماییم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...