جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف پاف

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف پاف 1

پاف نمونه‌های بسیار متفاوتی دارد که شما با توجه به دکوراسیون داخلی منزل خود می‌توانید بهترین نمونه را برای منزل خود انتخاب کنید. جدیدترین مدل های پاف مبل موضوعی است که در این مطلب از توکامگ سعی شده است تا شما را با آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انواع مدل های پاف را بشناسید

در دنیای مدرن امروز از لوازم جانبی متعددی همانند پاف مبل و شال مبل برای جلوه دادن بیشتر به محیط استفاده می‌شود. استفاده از پاف در کنار مبل تاریخچه طولانی دارد. شاید در تعریفی نه چندان دقیق و البته عمومی بتوان گفت پاف نوعی کوسن است که در اندازه‌ای بزرگ‌تر و شکلی متفاوت‌تر ساخته می‌شود. اندازه این محصول به پایه‌دار بودن یا بدون پایه بودن آن بستگی دارد. همچنین جنس آن را شما به راحتی می‌توانید با کوسن و مبل خود ست کنید. می‌توانید جنس آن را با پرده و کوسن‌های اتاق ست کنید که به جلوه دادن بیشتر آن در فضا بسیار کمک می‌کند. در این مطلب سعی کرده‌ایم با مروری بر انواع مدل‌های پاف مبل، انواع دکوراسیون‌هایی که می‌توانید با آن‌ها داشته باشید را معرفی کنیم که در ادامه می‌توانید شاهدشان باشید.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ

انواع مدل های پاف مبل

در دنیای امروزی، از پاف در اشکال متنوعی استفاده می‌شود. به‌ عنوان‌ مثال شما می‌توانید از پاف به‌ عنوان مواردی مثل:

  • میز عسلی

  • میز صندوق‌دار

  • میز پذیرایی

  • صندلی مهمان

  • پاف زیر پایی

  • پاف دکوری

و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. شما با توجه به نیاز و سلیقه خود می‌توانید این کالای پرکاربرد را تهیه کرده و در فضای داخلی منزل خود مورد استفاده قرار دهید. در ادامه نمونه‌هایی از این نوع پاف‌ها را برای شما ارائه می‌دهیم. البته توجه کنید که مبحث مورد نظر ما تنها مدل های پاف مبل بوده و به سایر پاف‌ها نظیر پاف سرویس خواب در مطالب جداگانه‌ای پرداخته‌ایم.

پاف با مدل میز پذیرایی

برای اینکه یک میز پذیرایی متفاوت داشته باشید، می‌توانید از یک پاف بزرگ به این منظور بهره بگیرد. پاف‌ها عموماً از جنس پارچه ساخته می‌شوند و از چوب و دسته زیادی برای تولیدشان بهره گرفته نمی‌شود. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد تهیه پاف به عنوان میز پذیرایی را دارید، از نوع تخت و صاف آن استفاده کنید تا برای جابجا کردن وسایل بر روی آن دچار مشکل نشوید. برای مثال همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، از یک پاف مشکی در کنار یک چیدمان سفید بهره گرفته شده که سبب لوکس شدن این محصول در دکوراسیون داخلی می‌شود.

پاف پذیرایی | جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ

پاف به عنوان میز پذیرایی گرد

همان‌ طور که در نمونه قبلی به آن اشاره شد، از پاف به منظور میز پذیرایی می‌توان استفاده کرد. اشکال این میز اما طبیعتا متفاوت بوده و به شکل مستطیل و دایره و سایر اشکال هندسی دیگر در بازار موجود است. برای نمونه همان طور که در تصویر مشاهده می‌شود، این پاف به شکلی طراحی شده است که بیشتر جنبه تزئینی دارد و به دلیل صاف نبودن سطح آن، قرار دادن وسایل بر رویش قدری دشوار است که البته می‌توان با قرار دادن یک شیشه روی این پاف دایره‌ای این مشکل را به راحتی حل کرد. شما از یک گلدان برای دیزاین آن می‌توانید استفاده کنید. همچنین کنترل، روزنامه و هر چیز دیگری که نیاز به آن دارید را می‌توانید بر روی پاف قرار داده و به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. قراردادن سینی چای و شربت روی این‌گونه پاف ها که رویه آن تخت نیست قدری دلهره‌آور است که البته همان طور که اشاره شد، با قرار دادن یک شیشه بر روی پاف، این مشکل نیز به راحتی حل می‌شود.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف گرد

پاف به عنوان صندلی

برخی از پاف‌ها را به عنوان صندلی نیز می‌توانید استفاده کنید. به عنوان مثال همانند تصویر زیر از دو پاف بافتنی زیبا در اندازه یکسان برای یک نشیمن دنج بهره گرفته شده است. این نوع پاف‌ها عموماً برای اتاق‌های پذیرایی نیز توصیه می‌شوند. شما در زمان‌هایی که صندلی برای نشستن مهمان‌های خود کم می‌آورید، می‌توانید از این وسیله کاربردی نهایت استفاده را ببرید. ساخت این‌گونه پاف ها اصلاً کار دشواری نیست شما با پارچه‌های بافتنی و الیافی که به همین منظور در بازار موجود است، می‌توانید پاف‌های رنگی و زیبایی را با دستان خود آماده کنید.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف صندلی

پاف پایه کوتاه

از این پاف شما می‌توانید در چندین مورد استفاده کنید. از آنجایی که پایه‌های این پاف کوتاه است، در زمانی که روی مبل نشسته‌اید می‌توانید از آن به عنوان زیر پایی استفاده کنید. همچنین به راحتی می‌توان از این وسیله برای قرار دادن وسایل لازم در اتاق نشیمن نیز استفاده کرد. موارد استفاده از این نوع پاف به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد؛ برای مثال ممکن است کودکتان از نقاشی کردن و یا انجام دادن تکالیفش بر روی این پاف نهایت لذت را ببرد و از طرفی در این صورت شما هم می‌توانید در حین تماشای تلویزیون و یا خواندن روزنامه، از تماشای کودک خود که در حال کشیدن نقاشی است، لذت ببرید.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف پایه کوتاه

پاف صندلی صندوقی

همان‌ طور که از نام این نوع مدل پاف مشخص است، شما به راحتی می‌توانید در کنار اینکه از این وسیله برای نشستن استفاده می‌کنید، از آن برای قرار دادن وسایل ضروری در داخل صندوقچه نیز استفاده کیند. در واقع این پاف سبب می‌شود فضای خانه از به هم‌ریختگی و بی‌نظمی در امان بوده و به نوعی به شما کمک می‌کند که دیگر شلخته نباشید! از این وسیله زیبا می‌توانید به صورت تکی و یا در بین دو صندلی مهمان استفاده کنید. شکل ظاهری این پاف به نوعی است که می‌توان آن را مبل شزلونی نیز دانست که بدون پشتی است.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف صندلی صندوقی

پاف بافتنی رنگی

همان طور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، این‌گونه پاف‌ها اکثرا به منظور دیزاین کردن فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما به راحتی می‌توانید به عنوان میز عسلی و یا صندلی اضافی برای میهمانان از این محصول بهره بگیرد. اگر می‌خواهید فضای زیبایی را برای بازی بچه‌ها ایجاد کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم از چند پاف رنگی برای نشستن و میز پذیرایی آن‌ها و خاله بازی‌هایشان استفاده کنید.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف بافتنی رنگی

پاف کوتاه بدون پایه

این‌گونه پاف‌ها را می‌توان به صورت زیر پایی مورد استفاده قرار داد. همچنین زمانی که نیاز به یک پشتی برای نشستن بر روی زمین‌ دارید می‌توانید از این مدل پاف‌ها استفاده کرده و به آن‌ها تکیه بدهید. به شما پیشنهاد می‌کنیم یکی از آن‌ها را در پشت کمر خود و یکی دیگر را برای نشستن مورد استفاده قرار دهید و باحالی خوش به تماشای تلویزیون مشغول شوید. همانند پاف‌های بافتنی رنگی، استفاده از این پاف‌ها برای اتاق نشیمن و اتاق بازی کودکان توصیه می‌شود.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف کوتاه بدون پایه

مدل پاف لوکس

شما می‌توانید از پاف‌های زیبا و لوکس که هارمونی رنگ آن با فضای داخلی شما یکی است و به نوعی با استفاده از رنگ‌هایی که با هم ست می‌شوند، به راحتی استفاده کرده و فضای داخلی خانه خود را زیباتر کنید. به عنوان نمونه همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، می‌توانید از یک پاف سفید طلایی در یک دکوراسیون سفید بهره بگیرید. استفاده از دیوارکوب‌های طلایی با حاشیه‌های طلایی این پاف زیبا هارمونی رنگ اثربخشی را ایجاد کرده است. این پاف‌ها برای قرار دادن وسایل تزئینی مثل شمع و گلدان نیز ایده بسیار مناسبی به شمار می‌روند.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف لوکس

پاف ریشه و پولکی

همان طور که در تصویر مشاهده می‌شود، شاید این پاف جزء جدیدترین مدل های پاف مبل نباشد، اما ممکن است برای بسیاری از دکوراسیون‌ها مناسب باشد. به شما یک پیشنهاد ویژه داریم؛ اگر به این نوع مدل های پاف منحصر به فرد علاقه داشته و همچنین پاف های مخملی و پارچه‌ای دارید، خودتان دست به کار شوید و با ایده پردازی خود دست به تغییر این نوع پاف بپردازید. شما به راحتی با دوختن مروارید، پولک و ریشه‌های پشمی می‌توانید به این دکوراسیون زیبا دست پیدا کنید. از این پاف می‌توانید به‌عنوان زیر پایی و یا یک وسیله تزئینی برای گوشه‌ای از اتاق خود استفاده کنید.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف ریشه و پولکی

پاف های مربعی

می‌توانید با دوختن پارچه‌هایی که در منزل موجود است پاف‌های زیبا و رنگی تهیه کنید. برای این کار از پارچه‌های با تناژ رنگی بهره بگیرید و پاف‌های متنوع آماده کنید تا همه از هنر شما شگفت‌زده شوند. می‌توانید برای این منظور از پارچه‌های سوزن‌دوزی شده، گل دورزی شده، چهل تیکه و یا هر چیز دیگری که سلیقه شما آن را می‌طلبد استفاده کنید. بدون تردید ذوق و سلیقه شما همه را شگفت‌زده خواهد کرد. از این پاف‌های رنگی زیبا می‌توانید در اتاق کار کودک و یا بر ای نشیمن آن‌ها در اتاق پذیرایی استفاده کنید.

جدیدترین مدل های پاف مبل و معرفی انواع مختلف | توکامگ پاف های مربعی

در این مطلب سعی کردیم که تعدادی از انواع مختلف مدل‌های پاف مبل را خدمت شما همراهان توکامگ معرفی کنیم. نظر شما در مورد این نوع پاف‌ها چیست؟ کدام مدل را بیشتر می‌پسندید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.3 / 5. تعداد امتیازات 11

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .