ایده هایی ساده و جذاب برای دکور کنار مبل

دکور کنار مبل

کاناپه یکی از مهم ترین قسمت های مبلمان در چیدمان اتاق نشیمن یا اتاق خانوادگی شما است. این طبیعی است که بسیار به سبک، اندازه، پوشش و قیمت آن فکر شود. وقتی تصمیم گرفته شد و کاناپه مناسب خود را خریداری کردید و در اتاق در جای مناسب قرار دادید، وقت آن است که توجه خود را به نحوه تزئین فضاهای کنار آن معطوف کنید. حال ما قصد داریم به شما چند ایده برای دکور کنار مبل بگوییم تا بتوانید اطراف مبلمان خود را زیباتر تزئین کنید و از فضای اتاق نشیمن خود لذت ببرید.

دکور کنار مبل

میزهای انتهایی

رایج ترین راهکار برای تزئین محوطه کنار مبل، استفاده از میزهای انتهایی است. میزهای انتهایی میزهای کوچکی با سطح کافی برای قرار دادن یک لامپ و برخی لوازم جانبی هستند. ست مبلمان اغلب شامل یک کاناپه، میز قهوه و دو میز انتهایی است که یکی برای هر انتهای کاناپه است. این میزهای کوچک برای تکمیل سبک کاناپه شما طراحی شده اند. اگر مبلمان شما ست نیست، می‌توانید خودتان دو میز جداگانه انتهایی را به همان سبک مبلمانتان بخرید تا به اتاق نشیمن شما جلوه بیشتری بدهد. نحوه تزئین میزها به خود شما بستگی دارد، اما اگر مواردی مانند لامپ های روی میز، دستمال کاغذی، گیاهان و شمع ها را در نظر بگیرید، این امکانات بی پایان هستند.

میزهای انتهایی

اشیاء قدیمی یا سبک وینتیج

وسایلی که در فروشگاه های عتیقه فروشی یافت می‌شوند می توانند در کنار کاناپه شما حال و هوای خاصی ایجاد کنند. اگر در اتاق نشیمنتان شومینه دارید، مبل خود را در کنار آن قرار دهید و روی شومینه خود را به عنوان دکور کنار مبل تزئین کنید. شما می‌توانید روی شومینه را با لامپ و یا شمع دکور کنید. می‌توانید روی آن را با چند دست کتاب قدیمی و یا سبدی پر از گلوله های نخی نیز بپوشانید. یک میزچوبی قدیمی را به عنوان میز کناری ترکیبی استفاده کنید. می‌توانید روی این میز را با جعبه های عتیقه و یا ظروف سفالی تزئین کنید. در مرحله بعدی می‌توانید در کنار مبلمانتان از وسایل صنایع دستی استفاده کنید؛ آنها را در یک سبد بزرگ رنگی ذخیره کنید و با استفاده از یک چراغ مطالعه که دارای سایه شیشه رنگی است روی یک میز کنار مبل بگذارید. بهتر است چند لمس طبیعی نیز به کار اضافه کنید. برای مثال می‌توانید داخل یک ظرف سفالی چند گل پیچک قرار دهید.

اشیاء قدیمی در دکور کنار مبل

کتاب های مختلف

اگر چیدمان قفسه های کتاب شما پر شده است و دیگر فضای خالی برای قرار دادن کتاب هایتان ندارد، می‌توانید اگر فضای روی میز قهوه و یا زیر آن خالی است و جا برای گذاشتن چند کتاب روی آن دارد، آن را به کار بگیرید و از این فضا برای دکور و تزئین روی میزتان استفاده کنید. با بزرگترین نسخه های کتاب هایتان شروع کنید و در قسمت پایین میز بچینید، و کتاب های کوچک تر را در کنار کاناپه و به اندازه کافی بالای میز قرار دهید تا به عنوان نقطه ای فضای خالی برای قرار دادن یک نوشیدنی یا جای دادن یک لامپ کوچک باشد. برای داشتن ظاهری شیک و کلاسیک، کتاب های قدیمی با جلد های فرسوده را انتخاب کنید. اگر اتاق شما تم سنتی دارد، کتاب هایی را انتخاب کنید که کم حجم تر هستند. می‌توانید تمامی این کتاب ها را به راحتی در بازار و کتاب فروشی ها پیدا کنید. دایره المعارف ها نیز گزینه دیگری برای قرار دادن روی میز هستند.

کتاب های مختلف

گیاهان متنوع

اگر میز قهوه خوری دارید، ممکن است حس کنید که دیگر نیازی به میز یا وسایل دیگری که در انتهای کاناپه شما قرار گرفته باشد ندارید. اگر مبلمانتان به تنهایی برای تزئین فضای اتاق نشیمن کافی نیست، اضافه کردن گل های آپارتمانی به فضا را در نظر بگیرید. گیاهان بالغ مانند گیاهان گل ماهی و کف دست گلدانی در گلدان های با رنگ روشن، احساس گرم و صمیمی ای را به اتاق می‌بخشند. سرخس هایی که از دو طرف جایگاه مثل آبشار به سمت پایین سر می‌خورند، و یا گل هایی که در سبدهای معلق آویزان هستند و با نسیم در جلوی دید شما تاب می‌خورند، به راحتی می‌توانند حال و هوای خانه را برای شما دلپذیر کنند و حس های خوبی را تداعی می‌کنند.

گیاهان متنوع در دکور کنار مبل

آینه و قاب عکس

اگر مبلمان خود را به گونه ای چیده اید که کنار آن دیواری خالی قرار دارد، می‌توانید از آن برای دکور کنار مبل نیز استفاده کنید. کافی است کمی سلیقه به خرج دهید و نسبت به علاقه خود روی دیوار را تزئین کنید. شما می‌توانید روی این قسمت از دیوار خانه خود را با عکس های خانوادگی و یا دوستان و عزیزانتان پر کنید تا هروقت در اتاق نشیمن خود نشسته بودید، با نگاه کردن به این عکس ها احساس دوست داشتنی ای داشته باشید. پیشنهاد دیگر این است که اگر در اتاق نشیمن خود آینه ای ندارید این قسمت از دیوار را آینه بزرگی نصب کنید، چرا که یک آینه قدی مناسب هر اتاق نشیمنی هست. شما می‌توانید هر زمان که لازم داشتید، چه روی مبل نشسته باشید چه ایستاده، خودتان را در این آینه نگاه کنید. دقت کنید که این آینه با توجه به سلیقه شما می‌تواند گرد و یا مستطیلی باشد.

آینه و قاب عکس

امیدواریم این ایده های دکور کنار مبل برای شما مفید بوده باشد. به یاد داشته باشید که دکور کنار مبل فقط به این ایده ها محدود نمی‌شود و شما می‌توانید از هر وسیله اضافی و یا اشیاء دیگری که دارید برای تزئین اطراف مبلمان خود استفاده کنید. اگر شما ایده جدید در سرتان دارید، خوشحال می‌شویم که با ما درمیان بگذارید تا دیگران نیز از ایده های شما استفاده کنند.

منبع

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.3 / 5. تعداد امتیازات 15

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهیمه معصومی
معصومی هستم علاقه مند به چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی، خوشحال میشم که بتونم تجربیات و آموخته های خودم تو این حوزه رو باهاتون به اشتراک بگذارم.