کوسن مبل کلاسیک با رنگ، طرح و مدل های گوناگون

کوسن برای مبل‌های کلاسیک سبز آبی

مبل‌های کلاسیک در اکثر مواقع برای چیدمان‌های لوکس و شیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از همین رو کوسن‌های مبل کلاسیک بسیار به زیباسازی فضای شما کمک می‌کند. با توکامگ و معرفی چند مدل کوسن مبل کلاسیک و انواع آن‌ها همراه باشید.

مدل های کوسن مبل کلاسیک برای داشتن دکوراسیونی شیک

در دنیای مدرن امروز مبل‌ها در شکل‌های متنوعی به بازار عرضه می‌شوند. در بازار مبل ایران، مبلمان به سه دسته کلی کلاسیک، سلطنتی یا همان استیل و راحتی تقسیم می‌شود؛ به عبارت دیگر مبل‌ها عبارت‌اند از استیل، نیمه استیل یا همان کلاسیک و راحتی که برخی اوقات از آن‌ها با نام مبلمان مدرن نیز یاد می‌شود. شما با استفاده از مبل‌های کلاسیک می‌توانید یک دکوراسیون شیک ایرانی و ایده‌آل در فضای داخلی منزل خود داشته باشید. همان طور که می‌دانید چیدمان کوسن‌ها و ست کردنشان با مبلمان بسیار نقش پررنگی در زیباسازی فضا دارند؛ از همین رو به شما خواهیم آموخت که از چه کوسنی برای مبل کلاسیک و چه تناژ رنگی بهره بگیرید تا زیباسازی فضای داخلی شما اثری بهتر داشته باشد.

کوسن مبل کلاسیک قرمز

از آنجایی که مبل‌های کلاسیک با رنگ‌های اشرافی و شیک طراحی و ساخته می‌شوند، عموماً انتخاب کردن کوسن‌های مترادف با آن‌ها کار دشواری است. اما بایستی بگوییم که جایی برای نگرانی نیست؛ به عنوان مثال اگر مبل کلاسیک شما از تناژ رنگی قرمز بهره گرفته است، می‌توانید از کوسن‌های قرمز نیز استفاده کنید. حال برای بهتر دیده شدن کوسن‌ها در دکوراسیون شما توصیه می‌کنیم از کوسن‌های با رنگ متضاد بهره بگیرید. به‌ عنوان مثال در این نمونه کوسن مبل کلاسیک قرمز ترکیبی از رنگ قرمز و سفید است. شکی در این نیست که این هارمونی رنگ با ترکیب لوازم لوکس طلایی جلوه‌ای بی‌نظیر به دکوراسیون داخلی منزل شما می‌بخشد.

کوسن مبل کلاسیک قرمز

 ایده پردازی دیگر با استفاده از مبلمان کلاسیک قرمز

طیف رنگی قرمز بسیار برای دکوراسیون‌های اشرافی و لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. از همین رو شما با همان تم رنگی می‌توانید ایده پردازی برای کوسن‌های مبل کلاسیک را دنبال کنید. البته بهره گرفتن از تم رنگی طلایی قرمز نیز به لوکس‌تر شدن فضای داخلی شما بسیار کمک می‌کند. رنگ طلایی، سفید و صدفی می‌تواند رنگ‌های مطلوبی برای انتخاب کوسن مبل‌های کلاسیک قرمز به شمار آید. اینکه برای فضا از وسایل لوکس طلایی استفاده شود یا خیر امری سلیقه‌ای است که به سلیقه شخصی شما مربوط می‌شود.

 ایده پردازی دیگر با استفاده از مبل‌های کلاسیک قرمز

کوسن مبل‌های کلاسیک با رنگ خنثی

همان طور که در مطلب مدل جدید مبل کلاسیک نیز مشاهده کردید، از آنجایی که هر تم رنگی یک کوسن مخصوص به خود را طلب می‌کند، برای مبل‌های کلاسیک با رنگ خنثی از هر رنگی می‌توان بهره گرفت. رنگ‌های سفید و طوسی به عنوان رنگ‌های خنثی مورد توجه بسیاری هستند. همچنین می‌توان رنگ صدفی را نیز در این طیف رنگی قرار داد. برای این منظور شما می‌توانید از کوسن‌ها هم‌رنگ یا متضاد با آن تم رنگی بهره بگیرید. اگر تمایل به یک چیدمان ساده داشته باشید، می‌توانید از کوسن سفید یا همان طوسی استفاده کنید. این کار چیزی از زیبای دکوراسیون داخلی شما کم نمی‌کند. حال اگر تمایل دارید فضای شما از طیف رنگی گسترده‌ای بهره بگیرد، به شما استفاده از کوسن‌های رنگی یا سنتی را پیشنهاد می‌کنیم. یعنی همان چیزی که به عنوان کوسن مناسب مبل طوسی رنگ نیز پیشنهاد می‌شود.

کوسن برای مبل‌های کلاسیک بارنگ خنثی

کوسن برای مبل کلاسیک با تم رنگ روشن

مبل‌های با رنگ روشن همیشه در رده محصولاتی هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. از آنجایی که در اول مطلب اشاره شده، بهره گرفتن از مبل‌های کلاسیک بیشتر برای اتاق پذیرایی است. شما با تم‌های روشن می‌توانید این ایده پردازی را بهتر جلوه دهید. همان طور که در عکس زیر نیز مشاهده می‌کنید، مبل کلاسیک گل‌دار با یک فرش ساده رنگ روشن و میز سفید طلایی مورد استفاده قرار گرفته است. شما برای زیباتر شدن فضا می‌توانید از کوسن‌های گل‌دار و رنگ متضاد با آن بهره بگیرید. به عنوان مثال در این چیدمان از کوسن قرمز که با به تناژ رنگی مبل کمی نزدیک است، به صورت تکی بهره گرفته شده است. این امر در نمای کلی نمود بسیار زیبایی به محیط می‌بخشد.

کوسن برای مبل کلاسیک با تم رنگ روشن

 کوسن رنگی و تمی رنگی برای مبل‌های کلاسیک

امر دیگر برای رسیدن به یک دکوراسیون شیک، استفاده کردن از کوسن‌های رنگی است. شما برای اینکه به یک دکوراسیون رنگی با استفاده از مبل‌های کلاسیک دست پیدا کنید، باید از کوسن‌های رنگی بیشتر بهره بگیرید. برای رسیدن به ایده پردازی فوق از کوسنی استفاده کنید که تناژ رنگی آن با مبل شما هماهنگ باشد. برای مثال از آنجایی که در تصویر مبل کلاسیک زیر از ترکیب رنگ زرد در طراحی مبل استفاده‌ شده است، کوسن و پاف جلو مبلی نیز با همین تناژ رنگی طراحی و آماده شده است. شما می‌توانید از کوسن‌های چهل تکه رنگی نیز بهره ببرید. بهتر است طیف رنگی شما از تم رنگی مبل پیروی کند تا اثرگذاری آن در محیط بیشتر نمود پیدا کند. استفاده از این کوسن‌ها، در کوسن مناسب برای مبل‌های استیل نیز توصیه می‌شود.

 کوسن رنگی و تمی رنگی برای مبل‌های کلاسیک

کوسن برای مبل‌های کلاسیک سبز آبی

از آنجایی که رنگ سبز آبی این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بسیاری از دکوراسیون‌ها نیز شاهد آن هستیم، توجه به دکوراسیون آن نیز بسیار مهم جلوه می‌کند. برای این منظور شما می‌توانید از هر تم رنگی که به آن علاقه دارید بهره بگیرید. شاید هیچ‌گاه با خود حتی تصور هم نمی‌کردید که برای مبل‌های با تم آبی فیروزه‌ای می‌توان از کوسن بنفش نیز بهره گرفت. رنگ‌ها به خوبی جای خود را در دکوراسیون داخلی شما پیدا می‌کنند. با توجه به این که رنگ آبی یک تم روشن را در فضا ایجاد می‌کند، شما با بهره‌گیری از این طیف رنگی می‌توانید یک ایده پردازی شیک با کوسن‌های رنگی داشته باشید. همانند تصویر برای زیباتر جلوه دادن می‌توانید از جنس ساتن همانند مبل کلاسیک خود در ایده پردازی کوسن‌ها استفاده کنید.

کوسن برای مبل‌های کلاسیک سبز آبی

مبل کلاسیک با کوسن هم جنس

شما به راحتی می‌توانید از کوسن‌های هم رنگ با مبل کلاسیک خود استفاده کنید. از آنجایی که این ایده پردازی کار بسیار ساده‌ای است، به شما پیشنهاد می‌کنیم از کوسن‌های استفاده کنید که جنس آن با مبل در یک سطح باشد؛ مثلاً اگر مبل کلاسیک شما مخمل است، از کوسن مخمل و اگر مبل شما ساتن است از کوسن ساتن استفاده کنید. تناژ رنگی هم رنگ با مبل به سادگی دکوراسیون شما بسیار کمک می‌کند. این امر به شما این امکان را می‌دهد یک دکوراسیون شیک و ایده‌آل با هر تم رنگی که به علاقه‌مند هستید در فضا داشته باشید.

مبل کلاسیک با کوسن مترادف

مبل کلاسیک با طرح خاص و کوسن مخصوص به آن

از آنجایی که ایده پردازی‌های مدرن این امکان را فراهم آورده است که از هر طیف رنگی که به آن علاقه داریم برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنیم، با استفاده از مبل‌های راه راه یا ابر و بادی، از چه طیف رنگی برای کوسن مبل آن می‌توان بهره گرفت؟ در این رابطه بایستی بگوییم که شما از هر رنگی که به آن علاقه دارید می‌توانید استفاده کنید. از آنجایی که این مبل کلاسیک با رنگ خنثی طوسی طراحی و ساخته شده است، شما می‌توانید از هر کوسن رنگی که تمایل دارید استفاده کنید. درست است که مبل‌های کلاسیک جنبه رسمی و تشریفاتی دارد اما بهتر است حتی در فضاهای رسمی کمی از ترکیب رنگ‌ها بهره گرفت تا یک محیط خشک و خسته‌کننده حاصل کار ما نباشد.

مبل کلاسیک ابروبادی و کوسن مختص به آن

کوسن برای مبل کلاسیک با تم قهوه‌ای

بسیاری از مبل‌های چرمی عموماً از رنگ قهوه‌ای بهره گرفته‌اند. برخی از این مبلمان به صورت ساده و برخی دیگر به‌صورت گل‌دار طراحی و ساخته می‌شوند. شما با استفاده کردن از تم رنگی هم‌سطح با این مبل می‌توانید به یک دکوراسیون شیک و بی‌نقص دست پیدا کنید. از آنجایی که کوسن‌ها اشکال متنوعی دارند، شما از هر شکل هندسی که به آن علاقه‌مند هستید می‌توانید بهره بگیرد. به عنوان مثال در این ایده پردازی از رنگ قهوه‌ای با اشکال مربعی و مخدعه ای بهره گرفته شده است. شما می‌توانید از کوسن‌های دایره‌ای و مستطیلی نیز استفاده کنید. این امر به سلیقه و نیاز شما برای ایده پردازی مربوط می‌شود. البته در انتخاب نوع کوسن حتما به اندازه و ابعاد استاندارد کوسن نیز بایستی توجه داشته باشید.

 مبل کلاسیک با تم قهوه‌ای

مبل کلاسیک و کوسن‌های ساده و گل‌دار

مبل‌های کلاسیک خود به تنهایی زیبایی خاصی به محیط داخلی منزل شما می‌دهند. شما با استفاده از کوسن‌های متنوع می‌توانید به ایده پردازی زیباتری در فضا دست پیدا کنید. به عنوان مثال در این چیدمان مبل‌های کلاسیک با کوسن‌های ساده، راه‌راه و گل‌دار دکور شده است. همه طرح‌های استفاده‌ شده با تم رنگی مبل کلاسیک هم‌ردیف هستند. از همین رو شما تفاوت چندانی بین کوسن و گل به کار رفته در مبل مشاهده نمی‌کنید. ایده پردازی‌های ارائه شده تنها به این منظور است که به شما بیاموزیم از هر هارمونی رنگ و هر شکلی که تمایل دارید، بدون ترس برای زیباسازی فضای داخلی منزل خود استفاده کنید.

مبل کلاسیک و کوسن‌های ساده و گل‌دار

کوسن برای مبل کلاسیک با تم رنگی خاص

اگر مبل شما رنگ خاصی دارد، به عنوان مثال همانند مبل تصویر زیر از رنگ سبز زیتونی، قهوه‌ای، کرم و مشکی بهره برده است، می‌توانید از هر تم رنگی که ایده‌آل شماست، برای دکور کردن آن استفاده کنید. این امر به خاص شدن سرویس مبل شما کمک شایان توجهی می‌کند. در این ایده پردازی همان طور که مشاهده می‌شود، از رنگ یاسی کم رنگ، سبز زیتونی و قرمز استفاده شده است. رنگ‌های که هیچ تشابهی با هم ندارند، اما یک هارمونی رنگ ویژه را پدید آورده‌اند. این دکوراسیون و این نوع چیدمان در دنیای مدرن امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شما با یک بی‌نظمی خاص به نظم بخشیدن به محیط خود کمک کرده‌اید.

کوسن برای مبل کلاسیک با تم رنگی خاص

بهترین نوع کوسن برای مبل‌های کلاسیک

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، ایده پردازی برای دکور کردن مبل‌های کلاسیک به سلیقه و هوش شما بستگی دارد. شما با استفاده از هر تناژ رنگی که به آن علاقه‌مند هستید در برخی از ایده پردازی‌ها می‌توانید به یک دکوراسیون شیک دست پیدا کنید. به عنوان مثال برای مبل‌های کلاسیک با تناژ رنگی قرمز می‌توانید از رنگ طلایی و صدفی بهره بگیرید. برای مبل‌های صدفی طوسی می‌توانید از همان تناژ رنگی استفاده کنید. مبل‌های با تناژ رنگی روشن را با استفاده از کوسن‌های رنگ روشن دیزاین کنید. مبل‌های رنگی را می‌توانید با کوسن‌های رنگی تزئین کرد و بسیار ایده پردازی‌های دیگر که در تصاویر مشاهده کردید. با بهره گرفتن از ایده پردازی‌های توکامگ به یک دکوراسیون شیک و بی‌نظیر خواهید رسید. این امر به شما این امکان را می‌دهد که بهترین فضا را برای اتاق‌های پذیرایی خود با استفاده از مبل‌های کلاسیک داشته باشید.

نظر شما در مورد کوسن مناسب مبلمان کلاسیک چیست؟ اگر در منزل خود مبل کلاسیکی دارید که رنگ آن با رنگ‌هایی که در این مطلب به آن‌ها پرداختیم و انواع کوسن‌های مناسب برای آن‌ها را نیز بیان کردیم، یکسان نیست، در قسمت نظرات رنگ و نوع مبلمان خود را بگویید تا بگوییم که چه کوسنی با چه رنگ و طرحی با مبلمان کلاسیک شما ست می‌شود.

به این مطلب امتاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.2 / 5. تعداد امتیازات 5

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .