مبل ال فرانسوی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مبل ال فرانسوی

اگر مطالب قبلی توکامگ در مورد مبلمان ال مانند مبل ال و نحوه چیدمان آن و نحوه چیدمان کوسن و اندازه و ابعاد مناسب انواع کوسن برای مبل ال را مطالعه کرده باشید، احتمالا می‌دانید که دلیل نامگذاری این نوع مبلمان شباهت چیدمانش به شکل حرف انگلیسی ال (L) است. این نوع مبلمان انواع مختلفی دارد که در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ انحصارا به بررسی نوع فرانسوی آن یا همان مبل ال فرانسوی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید تا با این نوع مبلمان بیشتر آشنا شوید.

همانطور که می دانید از گذشته تا به حال فرانسه یکی از مطرح ترین کشورها در صنعت مبلمان و دکوراسیون بوده است. این کشور چندین سبک مبلمان مثل مبلمان کلاسیک فرانسوی ، مبل ال فرانسوی و … را به جهانیان معرفی کرده است. از در این مطلب برایتان شرح خواهیم داد که مبل ال به چه نوع مبلمانی اطلاق می‌شود و ویژگی‌های منحصر به فرد آن چیست؟ و اینکه چه چیزی مبل ال فرانسوی را از دیگر سبک‌های مبل ال مجزا و متمایز می‌کند. با ما همراه باشید تا در مورد مبل ال فرانسوی، ویژگی‌های منحصر به فرد آن، و نحوه چیدمان و قرار‌گیری آن بیشتر بخوانیم.

مبل ال فرانسوی به چه نوع مبلمانی گفته می‌شود؟

در کل مبل ال فرانسوی، به همان شکل مبل ال است، منتها ظاهری استیل و یا کلاسیک دارد. برخلاف مبلمان ال معمولی که ظاهری اسپرت و مدرن دارد و نمایانده زندگی مدرن و دکوراسیون ساده امروزی است، مبلمان ال فرانسوی، با ظاهر استیل و کلاسیک خود، فرهنگ مجلل و کلاسیک فرانسه را به نمایش می‌گذارد و زیبایی‌های دکوراسیون کلاسیک و نوستالژیک فرانسوی، یکی از معروف‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی را زنده نگاه می‌دارد.

مبل ال فرانسوی انواع گوناگونی دارد و به صورت‌های مختلفی نیز چیده می‌شود. ولی در همه این گونه‌ها، ظاهر استیل و کلاسیک مبل یک ویژگی مشترک است که مبل ال فرانسوی را از دیگر مبل‌های ال متمایز می‌کند. در ادامه به معرفی مدل‌های مختلف مبل ال فرانسوی می‌پردازیم.

مبل ال فرانسوی

مدل‌های مختلف مبل ال فرانسوی

مبل ال فرانسوی مدل‌های مختلفی دارد که این بار می‌خواهیم چند نمونه را برای شما در این پست نمایش دهیم.

یکی از این مدل‌های مبل ال فرانسوی مدل گرد است. در رابطه با شکل این مبل باید بگوییم که به این نوع مبل هم مبل ال می‌گویند، هر چند که شکل آن دقیقا شبیه به حرف انگلیسی L نبوده و به عبارتی زاویه 90 درجه ندارد. البته باید توضیح بدهیم همان طور که در پاسخ به سوال مبل ال یا معمولی نیز به آن پرداختیم، در زبان انگلیسی به مبل ال مبل سکشنال (sectional) نیز می‌گویند. مبل سکشنال، به معنی است که می‌توان قطعات آن را از هم جدا کرد و به راحتی جابجا کرد و البته توسط آن می‌توان به راحتی خانه را به دو بخش تقریبا مجزا تقسیم کرد. از آنجا که اولین مبل سکشنالی که ساخته شد، به صورت شکل حرف L لاتین بود، نام مبل ال را بر آن نهادند. ولی بعدها مدل‌های دیگری از انواع مبل سکشنال به بازار معرفی شد که دیگر شبیه به حرف L لاتین نبودند و از این جهت مبل سکشنال نام گرفتند. نمونه‌ای از این نوع مبلمان مبل‌های یو شکل هستند که زیر مجموعه‌ای از مبل‌های سکشنال یا بخشبندی هستند و به دلیل شباهت به حرف U انگلیسی، با این نام خوانده می‌شود.

این مبل ال فرانسوی گرد که در تصویر زیر می‌بینید، ظاهری کاملا کلاسیک و زیبا دارد و با این دکوراسیون ترنزیشنال کاملا همخوانی و همکاهنگی دارد. آباژورهای سنتی که در عکس می‌بینید بسیار برازنده این مدل مبل ال هستند و به زیبایی و شکوه آن افزوده‌اند. برای مبل ال فرانسوی گرد، پاف وسط اتاق یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که در دکوراسیون داخلی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. پیراهن این مبل ال با دامن پایین مبل و دامن پاف واقعا با هم هماهنگی دارند و زیبایی دکوراسیون را دو چندان کرده‌اند.

مبل ال فرانسوی

یک مدل مبل ال فرانسوی دیگر که مخاطبان و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد، مبل ال فرانسوی ساده، یا همان ال شکل به صورت معمولی است که با آن آشنا هستیم. زیبایی و سادگی این مدل مبل، در ترکیب با احساسی نوستالژیک از فرانسه قدیم و دکوراسیون زیبای خانه‌های فرانسوی، محیطی آرامش بخش و پر از احساس گرما و صمیمیت را بوجود آورده است.

مبل ال فرانسوی

کنده‌کاری‌های پایه‌های دو میز عسلی کناری و میز وسط این ست مبلمان، بسیار با شکوه و شیک است و در ترکیب با بدنه چوبی این مبلمان زیبا، واقعا نمایی شاهکار را بوجود آورده است. همانطور که می‌بینید، فضا در تصویر بالا کاملا سنتی است و دکوراسیونی تماما کلاسیک را بوجود آورده است. همچنین قراردادن تعداد زیادی کوسن بر روی مبل ال فرانسوی، برخلاف آنچه که در نحوه چیدمان کوسن مبل ال معمولی بدان اشاره کردیم، فضا را کاملا فرانسوی و سنتی کرده است. توجه کنید از این نوع کوسن‌ها می‌توانید به عنوان کوسن مبلمان کلاسیک نیز استفاده کنید.

مبل ال چرم با روکش پارچه‌ای، یکی دیگر از انواع مبل ال فرانسوی است که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

مبل ال فرانسوی

این مبل هم شکل ال مانند ندارد، ولی با توجه به آنچه که در قسمت‌های قبلی توضیح دادیم، در دسته بندی مبل ال قرار می‌گیرد. ظاهر سنتی آن نیز، این مبل را کاملا فرانسوی می‌کند. در ضمن باز هم به تعداد زیاد کوسن‌ها بر روی این مبلمان خوب توجه کنید. قرار دادن تعداد زیادی کوسن‌ بر روی مبل ال، یکی از ویژگی‌ها شاخصه‌های مهم مبل ال فرانسوی به شمار می‌آید.

ترکیب رنگ گرم این مبل چرم، برای خانه‌های سنتی، می‌تواند کانون گرم و صمیمی آن خانواده را به خوبی نمایش دهد. مبل ال فرانسوی زیر با روکش تمام چرم و بدنه چوبی، واقعا خارق العاده است. روکش حجیم و تمام چرم این مبل ال، احساس مجلل و با شکوه یک خانه اعیانی فرانسوی را به تصویر می‌کشد و ما را به خاطره فیلم‌های فرانسوی قدیمی با آن همه زرق و برق و تجلل می‌برد. کنده کاری‌های روی بدنه چوبی این مبل هم یکی دیگر از شاخصه‌های مبل ال فرانسوی است که آن را از هر حیث از دیگر مبلمان‌های ال متمایز می‌کند. در گوشه‌ای از این عکس می‌توانید نمونه‌ای از این منبت کاری ظریف مبلمان ال فرانسوی را مشاهده کنید.

مبل ال فرانسوی

و در آخر این مبل ال فرانسوی تمام چرم سفید و با شکوه را ببینید.

مبل ال فرانسوی

پرداخت روی روکش چرم این مبل ال بسیار زیباست و باز هم نشان دهنده ترکیب سنتی و مدرن این سبک و مدل مبل ال است. دکوراسیون اطراف آن نیز که گویای همه چیز هست. از تابلوی نقاشی روی دیوار گرفته تا پرده سنتی والن‌دار، این دکوراسیون زیبا، همگی یادآور دکوراسیون سنتی و پر زرق و برق فرانسوی هستند.

دیدیم که مبل ال فرانسوی از حیث ظاهر، کاملا با مبل‌های ال معمولی و مدرن تفاوت دارند و ظاهر این مبل ال، عمدا و با هدف نشان دادن فرهنگ مجلل فرانسه به این صورت طراحی شده است. این نوع مبل ال می‌تواند برای عزیزانی که به دکوراسیون کلاسیک و یا شاید دکوراسیون سنتی ایرانی علاقه دارند و در عین حال مبل ال را نیز می‌پسندند، انتخابی بسیار عالی باشد تا هم کارایی مدرن و بسیار بهینه مبل ال را در خانه خود داشته باشند و هم از زیبایی و شکوه دکوراسون کلاسیک و پر زرق و برق لذت ببرند.

نظر شما در مورد مبل ال فرانسوی چیست؟ شما بیشتر مبل ال مدرن را می‌پسندید یا مبل ال فرانسوی را؟ به نظر شما چه چیز دیگری مبل ال فرانسوی را از دیگر مدل‌های مبلمان ال متمایز می‌کند؟ بی‌صبرانه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات مفید شما عزیزان توکامگی هستیم.

اگر تصمیم بر خرید مبل ال را دارید؛ حتما مطلب راهنمای خرید مبل ال را از مجله توکامگ مطالعه کنید. و نکات این مطلب را هنگام خرید چک کنید تا خریدی عالی را تجربه کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.2 / 5. تعداد امتیازات 22

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فاطمه حق مرادی
فاطمه حق‌مرادی هستم، متولد 1366؛ کارشناسی شهرسازی و همینطور زبان و ادبیات انگلیسی. به نوشتن، خصوصا در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی علاقه‌مندم. امیدوارم مطالبم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیره.