کوسن مبل استیل ؛ ویژگی ‌ها، اندازه، شکل و قیمت

کوسن مبل استیل ؛ ویژگی ‌ها، اندازه، شکل و قیمت

کوسن مبل یکی از نکات مهمی است که هنگام خرید مبلمان بایستی به آن توجه شده و با توجه به نوع مبل خریداری شده، برای آن کوسن مناسب نیز خریداری شود و به نوعی کوسن با مبل ست باشد. انتخاب کوسن مبل استیل یا سلطنتی که یکی از مبل‌های پرطرفدار در بین ایرانیان است، شاید به دلیل ویژگی‌های خاص مبل سلطنتی نسبت به مبل‌های راحتی کمی سخت‌تر باشد، اما نیازی به نگرانی نیست. چرا که در این مطلب از توکامگ راهنمای کاملی برای انتخاب و خرید کوسن برای مبل‌های سلطنتی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.


کوسن مبل استیل یکی از متعلقات این نوع مبلمان به شمار می‌رود که در کنار جلوه بخشیدن به مبل استیل زیبایی خاصی نیز با خود به همراه دارد. شاید با خود بگویید انتخاب کوسن مبل که لازم و ضروری نیست. چرا که معمولا در کنار مبلمان، کوسن آن نیز ارائه می‌شود. باید به شما بگوییم کلیدی‌ترین قطعه در مبل‌ها کوسن‌هایشان به شمار می‌روند. اگر کار بی‌کیفیت باشد، نشان از بی کیفیتی فوم، پارچه و چوب به کار رفته در مبل دارد و بالعکس. کوسن مرغوب نشان از متریال و جنس با کیفیت در زمان ساخت مبلمان نیز دارد. چرا که معمولا کوسن نیز همراه با مبمان ساخته می‌شود. با ما همراه باشید تا شما را با ریزترین جزئیاتی که به انتخاب و خرید کوسن مبل استیل مربوط است آشنا کنیم.

ویژگی‌های کوسن مبل استیل خوب

کوسن مبل استیل شاید در مواقع خرید زیاد به چشم نیاید، اما کمک بسزایی در چیدمان مبل سلطنتی می‌کند. در زمان خرید کوسن‌های اضافی به منظور جلوه دادن و یا تغییر دکوراسیون باید به نوع چیدمان و رنگ پردازی در فضای خانه نیز توجه کافی داشته باشید. اصول اولیه به منظور خرید و انتخاب انواع کوسن عبارتند از:

  • انداز کوسن مد نظر
  • شکل‌های طراحی شده برای مصارف خاص
  • قیمت کوسن
  • کوسن متناسب با مبل
  • تعداد کوسن‌های استفاده شده استاندارد
  • نوع چیدمان کوسن در فضا

که در ادامه مطلب هر یک از این موارد را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

کوسن مبل استیل

اندازه مناسب کوسن مبل سلطنتی

کوسن مبل استیل اندازه استانداردی دارد و این اندازه رابطه مستقیم با کاناپه‌های این نوع مبل دارد. به منظور تهیه کوسن برای مبل استیل باید به اندازه توجه لازم شود. کوسن‌هایی که معمولا در بازار به صورت مربعی شکل عرضه می‌شوند، طرفداران بیشتری دارند. البته طراحی در این زمینه بسیار متنوع است و شکل‌های دایره‌ای، مثلثی و اشکال هندسی دیگر اگر مد نظر شما باشند نیز به راحتی در دسترس هستند. به شما توصیه می‌کنیم از کوسن‌های مربع به منظور چیدمان مبل استیل بهره ببرید. اندازه استاندارد این نوع کوسن‌ها تقریباً ۴۰*۴۰ و ۴۵*۴۵ بوده و برای دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک ایرانی شما کاملا مناسب هستند. برخی از کوسن‌های مبلمان سلطنتی با اندازه ۵۰*۵۰ و ۵۵*۵۵ نیز عرضه می‌شوند که بهتر است از آن‌ها برای انواع مدل‌های مبل استیل با اندازه بزرگ استفاده شود. سایز، رنگ و طرح‌های متفاوت در طراحی این اقلام، دست شما را برای خرید حسابی باز گذاشته است.

اندازه کوسن مبل استیل

شکل کوسن مبل استیل

اگر همیشه به دنبال تغییرات تازه هستید و علاقه دارید تمام قانون‌های دنیا را نادیده بگیرید، باید به شما بگوییم کوسن‌هایی با اشکال متکایی، دایره‌ای، مخده‌ای و سایر اشکال دیگر در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای مبلمان سلطنتی خود استفاده کنید. در کل می‌توان گفت که انواع کوسن مبل سلطنتی از نظر شکل ظاهری به ۴ نوع کوسن به شکل دایره، مربع، مستطیل و متکایی تقسیم می‌شوند. شاید برای شما انتخاب کوسن به منظور استفاده در مبل‌های استیل سخت باشد. ما به شما توصیه می‌کنیم همانند روندهای استاندارد در چیدمان خانه، از کوسن مربعی شکل در اطراف مبل و از کوسن‌های دایره‌ای در بین آن‌ها برای داشتن دکوراسیونی خاص استفاده کنید. قرینه سازی کوسن‌ها برای چیدمان مبل استیل نیز پیشنهاد می‌شود.

نمونه‌ای از مدل‌ها و شکل‌های مختلف کوسن مبل استیل
نمونه‌ای از مدل‌ها و شکل‌های مختلف کوسن مبل استیل

 کوسن متناسب با مبل استیل

در زمان خرید باید توجه داشته باشید برای چه مبلی کوسن نیاز دارید که بتوانید کوسن را با مبلمان ست کنید. به عنوان مثال برای مبل‌های راحتی بهتر است از کوسن‌های مربعی که کار لم دادن و استراحت را ساده‌تر می‌کنند استفاده کنید. حال اگر مبلمان شما چوبی است و به کمر شما آسیب وارد می‌کند، به شما توصیه می‌کنیم از کوسن مستطیلی و یا متکایی که کودی کمر شما را پر می‌کنند استفاده کنید. زمانی که مبل مد نظر شما چرم است، بهتر است از حالت متکایی استفاده کنید که مانع از سر خوردن شما شود. همچنین از کمر درد شما نیز محافظت می‌کند. پس به این نتیجه می‌توان رسید که هر مبلی کوسن مد نظر خود را می‌طلبد. در این بین با توجه به این که مبلمان استیل و البته کلاسیک بیشتر جنبه تشریفاتی دارند و برای مراسم و میهمانی‌های رسمی بسیار مناسب هستند، کوسن آن‌ها نیز بایستی کاملا مناسب با شرایط و مخصوص یک چیدمان محیط رسمی و تشریفاتی انتخاب شود، حتی اگر راحتی کوسن‌های مخصوص مبلمان راحتی را به همراه نداشته باشد.

نمونه‌ای از کوسن‌های مبلمان راحتی که در آن‌ها راحت بودن بسیار مهم است
نمونه‌ای از کوسن‌های مبلمان راحتی که در آن‌ها راحت بودن بسیار مهم است

قیمت کوسن های مبل استیل

به طور عمده کوسن‌ها از مواد فومی و پرهای مرغوب ساخته و آماده مصرف شده‌اند. از همین رو توجه به قیمت متعادل به منظور تهیه کوسن مد نظر امری مهم است. اگر می‌خواهید هر روز در فروشگاه در حال خرید باشید و با یک سبد پر از کوسن به خانه بیایید، ایرادی ندارد که کوسن ارزان قیمت خریداری کنید. حال اگر می خواهید در گذر زمان کوسن‌های شما بدون کمترین تغییری مثل روز اول محکم و زیبا باشند، به شما توصیه می‌کنیم برای خرید این قلم از لوازم خانگی خود قدری هزینه کنید. قیمت کوسن با متریال استفاده شده در آن رابطه مستقیم دارد و طبیعتا هر چه جنس پارچه و سایر قسمت آن‌های با کیفیت‌تر باشند، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

تعداد کوسن مبل استیل

تعداد کوسن مبل استیل از قانون خاصی پیروی نمی‌کند. عده‌ای همیشه بر این اعتقاد هستند که این تعداد بایستی فرد باشد، اما بایستی بگوییم که هیچ قانون نانوشته‌ای در رابطه وجود ندارد. چرا که چیدمان کوسن بر روی مبل‌ها امری سلیقه‌ای است. به شما هم پیشنهاد می‌کنیم از این گونه قانون‌ها رد شوید تا به تغییرات مد نظر خود دست پیدا کنید. استفاده از کوسن‌های رنگی متعدد اگر به صورت زوج صورت بگیرد، می‌شود به صورت قرینه‌ای به آن نگاه کرد. اگر از یک کاناپه بزرگ راحتی برای استراحت روبروی تلویزیون استفاده می‌کنید، دست شما تا تهیه ۶ کوسن برای مبلمان سلططنتی هم باز است. به راحتی می‌توانید رنگ‌های آن‌ها را دو به دو ست کنید و از تلفیق رنگ‌های شاد در کنار هم نهایت لذت را ببرید. در این صورت می‌توانید از کوسن‌ها هم برای تکیه دادن و هم برای در بغل نگه داشتن استفاده کنید. در کل بایستی بگوییم که تعداد کوسن‌ها از نظر فرد یا زوج بودن در کل کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما در این امر دارد.

تعداد کوسن مبل استیل

نوع چیدمان کوسن مبل استیل

همان طور که در مطلب چیدمان مبلمان استیل ۹ نفره نیز اشاره کردیم، نوع چیدمان همیشه امری سلیقه‌ای است. شاید کسی اصلاً تمایل به استفاده از کوسن در چیدمان منزل خود نداشته باشد و شاید هم برخی دیگر همیشه به محیطی رنگارنگ علاقه‌مند بوده و این محیط را با انواع کوسن‌ها در منزل خود ایجاد کردند. از همین رو توصیه می‌شود کوسن‌ها را مطابق با سلیقه خود به شکلی که آرامش بیشتری در فضا نصیب شما می‌شود بچینید. این امر به شما کمک می‌کند لذت بیشتری را از فضا نصیب خود و خانواده‌تان بکنید.

کوسن اضافی برای مبل استیل

شاید برای تماشای تلویزیون گاهی نیاز به این داشته باشید که از روی مبل بلند شده و بروید و روبروی تلویزیون دراز کشیده و برنامه مورد علاقه خود را مشاهده کنید. در این مواقع استفاده از کوسن‌های با سایز بزرگ گزینه انتخابی خوبی به شمار می‌رود. کودکان نیز معمولا به منظور بازی و یا تماشای تلویزیزون علاقمند هستند روی زمین نشسته و یا دراز بکشند. به همین دلیل می‌توان گفت که محدودیت خاصی در تهیه تعداد کوسن متناسب با فضا وجود ندارد، به شرطی که محیط خانه و روی مبلمان با خاطر تعداد زیاد کوسن‌ها بیش از اندازه شلوغ نشود.

استفاده از کوسن مبل استیل در خانه

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون منزل خود هستید، نیازی نیست به دنبال صرف هزینه‌های زیاد به این منظور باشید. با استفاده از تکه پارچه‌های قیمتی و زیبایی که در منزل دارید می‌توانید از سلیقه و هوش خود بهره ببرید و زیباترین کوسن‌ها را طراحی کنید. به منظور آماده سازی مبلمان استیل توصیه می‌شود از پارچه‌های پر زرق و برق بهره ببرید. اگر همخوانی بین مبلمان و کوسن‌ها نبود، اصلا نگران نباشید. زیرا تلفیق رنگ‌ها در یکدیگر به فضای شما جلوه‌ای جدی و تازه می‌بخشد. با استفاده از چند عدد دکمه و یا متن نوشته شده بر روی پارچه کوسن‌ها می‌توانید ایده‌هایی نو برای شگفت زده کردن خانواده خود داشته باشید. طراحی چند تکه، گلدوزی کردن بر روی پارچه کوسن، طراحی ترکیبی و دوختن کوسن جیب دار همگی می‌توانند در نوع خود یک ایده جدید درباره کوسن مبلمان به شمار آیند.

نیازی نیست همیشه برای تغییر دکوراسیون مبلمان را تعویض کنیم یا به مرمت و بازسازی آن با تغییر روکش بپردازیم. به شما توصیه می‌کنیم برای یک بار هم که شده تغییر دکوراسیون کم هزینه را از چیزهای کوچک مثل همین کوسن‌ها شروع کنید. این کار علاوه بر کم هزینه بودن، نتیجه دلخواه را به شما می‌دهد. پس با یک خرید ارزان تغییرات چشم‌گیری را با مبلمان استیل فضای داخلی منزل خود هدیه دهید.

اگر برای مبل استیل نیازمند به کوسن جدید هستید، بایستی بگوییم که این امر با تهیه کوسن برای مبل ال و یا سایر مبل‌های راحتی متفاوت است. شما می‌توانید از کوسن‌های رنگارنگ برای اتاق نشیمن خود به منظور استفاده بر روی کاناپه و مبل‌های راحتی استفاده کنید؛ شبیه به همان چیزی که در کوسن برای مبل طوسی رنگ نیز شاهد آن هستیم. در حالی که برای مبل‌های استیل توصیه می‌شود از کوسن‌های تک رنگ و نهایتا دو رنگ استفاده شود. تناژ رنگ برای کوسن‌های مبل استیل بهتر است مطابق با رنگ مبل و یا حداقل با پایه و دسته‌های آن باشد. این امر بسیار مهم است که به رنگ پردازی در فضا نیز به همین منظور توجه شود.

کوسن مبل استیل

در این مطلب از توکامگ سعی کردیم مهم‌ترین نکات انتخاب و خرید کوسن برای مبل استیل یا همان سلطنتی را برایتان آماده کنیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید انتخاب و خریدی آگاهانه داشته باشید. نظر شما در مورد کوسن‌های مناسب مبل سلطنتی چیست؟ در صورت داشتن هر گونه سوال و یا نیاز به مشاره، می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. ما مشتاقانه آماده شنیدن سوالات و نظرات شما و پاسخگویی به آن‌ها هسیم.

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 4.4 / 5. تعداد امتیازات 20

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .