مبل استیل یا راحتی کدام برای خانه شما مناسب تر است؟

یک چیدمان سلطنتی با مبل‌های استیل سفید

مبل استیل یا راحتی؟ شاید این سؤالی باشد که همه ما در زمان خرید مبل، چه به صورت اینترنتی و چه خرید از بازار مبلمان، از خود بپرسیم. به نظر شما چه مبلی برای چه خانه‌ای مناسب تر است؟ مبل‌های استیل چه کارایی دارند و برای چه قسمت‌هایی از منزل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ مبل‌های راحتی گزینه مناسب‌تری برای کدام قسمت از منزل به شمار می روند؟ با توکامگ همراه باشید تا در ابتدا شما را با انواع مبلمان و تفاوت مبل راحتی و استیل و در نهایت انتخاب درست برای فضایی متناسب با محیط آشنا کنیم.

دکوراسیون با مبل سلطنتی

 ویژگی‌های مبلمان استیل و راحتی

مبل‌های استیل و مبل‌های راحتی با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند. ما در مطلب پیش رو شما را با اختلافات بارز این دو مبل بیشتر آشنا خواهیم کرد. این تفاوت ها عموماً در موارد زیر دیده می‌شوند:

  • طراحی و ساخت
  • متریال استفاده شده
  • قیمت
  • اندازه و تعداد

طراحی و ساخت مبلمان استیل و راحتی

مبل‌های استیل به مبل‌های سلطنتی در کشور نیز شهرت دارند و از همین رو در زمان ساخت به جنبه تشریفاتی این محصول بیشتر توجه می‌شود. مبلمان استیل از زرق و برق بیشتری برخوردار هستند و برای چیدمان کلاسیک و سلطنتی گزینه‌های مناسب‌تری به شمار می روند. مبل‌های راحتی اکثرا به صورت ساده‌تر و مدرن‌تر طراحی و ساخته می‌شوند و در چیدمان‌های مدرن و امروزی بیشتر از مبل‌های استیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از مبل‌های استیل و راحتی در فضاهای مختلف متفاوت است. مبل استیل یا مبل راحتی هر کدام دنیای مختص به خود را دارند و این شما هستید که نوع انتخاب خود را با توجه به فضای داخلی مد نظر قرار می‌دهید.

استفاده از مبل های استیل

اگر قصد خرید مبل سلطنتی داشته باشید بایستی توجه کنید که مبل‌های استیل عموماً در محیط‌های رسمی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. از همین رو در اتاق‌های با اندازه‌های بزرگ از مبل استیل استفاده می‌شود. بهترین انتخاب برای یک پذیرایی لوکس مبل استیل است. مبل سلطنتی به زیبا سازی فضا بیشتر کمک می کند. به عنوان مثال استفاده از یک پرده بنفش سلطنتی در کنار یک مبل سلطنتی بنفش تیره با کوسن‌های طلایی منزل شما را رو به سمت پر زرق و برق شدن می‌کشاند.

دکوراسیون با مبل سلطنتی

استفاده از مبل های راحتی

مبل‌های راحتی نیز بهترین گزینه برای خانه‌های با سبک دکوراسیون مدرن به شمار می‌روند. چیدمان مدرن با آخرین دکوراسیون روز دنیا بر اساس استفاده از مبل‌های مدرن ممکن می‌شود. به عنوان مثال شما با استفاده از کاناپه سه نفر و یک مبل یک نفره راحتی می توانید یک فضای مدرن را با لوازم جانبی که به همین سبک کشش دارند فضای ایده ال را طراحی کنید. مبل‌های مدرن برای محیط‌های خودمانی‌تر و عموماً در اتاق‌های نشیمن مورد استفاده قرار می‌گیرند و عموماً کاناپه‌های آن به شکلی طراحی و ساخته می‌شود که برای استراحت شما مناسب باشد.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

متریال استفاده شده در مبل‌های استیل و مبل‌های راحتی

متریال استفاده شده در مبل‌های استیل و راحتی با یکدیگر متفاوت هستند در ادامه به گزیده‌ای از این تفاوت‌ها اشاره می‌شود.

متریال استفاده شده در مبل های استیل

مبل های سلطنتی عموماً از کنف و پارچه‌های گران قیمت و با کیفیت در زمان ساخت بهره می‌برند. این به آن معنی نیست که سایر مبلمان این ویژگی را ندارند و باید بگویم پارچه‌های استفاده شده در این نوع مبلمان بیشتر جنبه لوکس بودن به کالا می‌دهد. از همین رو از پارچه‌های گل دار طلایی و رنگ‌های بژ و طلایی برای رنگ آمیزی دسته‌ها و پایه استفاده می‌شود. همچنین چوب به کار رفته در این گونه مبلمان به گونه‌ای است که در زمان منبت کاری به هیچ عنوان آسیبی به آن وارد نمی‌شود.

مبل استیل یا راحتی ؟ کدام برای خانه شما مناسب تر است؟ توکامگ

متریال استفاده شده در مبل راحتی

مبل‌های راحتی همان طور که از نامشان مشخص است به شکلی طراحی می‌شوند که راحتی را برای کاربر فراهم سازند. به همین منظور یکی از متریال‌های اصلی این کالاها پارچه است. پارچه زیادی در زمان آماده‌سازی مبلمان راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل توصیه می‌شود از با کیفیت بودن این نوع پارچه‌ها اطمینان کافی را به دست بیاورید. مبل‌های راحتی بهترین انتخاب برای اتاق نشیمن در زمان استراحت به شمار می‌روند. اگر فضای کافی ندارید و در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم از مبلمان راحتی به این منظور استفاده کنید. بسیاری از افراد که راحتی را به رسمی بودن ترجیح می‌دهند، به دنبال خرید مبلمان راحتی هستند.

مبل استیل یا راحتی ؟ کدام برای خانه شما مناسب تر است؟ توکامگ

مقایسه قیمت مبل استیل و راحتی

نمی‌توانیم بگویم مبل راحتی به دلیل استفاده از متریال ساده‌تر به نسسبت مبل استیل ارزان تر است. امکان دارد برخی از مبل‌های راحتی از مواد مرغوب‌تری در زمان ساخت بهره برده باشند و از همین رو قیمت تمام شده آن به نسبت مبل‌های استیل گران‌تر شده باشد. در یک نگاه کلی می‌توان گفت قیمت مبل‌های راحتی در بازار نسبت به برخی از مبل‌های استیل مناسب‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. مبل‌های استیل به دلیل طراحی خاص و منبت کاری‌های ویژه به مراتب قیمت تمام شده بیشتری را به تولیدکننده تحمیل می‌کنند و از همین رو قیمت تمام شده این محصول در بازار گران‌تر از مبل راحتی است.

قیمت مبل استیل و مبل راحتی

اندازه و تعداد ست مبلمان استیل یا راحتی

مبل‌های استیل عموما به صورت نه نفره و یا بیشتر به فروش می‌رسند و معمولا ست نه نفره مرسوم آن‌ها دارای یک کاناپه سه نفره، چهار مبل تکی و دو عدد صندلی میزبان است که البته به راحتی می‌توان آن‌ها را به صورت سفارشی سازی نیز خریداری کرد. اما مبل‌های راحتی معمولا به صورت ست‌های 7 نفره در بازار موجود هستند که آن‌ها را نیز می‌توان به صورت سفارشی شده و در تعداد کمتر و یا بیشتر سفارش داد.

استفاده از مبل استیل یا راحتی

مبل‌های راحتی و استیل هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و از همین رو استفاده‌های آن‌ها نیز بسیار متفاوت است. مبل‌های استیل در بلندمدت و استفاده‌های طولانی شما را خسته می‌کنند و به همین دلیل معمولا از آن‌ها برای میزبانی از میهمانان استفاده می‌شود. از طرفی نیز از مبلمان راحتی برای محیط‌های خودمانی استفاده شده و برای میهمانی‌های رسمی معمولا مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

مبل استیل یا راحتی ؟ کدام برای خانه شما مناسب تر است؟ توکامگ

مبل استیل یا راحتی برای چه خانه‌ای مناسب است؟

مبلمان استیل معمولا نسبت به مبل‌های راحتی ابعاد بزرگتری دارند و برای خانه‌های با فضای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. از مبلمان استیل معمولا برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که دارای چندین بخش باشد. به عنوان مثال اتاق نشیمن، خواب، پذیرایی و اتاق‌های دیگر هر کدام مبلمان مخصوص به خود را داشته باشند. مبل‌های استیل در مقایسه با مبل‌های راحتی اندازه و ارتفاع بلندتری دارند و از همین رو در آپارتمان‌هایی که اندازه‌های آن‌ها از نظر ارتفاع کم است کمتر توصیه می‌شود و معمولا در این نوع خانه‌های کوچک از مبلمان راحتی و با ارتفاع کمتر استفاده می‌شود تا سقف خانه بلندتر نشان داده شده و از طرفی نیز خانه نیز بزرگ‌تر به نظر برسد.

نظر شما در این باره چیست؟ مبل‌های راحتی را برای خانه خود ترجیح می‌دهید یا مبلمان استیل را؟ برای راهنمای خرید مبلمان راحتی به این مطلب از سایت توکامگ مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.5 / 5. تعداد امتیازات 4

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .