معجزه رنگ مبل راحتی در دکوراسیون اتاق نشیمن (قسمت سوم)

راهنمای انتخاب مبل راحتی و ویژگی ها و مشخصات مبلمان راحتی خوب

در نگاه اول وقتی وارد خانه‌ای می‌شوید، بزرگ‌ترین اجسام یا متفاوت‌ترین آن‌ها و یا هر دو، شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. مبل‌ها یکی از این اجسام بزرگ و یا حتی متمایز در هر خانه‌ای محسوب می شوند، دقت کنید همیشه این موضوع صادق نیست، اما کم هم نیست. برای این که اهمیت این موضوع برای شما روشن شود مطلبی با عنوان راهنمای انتخاب مبل راحتی را بیان می‌کنیم که در بطن آن موضوع مذکور نیز خود به خود نمایان می‌شود. در اصطلاح با یک تیر دو نشان خواهیم زد، اهمیت انتخاب مبل راحتی و ویژگی‌هایی که در انتخاب مبل راحتی باید در نظر گرفته شوند. با توکامگ و راهنمای انتخاب و خرید مبلمان راحتی همراه باشید.

راهنمای انتخاب مبل راحتی و ویژگی ها و مشخصات مبلمان راحتی خوب

راهنمای خرید و انتخاب مبل راحتی خوب

مبل راحتی با شاخصه‌های کلی بسیاری مورد سنجش و انتخاب قرار می‌گیرد، شاخصه‌هایی چون قیمت، تعداد نفرات، جنس و پارچه به کار رفته در آن، برند تولیدی و بعضا گارانتی یا خدمات پس از فروش، همه این‌ها شاخصه‌های خرید هستند؛ اما ما قصد داریم یک مرحله پیش از خرید را مورد بررسی قرار دهیم. مرحله بررسی و انتخاب مبل راحتی. به عبارتی بهتر است قبل از پاسخ به سوال چه مبلی بخریم، به این سوال پاسخ دهیم که چه مبلی انتخاب کنیم؟ البته این مرحله که حتی برای کسانی که قصد خرید هم ندارد جذابیت‌های خاص خود را داشته و در مجموع مخاطب عام را هدف قرار می‌دهد؛ نه خریداران محض را.

این قسمت شاخصه‌های جزئی‌تری را مد نظر قرار داده و با نگاهی ریزبینانه‌تر به انتخاب مبل راحتی می‌نگرد. شاخص‌هایی چون رنگ، چیدمان، نوع مبل راحتی، سبک زندگی و مواردی این چنینی که باعث می‌شود شخص تصمیم به خرید پیدا کند، یا اگر قصد ندارد اطلاعات مورد نیاز را در ذهن به خاطر سپرده و در موعد مقرر از آن استفاده ببرد. همچنین در کنار مطالعه این مقاله، که در آن در بین انواع مبلمان نظیر مبلمان کلاسیک و سلطنتی و راحتی تنها به بررسی مبل‌های راحتی پرداخته‌ایم، پیشنهاد می‌کنیم مطلب مبل راحتی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد را نیز مطالعه کنید که در آن به پایه‌ای‌ترین موارد و مفاهیم در مورد مبل راحتی پرداخته‌ایم.

راهنمای انتخاب مبل راحتی و ویژگی ها و مشخصات مبلمان راحتی خوب

حال با مجله مبلمان و دکوراسیون توکامگ جهت بررسی و انتخاب مبل راحتی همراه باشید.

برای این که یک مبل در محیط خانه به عنوان یک شاخص دیده شود، موارد ظاهری از اهمیت بالایی برخوردار است. از مهم‌ترین موارد قابل بررسی در راهنمای انتخاب مبل راحتی، ابتدا به موضوع رنگ می‌پردازیم.

رنگ مبلمان راحتی

انتخاب رنگ صحیح در ایجاد انگیزه و حس خرید تاثیر بسیاری دارد. روانشناسان بخش خرید دریافته‌اند بسیاری از خانم‌ها که هیچ نیازی به خرید وسیله پشت ویترین نداشته‌اند، به دلیل تهییج رنگ یا به وسیله اثرگذاری صحیح رنگ انتخاب شده، وارد مغازه شده و در مورد آن محصول سوالاتی مطرح کرده‌اند و پس از برقراری ارتباط با فروشنده مجاب شده‌اند که خرید آن وسیله ضروری است و آن را خرید کرده‌اند.

این مطلب به صرف تاثیر رنگ بر مخاطب بیان شد تا شما را در بهره بردن از راهنمای انتخاب مبل راحتی کمک کند. رنگ‌های سال، یکی دیگر از عوامل خریدهای مبل در انتهای سال و یا شروع سال جدید می‌باشند؛ بسیاری از خانم‌ها بر این موضوع اتفاق نظر دارند که باید با مد زمانه حرکت کرده و خود و خانه را به روز نگه دارند؛ پرده‌ها، اکسسوری‌ها، فرش، چیدمان و مبل‌های خود را با گذر زمان تعویض کنند و باعث ایجاد تغییر شوند. به همین منظور مطلب راهنمای انتخاب مبل راحتی را با این دیدگاه آماده کرده‌ایم. در صورتی که می‌خواهید مبلمان خورد را مطابق با رنگ سال آینده انتخاب کنید پیشنهاد می‌کنیم مطلب رنگ سال ۹۸ را مطالعه کرده و با طیف رنگی که پیش‌بینی می‌شود برای سال ۹۸ انتخاب شود آشنا شده و آن‌ها را در انتخاب خود تاثیر دهید.

جدا از بحث رنگ سال، ما رنگ‌های جذاب و مخاطب پسند برای انتخاب مبل راحتی را بیان خواهیم کرد‌:

مبل راحتی به رنگ زرد لیمویی و زرد کهربایی

دو رنگ از طیف رنگ زرد که انتخاب هر یک سلیقه و مخاطب خاص خود را دارد؛ زرد لیمویی با تحریک بخشی هیجانات مغزی مورد پسند افراد جوان و چالش دوست است؛ یعنی کسانی که انرژی درونیشان را با محیط نیز تقسیم می‌کنند. به کمک این رنگ می‌توانید تنوعی از رنگ‌ها را در چیدمان خود لحاظ کنید و دست شما برای تغییرات عظیم کاملا باز است.

رنگ زرد آجری برای افراد میانسال یک گزینه مناسب است؛ چرا که حس نشاط و سرزندگی را به محیط خانه شما باز می‌گرداند. این رنگ مخصوص افرادی است که ریسک پذیر نیستند و هیجانات کاذب را نمی‌پسندند و به وقار و سنگینی مد و دکوراسیون ارزش زیادی قائل هستند. در این بین تلفیق این رنگ با رنگ‌های قهوه‌ای و یشمی و حتی لوازم پوشیده از چرم زیبایی منحصر به فردی به خانه و فضای مورد نظرتان می‌بخشد.

راهنمای انتخاب مبل راحتی و ویژگی ها و مشخصات مبلمان راحتی خوب

رنگ سبز یشمی و سبز نعنایی

این دو رنگ هر یک فضایی مجلل به خانه شما خواهند بخشید. کار کردن با رنگ سبز یشمی به منظور کمک به راهنمای انتخاب مبل راحتی کمی دشوار و پیچیده است، اما کسانی که بتوانند از این آزمون سخت موفق بیرون بیایند، مطمئنا هر شخصی را که به منزلشان وارد شود مسحور خانه خود خواهند کرد.

مبل راحتی سبز یشمی یک کلاس جهانی برای ساختار لوکس فضای خانه محسوب می‌شود. به این ترتیب که با کمک گرفتن از لوازم درخشان و براق مانند آینه‌ها و دکوراتیوهای آبکاری شده با کروم شما یه قصر مجلل ساخته‌اید، بدون این که حتی به مبل کلاسیک نیازی پیاد کرده باشید.

اما در مقابل رنگ سبز نعنایی که حس پاکی و طراوت به خانه شما می‌بخشد، رنگی ملایم است که برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است. به شرطی که مبنای دکوراسیون خانه شما رنگ‌های روشن باشد.

رنگ آبی درباری و آبی فیروزه‌ای

آبی درباری که از اسمش نیز پیداست هر چند بیشتر در مبل‌های استیل و کلاسیک رونق دارد و خودنمایی آن در این دسته مبل‌ها بیشتر است. اما در مبل‌های راحتی نیز توانسته برای خود مشتریانی دست و پا کند. مبل راحتی آبی نیاز به ترکیبی ار رنگ‌های سفید و نقره‌ای دارد تا زیباییش را به رخ بکشد. در سمت دیگر رنگ آبی فیروزه‌ای است که طرفداران آن بی‌شمارند. این رنگ با نشستن بر روی مبل راحتی هر بینده‌ای را به سمت خود می‌کشاند. استفاده از پرده‌های هم رنگ با مبل و همین طور به کار بردن نور سفید یا مهتابی همخوانی بالای این پکیج را به همراه خواهد داشت. رنگی که در راهنمای انتخاب مبل راحتی جایگاهی ویژه دارد.

چرمی و قهوه‌ای

مبل‌های چرمی راحتی کمی وجود دارند که نتوانند بیننده را راضی نگه دارند. استفاده از چرم برای مبل‌ها باعث می‌شود بحث هزینه‌ای دکوراسیون شما به رتبه‌های بالا ارتقا پیدا کند و از این که بدلیل مسایل مالی به سراغ مبل راحتی رفته‌اید به چشم مخاطب نیاید. مبل‌های قهوه‌ای رنگ چرمی نیز با ته مایه‌های شکلاتی و حتی کاراملی علاوه بر چرک تاب بودن، نقطه قوتی در وقار و وزن خانه خواهند داشت.

رنگ قرمز و زرشکی

پارچه قرمز را از صنعت مبلمان نمی‌توان جدا کرد؛ گویی این رنگ برای این صنعت به وجود آمده، چه مخمل‌های سرخی که بر روی مبل‌های استیل خودنمایی می‌کنند و چه رنگ‌های هم خانواده قرمز که راحتی‌ها را پوشش می‌دهند. رنگ قرمز یکی از پرفروش ترین رنگ‌ها در بخش مبل‌های راحتی و کلاسیک و استیل است و شما نیز می‌توانید با خیال راحت آن را برای خانه خود انتخاب کنید؛ چرا که در گذشته و حال جوابش را به خوبی پس داده است.

رنگ‌های دیگری هستند که بیشتر معیار سلیقه هستند تا پر مخاطب بودن و جلب توجه کردن، که از پیگیری آن‌ها در این مقاله چشم پوشی کرده و بررسی آن را به مقاله‌ای جدا در رابطه با مبل‌های راحتی به رنگ قرمز نگه می‌داریم.

موضوع بعدی در مورد راهنمای انتخاب مبل راحتی به چیدمان و نوع مبل انتخابی بر می‌گردد.

از میان انواع مبل‌های راحتی می‌توان به مبلمان ست پنج، هفت و نه نفره که با ساختار خطی و یا اِل چیده می‌شوند اشاره کرد. در کنار این مبل‌ها کاناپه‌های دو و سه نفره که به تنهایی در خانه‌ها استفاده می‌شوند نیز به آن‌ها افزوده می‌شود. مبل‌های تخت خواب شو یک نوع دیگری از مبل‌های راحتی هستند که چیدمان مخصوص به خود را دارند و برای هر خانه‌ای مناسب نیستند.

با در نظر گرفتن مدل‌های مبل راحتی که بیان شد و هم چنین فضای خانه‌ای که قرار است در آن مبل‌ها را بچینید، می‌توانید انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشید. اینکه اتاق نشیمن شما مستطیل شکل است یا مربعی، بزرگ است یا کوچک، خانه شما مجردی یا دانشجویی است یا خانوادگی و بسیاری از این دست گزینه‌ها، باعث می‌شوند تا با چشمانی باز و به صورتی دقیق مبل مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین توجه به اندازه مبلمان راحتی نیز نکته‌ای است که قبل از انتخاب مبل راحتی بایستی به آن توجه ویژه‌ای داشت.

سبک زندگی و مبل راحتی

مد، واژه‌ای که زندگی میلیون‌ها انسان در جهان و شماری زیادی از خانوارهای ایرانی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. اینکه خانواده‌ای سنتی مبلمانی مدرن و ناهمگون با خانه و کاشانه خود تهیه کرده و چیدمان می‌کند، تنها و تنها اثر مدگرایی چشم و گوش بسته است. به همین دلیل نکته مهمی که در راهنمای انتخاب مبل راحتی باید در نظر بگیرید سبک زندگی خودتان و البته سبک دکوراسیون منزلتان است.

اگر به صورت مدرن زندگی می‌کنید استفاده از مبل‌های فانتزی و مدرن که در بازار مرسوم شده‌اند، مناسب حال شما هستند و اگر زندگی براساس ساختارهای فرهنگی ایرانی اسلامی در فضای خانه حاکم است، مبل‌های ساده و بدون اضافه کاری برای شما مناسب هستند. دلیل تاکید بر استفاده از مبل‌های راحتی مطابق سبک زندگی خانواده‌ها، بهره‌مندی حداکثری از زیبایی شناختی در زمینه چیدمان دکوراسیون منزل بوده و هیچ نکته یا مفهموم پیچده‌ای در پس آن مخفی نشده است.

پیشنهاد نهایی در مورد انتخاب و البته خرید مبلمان راحتی نیز مطالعه مطلبی با عنوان چگونه بهترین مبلمان را انتخاب کنیم است که در آن به طور جزئی‌تر در رابطه با مواردی مثل پارچه و جنس مبلمان صحبت کرده‌ایم.

نمونه ای از مبل کلاسیک راحتی

 

حالا دریافتیم که به جز قیمت و جنس پارچه و … مواردی همچون موارد فوق نیز در انتخاب یک مبل راحتی تاثیر بسیاری اعمال می‌کنند. تاثیری که شاید تا به امروز به آن توجهی نشده بود یا نمی‌شد، اما با مطالعه این مطلب ممکن است کمی بیشتر درباره آن بیاندیشید. اگر شما نیز فکر می‌کنید معیارهای دیگری در راهنمای انتخاب مبل راحتی نیاز به بررسی دارد با ما در میان بگذارید تا مطالب مربوط به آن در اختیار طرفداران و پیگیری کنندگان مجله دکوراسیون توکامگ قرار گیرد.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد امتیازات 6

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

ترنم
به نوشتن خیلی علاقه دارم، قلم که دست می گیرم دنیام عوض میشه برای دکوراسیون نوشتن رو دوست دارم چرا که دارم برای سبک زندگی مردمم می نویسم...