مبل ساده یا گل‌دار کدام انتخاب بهتری است؟

مبل ساده یا گل‌دار کدام انتخاب بهتری است؟

مبل ساده یا گل دار ؟ کدام را بخریم؟ این سؤالی است که هرکسی برای بهتر دیده شدن سرویس مبلمان خانه‌اش از خود می‌پرسد. ما در این مطلب از توکامگ به شما خواهیم گفت چه مبلی با چه سبکی برای چه محیطی مناسب‌تر است. پس با ما همراه باشید.

مبل‌های ساده در دنیای مدرن امروز طرفداران مخصوص به خود را دارند و از سوی دیگر مبل‌های طرح دار ویا گلدار در حیطه چیدمان کلاسیک بسیار موردتوجه قرار می‌گیرند. به‌ عنوان‌ مثال استفاده از یک مبل ساده بدون هیچ گونه گل و یا طرحی به صورت رنگی می‌تواند انتخاب مناسبی برای اتاق نشیمن شما باشد و مبل‌های طرح دار و لوکس بهترین گزینه برای اتاق پذیرایی به شمار می‌روند. ما با استفاده از تصویرسازی‌هایی که در ادامه خواهید دید، ایده‌هایی خواهیم داد که با آن‌ها بهتر بتوانید تصمیم گرفته و به سوال مبل ساده بخریم یا گل دار پاسخ بدهید.

مبل ساده یا گل‌دار

مبل ساده در یک فضای شیک

برای اینکه یک اتاق نشیمن شیک داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک مبل راحتی با پارچه‌های ساده استفاده کنید. حال می‌توانید در زمان خرید به طراحی آن توجه لازم را داشته و با توجه به مطالبی که در مطلب راهنمای انتخاب مبل راحتی گفتیم، مبل مناسب منزل خود را خریداری کنید. به‌ عنوان‌ مثال، سرویس مبلی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، با توجه به اینکه پارچه آن ساده است، طراحی آن به نوعی شکل دار است و همین امر به جلوه دادن آن در محیط بسیار کمک کرده است. شما می‌توانید از پاف های زیبا به‌ جای میز پذیرایی استفاده کنید. استفاده از پاف‌های کاملاً مشابه با سرویس مبل، به زیباتر شدن و جلوه بخشیدن آن به محیط بسیار کمک می‌کند. از طرفی نیز رنگ‌های شاد، که گفته می‌شود رنگ سال 98 نیز جزء همین رنگ‌ها باشد، زیبایی فضا را دوچندان می‌کنند. برای مثال رنگ این سرویس مبل راحتی که در تصویر مشاهده می‌کنید، نارنجی است و شما به راحتی در صورت تمایل می‌توانید آن را با شال مبل‌های طرح دار و کوسن‌های رنگی ترکیب کنید.

مبل ساده یا گل دار

مبل ساده برای اتاق نشیمن شیک و ساده

شاید تمایل داشته باشید در زمان چیدمان از رنگ پردازی خاصی استفاده نکنید. برای این منظور ما به شما استفاده از مبل‌های ساده و با رنگ‌های متمایل به خنثی را پیشنهاد می‌کنیم. برای مثال همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، یک دکوراسیون ساده با حضور یک مبل ساده و بدون هیچ گونه طرحی، زیبایی‌اش چند برابر شده و خانه‌ای رویایی را بوجود آورده است. در این دکوراسیون از میزهای سفید به همراه گل‌های طبیعی بهره گرفته شده است که به زیبایی بیشتر محیط کمک می‌کند. برای شیک شدن بیشتر محیط، به سلیقه خود می‌توانید از کوسن‌های طرح‌دار و یا ساده استفاده کنید، اما حتما به نکات ست کردن مبل با کوسن توجه داشته باشید. گل‌های طبیعی و گلدان‌های شیک همیشه به شما در یک ایده پردازی ناب کمک می‌کنند و همواره نیز در طراحی دکوراسیون خانه‌ها توصیه می‌شوند. استفاده از قاب‌های رنگی در چنین دکوراسیونی سبب می‌شود رنگ‌هایی که در دکوراسیون شما وجود دارند نادیده گرفته نشده و از طرفی نیز اتاقتان خسته کننده نباشد. برای زیباتر شدن فضا می‌توانید از آباژورهای ایستاده کنار مبلی نیز همانند چیزی که در تصویر مشاهده می‌کنید، کمک بگیرید.

مبل ساده یا گل‌دار برای اتاق نشیمن

مبل ساده رنگی در یک پذیرایی خودمانی

برای اینکه یک دکوراسیون زیبا و خودمانی در اتاق پذیرایی داشته باشید، می‌توانید هم از مبل‌های ساده و هم از مبل‌های طرح دار استفاده کنید. البته طرح‌های شلوغ نه؛ منظور ما طرح‌هایی ساده همانند چیزی است که در تصویر مشاهده می‌کنید. مبل نیم دایره‌ای که در تصویر مشاهده می‌کنید، با پارچه‌ای ساده طراحی و ساخته شده است. این انتخاب شما را به این مهم نزدیک می‌کند که به‌ راحتی می‌توانید در فضاهای رسمی از مبل‌های لوکس با پارچه‌های ساده نیز استفاده کنید. این‌که کوسن‌ها به‌ صورت ساده استفاده شود یا طرح دار، در این نوع دکوراسیون کاملا به خود شما بستگی دارد.

مبل ساده یا گل‌دار برای پذیرایی

مبل ساده یا گل دار ؟ کدام مناسب تر است؟

در زمان چیدمان خانه هیچ دلهره‌ای نداشته باشید. شما به‌ راحتی هر مبل با هر مدل پارچه و طرحی را که با آن راحت هستید می‌توانید در دکوراسیون داخلی خود مورد استفاده قرار دهید. به‌ عنوان‌ مثال می‌توانید از دو پارچه متفاوت و از یا دو جنس متفاوت برای چیدمان منزل خود استفاده‌ کنید. برای مثال به عکس کاناپه گلدار زیر توجه کنید. این کاناپه طرح دار گل گلی به شما این امکان را می‌دهد که از آن در هر فضایی استفاده کرده و یک فضای شاد و زیبا را بوجود آورید. در کنار این کاناپه طرح‌دار به راحتی می‌توانید با سلیقه خود از یک ست مبلمان ساده و بدون طرح نیز استفاده کنید. پس تلفیق پارچه‌های ساده و طرح دار برای دکوراسیون داخلی مبلمان کار دشواری نیست؛ در عکس زیر، ترکیب رنگ به خوبی با هارمونی رنگ فضا حفظ‌ شده است؛ محیط به رنگ سفید صدفی دیزاین شده و استفاده از دکوری‌های طلایی به آن جلوه باشکوهی بخشیده‌اند.

مبل ساده یا گل‌دار کدام مناسب تر است؟

چیدمان دور همی مبل‌های ساده و گل‌دار

اتاقی که شما در این تصویر می‌بینید یک چیدمان دنج خانوادگی است. برای این منظور از دو صندلی تکی همراه با یک کاناپه استفاده‌ شده است. این صندلی‌ها بر اساس سلیقه شما انتخاب می‌شوند و می‌توانند از پارچه‌های ساده یا از پارچه‌های گل‌دار استفاده کرده باشند. استفاده ترکیبی از هر دو طرح همانند تصویر می‌تواند انتخاب مناسبی به شمار بیاید. کاناپه صورتی نسبتا ساده‌ای با طرح‌های کمی که در بین این دو صندلی قرار گرفته است، با تناژ رنگی محیط به خوبی ست شده است. استفاده از آباژور، گلدان‌هایی همراه با گل‌‌های طبیعی و لوازم تزئینی مطمئنا یک چیدمان ایده‌آل و دلنشین را برای شما ارائه خواهد داد. فرش راه‌راهی که در این قاب مورد استفاده قرار گرفته است، انتخاب مطلوبی برای چنین دکوراسیون به شمار می‌رود.

چیدمان دو نفره مبل ساده یا گل‌دار

مبل ساده صورتی

اگر تمایل به استفاده از رنگ‌های زیادی در دکوراسیون خانه خود ندارید و یک دکوراسیون ساده انتخاب مطلوبی برای شما به شمار می‌رود، ست مبلمان ساده همانند تصویر می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد. برای مبلمان ساده همواره می‌توانید از شال مبل استفاده کرده و فضا را از یکنواختی در بیاورید. استفاده از پارچه‌های ساده یا طرح دار در زمان دکوراسیون کردن محیط به سلیقه و محیط منزل شما بستگی دارد. شاید تمایل به ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر نداشته باشید و شاید علاقه زیادی به ست کردن رنگ‌ها با یکدیگر داشته و به دنبال ترکیب رنگ‌هایی زیبا بروید.

مبل ساده یا گل دار

مبل طرح دار و رنگی

برای اینکه در زمان چیدمان هارمونی رنگ منزل شما حفظ شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم از مبل‌های طرح دار متناسب با محیط استفاده کنید. در تصویر زیر سرویس مبلمان به صورت رنگی و گل دار مورد استفاده قرار گرفته است. مبل گل دار آبی و صورتی با دیزاین لوازم دکوری سفید و پرده ساده سفید می‌تواند یکی از بهترین ایده پردازی‌ها برای ترکیب رنگ‌ها به شمار رود. برای اینکه رنگ سفید زیاد در چشم شما مشهود نباشد و چشمتان اذیت نشود، بهتر است از رنگ‌های ترکیبی در کنار آن نیز استفاده کنید. رنگ صورتی، مشکی و آبی رنگ‌هایی هستند که بدین منظور در این دکوراسیون استفاده شده‌اند. استفاده از کوسن‌های مترداف و هم‌ رنگ با کاناپه نیز سبب زیباتر شدن فضا شده است. البته به صورت ترکیبی می‌توانید از کوسن‌های ساده و گل‌دار نیز استفاده کنید.

مبل طرح دار رنگی

مبل ساده با کوسن‌های طرح دار

یک‌ راه دیگر برای ترکیب پارچه‌های ساده و طرح دار در مبلمان و یا استفاده از چیدمان ترکیبی است. شما به‌ راحتی می‌توانید از مبل‌های ساده در کنار کوسن‌های طرح دار استفاده کنید. پاف پشمی که در تصویر مشاهده می‌کنید، به زیباتر شدن فضا بسیار کمک می‌کند. این امر به شما کمک می‌کند در صورتی که نیاز به چیدمان ساده داشتید، به راحتی کوسن‌های طرح دار را با کوسن‌های ساده تعویض کنید. نورپردازی در این چیدمان سبب می‌شود اثربخشی ترکیب رنگ به‌ خوبی مشهود باشد. این کاناپه زیبا ترکیبی از پارچه ساده و طرح دار است و شما به‌ راحتی با استفاده از این چیدمان با یک تیر و دو نشان می‌زنید.

مبل ساده یا گل دار

مبل گل دار و اتاقی دلنشین

مبلی که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، به صورت طرح دار تهیه شده است. این محیط زیبا برای کسانی که ایده پردازی‌های طرح دار را دوست دارند پیشنهاد می‌شود. برای این دکوراسیون از پرده‌های طلایی و گل‌های مصنوعی استفاده شده است که ایده‌ای کاملا ایده‌آل برای چنین محیطی محسوب می‌شود. کاناپه‌های گل‌دار رنگی در این اثر با استفاده از یک شال ساده بسیار به زیباتر شدن فضا کمک کرده‌اند. پیشنهاد می‌شود این دکور با کاناپه‌ها و یا با مبل های تکی ساده رنگی ترکیب شود تا فضا زیاد زننده و خسته‌کننده نشود. استفاده از لوازم دکوری چوبی نیز در چنین دکوراسیونی می‌تواند به زیباتر شدن فضا بسیار کمک کند.

مبل طرح دار با دکوری‌های طرح دار

مبل ساده یا گل‌دار؟ کدام بهتر است؟

این امر به سلیقه شما بستگی دارد که از چه مبلی با چه طرحی در منزل خود استفاده کنید، اما بایستی به سبک دکوراسیون خانه خود نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال شما علاقه‌مند به یک دکوراسیون ساده، مانند سبک دکوراسیون مینیمال هستید، استفاده از مبل ساده به شما پیشنهاد می‌شود. اما تمایل شما به یک محیط کلاسیک و یا فضایی مانند دکوراسیون بوهمیان، شما را به سمت مبلمان طرح دار و گل دار می‌کشاند. شما می‌توانید از لوازم جانبی متفاوت برای داشتن یک دکوراسیون متفاوت استفاده کنید. شال مبل‌های رنگی، ساده، پلنگی، بافتنی و پشمی لوازمی هستند که شما به یک دکور شیک دست پیدا کنید.

نظر شما در مورد این نوع مبلمان چیست؟ مبل‌های ساده را دوست دارید یا ترجیح می‌دهید که از مبلمان گلدار در خانه خود استفاده کنید؟ منتظر نظرات شما عزیزان در این باره هستیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد امتیازات 3

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .