ساخت جلو مبلی خلاقانه با طراحی های متفاوت و سنتی

جلو مبلی خلاقانه
جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی خلاقانه یکی از وسایلی است که بسیار پر کاربرد و پر مصرف به شمار می‌رود. شما می‌توانید با تهیه یک کاناپه دو نفره و کوچک و جلو مبلی‌های خلاقانه در اتاق نشیمن خود هنرنمایی کنید. شکی در این نیست که با بهره گرفتن از کمی ذوق و سلیقه خود می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. از همین رو شما را برای ایده پردازی‌های بیشتر به خواندن این مقاله دعوت می‌کنیم. با ما همراه باشید تا ایده‌هایی را به جهت ساخت جلو مبلی خلاقانه به شما معرفی کنیم.

ساختن جلو مبلی خلاقانه

میز جلو مبلی یا همان میزهای کوچکی که در کنار یا روبروی مبل قرار دارند در انواع مختلف در بازار یافت می‌شود اما شما با آماده سازی این جلو مبلی‌ها یک تیر و چند نشان خواهید زد. در ابتدا شما به صرفه جویی هزینه‌ها در خانواده کمک کرده‌اید و دوم با مشارکت گرفتن اعضای خانواده و ایده پردازی به یک هنر دستی خانگی دست پیدا خواهید کرد. از طرفی نیز وسایل لازم و ضروری برای ساخت یک جلو مبلی خلاقانه را به راحتی می‌‌توانید در اختیار داشته باشید. تعدادری از نمونه‌های جلو مبلی دست ساز می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

  • جلو مبلی دریایی
  • جلو مبلی شطرنجی
  • جلو مبلی میز فوتبال دستی
  • جلو مبلی با برش‌های چوب
  • جلو مبلی با شیشه دو لایه و گل‌های تزئینی
  • جلو مبلی با عکس‌های نوستالژی
  • جلو مبلی سینی‌های سنتی
  • جلو مبلی با چمدان‌های قدیمی
  • جلو مبلی با صندوقچه‌های فلزی
  • جلو مبلی با تنه درخت

توجه کنید این نوع جلومبلی‌ها خیلی خاص بوده و ممکن است که با سلیقه برخی افراد همخوانی نداشته باشند، اما برای دکوراسیون‌های خاص و سنتی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

جلو مبلی دریایی خلاقانه

جلو مبلی دریایی خلاقانه را به راحتی می‌توانید در کنار اعضای خانواده خود آماده کنید. برای ساخت این جلومبلی شما به دو شیشه با عرض متفاوت بسته به نیاز خود احتیاج دارید. یک سه پایه برای نگه داشتن شیشه متناسب با حجم و اندازه شیشه مورد نیاز است. شما به راحتی می‌توانید یکی از شیشه‌ها را روی سه پایه قرار دهید و روی آن را با صدف‌های دریایی، گوش ماهی‌های زیبا، گل‌های خشک و هر چیز دیگری که حس و حال و بوی دریا و جنگل را به خانه شما می‌آورد دیزاین کنید. برای ماندگاری بیشتر می‌توانید تمام این وسایل را روی شیشه بچسبانید. حال کار شما به اتمام رسیده است و کافی است اطراف شیشه را با چسب آغشته کنید و لایه دوم شیشه را روی شیشه اول بچسبانید. شما اکنون یک جلو مبلی دریایی دارید و با نوشیدن یک چای گرم گوی در کنار ساحل قرار دارید.

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی شطرنجی خلاقانه

جلو مبلی شطرنجی را به راحتی در منزل بسازید. برای این کار همانند ایده اولی که به آن اشاره شد باید از دو لایه شیشه استفاده کرد. برای این منظور لایه اول شیشه را با قرار دادن یک میز شطرنج در مرکز میز کامل کنید. برای زیبایی بیشتر کار می‌توانید در اطراف میز شطرنج از لوازم تزئینی و یا حتی شن‌های ریز استفاده کنید. کار شما به پایان رسیده است اکنون می‌توانید با قرار دادن لایه دوم شیشه بر روی میز و پر کردن فضا با شیشه‌های مستطیلی باریک کار را به پایان برسانید. برای اینکه کار چسباندن شیشه‌ها برای شما دشوار نباشد، می‌توانید از چسب آکواریوم برای این منظور استفاده کنید.

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی میز فوتبال دستی خلاقانه

جلو مبلی میز فوتبال دستی خلاقانه با خرید یک میز فوتبال دستی به پایان نمی‌رسد. شما باید روی میز فوتبال دستی را با یک شیشه به خوبی پوشش دهید تا آن را تبدیل به یک میز کنید. اکنون با قرار دادن یک چهار پایه متناسب در زیر میز فوتبال دستی می‌توانید به کار خود سر و سامان بدهید. از این ایده می توانید برای جمع کردن اعضای خانواده دور میز اتاق نشیمن بهره ببرید. این کار سبب می‌شود در کانون گرم خانواده هم اعضا یک محیط شاد و مفرح را تجربه کنند.

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی با برش‌های چوب خلاقانه

ساخت جلو مبلی با برش‌های چوب خلاقانه را با استفاده از چوب‌های برش خورد نامنظم می‌توانید به انجام برسانید. برش‌های بزرگ و کوچک از تنه درختان را پس از برش دادن بر روی یک شیشه قرار دهید. برای این کار نیاز به لایه دوم از شیشه نیست. حال نیاز است با خرده چوب‌های باقی مانده فضای اضافی بین برش‌های گرد چوب را به خوبی پوشاند. سپس با استفاده از یک سمباده کامل روی آن را صاف و یک دست کرد به شکلی که هیچ ناهمواری سبب به هم خوردن تعادل لوازمی که روی میز قرار می‌دهیم نشود. برای قرار دادن این شیشه بر روی سه پایه و چهار پایه بسته به اندازه شیشه و وزن آن می‌توان تصمیم گرفت.

 

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی با شیشه دولایه و گل‌های تزئینی خلاقانه

جلو مبلی با شیشه دولایه و گل‌های تزئینی خلاقانه شبیه به ایده پردازی جلو مبلی دریایی است. اگر گل‌های خشک یادگاری زیادی در اتاق خود دارید و تمایل به حفظ و نگهداری آن برای مدت های طولانی دارید از این ایده استفاده کنید. شما برای این کار می‌توانید از یک باکس چوبی با رویه شیشه‌ای بهره ببرید. با قرار دادن گل‌های تزئینی و چسباندن آن‌ها با جعبه چوبی می‌توانید یک جلو مبلی خاطر ساز داشته باشید.

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی با عکس های نوستالژی خلاقانه

جلو مبلی با عکس‌های نوستالژی خلاقانه با قاب عکس یادگاری بهترین ایده برای خاطره سازی است. شما به راحتی می‌توانید شیشه روی میز جلو مبل را برعکس روی زمین قرار دهید. حال با استفاده از چسب چوبی که پس از کار به خوبی رنگ و لعاب آن محو می‌شود می‌توانید کار خود را شروع کنید. عکس‌های مورد علاقه خود را بر روی میز با هر نوع شکل هندسی که علاقه مند هستید بچسبانید. حال می‌توانید با کمک گرفتن از چسب چوب آن‌ها را بر روی شیشه فیکس کنید. 24 ساعت زمان بدهید پس از خشک شدن شیشه را برگردانید. بدون ترید از تماشای این قاب عکس نوستالژی اشک شوق در چشمان شما حلقه خواهد زد.

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی سینی‌های سنتی خلاقانه

درست کردن جلو مبلی خلاقانه با استفاده از سینی‌های سنتی کار بسیار ساده ای است. برای این منظور شما نیاز به یک سینی قلم کاری شده و یک سه پایه دارید. می‌توانید از سینی‌های لبه تخت و یا لبه دار بهره بگیرید. برای زیباتر شدن کار می‌توانید از یک تنه درخت به منظور زیرمیزی استفاده کنید. اگر تمایل به فیکس کردن سینی بر روی میز دارید می‌توانید با استفاده از یک پیچ در مرکز میز آن را به چوب دلر کنید تا تعادل سینی با قرار دادن وسایل بر روی آن بهم نخورد. همچنین اگر تمایل به دلر کردن میز نداشته باشید می‌توانید از یک تنه درخت بزرگ‌تر برای قرار دادن سینی روی آن بهره ببرید.

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی با چمدان های قدیمی خلاقانه

جلو مبلی با چمدان‌های قدیمی خلاقانه برای صندلی‌های با ارتفاع کم مناسب است. به عنوان مثال اگر سبک چیدمان شما به سمت دکوراسیون سنتی است با استفاده از این چمدان می توانید یک جلو مبلی خلاقانه داشته باشید. در ابتدا با استفاده از پشتی‌های سنتی به شما توصیه می‌کنیم مبل‌های سنتی آماده کنید. چمدان را می‌توانید به صورت یک دست طلایی، یا با هنر خود نقاشی کنید و در صورت تمایل می‌توانید از کاغذهای ترانسفر طرح و ایده خود را بر روی آن طراحی کنید. شما می‌توانید از روی صندوق به عنوان میز و از داخل آن به عنوان کشو بهره بگیرید.

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی خلاقانه با صندوقچه های فلزی خلاقانه

جلو مبلی با صندوقچه‌های فلزی خلاقانه همانند آماده سازی چمدان‌های قدیمی کار دشواری نیست. شما می‌توانید تنها با کمی مرمت و تعمیر صندوقچه‌های قدیمی و قدری خلاقیت آن‌ها را به یک جلو مبلی زیبا تبدیل کنید. این جلو مبلی علاوه بر اینکه شما را صاحب یک میز می‌کند مزیت دیگری دارد. فضای داخلی صندوقچه به شما در مرتب کردن فضای اطراف مبل بسیار کمک می‌کند. می‌توانید بر روی آن یک گلدان قدیمی قرار دهید و با استفاده از گل‌های خشک آن را دیزاین کنید و تنها به عنوان یک میز دکوری از آن استفاده کنید.

جلو مبلی خلاقانه

جلو مبلی با تنه درخت خلاقانه

جلو مبلی با تنه درخت خلاقانه یکی از کم هزینه‌ترین جلو مبلی به شمار می‌رود. بسته به نیاز خود می‌توانید یک تنه درخت با هر قطر و ارتفاعی که مد نظر دارید تهیه کنید. حال می‌توانید با استفاده از یک شیشه، یک سینی سنتی، برش‌های چوب و یا اصلاً بدون هیچ وسیله اضافی از تنه درخت به منظور استفاده از یک جلو مبلی بهره ببرید. این ایده یکی از کم هزینه‌ترین جلو مبلی‌ها برای خانه‌های جنگلی به شمار می‌رود.

جلو مبلی خلاقانه

بدون شک ساخت جلو مبلی خلاقانه به خلاقیت و سلیقه افراد بستگی دارد. همان طور که در این مقاله مشاهده کردید ساخت یک جلو مبلی با کمترین هزینه ممکن است. کافی است شما با کمی ایده پردازی و هنر نمایی شاهد یک تغییر دکوراسیون زیبا در فضای خانه خود باشید. به راحتی با استفاده از چوب، شیشه، سنگ، گل، صدف، سینی سنتی و خیلی وسایل دیگر می‌توان به این مهم دست پیدا کرد.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیازات 2

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .