حتما می‌دانید که چرا هر وقت یک دست مبل جدید می‌خریم؛ به دنبال سفارش یا آموزش دوختن کاور مبل در اینترنت می‌گردیم؟ چون میخواهیم همیشه مبل هایمان تمیز و نو برای مهمان بماند! حالا وقتی شما به سراغ مطلب “چگونه کاور ژله ای مبل را تمیز کنیم” از مجله توکامگ آمدید؛ حتما بر روی مبلمان منزلتان، کاور ژله ای یا کاور طلقی قرار دارد. اما اگر هنوز کاور ژله ای مبلمان مد نظرتان را انتخاب نکردید حتما به مطلب راهنمای خرید انواع کاور مبل مراجعه کنید.

کاور ژله ای مبل استیل

طرز شستشوی کاور ژله ای مبل (یا کاور طلقی)

وجود کاور ژله ای مبل به این دلیل است که در صورت کثیف شدن (چون از جنس پلاستیک است) به راحتی شسته می‌شود و به حالت اول خود برمی‌گردد. اما این پیشنهاد برای پارچه مبل همیشه کاربردی نیست. زیرا هیچ پارچه مبلی از جنس پلاستیک نیست و اینجاست که تمیز کردن پارچه مبلی را دشوار می‌کند. کاور های مبل انواع مختلفی دارند که برای مقایسه و بررسی دو سبک اصلی کاور مبل می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

برای شستن کاور ژله ای یا طلقی به این نکته توجه داشته باشید که از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نکنید؛ زیرا این مواد باعث کدر شدن و تغییر رنگ کاور مبل می‌شوند. به گونه‌ای که کاور ظاهر اولیه و شفافیت خود را از دست می‌دهد.

بهترین روش برای شستشوی کاور ژله ای این است که یک دستمال مرطوب شده با آب (نه ترکیبی از مواد شیمیایی و آب) را بردارید و تنها با این دستمال کاور مبل را تمیز کنید.

کاور ژله ای صندلی ناهارخوری

نکات مهم شستن کاور طلقی یا ژله ای مبل

  • تمیز کردن کاور با یک دستمال مرطوب شده با آب کفایت می‌کند.
  • کاور طلقی را به هیچ وجه در ماشین لباسشویی نیاندازید.
  • با فشار و شدت اقدام به شستشوی این نوع کاور ها نکنید.
  • برای شستن کاور طلقی یا ژله ای از پودر ماشین استفاده نکنید.
  • با استفاده از آب داغ یا سرد نباید کاور را بشوییم.
  • احتیاحی به اتو کردن و صاف کردن کاور نیست.

در آخر امیدواریم مطلب “چگونه کاور ژله ای مبل را تمیز کنیم” مفید و کاربردی بوده باشد و اگر قصد خرید کاور ژله ای را دارید؛ می‌توانید برای اطلاع از نحوه سفارش به مطلب “خرید کاور مبل ژله ای” مراجعه کنید و یا برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09124715933 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.3 / 5. تعداد امتیازات 27

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید