راهکارهایی برای برق انداختن مبلمان چرمی

راهکارهایی برای برق انداختن مبلمان چرمی

مبلمان چرمی از جمله مبل‌های محبوب بین خانواده هستند که در انواع دکوراسیون‌ها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؛ اما در کنار چالش‌های موجود برای استفاده درست از مبلمان، یکی از سوالات متداولی که در رابطه با مبل‌های چرمی وجود دارد، این است که چگونه مبل چرمی را براق کنیم ؟ در این مطلب از توکامگ به این سوال پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

چگونه مبل چرمی را براق کنیم؟

در صورتی که از مبلمان چرمی به خوبی مواظبت نشود، به مرور زمان براقی و زیبایی خود را از دست می‌دهند؛ به همین دلیل نیز همواره توصیه می‌شود که به طور مرتب با استفاده از مواد مخصوص مبلمان چرمی را تمیز کنید. در مطالب قبلی به سوال چگونه مبلمان چرمی را بشوییم پاسخ داده و راهکارهایی را برای حل مشکل پوسته شدن مبل چرمی ارائه دادیم. در این مطلب نیز سعی خواهیم کرد راهکارهایی را برای چگونگی براق کردن مبل چرمی ارائه دهیم.

مراقبت روزانه از مبل چرمی

در صورتی که در منزل خود مبلمان چرمی دارید، نکته‌ای که برای نگهداری مبل در منزل باید رعایت کنید این است که به طور مرتب آن را با یک دستمال نرم تمیز کنید تا همیشه مانند روز اول براق و درخشان به نظر برسد. در صورتی که روی مبل لکه وجود دارد، دستمال را در محلولی از آب و سرکه خیسانده و سپس قسمت‌های لکه‌دار را با آن پاک کنید. توجه داشته باشید که قبل استفاده از این محلول، آن را روی قسمتی از مبل که دیده نمی‌شود امتحان کنید تا آسیبی به مبل و یا رنگ چرم نرسانید.

همچنین می‌تواند به طور مرتب و در بازه‌های زمانی مشخصی مبلمان چرمی را با کف صابون تمیز کرده و سپس آن را با دستمالی تمیز و نرم خشک کنید تا مبلتان تمیزتر و البته براق‌تر به نظر برسد.

چگونه مبل چرمی را براق کنیم ؟ بایدها و نبایدها - توکامگ

براق کردن مبل چرمی با استفاده از تمیز کننده‌های مخصوص

اگر با استفاده از روش بالا نتوانستید مبل چرمی منزل خود را براق کنید، وقت آن است که به سراغ تمیز کننده‌های مخصوص بروید. برای این کار می‌توانید از فروشگاه‌ها تمیز کننده و براق‌ کننده‌های مخصوص مبلمان چرمی را تهیه کنید، اما شاید نیازی به این کار نباشد؛ چرا که خود نیز می‌توانید براق کننده مخصوص مبلمان چرمی را در خانه درست کنید. برای این کار می‌توانید از ترکیب روغن زیتون و سرکه استفاده کنید. اما در صورت استفاده از تمیز کننده‌ها، چه صنعتی و چه خانگی، حتما قبلا آن را در قسمتی از مبل که دیده نمی‌شود امتحان کنید.

چگونه مبل چرمی را براق کنیم ؟ بایدها و نبایدها - توکامگ

نحوه برق انداختن مبلمان چرمی

برای برق انداختن مبلمان با استفاده از مایعات و یا اسپری‌های مخصوص، بهتر است ابتدا دستمالی نرم و تمیز را به آن آغشته کرده و سپس مبل را با آن تمیز کنید. چرا که اگر اسپری را به صورت مستقیم روی مبل پخش کنید، ممکن است که باعث لکه‌دار شدن مبل شود.

همچنین در صورتی که قصد دارید از براق کننده‌های جامد استفاده کنید، بهتر است که مقداری از آن را با انگشت خود برداشته و آن را به صورت دایره‌وار روی مبل پخش کنید. در این صورت گرمای انگشتتان باعث خواهد شد که چرم ماده براق کننده را راحت‌تر به خود جذب کند. بعد از این کار نیز سطح مبل را با پارچه‌ای نرم و تمیز پاک کنید تا مبل درخشانی و براقی سابق خود را بدست آورد.

چگونه مبل چرمی را براق کنیم ؟ بایدها و نبایدها - توکامگ
چگونه مبل چرمی را براق کنیم ؟

 

یکی دیگر از راه‌ها و ترفندهای براق کردن مبل چرمی، استفاده از روغن نارگیل است. در این روش با استفاده از روغن نارگیل می‌توانید مبل چرمی خود را پس از تمیز کردن، کاملا درخشان و براق کنید. در کلیپ زیر می‌توانید طرز صحیح استفاده از روغن نارگیل برای براق کردن مبل چرمی را مشاهده کنید:

 

موادی که نباید از آن‌ها برای براق کردن مبل چرمی استفاده کرد

همچنین توجه داشته باشید که به هیچ عوان از مواد براق کننده‌ای که مخصوص مبلمان چرمی نیستند، استفاده نکنید. چرا که این براق کننده‌ها معمولا خاصیت چسبندگی دارند و ممکن است که باعث شوند سطح مبلمان را برای نشستن نامطلوب کنند. توجه داشته باشید که حتی ممکن است برخی از پاک کننده‌ها و تمیز کننده‌های مخصوص مبل نیز باعث آسیب رسیدن به مبلمان شوند؛ پس باز هم بر این نکته تاکید می‌کنیم که قبل از استفاده از این محصولات، حتما آن‌ها را در قسمتی از مبل که دیده نمی‌شوند امتحان کنید.

چگونه مبل چرمی را براق کنیم ؟ بایدها و نبایدها - توکامگ

در این مطلب از توکامگ به سوال « چگونه مبل چرمی را براق کنیم ؟ » پاسخ دادیم. امیدواریم برایتان مفید بوده باشد.

برگرفته از: homeguides.sfgate.com

به این مطلب امتیاز بدهید: [ratings]

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دادن روی ستاره کلیک کنید.

میانگین امتیازات 3.8 / 5. تعداد امتیازات 38

امتیاز نمی‌دهید؟

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

علی عیسی زاده
دانشجوی تجارت الکترونیک هستم و عاشق مطالعه، گردش و فیلم و سریال. چند ساله که کار نویسندگی و تولید محتوا انجام میدم و خوشحالم این بار مطالبی رو آماده میکنم که قراره به خوشگل‌تر شدن خونه‌هاتون کمک کنه!