شال مبل چیست و چه استفاده‌ای می‌توان از آن کرد؟

شال مبل چیست و چه استفاده‌ای می‌توان از آن کرد؟

استفاده از شال مبل در دکوراسیون داخلی به شما کمک می‌کند تا دیزاینی همانند متخصصان صنعت مد را در طراحی داخلی منزل خود تجربه کنید. نیازی نیست برای تهیه شال مبل هزینه‌های سرسام‌آوری را متحمل شوید. در ادامه با توکامگ و پاسخ به سوال شال مبل چیست همراه شوید تا با ایده‌پردازی‌های نوین در این عرصه بیشتر آشنا شوید.

شال مبل چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

همه ما در زمان خرید مبلمان به نکات اصلی و کلیدی آن توجه می‌کنیم. به عنوان مثال توجه ما همیشه معطوف به این امر می‌شود که از مبل استیل در فضای داخلی منزل استفاده کنیم یا از مبل راحتی بهره ببریم. همه این عوامل و خرید مبلمان ما در انتها به خرید میز عسلی‌های زیبا ختم می‌شود و ما تصور می‌کنیم دیگر کار ما برای دیزاین داخلی به پایان رسیده است. بدون تردید دکوراسیون داخلی مبلمان با استفاده از شال مبل چهره زیباتری را به فضای شما می‌بخشد. در ادامه به بررسی انواع مختلف شال مبل و تاثیر آن‌ها در دکوراسیون منزل خواهیم پرداخت.

تأثیر شال مبل در یک فضای رنگی

استفاده از مبل‌های رنگی و کوسن‌های رنگارنگ کار شما را برای دیزاین داخلی به پایان نمی‌رساند. شما می‌توانید با استفاده از چند شال مبل این چشم‌نوازی را ادامه‌دار کنید. به راحتی می‌توانید بر روی دسته‌های مبل راحتی از شال مبل استفاده کنید. این شال مبل‌ها بسته به نیاز و سلیقه شما می‌تواند تغییر کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید از یک شال پارچه‌ای با عرض زیاد و با طرح سنتی برای دیزاین داخلی بهره ببرید. می‌توانید این شال‌ها را به‌صورت بافتنی و یا پارچه‌ای تهیه و مورد استفاده قرار دهید. همان طور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، برای مبل‌هایی با ته‌رنگ طوسی، همانند کوسن مناسب مبل‌های طوسی می‌توان از شال مبل‌هایی با رنگ‌های متفاوت استفاده کرد.

مبل ال و شال مبل

تصور کنید در اتاق نشیمن شما از مبل ال استفاده شده است. این مبل می‌تواند رنگ روشن و یا حتی رنگ تیره داشته باشد. اگر مبل شما همانند عکس زیر یک رنگ روشن داشت، با استفاده از کوسن‌های رنگی ساده و طرح دار می‌توانید این زیبایی را اثربخش‌تر کنید. پیشنهاد ما به شما برای این دیزاین زیبا استفاده از شال بارنگ خنثی است تا بیشتر در چشم شما مشاهده شود. کافی است شال را در انتهای مبل ال به‌صورت مثلثی و دنباله‌دار بر روی زمین رها کنید. بدون تردید استفاده از یک فرش رنگی که هارمونی آن با مبل رعایت شده است سبب می‌شود شال مبل شما بیشتر دلنوازی کرده و از طرفی نیز دکوراسیونی نزدیک به دکوراسیون خانه‌های مدرن ایرانی داشته باشید.

مبل ال و شال مبل

مبل تیره و شال مبل روشن

نیازی نیست شال مبل همیشه در دکوراسیون‌های رنگی مورد استفاده قرار بگیرد. شما به راحتی با هر نوع هارمونی رنگی می‌توانید از این محصول شیک و زیبا استفاده کنید. تصور کنید مبلمان شما تناژ رنگی طوسی سیر دارد. برای این منظور می‌توانید از شال طوسی رنگ روشن استفاده کنید. این کار یک سایه روشن زیبایی را در فضا ایجاد می‌کند. استفاده از کوسن‌های رنگی با پارچه‌های بافتنی و مخملی به تأثیرگذارتر شدن شال مبل کمک بی‌نظیری می‌کند.

مبل تیره و شال مبل روشن

شال مبل‌های پشمی و دکوراسیون لوکس

نیازی نیست همیشه از قانون خاصی در صنعت مد پیروی کرد. شما به راحتی می‌توانید با ایده پردازی‌های خلاقانه خود به یک دکوراسیون ایده‌ال دست پیدا کنید. به عنوان مثال همانند تصویر فوق می‌توانید یک دکوراسیون لوکس داشته باشید. اگر به فضای با رنگ تیره علاقه‌مند هستید می‌توانید مبلی هم رنگ با دیوار به رنگ تیره تهیه کنید و از تعداد کمی رنگ روشن در این فضاسازی بهره بگیرید. استفاده از یک شال مبل پشمی در این فضا به لوکس شدن دیزاین شما کمک زیادی می‌کند. همانند ژورنال‌های صنعت مد کشورهای اروپایی می‌توانید یک فضای خاص را در منزل خود مشاهده کنید که این کار با استفاده از شال مبل پشمی فراهم می‌شود.

شال مبل بافتنی

شال مبل انواع مختلفی دارد و شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. نیازی نیست دست به جیب شوید و شال مبل‌های گران قیمت خریداری کنید. به راحتی می‌توانید با هنر خود یک شال مبل رنگی ببافید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در یک دکوراسیون رنگی شال مبل بافتنی با چه شکوهی می‌درخشد. به راحتی می‌توان نتیجه گرفت شال مبل با هر تناژ رنگی و هر پارچه‌ای که تهیه شود در فضای داخلی با هر نوع هارمونی رنگی مشهود است.

شال مبل ست با کوسن

برای داشتن این دکوراسیون زیبا به شما پیشنهاد می‌کنیم از کوسن و شال مبل ست بهره ببرید. می‌توانید به راحتی این دو کالای تزئینی را با محیط هماهنگ کنید. به عنوان مثال در دکوراسیون تصویر زیر میز جلو مبلی به صورت پارچه‌ای و تناژ رنگی زرد تهیه شده است و مبل‌ها نیز از رنگ خنثی طوسی که با توجه به رنگ فرش انتخاب شده، در خانه قرار گرفته‌اند. ترکیب رنگ سیر و روشن سبب شده است رنگ زرد چشم شما را خسته نکرده و بیشتر جلوه توجه کند.

شال مبل چیست

شال مبل گل‌دار

استفاده از شال مبل گل‌دار در اتاق‌های نشیمن توصیه می‌شود. شما به راحتی می‌توانید بر روی مبل‌های راحتی از شال مبل گل‌دار رنگ روشن استفاده کنید. کوسن‌ها را ست با مبل و متضاد با فضا نیز می‌توانید انتخاب کنید. گاهی اوقات بی‌نظمی و رعایت نکردن اصول خاصی در دکوراسیون داخلی خود سبب زیباتر شدن فضا می‌شود. به عنوان مثال ترکیب نقش و نگار سنتی در کنار پارچه‌های راه‌ راه و شال مبل گل‌دار هیچ تناسبی با یکدیگر ندارند، اما زیبایی خاصی را در فضا حاکم کرده است. تصویر زیر ما را یاد خانه‌هایی با دکوراسیون سنتی ایرانی می‌اندازد.

شال مبل چیست

شال مبل و استفاده آن برای مبل تکی

یک محیط دنج و لوکس را برای خود مهیا کنید. شما به راحتی با استفاده از یک شال مبل پشمی می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. شاید نتوانید از آن برای استراحت و به عنوان روانداز استفاده کنید، اما تأثیر آن در زیبایی محیط قابل وصف نیست. استفاده از رنگ تیره و روشن یکی از دلایلی است که سبب چشم‌نوازی مبل شال شده است. با توجه به تصویری که مشاهده می‌کنید، شال مبل سفید و مبل بنفش بدون هیچ هماهنگی در هارمونی رنگ، به محیط روح بخشیده‌اند. فرشی که همانند شال مبل برش خورده است با رنگ تیره مشکی سبب شده مبل یک نماد کلی در دکوراسیون داخلی احساس شود.

شال مبل چیست

شال مبل در دکوراسیون خاص

برای داشتن این دکوراسیون شیک یک فضای خاص نیاز است. شما به راحتی با رنگ کردن فضا با توجه به المان‌های این فضا می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. بحث کلی ما پیرامون شال مبل است و بایستی به شما بگوییم برای داشتن یک فضای لوکس همیشه می‌توان از شال مبل بهره گرفت. استفاده از گل و گیاه و وسایل نوستالژی در دکوراسیون سبب می‌شود شما به یک زیبایی بکر و خاص دست پیدا کنید. نورپردازی بسیار کم هم تأثیری در دیده نشدن شال مبل ندارد. این امر به این دلیل است که کوسن‌ها با شال مبل تضاد رنگی بسیاری دارند.

شال مبل چیست

شال مبل‌های رنگی

نیازی نیست در زمان طراحی دکوراسیون داخلی حتماً و الزاماً از یک شال مبل استفاده شود. شما می‌توانید با بهره گرفتن از چند شال رنگی با جنس‌های متفاوت به یک ایده پردازی ناب دست پیدا کنید. چیزی که در تصویر مشاهده می‌شود، دو شال پشمی در کنار یک شال مخملی است. این تضاد رنگ و جنس سبب شده است مبل ساده طوسی بسیار زیبا جلوه‌گری کند. به‌منظور زیباتر شدن کوسن‌ها نیز به به صورت ترکیبی از مخمل و پشم خز مانند تهیه شده است. استفاده از لوازم لوکس طلایی در کنار یک آباژور ایستاده کنار مبلی، سبب شده است یک دکوراسیون شیک در چشم شما مشاهده شود.

شال مبل چیست

شال دکوری شیک

شال‌های پشمی که بر روی کاناپه مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار بر روی دکوراسیون داخلی تأثیرگذار است. شما به راحتی می‌توانید با پهن کردن یک شال مبل پشمی بر روی مبل به این مهم دست پیدا کنید. استفاده از لوازم تزئینی رنگ روشن در کنار شال پشمی مبل سفید بلامانع است و شما به راحتی می‌توانید این آرامش رنگی را حفظ کنید. پرده‌های سفید، میز دکوری سفید با دکوری‌های هم‌رنگ، زیبایی فضا را بیشتر کرده است. استفاده از رنگ سفید همیشه در فضا سبب ایجاد حس آرامش شده است.

ایده بعدی ما شال دکوری

شال مبل بافتنی توپی

بدون تردید راه درست کردن توپ‌های بافتنی را همه شما می‌دانید. با استفاده از توپ‌های بافتنی رنگی می‌توانید یک شال بافتنی رنگی تهیه کنید. برای این کار می‌توانید پارچه‌های بافتنی را با رنگ‌های متفاوت در کنار هم بدوزید و باریشه‌های نخ بافتی به آن نما دهید. سپس در پایان با استفاده از توپ‌های بافتنی که آماده شده است کار را به پایان برسانید. این شال‌های رنگی انتخاب مناسبی برای دکوراسیون‌های رنگی به شمار می‌رود.

شال مبل چیست و چه استفاده‌ای می‌توان از آن کرد؟

استفاده از شال مبل برای زیباتر کردن محیط خانه

بدون تردید با بهره گرفتن از ایده پردازی‌های فوق می‌توانید یک دکوراسیون لوکس و زیبا را تجربه کنید. شاید استفاده از شال امر مهمی در دیزاین مبل به شمار نرود، اما بدون تردید زیبایی فضا را چندین برابر می‌کند. شما به راحتی با استفاده از پارچه‌های مخملی، پشمی و بافتنی می‌توانید در منزل با کمی ایده پردازی به این شال مبلی‌های زیبا دست پیدا کنید.

نظر شما در مورد شال مبل و انواع آن در دکوراسیون‌های مختلف چیست؟ چه نوع شال مبلی را برای منزل خود انتخاب می‌کنید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.3 / 5. تعداد امتیازات 70

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .