کوسن مبل چرمی چه ویژگی هایی دارد؟ انواع کوسن برای مبل چرم

کوسن مبل چرم

کوسن مبل چرمی باید چگونه انتخاب شود؟ سوالی که بسیاری از افراد علاقمند به مبل‌های چرمی می‌پرسند و در این پست از مجله مبل و دکوراسیون توکامگ به آن پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

مبل‌های چرمی طرفداران خاص خود را دارند و در بسیاری از سبک‌های دکوراسیون خانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه قصد داریم با معرفی نمونه‌هایی از کوسن‌های مبلمان چرم، به شما در انتخاب کوسن کمک کنیم.

کوسن مبل چرمی به رنگ سفید

بدون تردید رنگ سفید با هر نوع ترکیب رنگی هم‌خوانی خواهد داشت. شما به‌ راحتی می‌توانید مبل چرم را با کوسن‌های سفید ساده دیزاین کنید. فرقی نمی‌کند که جنس پارچه کوسن از چه متریالی ساخته‌ شده باشد. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت در زمان تهیه کوسن برای مبل‌های چرمی نیازی نیست حتماً از کوسن‌های چرمی استفاده کرد.

استفاده از کوسن‌های پارچه‌ای به حفظ تعادل شما در زمان نشستن بسیار کمک می‌کند و مانع از سرخوردن مداوم شما از روی مبل می‌شود. کوسن سفید زمانی که با رنگ قهوه‌ای ترکیب می‌شود زیبایی چشم‌نوازی را به محیط می‌بخشد. رنگ سفید همواره بر محیط تأثیر مثبت می‌گذارد و این امر در رابطه کوسن‌‌های سفید و دکوراسیون مبلمان چرم قهوه‌ای خود را بیشتر نشان می‌دهد. می‌توانید آن‌ها را با نوارهای طلایی ترکیب کنید و زیبایی آن را صد چندان کنید و یا می‌توان کوسن‌های سفید ساده را برای مبل‌های چرم مورد استفاده قرار داد؛ همانند چیزی که در عکس زیر مشاهده می‌کنید.

کوسن مبل چرمی به رنگ سفید

کوسن مبل چرمی به رنگ قرمز

شاید با خود بگویید خنده‌دار است کوسن قرمز برای مبل چرمی استفاده شود. باید به شما بگوییم شما به راحتی می‌توانید از کوسن قرمز به صورت ترکیبی و ساده با رنگ‌های دیگر برای مبل‌های چرمی خود بهره بگیرید. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. برای مثال شاید شما در اتاق خود پرده‌ای با طیف رنگی قرمز داشته باشید و بخواهید هارمونی رنگ مبلمان خانه با پرده‌های اتاق نیز حفظ شود. در این صورت می‌توانید کوسن را به راحتی به رنگ قرمز انتخاب کنید که این ست رنگی در فضا حکم‌فرما شود. نیازی نیست برای خرید کوسن‌های متفاوت همیشه دست‌ به‌ جیب شوید و هزینه‌های زیادی را متحمل خود و خانواده کنید. به‌ عنوان‌ مثال با بهره گرفتن از پارچه‌های پشمی قرمز می‌توانید خود دست‌به‌کار شوید؛ به‌ راحتی کوسن‌های پشمی قرمز بدوزید و از زیبایی آن شگفت‌زده شوید.

کوسن مبل چرمی به رنگ قرمز

کوسن مبل چرمی به رنگ زرد

استفاده از کوسن‌های رنگ روشن در فضای اتاق نشیمن باعث زیباتر شدن فضا می‌شود. از همین رو به شما توصیه می‌کنیم اگر مبل چرمی دارید خود را برای دیزاین آن محدود نکنید. با استفاده از کوسن‌های زرد و سفید و یا سایر رنگ‌های روشن می‌توانید به یک دکوراسیون شیک و زیبای مبل چرم دست پیدا کنید. می‌توانید از کوسن‌های با تناژ رنگی زرد نیز بهره بگیرید. گل‌های رنگ زرد در ترکیب کوسن مبل‌های چرمی می‌تواند تأثیر اثربخشی را در فضا حکم‌فرما کند. به عنوان مثال کوسن با ترکیب گل آفتابگردان می‌تواند انتخاب مناسبی برای دیزاین مبل چرم با رنگ زرد باشد. یا استفاده از یک مبل چرم با کوسن طوسی که عکس خورشید زرد روی آن نقش بسته باشد. همه این‌ها بستگی به خلاقیت شما در انتخاب و یا دوختن کوسن دارد.

کوسن مبل چرم

کوسن مبل چرمی به سبک تیره و روشن

شما به راحتی می‌توانید از کوسن‌های تیره و روشن برای دیزاین مبل‌های چرمی استفاده کنید. به‌ عنوان‌ مثال اگر مبل چرمی شما به رنگ روشن است توصیه ما استفاده از کوسن‌های قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای روشن و سفید و قهوه‌ای است. می‌توانید این کار را به صورت قرینه انجام دهید؛ یعنی سه رنگ در یک‌سو و سه رنگ دیگر در سمت دیگر. هم‌چنین می‌توانید زوج زوج این کار را به انجام برسانید؛ یعنی از رنگ‌های تیره در وسط و از رنگ‌های روشن‌تر در کناره‌های مبل استفاده کنید. از آنجایی که رنگ مبل چرم اکثراً به سمت قهوه‌ای گرایش دارد، شما به راحتی با ترکیب آن با کوسن‌های قهوه‌ای می‌توانید به این زیبایی بی‌بدیل دست پیدا کنید.

کوسن مبل چرمی به سبک تیره و روشن

کوسن مبل چرمی با جنس چرم

یکی از بهترین و آسان‌ترین انتخاب‌های شما در زمان خرید کوسن برای مبل چرم می‌تواند کوسن چرم باشد. بله؛ شما به راحتی می‌توانید از کوسن چرم در کنار مبل چرم استفاده کنید، همان‌طور که از کوسن مخملی برای مبل‌های با این متریال استفاده می‌کنید. کوسن‌های چرمی را می‌توانید با تناژ رنگی متفاوت با مبل و یا در صورت علاقه هم‌رنگ با خود مبل تهیه کنید.

کوسن مبل چرم

کوسن مبل چرم به سبک سنتی

هیچ مانعی برای استفاده کوسن‌های سنتی در دکوراسیون مبل‌های چرمی وجود ندارد. شما به راحتی می‌توانید از کوسن‌های سنتی برای دکوراسیون داخلی فضا استفاده کنید. این تصور اصلاً درست نیست که فکر کنید کوسن‌های سنتی فقط برای تخت‌های سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زمان چیدمان و دکوراسیون داخلی از کوچک‌ترین وسایل تا بزرگ‌ترین ابزار به کار گرفته‌ شده در منزل با توجه به سلیقه شما چیده می‌شود. بدون تردید ترکیب رنگ قرمز و آبی فیروزه‌ای با مبل چرمی بسیار زیبا جلوه خواهد کرد که نمونه آن را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

کوسن مبل چرمی به سبک سنتی

کوسن مبل چرمی به رنگ آبی

شما می‌توانید برای زیباتر شدن فضا از کوسن‌های با رنگ تیره بهره بگیرد. کوسن‌های پارچه‌ای سرمه‌ای، آبی تیره، راه راه، طوسی آبی و هر گزینه‌ای در این سبک شما را به سمت یک دکوراسیون زیبا هدایت می‌کند. زمانی که مبل شما چرم است خود را برای دیزاین آن محدود نکنید. تفاوت در رنگ‌بندی خود به جلوه دادن بیشتر مبل کمک می‌کند. کوسن‌های شکل دار نیز انتخاب مطلوبی به شمار می‌رود. به‌ عنوان‌ مثال یک کوسن با طرح پرنده در کنار یک کوسن آبی راه‌ راه به زیباتر شدن محیط پیرامون شما بسیار کمک می‌کند. شاید مبل چرمی به‌ تنهایی زیبای چندانی نداشته باشد، اما ترکیب آن بارنگ‌های مثل آبی و سرمه‌ای یک چیدمان شکیل را به شما هدیه می‌کند.

کوسن مبل چرمی به رنگ آبی کوسن مبل چرمی به رنگ آبی

کوسن مبل چرمی طرح دار

یکی دیگر از انتخاب‌های شما در زمان تهیه کوسن برای مبل چرمی می‌تواند کوسن‌های طرح دار باشد. می‌توانید از کوسن‌های زرد و نارنجی با تناژ رنگی سفید استفاده کنید. استفاده از فرش‌های قرمز یا نارنجی نیز شما را به این اثربخشی نزدیک می‌کند و از طرفی نیز با این کار می‌توانید یک دکوراسیون شیک ایرانی داشته باشید. مبل‌های چرمی این قابلیت را دارند که با هر نوع کوسنی با هر جنس و ترکیب رنگی تلفیق شود. پس خود را زیاد در زمان چیدمان منزل و استفاده از کوسن‌های رنگی اذیت نکنید. می‌توانید با ایده پردازی خود دست‌به‌کار شوید و کوسن‌های پارچه‌ای خلاقانه بدوزید و مورد استفاده قرار دهید.

کوسن مبل چرمی به شکل طرح دار

ویژگی‌های کوسن برای مبل چرمی

همان‌طور که در این مقاله اشاره شد، شما در زمان چیدمان مبل‌های چرمی با استفاده از کوسن هیچ محدودیتی ندارید. به شکلی که استفاده از کوسن چرمی، پشمی، پارچه‌ای، مخملی با اشکال متنوع گرد، مستطیلی و مربعی برای شما آزاد است. به‌ راحتی می‌توانید با هر سلیقه و نیازی مبل‌های چرمی خود را دیزاین کنید. این امر در زمان چیدمان مبل‌های چرم به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد.

نظر شما در این باره چیست؟ بیشتر چه نوع کوسنی را برای مبلمان چرمی خانه خود می‌پسندید؟

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.7 / 5. تعداد امتیازات 3

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

راحله عجم اکرامی
سلام راحله عجم اکرامی هستم طراح دکوراسیون داخلی، مدت 18ساله کار نویسندگی انجام میدم و حدود یک ساله با کار محتوا نویسی آشنا شدم .