معجزه رنگ مبل راحتی در دکوراسیون اتاق نشیمن

رنگ مبل راحتی باید چگونه باشد؟ مبل راحتی چه رنگی بخریم؟ چه رنگی برای مبل راحتی مناسب است؟ بهترین رنگ مناسب مبل راحتی کدام است و سوالاتی از این دست از جمله مسائلی هستند که خریداران مبلمان راحتی به دنبال پاسخ آن هستند. اگر شما هم جزء این افراد هستید، ادامه این مطلب از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ را از دست ندهید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

رنگ مناسب مبل راحتی

اتاق نشیمن همیشه جزء آن دسته از مکان‌هایی در خانه است که برای طراحی دکوراسیون آن زمان زیادی صرف می‌شود و افراد سعی می‌کنند بهترین‌ها را برای خود و خانه خود فراهم کنند. هر جزئیات کوچکی در این اتاق مانند یک قطعه کوچک از یک پازل بزرگ عمل می‌کند؛ کافی است فقط در قرار دادن یک قطعه کوچک اشتباه کنید، و تمام پازل خراب شود! در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن نیز همه چیز مانند همین پازل بزرگ عمل می‌کند، تنها کافی است که در یکی از وسایل به کار رفته یا رنگ به کار رفته در اتاق نشیمن اشتباهی رخ دهد و تمامی دکوراسیون شما جوری تغییر کند که اصلا مطابق سلیقه شما نخواهد بود.

رنگ مناسب مبل راحتی

اولین چیزی که همه ما در طراحی دکوراسیون و یا تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن به سراغ آن می‌رویم خریداری مبلمان جدید است و اکثرا هم این روزها به سراغ انتخاب مبلمان راحتی می‌رویم. چرا که این نوع مبلمان برای اتاق نشیمن گزینه خیلی خوبی هستند. این مسئله خیلی مهم است که مبلمان جدید ما با سایر وسایل و رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون اتاق نشیمن هماهنگی داشته باشد. به همین خاطر است که رنگ مبل راحتی همیشه و همیشه مرکز توجه هر فردی که می‌خواهد دکوراسیون اتاق نشیمن خود را طراحی کند و همچنین تمامی طراحان و متخصصان طراحی دکوراسیون بوده است.

بیایید نگاهی به خودمان بیندازیم! آیا شما هنگام تغییر و یا طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن خود ابتدا به سراغ خریداری مبلمان خود نمی‌روید؟ آیا همیشه این را از خود نمی‌پرسید که چه رنگی می‌تواند بهترین گزینه باشد؟ بدون شک پاسخ اکثر ما به این سوالات مثبت است! و از آنجایی که مبلمان راحتی طرفداران بسیار زیادی دارند، این سوال را می‌توان به این صورت عنوان کرد؛ آیا از خود نمی‌پرسید که ترکیب رنگ مبل راحتی مناسب اتاق نشیمن شما کدام است؟

رنگ مبل راحتی که انتخاب می‌کنید باید با هر سبک دکوراسیونی و هر رنگی در انواع دکوراسیون هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال برخی افراد دوست دارند دکوراسیون منزل خود را با تغییر فصل تغییر دهند. پس باید رنگی را برای مبلمان خود انتخاب کنید که با وسایل و دکوراسیون جدید هماهنگ باشند.

به این دلیل که رنگ مبلمان استفاده شده در دکوراسیون اتاق نشیمن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ما در این پست از مجله دکوراسیون توکامگ می‌خواهیم به بحث درمورد این مسئله بپردازیم. در این مطلب به رنگ مبل راحتی در انواع دکوراسیون و انواع رنگ‌های استفاده شده در دکوراسیون اتاق نشیمن شما مثلا رنگ دیوارها خواهیم پرداخت. پس اگر می‌خواهید درمورد رنگ مبل راحتی اطلاعاتی کسب کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

رنگ مناسب مبل راحتی؛ سفید

رنگ مبل راحتی

یک مبل سفید را می‌توان یک مبل بی نهایت نامید! می‌پرسید بی نهایت یعنی چه؟ منظور ما از بی نهایت بودن مبل سفید این است که شما می‌توانید هر رنگی را با رنگ سفید ست کنید، هر وسیله‌ای که می‌خواهید برای اتاق نشیمن خود تهیه کرده، و هر زمانی که می‌خواهید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و نگران ست نشدن رنگ‌ها نباشید، چرا که رنگ سفید به راحتی با هر رنگی ست می‌شود. رنگ سفید همچنین رنگی است بسیار روشن که باعث روشن شدن اتاق نشیمن شما و همچنین دلباز به نظر آمدن این اتاق می‌شود.

رنگ مبل راحتی؛ کرمی

رنگ مبل راحتی

رنگ کرمی شما را به یاد چیزی نمیندازد؟ رنگ کرمی شبیه به بیسکوییت است! بله! رنگ بیسکوییتی رنگی گرمی و خنثی است که انعطاف پذیری خاصی به شما رائه می‌دهد. رنگ کرمی یک رنگ کلاسیک است که با رنگ سیاه به خوبی ست می‌شود، و همچنین می‌تواند مکمل خوبی برای رنگ‌های قرمز و یا خاکستری باشد.

قهوه‌ای، یکی دیگر از رنگ‌های مناسب مبل راحتی

رنگ مبل راحتی

رنگ قهوه‌ای چطور؟ رنگ قهوه‌ای شما را به یاد چیزی نمیندازد؟ رنگ قهوه‌ای تناژهای مختلفی دارد، از روشن‌ترین تناژ این رنگ گرفته تا تیره‌ترین تناژ این رنگ که شبیه به تکه‌های شکلات است. آیا شما دوست ندارید هنگامی که به مبلمان خود نگاه می‌کنید به یاد تکه‌های شکلات بیفتید؟ رنگ قهوه‌ای رنگ مورد استفاده در مبلمان چرم است که طرفداران بسیاری دارد! رنگ قهوه‌ای فقط برای چرم نیست و می‌تواند انتخاب خیلی خوبی برای پارچه و چوب مورد استفاده در مبلمان راحتی باشد. رنگ قهوه‌ای انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که در منزل خود بچه خردسال دارند، زیرا نه تنها به راحتی کثیف نمی‌شود، بلکه اگر کثیف هم شود خیلی مشخص نمی‌شود. ممکن است رنگ قهوه‌ای طرفداران زیادی نداشته باشد، اما می‌تواند گرما و خاکی بودن و سادگی را برای دکوراسیون افرادی که بیشتر به دنبال رنگ‌های طبیعی هستند به ارمغان بیاورد.

رنگ مناسب مبل راحتی؛ خاکستری

رنگ مبل راحتی

رنگ خاکستری یک رنگ خنثی است که در طبیعت در سنگ‌ها مشاهده می‌شود! رنگ خاکستری نیز به این دلیل که رنگی خنثی است به راحتی می‌تواند با رنگ‌های دیگر ست شود. رنگ خاکستری تناژهای مختلفی دارد و شما می‌توانید به راحتی رنگ مناسب دکوراسیون و مورد علاقه خود را انتخاب کنید. این رنگ را می‌توانید با رنگ‌های سفید و مشکی و همچنین وسایل پر زرق و برق ست کنید.

رنگ مناسب برای مبل راحتی؛ آبی

رنگ مبل راحتی

درست است که فقط رنگ آبی دریایی یک رنگ خنثی در نظر گرفته می‌شود، همه تناژهای رنگ آبی را می‌توان برای مبلمان استفاده کرد. آبی یک رنگ انعطاف پذیر و با ذوق و استعداد است. این رنگ در هر دکوراسیون و سبکی می‌تواند بسیار زیبا و شیک به نظر برسد. رنگ آبی با رنگ‌های بسیاری ست می‌شود و بنابراین دکوراسیون شما را به هم نخواهد ریخت. پس با خیال راحت از این رنگ بسیار شیک و زیبا در مبل راحتی خود استفاده کنید.

مبل راحتی به رنگ قرمز

رنگ مبل راحتی

پر رنگ‌ترین و جسورترین رنگی که می‌توان نام برد، رنگ قرمز است. این رنگ یک رنگ شگفت انگیز برای مبل راحتی است. قرمز گزینه بسیار خوبی برای اتاقی با دیوارهای خنثی است، اما همچنین می‌تواند ست خوبی برای دیوارهای صورتی و یا آبی باشد. این رنگ خیره کننده می‌تواند گرمای منحصر به فردی به مبل راحتی و اتاق نشیمن شما ببخشد.

رنگ مبل راحتی که با انواع رنگ دیوارها ست می‌شود

در خانه‌های ایرانی اکثر رنگ‌هایی که برای دیوارها استفاده می‌شود رنگ سفید و رنگ خاکستری است. بدون شک شما نیز این دو رنگ را در اکثر خانه‌های ایرانی دیده‌اید. رنگ دیوار اتاق نشیمن خود شما چه رنگی است؟ سفید یا خاکستری؟

دیوار خاکستری و ست کردن با مبل

رنگ مبل راحتی

رنگ خاکستری یک رنگ خنثی است و به هیمن خاطر با هر رنگی ست می‌شود؛ اما بهتر است برای اینکه به اتاق نشیمن خود روح و نشاط ببخشید این رنگ خنثی را با رنگ‌های جسورتر و شادتر ست کنید. برای این رنگ دیوار می‌توانید از رنگ مبل راحتی صورتی استفاده کنید و یک محیط آرامش بخش، پر روح و نشاط بخش، و همچنین روشن و دلباز ایجاد کنید. رنگ صورتی و رنگ خاکستری دو رنگ متضاد یکدیگر هستند و به همین دلیل می‌توانند مکمل‌های خوبی برای یکدیگر باشند و فضای مورد علاقه شما را ایجاد کنند.

رنگ مبل مناسب برای ست با دیوار سفید

رنگ مبل راحتی

همانطور که همه ما می‌دانیم رنگ سفید رنگ خنثی است. به همین دلیل با هر رنگی و هر دکوراسیونی ست می‌شود و یکی از پرکاربردترین رنگ‌های اتاق نشیمن به حساب می‌آید. شما در انتخاب رنگ مبل راحتی خود با این دیوار سفید هیچ محدودیتی ندارید. می‌توانید هر رنگی از رنگ‌های گرم صورتی و قرمز گرفته تا رنگ‌هایی خنثی مانند قهوه‌ای و کرمی در ترکیب با دیوار سفید استفاده کنید. بنابراین دیوار رنگ سفید می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای هر فردی باشد که دکوراسیون اتاق نشیمن خود را با تغییر فصل تغییر می‌دهد. با استفاده از این رنگ خیالتان از رنگ مبل راحتی خود راحت باشد، چرا که هر رنگی که دوست داشته باشید می توانید انتخاب کنید. رنگ سفید ویژگی‌های روانی مثبتی دارد که می‌توان از میان این ویژگی‌ها به بهداشتی بودن، شفافیت، خلوص، پاکی، سادگی، و بازده آن اشاره کرد. رنگ سفید بازتاب دهنده نور است و به همین دلیل باعث روشنایی اتاق نشیمن شما می‌شود. پس با توجه به خنثی بودن و ویژگی بازتاب دهندگی این رنگ بدون شک انتخاب خوبی برای اتاق نشیمن شما است که به راحتی با هر رنگ مبلمانی که بخواهید می‌توانید آن را ست کنید.

رنگ مبل راحتی در خانه‌های ایرانی

رنگ مبلمان راحتی که در اکثر خانه‌های ایرانی دیده می‌شود بر روی پایه این سه رنگ می‌چرخد؛ سفید، کرمی، قهوه‌ای. در میان این سه رنگ، قهوه‌ای طرفداران بسیاری داشته و زمانی بازار را در اختیار خود گرفته بوده است. منظور ما این است که این رنگ بیشتر در خانه‌های سنتی دیده می‌شود و در میان افراد با سن و سال بالاتر طرفدار دارد. اما طی چند سال گذشته از طرفداران این رنگ میان خانواده‌های ایرانی کم شده است و بیشتر به رنگ‌های کرمی و سفید روی آورده‌اند. اگر این روزها وارد خانه‌های افراد جوان و نو عروس‌ها شویم بیشتر رنگ کرمی و رنگ سفید است که در مبلمان آن‌ها به چشم می‌خورد.

رنگ مبل راحتی

افراد جوان این دو رنگ روشن و شیک و مردن را در کنار رنگ‌های بسیار شاد و پر طرفداری مانند صورتی، آبی، بنفش، قرمز استفاده می‌کنند. این روزها کمتر پیش می‌آید که افراد جوان به سراغ رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای بروند. اگر دقت کرده باشید در منزل افرادی با سن و سال بالاتر رنگ مبل راحتی قهوه‌ای بیشتر مشاهده می‌شود، در صورتی که افراد جوان‌تر به سراغ رنگ مبل راحتی روشن‌تر و به خصوص سفید و کرمی می‌روند.

افرادی که به سراغ رنگ‌های سفید و کرمی می‌روند، سعی می‌کنند تا به اتاق نشیمن خود با استفاده از ترکیب این دو رنگ سفید و کرمی با رنگ‌های شاد و بسیار جذابی مانند بنفش، آبی، صورتی، سبز و زرد روح و انرژی ببخشند.

رنگ مبل راحتی

پس همانطور که گفتیم رنگ مبل راحتی که در خانه های ایرانی مشاهده می‌شود بیشتر به سن و سال افراد بستگی دارد. بنابراین در خانه‌های سنتی‌تر و با افرادی با سن و سال بالاتر، رنگ قهوه‌ای مرسوم‌تر است و در میان جوان‌ترها رنگ‌های روشن‌تر مانند سفید و کرمی طرفداران بیشتری دارد.

همانطور که گفتیم، رنگهای خنثی برای مبمان شما مناسبتر هستند و میتوانید از رنگ مبل راحتی کرمی، سفید، قهوهای و … استفاده کنید. ما در این پست سعی کردیم رنگ‌های مرسوم‌تر مبلمان را در اختیار شما قرار دهیم و مطمئنا مبل‌های راحتی به رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانند با دکوراسیون منزل شما ست باشند. امیدواریم توانسته باشیم به شما اطلاعات مفیدی ارائه دهیم. در مطالب بعدی منتظر معرفی رنگ‌های خاص و زیبا برای مبلمان راحتی باشید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما همراهان همیشگی توکامگ هستیم.

برگرفته از: www.houzz.com و medium.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 5

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

زهرا جلیلی
زهرا هستم. کارشناس ادبیات انگلیسی و مترجم هستم. شغل اصلیم نویسندگی نیست ولی به نویسندگی علاقه مندم.