چگونه مبلمان مناسب فضای منزل خود را انتخاب کنیم؟

بهترین مبلمان منزل

بهترین مبلمان منزل شاید چیزی باشد که خیلی از ما هیچ معیاری برای انتخاب آن نداریم و همیشه این سوال برایمان پیش می‌آید که برای منزلمان چه مبلمانی از همه مناسب تر است. امروز می‌خواهیم درباره این موضوع با شما صحبت کنیم. فضای نشیمن شما بدون شک یکی از مهمترین فضاهای منزل شما است. معمولاً هنگام ورود میهمانان اولین اتاقی که وارد آن می‌شوند اتاق نشیمن است و احتمالاً جایی است که شما و خانواده بیشتر وقت خود را در آن با هم می‌گذرانید. به همین دلایل، بسیار مهم است که برای دکوراسیون این فضا وقت زیادی بگذارید. شما می‌خواهید اتاق نشیمنتان منعکس کننده شخصیت شما باشد.

بنابراین، توصیه می‌شود برای دستیابی به ظاهر و احساسی که برای شما مهم است، فضا را برنامه ریزی کنید. برای این کار پیشنهاد می‌شود که ابتدا قوانین چیدمان منزل را بدانید. اتاق نشیمن شما باید مکانی برای راحتی باشد، جایی که بتوانید از پذیرایی از میهمانان خود و بودن در آنجا لذت ببرید. یک اتاق نشیمن با طراحی مناسب برای همه کسانی که از آن استفاده می‌کنند، چه خانواده و چه مهمانان راحت است. انتخاب مبلمان شما از نظر آرامش، پذیرایی از مهمانان و جذابیت بصری آن بسیار حیاتی است. هنگام انتخاب مبلمان، مهم است که عواملی مانند کیفیت، اندازه و جذابیت زیبایی را در نظر بگیرید. همچنین باید در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید تم خاصی برای فضای خود داشته باشید و آیا یک اتاق نشیمن رسمی یا غیر رسمی می‌خواهید. اگر فضای اتاق نشیمن شما به آشپزخانه باز است، باید هماهنگی با آن فضا را نیز در نظر بگیرید. با توجه به همه این ها، بیایید نگاهی به نحوه برنامه ریزی و انتخاب مبلمان مناسب برای فضای اتاق نشیمن خود بیاندازیم.

بهترین مبلمان منزل

برای منطقه ای که می‌خواهید مبلمان را در آن بچینید برنامه ریزی کنید

اگر فکر می‌کنید که چگونه بهترین مبلمان منزل را برای خود انتخاب کنید، در نظر گرفتن اندازه اتاق خود اولین قدم برای برنامه ریزی است که چه چیزهایی می‌تواند در آن جای بگیرد. ایده خوبی است که ابتدا روی کاغذ طرح ها را ایجاد کنید تا بتوانید روش های مختلف برای چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن را ببینید. برنامه ریزی به شما کمک می‌کند ضمن جلوگیری از بهم ریختگی، از تمام فضای موجود به طور موثر استفاده کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا فضایی برای رفت و آمد در اطراف مبلمان خود قرار دهید. به یاد داشته باشید، هنگام اندازه گیری فضای خود، به فاصله ی مبلمان تا دیوار نیز توجه داشته باشید تا قطعاتی را که در اتاق نشیمن شما قرار نمی‌گیرند، سفارش ندهید. همچنین انتخاب مبلمان با ابعاد مناسب برای اتاق مهم است. اگر محل زندگی شما کوچک است، مبلمان با قطعات بزرگ می‌توانند غالب به نظر برسند. به همین ترتیب، در یک اتاق بزرگ، صندلی های کوچک و میزهای کوچک نیز خوب به نظر نمی‌رسند. در مورد مبلمان مشترک، قرار دادن آن در مکانهایی که به راحتی قابل دسترس است بسیار مهم است؛ تا اطمینان حاصل کنید که همه خانواده می‌توانند از آن استفاده کنند. به عنوان مثال، قرار دادن میز قهوه در وسط اتاق بسیار بهتر از قرار دادن آن در کنار صندلی ای است که فقط توسط یک شخص استفاده می‌شود. همچنین، به یاد داشته باشید که تلویزیون را در یک نقطه کانونی قرار دهید.

بهترین مبلمان منزل 2

یک چک لیست مفید برای برنامه ریزی منطقه زندگی شما می‌تواند این چنین باشد:

اندازه گیری کنید. با استفاده از نوار اندازه گیری، ابعاد اتاق خود را محاسبه کنید. به یاد داشته باشید که هرگونه فرو رفتگی را در نظر بگیرید.

یک نقشه طبقه بندی کنید. این به شما اجازه می‌دهد تا ببینید چه میزان فضا دارید تا روی آن کار کنید. چند ایده متفاوت برای وسایل منزل ترسیم کنید. این به شما اطمینان می‌دهد که فضای خالی در اطراف هر قطعه مبلمان دارید و هنگام رفت و آمد در اتاق، نمی‌خواهید بین میز و صندلی به خود فشار بیاورید.

درهای خانه خود را اندازه بگیرید. اگر اثاثیه ای سفارش داده اید، مطمئن شوید که زمان تحویل کالا می‌تواند از طریق درب منزل شما جابجا شود.

 نحوه استفاده از اتاق خود را در نظر بگیرید. بعضی از افراد فقط گاهی اوقات از اتاق نشیمن خود استفاده می‌کنند، در حالیکه دیگران از این فضا برای استفاده روزمره خانوادگی استفاده می‌کنند. اگر فقط هر از گاهی از فضا استفاده می‌کنید، بدون نگرانی می‌توانید برای داشتن بهترین مبلمان منزل قطعات ظریف تری بخرید. با این حال، برای اتاق های خانوادگی که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، خرید وسایل مقاوم در برابر لکه ضروری است، به خصوص اگر کودک و یا حیوان خانگی دارید.

به شکلی که می‌خواهید مبلمان شما داشته باشد و اینکه چگونه در اتاق نشیمن شما ظاهر شود، فکر کنید. یادتان باشد که چیدمان مبلمان گرد فضای بیشتری نسبت به مبلمان مستطیل شکل اشغال می‌کند.

اکنون همه چیز را برنامه ریزی کرده اید، می‌توانید به انتخاب مبلمان خود ادامه دهید.

مبلمان مناسب منزل

قطعات مبلمان اتاق نشیمن را انتخاب کنید

قسمت جالب و سرگرم کننده کل روند زیبا جلوه دادن اتاق نشیمن و انتخاب بهترین ترکیب رنگ مبل، انتخاب قطعات شماست. هنوز هم، برای اطمینان از اینکه آنچه را که به دنبال آن هستید به دست می‌آورید، بهتر است به صورت روند زیر پیش یروید:

با اصول اولیه شروع کنید. ابتدا، شما باید اصول اولیه را بخرید؛ یک صندلی راحتی، مبل، میز قهوه خوری و میزهای کناری.

قطعات با کیفیت خوب بخرید. با خرید قطعات محکم و با کیفیت، متوجه می‌شوید که مبلمان شما عمر بسیار طولانی ای خواهد داشت و هر چند سال یکبار در هزینه جایگزینی آن صرفه جویی کرده اید.

به دنبال پارچه های مقاوم در برابر لکه و همچنین کیفیت بالا باشید. برای انتخاب بهترین مبلمان منزل پارچه مبلی یکی از مهم ترین اصل هایی است که باید به آن توجه کرد. پارچه های مرغوب باعث راحتی بیشتر شما می‌شوند و همچنین ماندگاری بالاتری نسبت به مواد ارزان قیمت دارند. اگر در خانواده بچه های کوچکی دارید، بهتر است در صورت نشت پارچه های ضد لک بخرید.

مبلمان خود را هماهنگ کنید. هر قطعه در اتاق نشیمن شما باید در کنار هم خوب به نظر برسد. در غیر این صورت، فضای شما بهم ریخته به نظر می‌رسد و در نتیجه فضای مساعدی برای سرگرمی نخواهد بود. بنابراین بهتر است به یک سبک، به عنوان مثال سبک دکوراسیون مدرن، پایبند باشید و فقط قطعاتی را خریداری کنید که با سبک شما مطابقت داشته باشند.

سایر قطعات مکمل را انتخاب کنید. هنگامی که تمام قطعات موردنظر برای اتاق نشیمن خود را شناسایی کردید، آنها را به داخل منتقل کنید و سپس سایر قطعات مکمل را که در اطراف مبلمان شما قرار می‌گیرند انتخاب کنید و یادتان باشد که فضای زیادی برای جابجایی به شما بدهد.

به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب بهترین مبلمان منزل برای اتاق نشیمن وقت زیادی را اختصاص دهید و تمام موارد بالا را در نظر بگیرید.

مبل خوب برای خانه

نسبت به ساخت مبلمانتان دقت کنید

هنگام انتخاب بهترین مبلمان منزل برای اتاق نشیمن خود، انتخاب مبلمانی با کیفیت بالا ضروری است. در صورت امکان، بهترین کار این است که مبلمان از جنس چوب جامد و دست ساز را خریداری کنید. امروزه همه ما عادت داریم از تکه های چوب واقعی تقلید کنیم که ممکن است از دور خوب به نظر برسند، اما دوامی که چوب جامد و دست ساز ارائه می‌دهد، بسیار بیشتر است. پس به یاد داشته باشید چوب مبل یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

مبل راحت برای منزل

سبک اتاق نشیمن خود را انتخاب کنید

ما قبلاً به اهمیت داشتن یک سبک برای منزلتان اشاره کردیم و موارد بسیاری وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، به همین دلیل ممکن است به راحتی گیج شوید. اگر با خود فکر می‌کنید که کدام مبلمان اتاق نشیمن بهترین مبلمان منزل برای من است؟، ما به شما اسم برخی از محبوب ترین و پر استفاده ترین سبک‌های مبلمان در طراحی داخلی را می‌گوییم. این سبک ها عبارتند از سبک مدرن، سنتی، معاصر و مبلمان سبک مینیمال؛ که شما می‌توانید با مطالعه درباره هرکدام از این سبک ها اطلاعات به دست آورید و متوجه شوید که به کدام یک علاقه بیشتری دارید. برای فهم بیشتر آنکه کدام سبک موردعلاقه شما است بهتر است به مطلب انواع سبک های دکوراسیون داخلی در مجله توکامگ سر بزنید.

سبک اتاق نشیمن

لهجه های مختلف استفاده کنید

تاکنون، شما احتمالاً یک میلیون ایده برای ایجاد یک اتاق نشیمن کامل دارید. اکنون شما بهترین مبلمان منزل خود را انتخاب کرده اید و در حال فکر کردن به روش هایی برای ساختن یک اتاق نشیمن خوب هستید. یکی از روش های بهتر جلوه دادن مبلمان استفاده از لهجه های مختلف در کنار آن است. این لهجه ها بلافاصله زیبایی و شخصیت بیشتری به اتاق نشیمن شما می‌بخشد و کارهای زیادی برای از بین بردن یکنواختی می‌کند. وجود فضای خالی بیش از حد در محل زندگی شما می‌تواند اتاق را بدون توجه به کیفیت مبلمان و دکوراسیونی که از قبل دارید، ناخوشایند نشان دهد. شما می‌توانید از گل و گیاه آپارتمانی در اطراف منزل خود استفاده کنید. همچنین، افزودن رنگ های روشن باعث می‌شود تا ظاهر و انرژی فضای شما بهتر شود. به خاطر داشته باشید که مبلمان لهجه ای نباید کانون اتاق نشیمن شما باشند، اما باید مبلمان اضافی ای باشند که به جمع شدن همه چیز کمک می‌کند.

لهجه های مختلف

در آخر اگر دیوار منزل شما کاغذ دیواری دارد، یکی از راه های راحت تر انتخاب کردن مبلمان مناسب شما ست کردن مبل با کاغذ دیواری است. ما تا حدودی سعی کردیم به شما بگوییم که برای انتخاب بهترین مبلمان منزل باید به چه نکاتی توجه داشته باشید و چه سبک مبلی مناسب روحیات شما است و همچنین چه مبلی برای خانواده های شلوغ با کیفیت تر است. شما هم می‌توانید اگر نکته ای در ذهن دارید که باعث می‌شود راحت تر دست به انتخاب یک مبل خوب بزنیم با ما درمیان بگذارید.

منبع

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.1 / 5. تعداد امتیازات 8

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهیمه معصومی
معصومی هستم علاقه مند به چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی، خوشحال میشم که بتونم تجربیات و آموخته های خودم تو این حوزه رو باهاتون به اشتراک بگذارم.